Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co to za ptak? - Ptaki drapieżne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2383 odpowiedzi w tym temacie

#21 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 październik 2006 - 06:52

Moim zdaniem to jest myszołów :-D

#22 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 październik 2006 - 10:37

Myszolow na bank.Potwierdzam
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#23 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 październik 2006 - 20:57

Widziałem to zdjęcie na twojej stronie. Przy okazji zachęcam do obejrzenia...Jest tam kilka perełek.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#24 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 październik 2006 - 19:16

Jeśli to może być komuś pomocne to nad moim polem jest co najmniej jedna para tych błotniaków zbożowych, tylko w czasie gdy można było je fotografować (intensywnie żerowały) ja nie bardzo miałem na to czas, a rok temu nie miałem czym focić i nie interesowało mnie to tak jak dziś.
Podaję fotkę zrobioną nad moim domem w okolicach Wałcza data i czas w EXIF
Fotka nie jest dobra ale słyszałem, że to bardzo rzadki ptak więc może informacja się przyda,
potwierdzam, że widuję te ptaki od conajmniej 2 lat na moim terenie.

Dołączona grafika

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 październik 2006 - 19:25

zazdroszcze zdjęcia... i spotkania bo to rzeczywiście rzadki ptak... no, ale gdyby to był błodniak stepowy to by była prawdziwa sensacja :D

:ninja:


#26 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 październik 2006 - 19:41

Samica jest fajna ale jak nazłość kawałek dalej (od domu) przeważnie lata jej samiec, pierwszyraz to myślałem że to jakiś albinos :-) bialutki, naprawdę fajna sztuka, w przyszłym roku postaram się im zrobić dobre fotki.
Ja dopiero zaczynam widzieć, że coś tam w powietrzu lata, :-D
Cztery lata temu gdy pilnowałem na strażnicy, rano na poręczy 1,5m od mojego fotela siadział sobie puchacz i do tego było bardzo ładne światło, jak sobię przypominam takie momenty to szlag mnie trafia że wtedy nie fociłem.

#27 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 październik 2006 - 20:05

Wracając do foty Kostka. Wydaje się że jego błotniak to łąkowy - zobacz gdzie zaczyna się drugi pas... w innym miejscu - ale ja znawcą nie jestem...
Co do straconych momentów - wiem o czym mówisz :D

:ninja:


#28 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 październik 2006 - 21:00

Staram się rozpoznawać ptaki na podstawie zdjęć i rycin w Ptaki Polski A.G. Kruszewicza lecz niestety brak fotki samca trochę mi utrudnia rozpoznanie, ale miałem wątpliwości czy aby ta moja samiczka błotniaka nie okazała się stepowa, samiac jej był wyjątkowo biały, kiepska jakość zdięcia nie pozwala na dokładną ocenę, ale zapodam jeszcze jedno może coś pomoże i ktoś potrafiłby rozpoznać.
Dołączona grafika

#29 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 28 październik 2006 - 17:10

tomajk bez względu na to czy to błotniaki zbożowe czy łąkowe (według mnie zbożowe) chroń je i dbaj o nie bo to piękne i rzadkie ptaki (broń boże szukać gniazda czy niepokoić w okresie lęgowym) :-) A jak już wyprowadza młode w przyszłym roku to chetnie przyjade pofotografować :-D

#30 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 październik 2006 - 17:59

Spokojnie, :-) wiem, że to rzadkie ptaszki, z lokalizacją gniazda nie ma problemu bo widać było z mojej strażnicy gdzie siadają ale nawet specjalnie nie kosiłem uprawy żeby czasem nie zniszczyć gniazda, co prawda był tam łubin z chwaściorami i to wysuszony przez brak opadów latem, darowałem całkiem to pole zwierzynie i nie zaglądam tam choćby z tego powodu by nie płoszyć kuropatw które też gniazda tam miały.
W przyszłym roku ogrodzę cały teren i prawdopodobnie przez kilka najbliższych lat nic tam robić nie będę, czyli PUSTYNIA.
Na fotki zapraszam. :-)

#31 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 28 październik 2006 - 22:19

W przyszłym roku ogrodzę cały teren i prawdopodobnie przez kilka najbliższych lat nic tam robić nie będę

Oby więcej takich. Super ;-)

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 październik 2006 - 01:18

Dokaładnie, oby takich więcej... niestety leśnicy mają opinie słabo zorientowanych w takich sprawach jak 'ochrona przyrody'...

:ninja:


#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 29 październik 2006 - 22:53

niestety leśnicy mają opinie słabo zorientowanych w takich sprawach jak 'ochrona przyrody'...

chyba się troszkę zmieniły czasy, i doktoranci już nie mają takiego wpływu na gospodarkę leśną, i ściśle z nią związaną zwierzęcą.
Z pewnością zależy to też od Nadleśniczego który działa na terenie, i jak współpracuje z rolnikami, od nie dawna są też programy środowiskowe, a ekonomia jest najlepszym nauczycielem :-) powoli stanie się to jak chleb powszedni, POPROSTU EU!!!

#34 Guest_Robert Kraska_*

Guest_Robert Kraska_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2006 - 09:36

Tomajk, na Twoich zdjeciach jest samica blotniaka lakowego
Pozdr.Robert

#35 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 31 październik 2006 - 10:49

Witaj,Tomaj czy to oznacza ze masz legowego Błotniaka łonkoweg?
Pzd,Robert Laskowski :-)

#36 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 31 październik 2006 - 16:56

Tomajk, na Twoich zdjeciach jest samica blotniaka lakowego
Pozdr.Robert


Chętnie dowiedziałbym sie na jakiej podstawie zmieniłeś zdanie? :-)

#37 tomajk

tomajk

Napisano 31 październik 2006 - 17:51

Tomajk, na Twoich zdjeciach jest samica blotniaka lakowego
Pozdr.Robert

Tak się składa, że nie mam fotki samca tego błotniaka, ale z pewnością nie jest to błotniak łąkowy, na tyle to daje się rozpoznać na rycinach.
Samiec ten miał całkiem czysto białą szatę z tylko czterema lotkami czarnymi, bez żadnych innych przebarwień, prędzej byłby to zbożowy, a gniazdo było na środku kilkuletniego nieużytku.
W przyszłym roku jeśli nic się nie zmieni a ja kupię porządne szkło to będą fotki, bo tak jak już napisałem gniazdują te ptaki u mnie co najmniej od 2 lat, i miałem wiele okazji się im dokładnie przyjrzeć, szkoda tylko że wcześniej nie zdawałem sobie sprawy że to takie cenne ptaszki, bardziej się kuropatwami interesowałem, i co tu się dziwić, jak one mi pod okna przychodziły. :-)
Dołączona grafika

#38 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:12

Tomajk - Morav już pokazał jak przebudować okno :-D

:ninja:


#39 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 18:57

Jak ja żałuję że nie miałem wtedy jakiegoś porządnego aparatu. :-( przed oknami miałem nad ranem przez kilka dni ich toki, super sprawa, nie potrzebowałem budzika. :mrgreen:

Z tym gniazdem na kilkuletnim ugorze to przesadziłem, poprostu jest to ta część pola której nieuprawiam intensywnie bo 6klasa gleby i wszystko wysycha, widać to zresztą na fotce którą zrobiłem w połowie lipca sieję tam namiętnie łubin ale to i tak wygląda jak pustynia, zresztą mam tam klin ni jak do uprawy, i tam sobie te błotniaki robią gniazdo, a ja czasami siedziałem na ambonie, (tak nazywam swoją wieżyczkę obserwacyjną) i wtedy je doskonale widać. W przyszłym roku likwiduję ten pas wiatrochronowy, i przenoszę go na lewo bo będzie mi zasłaniał widok, niestety wyrośniety jest już trochę, a zostawiam niskie krzaki, i w przyszłości wolierę mam zamiar na tym terenie zrobić, błotniakom i tak zbocze pozostanie, tam nawet nie chcę nic uprawiać.
Dołączona grafika
Właściwie to nie ma dla mnie aż takiego znaczenia czy taki to czy inny gatunek, fajnie że jest i to mnie cieszy, obym tylko się zdążył uzbroić w szkła do wiosny.

ale babola zawaliłem oczywiście stąd miało być :oops:

#40 Guest_Robert Kraska_*

Guest_Robert Kraska_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2006 - 13:26

Tomajk, piszesz, ze zmienilem zdanie . Przyznam ze nie rozumiem . Na zdjeciu Kostka- brazil jest zbozowy a na Twoich lakowy.
Pozdr.Robert




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych