Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Proszę o pomoc w kupnie sprzętu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1155 odpowiedzi w tym temacie

#701 toooomelo (Tomasz)

toooomelo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Wiek: 55
  • Lokalizacja:
    Luboń

Napisano 02 luty 2016 - 22:11

@toooomelo Czy potrzebujesz do krajobrazu długiego końca rzędu 270mm?

Do krajobrazu może nie. Ale z taką długością mógłbym też czasami ustrzelić jakąś sarenkę, hi hi ;-)



#702 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 luty 2016 - 08:37

@toooomelo Kup sobie Nikkora 55-300 VR lub Nikkora 70-300 VR. Przypuszczam, że masz już 18-55 albo 18-105? Tzw. standardowy zoom w większości przypadków wystarcza do zdjęć krajobrazowych. A jeśli będziesz chciał nieco "zawęzić" krajobraz to wówczas założysz dłuższy zoom. Krajobraz w przeciwieństwie do sarenki nie ucieknie i masz z tego powodu sporo czasu na wymianę szkieł. :-) A jeśli się nastawisz na sarenki, to założysz teleobiektyw i na pewno Ci się krótsze ogniskowe nie przydadzą, więc potrzeby ściągania go z body raczej nie odczujesz. :-) To co oferuje ten Tamron 18-270 powyżej 200 mm raczej nie będzie Ci dawało za wiele satysfakcji, w przeciwieństwie do teleobiektywów o mniejszym zakresie zooma.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#703 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 luty 2016 - 21:48

@toooomelo jeden uniwersalny obiektyw jest dobry, ale sprawdza sie bardziej np. na wakacjach. Sam mam odpowiednik 28-300 w m4/3 i na górskich szlakach Alp sie sprawdził, tyle że jest to kompromis między poręcznością i jakością obrazka. Jak chcesz lepszą jakość, to tak jak pisze Vulpes - dwa szkła.

A tele w krajobrazie można bardzo często używać :-)



#704 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 04 luty 2016 - 13:58

Do krajobrazu i 400mm czasem jest za mało. Jeżeli miałbym nikona kupił bym tak jak @Vulpes wspomniał Nikkora 70-300 VR.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#705 toooomelo (Tomasz)

toooomelo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Wiek: 55
  • Lokalizacja:
    Luboń

Napisano 04 luty 2016 - 15:16

Dziękuję za odzew i porady. Mam nad czym myśleć. Ale i jestem teraz mądrzejszy :-)



#706 toooomelo (Tomasz)

toooomelo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Wiek: 55
  • Lokalizacja:
    Luboń

Napisano 04 luty 2016 - 18:14

Kupiony Nikkor AF-S 70-300 f/4.5-5,6G IF-ED :-D

 

#707 JohnyH (Jan)

JohnyH
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tokary

Napisano 07 luty 2016 - 17:03

Tak więc za Waszą namową i własnymi przemyśleniami zdecyduję się chyba na zestaw: C40D + C400/5,6.

Panowie,

 

Mam w końcu swoją pierwszą lustrzankę :) Padło na C40D w dość dobrym stanie. Dostałem do niego także gripa i 2 obiektywy pokrywające zakres 15-90mm. Do ptaków to się nie nadaje ale na razie focę krajobrazy i roslinki :)

Sprzęt jest masywny i robi dobre wrażenie po przesiadce z kompakta. Tak więc z zakupu jestem bardzo zadowolony i dzięki jeszcze raz za moc porad.

W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć C400/5,6. Póki co robię zdjęcia tym co mam: http://www.fotoprzyr...-41#entry350697


C40D - C5D - C400/5,6 - C17-40/4,0L - C85/1,8


#708 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 luty 2016 - 18:51

Gratuluję, to pozostaje życzyć słońca i samych udanych kadrów!


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#709 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 14 luty 2016 - 21:09

Witajcie, parę dni temu stałem się okazyjnie posiadaczem dwóch manualnych lustrzanek Practica MTL5B i Revue AC4. Do tego kilka obiektywów na mocowanie bodajże M42 i dwa chyba Pentax. Dokładniej: 

Revuenon-Special f2.8 135mm

Rwvuenon-Special f2.8 35mm

Auto Revuenon 1:1.9 50mm

Enna Munchen 1:4/85-250mm

Zestaw na początek jest więc chciałbym do nich dobrać jakieś cyfrowe body pasujące pod mocowania, najprawdopodobniej podoła temu Pentax? Tylko jaki model polecicie? 


Coolpix P90, EOS 70D


#710 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 14 luty 2016 - 22:50

Ja bym kupił nexa 6 albo 7 z odpowiednią przejściówką w tym przypadku na m42.
Ale patrząc na te szkła to szału nie ma. Nic wartego wydania ponad tysiąca na fajne body. Pentax nie ma focus peaking, który bardzo pomaga przy pracy z manualami. Ma potwierdzenie ostrości ale nie wiem czy w każdym modelu.

#711 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 luty 2016 - 07:30

@rafisko Pentax ma focus peaking. :-) Modele K30, K3, K-3 II mają tę funkcję. Dodatkowo z każdym manualnym szkłem działa stabilizacja obrazu. 


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#712 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 15 luty 2016 - 07:51


Czy potrzebujesz do krajobrazu długiego końca rzędu 270mm?

I tu niemar zadał dobre pytanie, 270 na końcu do krajobrazu? Chyba że na spacer cykać wszystko co podejdzie to tak, ja ostatnio też chciałem kupić coś do krajobrazu, znaczy się nie ewidentnie do krajobrazu (szeroki kąt normalne będzie najlepszy) lecz coś bardziej uniwersalnego ale żeby w jakimś stopniu nadawało się do fotografii krajobrazowej i wybrałem Tamrona SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD i jestem mega zadowolony.

 

#713 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 15 luty 2016 - 09:49

@rafisko Pentax ma focus peaking. :-) Modele K30, K3, K-3 II mają tę funkcję. Dodatkowo z każdym manualnym szkłem działa stabilizacja obrazu.


No to fajna opcja z pentaxem, tylko zostaje kwestia ceny i adaptera najlepiej z dandelionem.

#714 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 luty 2016 - 10:03

@rafisko adaptery Pentax K/M42 nie mają żadnych dendelionów i działa wszystko co trzeba. To nie Canon. ;-) Ważne jest tylko żeby wybrać taki, który umożliwia ostrzenie na nieskończoność. Sprzedający takie adaptery na ogół umieszczają taką informację.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#715 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 15 luty 2016 - 10:51

Ważne jest tylko żeby wybrać taki, który umożliwia ostrzenie na nieskończoność. Sprzedający takie adaptery na ogół umieszczają taką informację 

Widziałem takie adaptery na allegro np pisało że umożliwia ostrzenie na nieskończoność ale pisało coś o obiektywach cez bolca przysłony a te dwa rewuenony-special mają ten bolec, a enna munchen i jeszcze jedna stałka helios są bez bolca. Czyli trzeba wybrać adapter pasujący do obiektywów z bolcem?  


Coolpix P90, EOS 70D


#716 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 15 luty 2016 - 10:51

@Vulpes widzę właśnie Twoją stopkę;)
Mam teraz canona ale kupę lat byłem z sony i w obu systemach można dandelion używać.

Nie używam szkieł z m42 na lustrzankach. Szkoda zachodu. Często to stare i dość przeciętne konstrukcje optyczne.

#717 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 15 luty 2016 - 11:06

Auto Revuenon 50mm ma z tego co wydedukowałem mocowanie Pentax K, zawsze to jakiś początek, a jak już szkła mam to jakoś się je wykorzysta.  


Coolpix P90, EOS 70D


#718 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 luty 2016 - 11:11

Widziałem takie adaptery na allegro np pisało że umożliwia ostrzenie na nieskończoność ale pisało coś o obiektywach cez bolca przysłony a te dwa rewuenony-special mają ten bolec, a enna munchen i jeszcze jedna stałka helios są bez bolca. Czyli trzeba wybrać adapter pasujący do obiektywów z bolcem?  

Idealnie byłoby, gdyby obiektyw miał przełącznik auto/manual (A/M). Obiektywy na gwint M42 często takowy mają. Natomiast obiektywy bez bolca będą zawsze dobrze pracować z Pentaxami.

Polecam ten wątek na forum Pentaxa: http://pentax.org.pl...?t=1299&start=0

 

Nieprawdą jest, że wszystkie szkła na M42 to kiepskie konstrukcje optyczne. Jest wśród nich wiele perełek, np. Takumary.  :-)


Użytkownik Vulpes edytował ten post 15 luty 2016 - 11:18

<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#719 Arek66

Arek66
  • Nowa postać
  • 8 postów

Napisano 16 luty 2016 - 10:35

Witam, chciałbym się zapytać co sądzicie o tych lustrzankach. Są używane i teraz nie wiem czy warto:

http://olx.pl/oferta...html#44fd1c4ad0

http://olx.pl/oferta...html#cff9684f4a

http://olx.pl/oferta...html#44fd1c4ad0

Proszę o opinie.



#720 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 16 luty 2016 - 11:23

@rafisko Pentax ma focus peaking. :-) Modele K30, K3, K-3 II mają tę funkcję. Dodatkowo z każdym manualnym szkłem działa stabilizacja obrazu. 

A K50 ? Jest nowszy od K30. Wiem, nie znaczy że lepszy, i właśnie zauważyłem przeglądając OLX że K50 z obiektywem i jakimiś dodatkami jest za 1500zł lub był nawet o stówkę droższy z dwoma obiektywami. Natomiast K30 jest sporo droższy, samo body 1300zł. Z czego wynika ta różnica? A Pentax K-r podoła?


Użytkownik Krogulec edytował ten post 16 luty 2016 - 11:32

Coolpix P90, EOS 70D






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych