Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gdzie nad morze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 18 maj 2009 - 09:36

Witam , czy możecie mi polecić jakieś miejsce nad morzem na pobyt weekendowy na przełomie lipca i sierpnia? Takie gdzie nie ma tysięcy stonki (czytaj turystów) żeby można porobić ciekawe zdjęcia ale też żeby sie nie nudzić w razie niepogody. Wolałbym zachodnia część wybrzeża .Tak wiem mam wymagania :-D

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#2 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 18 maj 2009 - 09:40

Ja już od jakiegoś czasu mam w planach wycieczkę w te rejony:
http://www.slowinskipn.pl/spn_pl.php
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#3 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 20 maj 2009 - 07:56

Ja także, (a właściwie My ponieważ jadę z rodzinką) w tym roku wybieram się w te strony.
Urlop będę spędzał (30.06-12.07) w: Smołdzińskim Lesie - blisko do SPN, mała miejscowość i tanie noclegi.
Może ktoś będzie w tych okolicach i w tym czasie ??

pozdrawiam

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 maj 2009 - 17:42

Może ujście Wisły, miejscowość Mikoszewo co prawda ostatni raz byłem tam w latach 90 ubiegłego wieku na obozie obrączkowania ptaków ale było nieźle.
Sporo mew, siewkowatych, kormorany, rybitwy i wszystko co można nad morzem spotkać.
Wojtek

#5 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 21 maj 2009 - 14:25

duchu jeżdżę w ten rejon od blisko 7 lat dokładnie Gardna Wielka,Smołdzino,Kluki,Czołpino,Smołdziński Las w tym roku mój termin 28.06-12.07 więc mogę robić za przewodnika bo centralny rejon parku znam bardzo dobrze no i jakoś trza skonsolidować dolnośląską grupę :-D .Na pewno zorganizujemy jakiś plenerek i to nie jeden.pozdrawiam

#6 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 21 maj 2009 - 18:38

michbet - fajnie :) jadę w te okolice pierwszy raz więc chętnie się spotkam i może jakiś wspólny plenerek zorganizujemy...

Ps. napisałem do dyrekcji SPN prosbę o wyrażenie zgody na focenie poza wyznaczonymi szlakami - czekam na odpowiedz i może coś z tego będzie...

#7 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 13 lipiec 2009 - 11:52

i po urlopie...

warto było podjąć starania w celu zdobycia zezwolenia na fotografowanie poza szlakami - razem z michbetem zwiedziliśmy duuużą część Słowińskiego Parku Narodowego - było super, powstało wiele fajnych zdjęć, które zasilą watek o SPN...

pozdrawiam

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:27

Świetnie! Czekamy na zdjęcia. Napisz proszę trochę o tym zdobywaniu zezwolenia. Może komuś się przyda.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:48

Napisz proszę trochę o tym zdobywaniu zezwolenia


o właśnie o tym samym miałam pisac. Jakiej treściu było pismo , że udało się uzyska pozwolenie.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#10 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 14 lipiec 2009 - 17:44

W podaniu opisałem jaką fotografią się zajmuję, dodałem kilka linków do moich fotek w necie - oraz okresliłem cele edukacyjne jakie zamierzam zrealizować poprzez fotografowanie poza szlakami. Należy również określić regiony parku w których zamierza się fotografować.

Najlepiej wysłać listownie na odres parku i czekać na odpowiedź ew. telefonicznie skontaktować się z działem edukacji SPN.

Opłata za fotografowanie w celach edukacyjnych (cele edukacyjne rozumiane są jako działalność wystawiennicza, wydawnicza i popularyzatorska nie służąca osiąganiu korzyści majątkowych) na terenie to 200 zł + opłaty za wstęp (np. karnet na 14 dni - 28 zł) fotografowanie w celach komercyjnych to 6 tys. zł za dzień.

Kolejny etap to podpisanie oświadczenia, które zobowiązuje do przekazania Słowińskiemu Parkowi Narodowemu kilkudziesięciu sztuk fotografii w wersji cyfrowej w oryginalnej wysokiej rozdzielczości na płycie CD lub DVD wraz ze zgodą na nieodpłatne, wielokrotne wykorzystanie przez Park przekazanych fotografii do celów edukacyjnych, tj. w publikacjach Parku, organizowanych wystawach, serwisach i biuletynach informacyjnych w formie analogowej i elektronicznej, jak również na ich rozpowszechnianie bez ograniczenia terytorialnego na czas nieokreślony;

Potem już tylko decyzja dyrektora i można odebrać zezwolenie.

Każdorazowe wejście na teren SPN poza wyznaczonymi szlakami należy zgłaszć.
Część fotgrafi

Ps. nie wszyscy chętni otrzymują takie zezwolenie - ponieważ ostatnimi czasy zdażały się przypadki niszczenia wydm przez osoby posiadające zezwolenia (qłady i terenówki weszły w szkodę...)

pozdrawiam

#11 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 20 lipiec 2009 - 08:18

Opłata za fotografowanie w celach edukacyjnych (cele edukacyjne rozumiane są jako działalność wystawiennicza, wydawnicza i popularyzatorska nie służąca osiąganiu korzyści majątkowych) na terenie to 200 zł + opłaty za wstęp

Kolejny etap to podpisanie oświadczenia, które zobowiązuje do przekazania Słowińskiemu Parkowi Narodowemu kilkudziesięciu sztuk fotografii w wersji cyfrowej w oryginalnej wysokiej rozdzielczości na płycie CD lub DVD wraz ze zgodą na nieodpłatne, wielokrotne wykorzystanie przez Park


Nieźle sobie radzą, biznesmeny :-P . Dwie stówki, a do tego sterta fotek...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#12 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 20 lipiec 2009 - 11:58

Mikouak, napiszę tak specyfika tego parku jest troszeczkę inna niż dajmy na to
TPN gdzie na każdym wejściu na szlak jest kasa ,siedemdziesiąt procent ludzi wchodzących na teren parku nie płaci za wstęp.Kasy ustawione są bodajże w kilku miejscach Rowy,Wydma Czołpińska ,Rąbka i Smołdzino. Ludziska dochodzący do kilku najpiękniejszych plaż słowińca są zwolnieni z opłat na szlakach łącznikowych ale pokaż mi takiego który przy okazji wycieczki na plaże (szlak parking leśny Smołdzino-plaża) nie zawinie nad obydwa jeziora Dołgie a w sumie powinien już za to wnieść opłatę.Wracając do ceny za fotografowanie wydaje się troszkę za wysoka i nam się na początku tak wydawało ale jak wejdziesz na Madwiny i zobaczysz te widoki to dał byś i więcej :lol: pewnie cena ta jest obroną parku przed zniszczeniem delikatnej struktury wydm bo nawet przejście małej grupki turystów może uruchomić procesy naruszające ich strukturę.Odsyłam do odcinka Dzikiej Polski http://www.tvp.pl/wi... ... aty-zywiol
a ostatniej zimy lód wysadził pomosty widokowe na obydwu jeziorach naprawa lub wymiana pewnie będzie sporo kosztowała więc jak nie mają ze wstępu to dostaną za focenie i materiały.Nasze zezwolenia miały numery w przedziale 90-100 więc łatwo obliczyć że wielkich kokosów na samych zezwoleniach nie zarobią a nie każdy jeszcze takie zezwolenie dostaje i wcale się temu nie dziwię jak widzieliśmy z Markiem (Duch)zrytą quadami Wydmę Czołpińską :evil: .Pozdrawiam

#13 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 20 lipiec 2009 - 22:05

No i pomyśleć ,że wszystko zaczęło się od tego ,że przeglądając cennik Słowińskiego Parku Narodowego trafiłem na pozycję ,,fotografowanie poza wyznaczonymi szlakami".Potem dałem cynk duchowi, że jest takie miejsce i taka możliwość i ...poszło.Za tydzień odbieram swoje pozwolenie i atak.Zresztą nawet na wyznaczonych szlakach jest co robić.Wiem co mówię, bo wracam tam po raz trzeci.Tak, że życzcie mi udanych łowów ,bo poprzeczkę koledzy postawili wysoko. :lol:

#14 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 21 lipiec 2009 - 07:32

akamel życzę udanych łowów i boskiego światełka,poza tym jak znajdziesz czas wielka prośba z mojej strony odwiedż rezerwat Klukowe Buki wejście przy leśniczówce w Klukach przed skansenem nam nie wystarczyło już czasu a chętnie bym zobaczył te buki z twojej kwatery to niedaleko.Kończąc pozdrów od nas panie z działu edukacji i koniecznie wielce nam przychylnego szefa obwodu ochronnego Smołdziński Las.
pozdrawiam

#15 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 21 lipiec 2009 - 18:50

z mojej strony szczególne podzienkowania należą się akamelowi, który to podesłał mi adres kwatery i pomysł na to gdzie mogę spędzić urlop :-D

rozliczymy się na plenerze w Janowie :beer:

a póki co to zyczę Ci dobrego światełka i pozdrawiam

#16 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 22 lipiec 2009 - 05:05

akamel życzę udanych łowów i boskiego światełka,poza tym jak znajdziesz czas wielka prośba z mojej strony odwiedż rezerwat Klukowe Buki wejście przy leśniczówce w Klukach przed skansenem nam nie wystarczyło już czasu a chętnie bym zobaczył te buki z twojej kwatery to niedaleko.Kończąc pozdrów od nas panie z działu edukacji i koniecznie wielce nam przychylnego szefa obwodu ochronnego Smołdziński Las.
pozdrawiam

Myślę ,że się uda.Klukowe Buki to wejście przy leśniczówce , albo zaraz jak zaczyna się las od strony Łokciowego(wtedy wyjście przy leśniczówce).Dokładnie to ścieżka dydaktyczna dostępna dla grup zorganizowanych i pod opieką pracownika parku(chyba ,że ma się papier , ale w 2004 to o tym nie wiedziałem).
Pozdraw.
PS.Pozdrowię wymienionych ;-)

#17 michbet

michbet
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 22 lipiec 2009 - 06:42

Myślę ,że się uda.Klukowe Buki to wejście przy leśniczówce , albo zaraz jak zaczyna się las od strony Łokciowego(wtedy wyjście przy leśniczówce).Dokładnie to ścieżka dydaktyczna dostępna dla grup zorganizowanych i pod opieką pracownika parku



Dokładnie a po drugiej stronie drogi masz rezerwat maliny moroszki największe siedlisko w europie i relikt epoki lodowcowej..udanych łowów

#18 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 24 lipiec 2009 - 21:20

Od czwartku jadę do Rewala , możecie mi polecić jakieś miejsce w jego okolicy do focenia ptaków?

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#19 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 lipiec 2009 - 14:15

jesli chodzi o ptaki to większość ptaszarni siedzi na prywatnym rozlewisku w miejscowości Pogorzelica przy osrodku jeżdzieckim na końcu ul. Lesnej w stronę jednostki wojskowej. Bardzo ciekawy ornitologicznie teren.

niechorze to glównie jezioro Liwia Łuża, który notabene został rezerwatem po wydarzeniu które wstrząsneło ówczesnym systemem. Dwoje turystów w latach pięćdziesiątych wsiadło pod osłoną nocy na niewielką łódkę lub kajak na jeziorze i przepływając kanał Łiwia Łuża, który łączy jezioro z morzem dopłyneli do Bornholmu. Po tym wydarzeniu utworzono rezerwat , który miał na celu zchowanie ekosystemu słonego jeziora i ochronę biotopu ptaków wodno-błotnych. Po zainstalowaniu wrót , mających na celu ochrone przed zalaniem miejscowosci w czasie sztormu, nastąpiła blokada wód i za sprawą pogarszających się warunków znikneły pływajace wyspy, które były głównymi miejscami lęgowymi wielu ciekawych ptaków. Jezioro jest raczej trudnodostepne i zarośniętę kilkudziesięciometrowym pasem trzcin. Znam trzy miejsca, gdzie mozna dotrzeć do wody, jednak widok jest utrudnionyi raczej ciężko sie tam fotografuje. Nieraz cos ciekawego zalevi na kanał Liwka, który łączy owe jezioro w morzem. Aczkolwiek teraz kiedy jest sporo turystów ciężko coś spotkać.

Ciekawym iejscem są poldery mieszczące się przy drodze dojazdowej od gryfic do Rewala i od strony trzabiatowa do Rewala. Często widuje tam czaple, bociany, czajki i ptaki drapieżne, łącznie z bielikiem i gołębiarzem licząc.

Same plaże są teraz ubogie, spora ilość turystów skutecznie ptaki odstrasza, poza mewami oczywiście.

Gdybyś potrzebował pomocy lub więcej informacji śmiało pisz.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#20 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 26 lipiec 2009 - 21:06

Qelka, dzięki za info , a jak wygląda sytuacja z sierściuchami :-)

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych