Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

II Festiwal Polarny - Polarne Klimaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 toron27

toron27

Napisano 15 marzec 2009 - 00:23

Dopiero wróciłem , no cóż McMorris możesz tylko żałować że nie zostałeś do końca !!!!!
Cały festiwal to była jedna wielka rewelka, głębokie pokłony i gratulacje dla kolegi mmoska za całą imprezkę. Mieliśmy nawet okazję się poznać przy ognisku, ale nie długo porozmawialismy, bo Mateusz był dosłownie rozrywany.
Niewiele brakowało a musiałbym zostać do rana :lol: ale nie żebym coś wypił przy ognisku tylko akumulator mi padł w samochodzie (musiałem zostawić włączone swiatła) i ledwo go odratowaliśmy z pomocą pary uczestników festiwalu, za co chciałbym im jeszcze raz podziękować.
No na razie to tyle bo rano jadę do Wawy na wystawę kotów, potem moze jeszcze jakieś foty więc wypadałoby się odrobinę przespać.

#22 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 19:48

Chcialbym podziekowac wszystkim co byli na festiwalu, czy to osobiscie, czy tez myslami. Ja jestem juz jakies 2-3 godziny w domu po festiwalu i zbieraniu materialow po nim, ale zmeczeje daje znac o sobie. Tak wiec pewnie zaraz zmykam spac.
Dlatych co niebyli pozostaje jeszcze zwiedzanie wystawy w Izabelinie. Wystawa Ptaki Spitsbergenu bedzie tam jeszcze wisiec do 12 kwietnia. Wystawa ze zdjeciami Puchalskiego, takze jeszcze tam pozostanie, ale tylko do 28-29 marca. Pustke po niej na dwa tygodnie zastapi wtedy ekspozycja kilku moich starszych zdjec.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#23 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 19:50

Miałbym jeszcze prosbe do tych co byli i maja jakis material zdjeciowy. Sam niewiele moglem robic, a przydalby mi sie jakis zestaw zdjec z Festiwalu. Oczywiscie wszedzie bedzie zaznaczone kto jest autorem tych zdjec.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#24 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 22:00

:hmmm: chyba sobie kiedyś skoczę do Izabelina pooglądać wydrukowane wersje znanych mi zdjęć ;-)

:ninja:


#25 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 23:01

:hmmm: chyba sobie kiedyś skoczę do Izabelina pooglądać wydrukowane wersje znanych mi zdjęć ;-)

Zapraszam, mysle jednak, ze na te 50 zdjec na wystawie znane jest powiedzmy ze 20 z internetu. wiele wczesniej niepokazywalem.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#26 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2009 - 00:40

mmosk, to tym lepiej, będzie co oglądać ;-)

:ninja:


#27 toron27

toron27

Napisano 27 marzec 2009 - 00:25

Witam !

W tygodniku ,, Życie Łomianek" nr 13 z 26 marca 2009 na stronie 4 jest moja relacja z festiwalu z czterema fotkami. Niestety redakcja jak to redakcja pozwoliła sobie skrócić np. niektóre podpisy pod fotkami w taki sposób, że dla czytelnika, który nie był na festiwalu mogą być odrobinę niezrozumiałe. No cóż w stopce każdej gazety jest zapis, że redakcja zastrzega sobie prawo skracania materiału. Relacja zajmuje prawie całą stronę.

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 09:20

toron27, to my poprosimy pełną wersję :mrgreen: A no i gratuluję publikacji ;-)

:ninja:


#29 toron27

toron27

Napisano 27 marzec 2009 - 13:15

Festiwal Polarny w Izabelinie



,,Polarne Klimaty” – pod takim hasłem na terenie Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbył się II Festiwal Polarny. Okazją do zorganizowania imprezy było zakończenie IV Międzynarodowego Roku Polarnego. Celem festiwalu było przedstawienie głównych kierunków polskich badań i eksploracji w rejonie Arktyki. Część naukową rozpoczął dr hab. Piotr Głowacki (kierownik Zakładu Badań Polarnych Instytutu Geofizyki PAN). Nakreślił on krótki rys historyczny polskich badań na terenie Spitsbergenu, zapoznał też zebranych z rozmieszczeniem i stanem polskich stacji polarnych w tym rejonie. Dr Tomasz Janecki z Zakładu Biologii Antarktyki omówił zagadnienia związane z badaniami jedynego na Ziemi niezamieszkanego przez ludzi kontynentu – Antarktydy. Podkreślił, że jest to kontynent wielu ,,naj”, m. in. najgrubsza pokrywa lodowa, wieją tam najsilniejsze wiatry dochodzące do ponad 200 km/h, a także zanotowano tam najniższą temperaturę -89ͦ C. Prof. Jacek Jania (przewodniczący Komitetu Badań Polarnych PAN) przedstawił metody i wyniki badań lodowców Spitsbergenu, ze szczególnym uwzględnieniem ich interakcji ze stale ocieplającym się klimatem. Ważnym punktem festiwalowego programu było otwarcie wystawy fotograficznej ,, Ptaki Spitsbergenu” autorstwa Mateusza Moskalika . Autor z wykształcenia jest fizykiem a z zamiłowania fotografem i polarnikiem. Jest też doktorantem w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich IGF PAN. Od czasu XXVI Wyprawy Polarnej PAN na Spitsbergen, której był uczestnikiem jeszcze jako student, niemal każdy sezon wiosenno letni spędza na Spitsbergenie. Inną atrakcją fotograficzną była wystawa prac Włodzimierza Puchalskiego. Zaprezentowano fotografie pochodzące z wyprawy arktycznej w latach 1957-1958 i antarktycznej z przełomu 1978 i 1979r.
Część poświęconą exploracji rejonów arktycznych rozpoczął Dawid Kaszlikowski, który wraz z Elizą Kubarską , po pokonaniu wielu trudności związanych z kaprysami pogody, wytyczyli nową trasę wspinaczkową na najwyższym klifie świata Thumbnali w południowej Grenlandii. Lech i Wojciech Flaczyńscy opowiedzieli o swojej wyprawie na Alaskę, w czasie której zdobyli najwyższy szczyt Ameryki Północnej Mc Kinley, a następnie po kilkudniowym przedzieraniu się przez alaskańskie bagna spłynęli rzeką Kuskokwim. Ostatnim punktem programu była opowieść członków załogi jachtu s/y ,,Stary” . W 2006 roku, wyprawą QNT Northwest Passage, po stu latach powtórzyli oni jeden z największych wyczynów w historii exploracji arktyki, jakim była wyprawa Amundsena z lat 1903-1906, przejściem pólnocno – zachodnim. Zaprezentowany też został film pt. ,,W poszukiwaniu legendy” dokumentujący wyczyn tej młodej polskiej załogi.
Festiwal zakończyło wspólne ognisko, przy którym każdy mógł upiec kiełbaskę i porozmawiać o dalekich wyprawach.

tekst i fot. Tomasz Zawadzki

Sorki ale musiałem zrobić taki mocny skrót z imprezki, bo to jest gazetka lokalna a nie jakaś tematyczna. Może ktoś napisał coś więcej w którymś ze specjalistycznych pism. Na dodatek nie jestem zawodowym pismakiem, tylko czasem nabazgrzę coś i pstryknę dla kilku lokalnych pisemek. :-P

#30 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2009 - 13:26

toron27, a zdjęcia???

#31 toron27

toron27

Napisano 27 marzec 2009 - 13:31

będą tylko teraz wychodzę do pracy, wieczorem wrzucę tzn. po 22

#32 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2009 - 13:35

No to czekam na "pełną" relację z niecierpliwością ;-)

#33 Mirriam

Mirriam
  • Małomówny
  • 2 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2009 - 20:12

Witam!

czy mógłby którys z Panów wysłać mi zdjęcia z Festiwalu na maila? milc23@o2.pl Podobno na nich jestem ;) Życia Łomianek nie prenumeruję i po przeszukaniu nic nie znalazłam niestety :/

Akurat się składa miałabym pamiątkę po tym arcyciekawym dniu! Naprawde gratuluję organizacji i cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć :)

Pozdrawiam!

#34 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 marzec 2009 - 22:38

Witam!

Akurat się składa miałabym pamiątkę po tym arcyciekawym dniu! Naprawde gratuluję organizacji i cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć :)

Pozdrawiam!


No i widze, ze wiecej ludzi z Fotoprzyrody tam bylo. Jak milo.
Tomku, jesli to mozliwe to poprosilbym jakis skan strony z gazety gdzie jest ten material, oraz informacje czy moge ten skan zamiescic na stronie podjac kiedy to sie ukazalo.

A narazie gdzie mozna znalezc elementy pofestiwalowe:
Narazie to co w internecie
material zdjeciowy na stronie arktyka.org.pl
materiał na stronie National Geographic
Materiał w serwsie onet.pl - tam jest takze odnosnik na zdjecia.
Materiał na stronie magazynu GÓRY

wszelkie informacje o nowosciach beda sie pojawiac potem takze na stronie
kalendarium festiwalu - arktyka.org.pl
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#35 toron27

toron27

Napisano 31 marzec 2009 - 22:57

mmosk, co prawda nie mam skanera ale spróbuję coś zorganizować





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych