Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wyprawa nad Biebrzę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 31 marzec 2010 - 19:41

A najlepiej pojechać z KrzyśkiemG ,zaklinaczem łosi :mrgreen:

#22 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 marzec 2010 - 19:45

Ja ostatnio spotkałem 3 podczas jednego przejazdu :-) Trzeba wiedzieć tylko o której wychodzą.
Droga jest bardzo wyboista, ale ja z tego się cieszę, bo dzięki temu nie ma tam za dużego ruchu, choć zawsze tam ktoś przejeżdża, nawet o wschodzie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#23 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 31 marzec 2010 - 19:53

Najczęściej spotykam tam braci Kłosowskich,muszę następnym razem wziąć książkę to mi dedykację strzelą :mrgreen: .

Ja ostatnio spotkałem 3 podczas jednego przejazdu :-) Trzeba wiedzieć tylko o której wychodzą.


No to miałeś szczęście.Zastosuję metodę "na przewodnika" następnym razem,tylko nie wiem jak to przeżyje zawieszenie w samochodzie :-P

#24 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 31 marzec 2010 - 19:56

Grądy W. słyną z batalionów, no może w ostatnich 2 latach z rybitw białoskrzydłych, ale generalnie to miejsce do omijania szerokim łukiem - tłum ludzi jak w południe na Marszałkowskiej.

To zależy jeszcze kiedy ;-) Akurat w zeszłą niedzielę w najbardziej znanych miejscach nad Biebrzą i Narwią było mało ludzi (np. w Brzostowie nie spotkałem nikogo), a to pewnie dlatego, że pogoda niezbyt dopisała, co miało wpływ i na ptaki, których nie było zbyt wiele, a jak już, to siedziały stosunkowo daleko...

#25 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 31 marzec 2010 - 20:01

Ja się wybieram 10.04.A na bataliony to na przełomie kwiecień/maj.

Dla zainteresowanych polecam odwiedzić Króla Biebrzy.Ciekawa chata do sfocenia i jak zagadacie to pokaże Wam zbiór/kolekcję ,którą trzyma w jednej z chałup.Muszę przyznać ,że jest tego trochę.

#26 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 marzec 2010 - 20:04

Dla zainteresowanych polecam odwiedzić Króla Biebrzy.Ciekawa chata do sfocenia i jak zagadacie to pokaże Wam zbiór/kolekcję ,którą trzyma w jednej z chałup.Muszę przyznać ,że jest tego trochę.

O kim mowa?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#27 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 31 marzec 2010 - 20:08

Tikoś napisał/a:
Dla zainteresowanych polecam odwiedzić Króla Biebrzy.Ciekawa chata do sfocenia i jak zagadacie to pokaże Wam zbiór/kolekcję ,którą trzyma w jednej z chałup.Muszę przyznać ,że jest tego trochę.
O kim mowa?

Chyba chodzi o tego pana:
http://www.wspolczes... ... /688072694

#28 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 31 marzec 2010 - 20:21

Dokładnie.Specyficzny Pan,ale bardzo sympatyczny.Lubi pogadać,zawsze jak jestem z noclegiem to właśnie u niego rozbijam namiot.Blisko do carskiej drogi i bagna ławki ;-)

Tutaj można zobaczyć filmik ukazujący kolekcję króla http://www.wspolczes... ... /611659139

#29 miszak

miszak

Napisano 31 marzec 2010 - 20:37

Która to była buda Tabora? Jadąc żwirówka od grądów po prawej pod lasem czy przed grądami na łąkach po lewej?

Co do carskiej drogi to ludzie dbający o to co tam jest starają się aby droga nie została wyremontowana. W zeszłym roku był projekt modernizacji tej drogi z możliwościa sporych dotacji ale na szczęście udało się nam wszystkim i remontu nie było ;-)

 


#30 kulbit

kulbit
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 marzec 2010 - 21:19

Ja też jestem za tym, żeby ta droga nie była remontowana, ale czy dam rade przejechać dość nisko zawieszonym autem?
A jak wyglądają inne drogi np. do Burzyna, Brzostowa, czy Grąd-Woniecko?

#31 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 31 marzec 2010 - 21:32

Która to była buda Tabora? Jadąc żwirówka od grądów po prawej pod lasem czy przed grądami na łąkach po lewej?


Od grądów jadąc to po prawej.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#32 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 05:26

Witajcie,

A najlepiej pojechać z KrzyśkiemG ,zaklinaczem łosi :mrgreen:

...Tikoś :mrgreen: :oops: ...nie no bez przesady, po prostu czasem mam fart...a czasem nie...

Kulbit, jeśli można, większość informacji, o które się pytasz, znajdziesz np. na poniższej stronie i w linkach na niej:
http://www.bramanabagna.pl/?a=mainPage

A kontekst wątku jest bardzo ciekawy, jeśli można dołożyć swoje trzy grosze :

Nie wiem, jak dysponujesz czasem ( praca, rodzina itp. ) , ale przez internet raczej człowiek nie dowie się, jak wygląda na żywo łosiu, czy inne bataliony ;-) , albo jak fajnie wieje wiosenny wiaterek na przestrzeniach na rozlewiskach Biebrzy i Narwi..
Z W-wy przy dobrych wiatrach i wyjeździe o odpowiedniej godzinie ( brak korka w Markach ) np. na Grądy Woniecko spokojnie dojeżdza się w 1,5 h.A jeśli chodzi o zawieszenie, cóż..., można powoli jechać, można też zostawić auto i iść na piechotę, można zabrać rower...mozliwości jest wiele..
Mi zdarza się jeździć na jeden dzień, moim zdaniem się opłaca...3 h. w samochodzie plus cały dzień nad Biebrzą, rachunek jest prosty . Najczęściej zdarza mi się zostawiać samochód np. w Barwiku czy Gugnach i szwendać się po dziwnych miejscach przez cały dzień...nawet bardziej mi się odpoczywa, jak w rękach mam aparat, a nie kierownicę ;-)


W temacie carskiej drogi...ciekawa dyskusja..; jeśli można wtrącić moje parę zdań :

Moim zdaniem bardzo dobrze, że droga jest w stanie, w jakim jest...to nie jest droga, która powinna być trasą szybkiego ruchu...wyobraźcie sobie rajdowców jeżdzących np. 130 km/godz na wyremontowanej carskiej plus wychodzące na drogę dzieciaki np. z długiej łuki czy grobli honczarowskiej..., rowerzystów czy chociażby spacerujące po drodze półtonowe łośki - przecież to byłaby jatka...
Zresztą i tak na carskiej drodze zdarzają się kamikadze jeżdzący stówką i więcej...powodzenia i daj im Boże, żeby drzewa były miękkie i słabo zakorzenione...

Czytałem bodaj dwa lata temu, że lokalne gminy i BPN miałyby mozliwość pozyskania funduszy z UE na remont i nawierzchnię gładką jak stół, natomiast stanowisko BPN-u było mniej więcej takie : to nie jest droga aż tak bardzo potrzebna lokalnym społecznościom do codziennego życia w sensie jeżdzenia 100 km/godz, wystarczy taka jak jest. Z powodów mniej więcej takich jak opisane wyżej nie powinna być trasą szybkiego ruchu...w założeniu ma spełniać funkcję turystyczną.
Kasa z UE o wiele bardziej przydałaby się np. na drogę po drugiej stronie np. Brzostowo - Mścichy, gdzie jak wiemy jest często szutr lub stara kostka brukowa, a droga przebiega przez wiele miejscowości ( ruch lokalny, dojazdy do szkoły, pracy itp, pilna potrzeba dojazdu np. karetki pogotowia i tak dalej...) i nie przebiega bezpośrednio przez takie okolice jak carska droga.

Ja całkowicie zgadzam się z taką argumentacją ( no może wartoby załatać te największe dziury na carskiej ;-) )

I nie jest to myślenie, które ma na celu zrobienie z Polski skansenu : bruk, furmanki, ludowe wycinanki, a na osłodę oscypek lub smażone ziemniaki z mlekiem prosto od krowy...generalnie cepelia...hej panoćku jak u nas sielsko hej!...
Po prostu niektóre miejsca lepiej zostawić przyrodzie, niech się same regulują..., a niektóre rozwijać , unowocześniać infrastrukturę ile się da, póki są jeszcze fundusze i czasem chęci...


Rozpisałem się, ale temat moim zdaniem jest bardzo ciekawy i zresztą nie dotyczy tylko carskiej drogi, ale również wielu miejsc w naszej pięknej krainie mlekiem i miodem płynącej....a często niestety też dziegciem ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#33 miszak

miszak

Napisano 01 kwiecień 2010 - 07:48

Która to była buda Tabora? Jadąc żwirówka od grądów po prawej pod lasem czy przed grądami na łąkach po lewej?


Od grądów jadąc to po prawej.


Aaaa to nic dziwnego, że ptaków było mało. No może na czarnego bociana to i była niezła miejscówka ale na siewki i nne brodzące to średnia raczej. Myślałem, że ktoś postawił na sarny i dziki.

Kulbit, ja jeżdziłem Octavią I po liftingu. To jest samochód ze zderzakiem zawieszonym na wysokości podobnej do Porsche i spoko.

KrzysiekG, dla mnie też jesteś zaklinaczem łosi. Patrząc na twoje trofea zastanawiam się czy szukać jeszcze gęsi czy też łośków ;-)
Co do stanowiska BPN to była na ten temat ogromna dyskusja i nie od razu to było tak ale na szczeście tak to się skończyło.
Co do drogi wzdłuż prawego brzegu to warto się przejechac bo jest do zaliczenia kilka km porządnego bruku ;-)

 


#34 kulbit

kulbit
  • Małomówny
  • 27 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 21:33

Dziękuję wszystkim za porady, mam nadzieję wybrać się za jakiś tydzień jak wszystko wypali. Nie wiem, czy już powinienem rezerwować gdzieś noclegi, czy nie będzie później problemu?

#35 Kashpir

Kashpir
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 13:13

Ja tutaj nowy i nie ukrywam, że do zarejestrowania się skłoniły mnie zdjęcia z tego wątku :-) A jako, że sam wkrótce zamierzam wybrać się nad Biebrzę, liczę że bywalcy tamtych rejonów mogą udzielić kilku wskazówek logistyczno-fotograficznych. Może po prostu zadam kilka pytań:
- jak z ubiorem na rozlewiska? Czy wysokie kalosze wystarczą, czy też może lepiej wodery?
- jakie możecie polecić miejsca na obserwacje batalionów? w tym takie, żeby można było gdzieś mały namiocik rozstawić? Chodzi mi tutaj o południowy basen bo noclegi przewidziane są w Wiźnie.
- gdzie jest duża szansa spotkania łosia? Czy wieża koło Bagna Ławki to dobre miejsce?
- w jakich miejscowościach są wieże obserwacyjne?
- gdzie warto wybrać się na wschód słońca? a gdzie na zachód? (z dawnych lat pamiętam, że okolice Grądów-Woniecka i Strękowa Gora były bardzo malownicze)

Będę wdzięczny za rady, ale także za wszelkie inne podpowiedzi.

#36 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 15 kwiecień 2010 - 19:20

jak z ubiorem na rozlewiska? Czy wysokie kalosze wystarczą, czy też może lepiej wodery?

Ja nie biorę kaloszy i jakoś daję radę ;-) , ale jak masz to bierz i jedne i drugie ;-)

gdzie jest duża szansa spotkania łosia? Czy wieża koło Bagna Ławki to dobre miejsce?

To chyba jedno z najlepszych miejsc. W zeszłą niedzielę zupełnie niepłochliwy łoś stał sobie w krzakach kilka metrów od drogi :-)

gdzie warto wybrać się na wschód słońca? a gdzie na zachód?

Na wschód to okolice Burzyna, a na zachód to myślę, że Góra Strękowa.

w jakich miejscowościach są wieże obserwacyjne?

http://biebrza.org.p...x.php?strona=64

jakie możecie polecić miejsca na obserwacje batalionów

Wydaje mi się, ze bataliony nie co roku są w tych samych miejscach, ale ostatnio widziałem kilka koło miejscowości Zajki nad Narwią, były bardzo blisko drogi.

Ja mam jedno pytanie: jak jest z dojazdem do wieży na Białym Grądzie :?: Da się tam teraz dojechać samochodem, czy może są dziury, stoi woda i trzeba iść kawałek pieszo :?:

#37 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:12

Ja mam jedno pytanie: jak jest z dojazdem do wieży na Białym Grądzie :?: Da się tam teraz dojechać samochodem, czy może są dziury, stoi woda i trzeba iść kawałek pieszo :?:


Samochodem max do połowy,reszta na piechotę.Tak było w sobotę.

#38 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:42

Ja mam jedno pytanie: jak jest z dojazdem do wieży na Białym Grądzie :?: Da się tam teraz dojechać samochodem, czy może są dziury, stoi woda i trzeba iść kawałek pieszo :?:


Samochodem max do połowy,reszta na piechotę.Tak było w sobotę.


Tikoś, masz jakieś fotki??

#39 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:48

Akurat z tego miejsca nie mam bo spieszyłem nad burzyn na zachód,ja dojechałem do połowy,ale widziałem samochód który wjechał dalej,niestety właściciele stali i drapali się w głowę jak wrócić :mrgreen: .

Ktoś wybiera się w weekend majowy??

#40 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:52

Akurat z tego miejsca nie mam bo spieszyłem nad burzyn na zachód,ja dojechałem do połowy,ale widziałem samochód który wjechał dalej,niestety właściciele stali i drapali się w głowę jak wrócić :mrgreen: .

Ktoś wybiera się w weekend majowy??


Ja tydzień przed, jakbyś chciał się zabrać to daj znać.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych