Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1128 odpowiedzi w tym temacie

#1121 fro

fro
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 4 tygodni temu

Nie ma za co :) Ten facet ma ogromna wiedzę jeśli chodzi o wykorzystanie AF do przyrody w aparatach Nikona:

https://www.youtube....kcountrygallery

Napisał też świetny e-book o AF Nikona w fotografii przyrodniczej.

A tu masz świetny patent z którego sam osobiście korzystam, jak w ułamku sekundy przełączyć się na inny tryb AF przy zmieniającej się sytuacji, bez odrywania aparatu od oka pomiędzy: single point AF, groupAF a np. dynamic-area AF :

https://www.youtube....h?v=MCI1tL-aHcE

#1122 czającysię

czającysię
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 4 tygodni temu

Dzięki!

#1123 czającysię

czającysię
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 4 tygodni temu

Natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ czekam na mocowanie statywowe do obiektywu 300mm f4 PF, które idzie z Chin, to na szybko, żeby wyważyć zestaw na głowicy gimbalowej zmontowałem takie coś. I tu mam pytanie do ludzi bardziej technicznych. Czy nie uszkodzę aparatu wpinając płytkę na skrajnym prawym położeniu (pod obiektywem) do głowicy? Tworzy się jakaś dźwignia, żeby kadrować muszę użyć jakiejś tam siły, nie chciałbym uszkodzić obudowy aparatu...

1.jpg

#1124 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 330 postów

Napisano 4 tygodni temu

Nie jest to zbyt szczęśliwe połączenie. Awaryjnie (patrząc na twoje zdjęcie) - zaraz za osłoną przeciwsłoneczna mógłbyś podłożyć coś na wcisk w szparę pomiędzy płytka a obiektywem i trytką to ściśle przyciągnąć do siebie.

#1125 fro

fro
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 4 tygodni temu

To nie jest delikatny aparat i IMHO zniesie takie rozwiązanie bez problemu, ale ja osobiście w oczekiwaniu na mocowanie statywowe (BTW: mam również chińskie firmy iShoot - świetna jakość wykonania) radziłbym się ograniczyć do jakiegoś binbaga (może być plecak foto ;) ) lub po prostu fot z ręki (do czego ten zestaw jest wymarzony :)

Użytkownik fro edytował ten post 4 tygodni temu

#1126 czającysię

czającysię
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 4 tygodni temu

Tak też mam zamiar zrobić, znam swoje możliwości psucia sprzętu:)

#1127 czającysię

czającysię
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 3 tygodni temu

Fro, dużo masz paprochów w 300 PF? Kurde trzy, czy cztery razy był w plenerze i już mam konkretnego paprocha w środku... Przyznam że trochę mnie to martwi, tym bardziej, że jak sprawdziłem to w dwuletnim tamronie G2, nie dopatrzyłem się żadnego większego paprocha...

#1128 fro

fro
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 3 tygodni temu

Nie sprawdzam i nie zamierzam :) Robię zdjęcia.

#1129 czającysię

czającysię
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 3 tygodni temu

Widzisz, ja też nie szukałem paprochów, po prostu przecierałem UV i zobaczyłem. Nic to mam nadzieję, że miałem po prostu mega niefart i nie będzie chi za dużo i za szybko przybywać.