Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

BIAŁOWIESKI FOTO PLENER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 grabeer

grabeer

Napisano 30 styczeń 2010 - 18:06

W końcu doszło do spotkania. Długo planowane i często przekładane. 23.01.10 godzina 13.30 melduję się na miejscu po 2,5 godzinnej jeździe (ok 140km). Przywitanie, kilka słów o plenerze i w drogę aby nie marnować czasu i światła. Jakieś 30 minut jesteśmy już w Puszczy i już mamy pierwszego łosia, który zagapił się na żubry stojące w lesie i zjechał busem do rowu. Pomóc - pomożemy ;)
Chwilę później podchodzimy dwa żubry... Adrenalina, ręce się trzęsą a statyw w aucie...
1.
Dołączona grafika
Wyszło co widać-prawie nic....

Ruszyliśmy w drogę powrotną z nadzieją że uda się je spotkać na drodze ... i tak się stało. Jednak za daleko i światełko pozostawiało wiele do życzenia.
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
Tyle widzieliśmy żubra tego dnia. Zbyt wcześnie by wracać do domu, postanowiliśmy zapuścić się trochę w Puszczę.
4.
Dołączona grafika
Niemalże na każdym dukcie towarzyszyły nam jelenie, było jednak zbyt ciemno aby coś z tego wydobyć. Tego samego dnia udało się nam jeszcze podejść do stada żubrów po śladach. O zdjęciach nie było mowy - każdy z nas nacieszył oko ;)

24.01.10
Pobudka, nie pamiętam o której ale dzień wcześniej posiedzieliśmy po wypadzie przy żubrze i mój organizm odmawiał mi posłuszeństwa ;))
Pół godziny później jesteśmy w Teremiskach i czekamy na wschód słońca... Dzień wczorajszy szybko wywietrzał ;) na dworze - 35 stopni C. Ja pierdykam ale było zimno...

5.
Dołączona grafika
6.
Dołączona grafika
Mróz odebrał nam wszystkie chęci na fotografię pejzażową, kilka klatek i uciekaliśmy do auta... ale tam kawa (przynajmniej w moim termosie była ale mrożona). Kanapki były ale mrożone.
Dzięki uprzejmości właściciela skansenu mogliśmy się trochę ogrzać i wypić grzańca ;)
Osoby które miały w życiu do czynienia z odmrożeniem wiedzą jaki to ból, ja myślałem że wejdę z rękoma do pieca. Długo minęło zanim poczułem palce...
Apetyt na żubry strasznie nam urósł pierwszego dnia i pomimo mrozu postanowiliśmy kontynuować polowanie dalej ...
Wszędzie były ich ślady ale ich widu ani słychu....
W końcu dostrzegamy jednego na skraju lasu. Szybki plan działania i do przodu. Plan szybko nawalił, okazało się że nie był sam jak myśleliśmy i gorzej było z podejściem...

7.
Dołączona grafika
Plan się zmienił - czołgiem i do przodu ;)
8.
Dołączona grafika
A to co z tego podczołgania powstało ....
9.
Dołączona grafika
Bardziej w krzakach schował się młody piękny osobnik, ale no właśnie zawsze jest jakieś ale... Stał w zacienionych krzaczorach...

10.
Dołączona grafika

Każdy z nas wykorzystał te spotkanie najlepiej chyba jak mógł. Jak już powiedziałem na plenerze i powtórzę teraz - zdjęcia z tego wszystkiego nie były najważniejsze...
Kolejny nasz ruch tego dnia :beer2:

25.01.10
O wschodzie nawet nie wspominaliśmy - tak przemarzliśmy dzień wcześniej że odechciało nam się pejzaży... Chcieliśmy podejść jakieś stado najlepiej na otwartym polu, polanie. Udało się, po b. długim wyczerpującym przedzieraniu się przez Puszczę. Gdy byliśmy już blisko na tyle aby oddać pierwsze strzały. Ja pier...le zamarzł mi obiektyw, myślałem że wyjdę z siebie. Taaaaaki widok a sprzęt nawalił. Robiłem co mogłem ale jak juz udało mi się doprowadzić go do kultury, żubry odeszły. :rant:
Adrianowi jednak udało się coś pstryknąć i myślę że będzie dorzucał do tematu lub do tematycznych...
11.
Dołączona grafika
Po tym podejściu (nieudanym dla mnie ;)) zakończyliśmy plener... O to jego skład ;)
12.
Dołączona grafika
Od lewej GRABEER - GUTEK
Od Kuchni
13.
Dołączona grafika
14.
Dołączona grafika
15.
Dołączona grafika
Już sporo czasu upłynęło od pleneru, a ja ciągle go wspominam. Wielkie podziękowania dla Adriana który przygarnął mnie i pokazał o czym me oczki do tej pory tylko marzyły ...
Jego znajomość i wiedza o Puszczy zawstydziłby nie jednego...
pozdr
pg

#2 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 styczeń 2010 - 18:18

Wypad chyba był ciekawy (sądząc po fotkach) :-)
Podoba mi się ten portret żubra z podchodu i ostatnia bakstejdżowa :-) fotka - niczym żołnierz pod obstrzałem chowający się za pniem.

#3 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:30

Świetny reportaż. Miło się czytało i oglądało :-P
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#4 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:44

Pięknie Panowie, pozazdrościć terenów, zwierzaków i wspólnego plenerku. Jak macie więcej fotek to dawajcie!

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#5 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 30 styczeń 2010 - 20:16

Gutek, gościnna z Ciebie bestia. Chwała Ci za to :beer:
Widzę, że dopadliście dokładnie te same żuberki co my :mrgreen:
grabeer, Portrecik klasa! Dorzuć numerki, łatwiej będzie się dyskutowało.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#6 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 30 styczeń 2010 - 20:29

grabeer, widzę że plenerek był udany. Żubry przednie szczególnie ten portrecik. A nie boicie się, że Was zaatakują, czy to spokojne bestie ?

#7 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 styczeń 2010 - 20:49

w takim mrozie to chyba wszystko spokojnieje...piękny wypad, portrecik żubra super :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#8 grabeer

grabeer

Napisano 30 styczeń 2010 - 20:52

Mikouak, słusznie już zrobione...
Logiełka, na ten temat moze się wypowiedzieć nasz kolega Gutek. Zubr był zaciekawiony co to się czołga nie wykazywał zaniepokojenia, wręcz przeciwnie, podchodził i próbował zwęszyć dziwną istotę czołgającą się po śniegu.
Uważam jednak że potrzebna jest jakaś wiedza o tych pięknych zwierzakach zanim zacznie się podchdzić stado lub krowę z młodymi. Odróżnienie młodego od starego itp
Jakąś wiedzę posiadałem ale dużo nauczyłem się od kolegi Adriana który wymiata w temacie Puszczy.... jeszcze raz dzięki Byku
pozd
pg

#9 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 30 styczeń 2010 - 23:24

Wytrwaliście w taki mróz, gratuluję. Jak dla mnie fotki świetne, zwłaszcza żubr z bliska. :-)

#10 grabeer

grabeer

Napisano 31 styczeń 2010 - 00:08

Judyta, odnośnie mrozu podsyłam fotkę poniżej. Wybaczcie za jakość ale bardziej jako ciekawostka co się robi na rzęsach(brwiach, wąsach) przy takim mrozie.
Tu ja psiocze na aparat, który przymarzł....
16.
Dołączona grafika
pozdr
ps Można powiedzieć Maniacy ;))

#11 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 styczeń 2010 - 00:33

Super wyglądałeś, ja w te mrozy byłam nad rzeką Supraślanką, to okoliczni pracownicy zakładali się ile czasu wytrzymam-ok. 15 minut.Ale byłam ubrana do jazdy samochodem.

#12 Gutek

Gutek

Napisano 31 styczeń 2010 - 19:36

Logiełka, Jak z każdym innym dzikim zwierzęciem zawsze jest obawa zwłaszcza przy takiej masie i wbrew pozorom sprawności.

17.W tej sytuacji miałem obawy. Ten moment z mojej perspektywy wyglądał dość niebezpiecznie
Dołączona grafika

Ze wyprawa na wschód słońca była mroźna to mało powiedziane. Grabeer pomylił się trochę do miejsca były to okolice Pogorzelec nie Teremisek ale po takim podmarzaniu każdemu można się pomylić. Co do kadrów to -35 mocno uszczupliło moją wenę twórczą.

18.
Dołączona grafika

19.
Dołączona grafika

#13 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:37

No Panowie, tylko pozazdrościć tych eksteremalnych przeżyć :-) Co do zdjęcia nr 16 to skojarzenie miałem jednoznaczne i natychmiastowe - Stalingrad!! :mrgreen:
Gutek to kiedy masz tam wolne terminy w kalendarzu? :-D

#14 krzych

krzych

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:54

Ech Panowie, wypad mieliście przedni, choć pewnie wiosną to dopiero będzie się działo... Mimo wszystko żal że termin mi nie przypasował. Ale nic straconego, wkrótce nadrobimy zaległości. :)
Jackos nabrałeś ochoty na grubego zwierza? Hm, wystarczy tylko dograć terminy... ;)

#15 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 31 styczeń 2010 - 22:08

krzych, jak najbardziej. Ja tylko za łosiami chodzę w moich stronach, żubra jeszcze nie miałem przyjemności spotkać. Jako że zaczynam właśnie urlop będe miał dużo czasu i chętnie bym połaził po Puszczy w Waszym towarzystwie.

#16 krzych

krzych

Napisano 31 styczeń 2010 - 23:09

Ja tylko za łosiami chodzę w moich stronach

...no Ciebie właśnie z dobrymi zdjęciami łosia kojarzę ;)

#17 grabeer

grabeer

Napisano 01 luty 2010 - 01:02

Ale nic straconego, wkrótce nadrobimy zaległości. :)

Tylko byś spróbował NIE :boxing:

Dorzucę kilka fotek jeśli pozwolicie.... ;)
20.
Dołączona grafika
21.
Dołączona grafika
22.
Dołączona grafika
23.
Dołączona grafika
pozdr

#18 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2010 - 12:38

Super plener, super zdjęcia :clap:

#19 Gutek

Gutek

Napisano 01 luty 2010 - 14:24

Kilka mroźnych kadrów.
24.
Dołączona grafika

25.
Dołączona grafika

26. Taki sznajper :mrgreen:
Dołączona grafika

#20 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 luty 2010 - 14:38

swietny plener!!!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych