Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1090 odpowiedzi w tym temacie

#1081 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 19:11

@Vulpes, Jaki/e masz obiektyw/y do fotografii ptaków do Swoich Pentaxów ?

Coolpix P90, EOS 70D

#1082 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:20

@Vulpes, Jaki/e masz obiektyw/y do fotografii ptaków do Swoich Pentaxów ?

Pentax DA*300/4 i TC 1.4x do tego.

Pentaxy dwa i kupa szkła ;)
www.marekskruch.pl

#1083 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 13:08

Poczytałem, popatrzyłem i @Vulpes miałeś rację że niestety do Pentax'a w dłuższych tele jest pustka, tak więc chyba wybór padnie an Canona. Teraz tylko na jakie body się nastawiać, w porównaniu do Pentax'a kupię starsze a wcale nie lepsze. 50D już chyba za stary? Może 60D? 70D do 2tys samo body jedynie. Brać pod uwagę serię xxxD? Dość ciekawym i nie drogim obiektywem jest sigma 100-300 f4, tylko nie ma stabilizacji a te body Canona też jej niestety nie mają... 

Coolpix P90, EOS 70D

#1084 morfeush

morfeush
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 17:58

Czasami spotykam  teleobiektywy  pod przejsciowke m42, min raynox 400, paragon 400 1:6.3 itd, nigdy nie podczepialem  czegos takiego i chcialbym spytac czy ktos z was mial doswiadczenie z takimi obiektywami jesli tak bylbym wdzieczny za informacje jak sprawdzaja sie w fotogografi przyrody

Ps mam tez analoga i mysle czy nie kupic jako dodatkowe lustro jakiejs radzieckiej rakiety

#1085 El_Pepito (Szymon Peplowski)

El_Pepito
  • Nowa postać
  • 15 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 20:42

pytanko panowie i panie :D uniwersalny obiektyw z głownym przeznaczeniem na krajobrazy, ale fajnie jakby mozna go bylo zabrac na urodzinki ciotki lub do miasta :D  cena do 1500 tys :D mocowanie canon  matryca apsc co byscie polecili ?

#1086 niemar

niemar

Napisano 23 marzec 2019 - 20:43

canon 17-40L

Canon 6DII, 7DII, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, YH324C.

#1087 El_Pepito (Szymon Peplowski)

El_Pepito
  • Nowa postać
  • 15 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 21:30

A do makro pod canona ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1088 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:00

A do makro pod canona ?

Cześć, podczepie się pod temat bo wyżej poruszony ale zapytam dokładniej, pod Canona do Makro w co byście polecili pójść:

- Tamron 90 2.8

- Sigma 105 2.8

- Canon 100 2.8 L IS

?

#1089 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:47

Nie mam systemu Canona, ale robie makro i podpowiem, że zawsze warto kupic szkło natywne, dedykowane czyli firmowe, na drugim miejscu Tamron ale w wersji najnowszej ze stabilizacją, na końcu Sigma 105 ale tez ze stabilizacją. -Starszych wersji Tamrona czy Sigmy nie warto kupować, chyba że zaznacza się wyraźnie aspekt ekonomiczny. Wcześniejsze Tamrony miały problemy z awariami - wiązek jakichś przewodów szczegółów nie pamiętam, niemniej zdjęcia Tamron robił naprawdę fajne. Sigma znowuż pancerne szkło, miałem oba te niededykowane szkiełka, Byłem zadowolony do czasu zakupu szkła natywnego. Nowe wersje T i S ponoć również  godne polecenia, niemniej Canon 100/2,8 zbiera rewelacyjne opinie.

#1090 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 06:12

Dzięki Przemku @PREM za opinię na temat szkieł do makro - po cichu liczyłem na Twoje zdanie ;) - sam też z tego co czytam i weryfikuje bardziej skłaniam się ku tej L-ce Canona ale nie mam w otoczeniu nikogo kto ma doświadczenia z T i S dlatego też postanowiłem tutaj zapytać.

#1091 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 11 kwiecień 2019 - 08:43

Jeśli tylko finanse pozwolą, kupuj Canona. Docelowo można myśleć i o innych ogniskowych w makro, fajne są i czasami fajnie uzupełniają taki ogniskowe 50, 60, 70.. Canon ma też bardzo fajną 60 tkę :-)