Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bielik amerykański (bald eagle) - Haliaeetus leucocephalus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 fotosc

fotosc

Napisano 01 listopad 2006 - 03:20

bielik
Od tego wlasnie ptaka zaczela sie moja przygoda z ptasia fotografia i te fotki ktore teraz pokazuje sa to moje pierwsze fotki ptakow , wiem ze sa niedoskonale , poprawiane na PS potem jeszcze raz i jeszcze raz , robiony byly na orginala , no bo i po co mi sa orginaly , szkoda miejsca w kompie , tak kiedys myslalem ,Wiadomo jak to poczatki
Jezdzilem za nimi i ich szukalem jak glupi , widzialem je z daleka , robilem im fotki i sie z tego cieszylem , cala zime spedzilem na ich szukaniu i wyczekaniu , bo jak jego widzialem z daleka , to zawsze mialem nadzieje ze bede mial jego blizej
tej zimy bylo ich w up state ny tylko 60 sztuk ,w nastepnym roku 30 kilka , nie wiem co ten rok przyniesie , ale wybiore sie tam , przypadkiem bylem juz w tym roku tam i naliczylem ich 5 sztuk , oczywiscie wszystkie byly za daleko na aparat , dodam jeszcze ze one przylatuja tam z kanady na okres zimowy i potem wracaja , zostaje ich tylko kilka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jeszcze raz prosze o zrozumienie , do tych zdjec bardzo czuje sentyment , i wiem ze jakosci one juz nie maja :)
mam jeszcze kilka fajnych momentow , tylkomusze je znalesc :)

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 06:36

tyle że to bielik amerykański, nie nasz :-/ muszę przyznać że mam jakąś awersję do tych ptaków. Widziałem po prostu setki ich zdjęć a poza tym są takie... 'amerykańskie'. Choć twoje zdjęcia są piękne...

:ninja:


#3 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 08:18

pierwsze co mi sie skojarzylo to wielki orzel na podlodze bailym domu :) ale fotki calkiem ladne - gratki
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#4 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 listopad 2006 - 08:54

Właśnie się zastanawiałem, czy to w Polsce robione... :-D
Ładnie wykorzystałeś okazję. Powodzenia przy następnych "polowaniach".

#5 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 11:41

Od tego wlasnie ptaka zaczela sie moja przygoda z ptasia fotografia


Jak pewnie większosci fotografów w US :-) . Piękny ptak, symbol Ameryki, zdjęcia nienajgorsze (szczególnie 2). Czekamy na tegoroczne!
Nikon

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 listopad 2006 - 16:58

Jak te zdjęcia nie mają jakości, to ja musze chyba sprzedać aparat :-D

Mi się podobają. Oczywiścei czekamy na tegoroczne.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 fotosc

fotosc

Napisano 02 listopad 2006 - 01:51

michalv, oj oj , :-) bo stracisz aparat :-) , albo zmien monitor :-) :-) bo juz je na forach pokazywalem i mowili mi kilku krotnie o jakosci , ale to nic , nikt sie asem nie urodzil :-) :-)
mmsko, .. nie sadze zeby tak bylo , duzo jest tu ludzi , ktorzy tylko wietrza lufy np 600mnz dimarkiem :-)
kostek-brasil, :-) :-) nie dziekuje :-)

#8 fotosc

fotosc

Napisano 25 listopad 2006 - 00:14

doloze cos po to aby post nie wygasl :-) :-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 listopad 2006 - 17:04

Ja pie....ę! Ale zdjęcia!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#10 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 listopad 2006 - 20:53

fotosc, ostatnie ujęcie jest najlepsze.

#11 fotosc

fotosc

Napisano 27 listopad 2006 - 04:17

dzieki :-) ale czekam tez na innych fotki , chodz wiem ze ten gatunak na wolnosci w polsce jest zadki

#12 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 29 listopad 2006 - 19:10

w polsce jest zadki


To troche za duzo powiedziane :D
Nikon

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2006 - 22:03

:mrgreen:

:ninja:


#14 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 30 listopad 2006 - 15:03

Dunadan tak sobie teraz pomyslalem ze fotosc mial moze na mysli naszego bielika a nie amerykanskiego.
Jesli tak to nie jest wykluczone ze jego fotki niedlugo sie tu pojawia. Po Izabelinie stwierdzam ze to chyba najczesciej fotografowany ptak w Polsce :-)
Nikon

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2006 - 16:32

No, ale jeśli tak to przecież bielik niemal pospolity jest :mrgreen: ok, przesadziałem ale zobaczyć bielika to nic wielkiego a przez ornitologów jest raczej nielubiany ( płoszy inne ptaki )

:ninja:


#16 fotosc

fotosc

Napisano 25 styczeń 2007 - 22:34

Dunadan , nie tylko on ploszy ptaki :-)

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 14:42

tak, ale bielików miejscami jest znacznie więcej niż innych drapoli ( np. okolice wawy ).

:ninja:


#18 fotosc

fotosc

Napisano 30 styczeń 2007 - 16:39

ostatnio u mnie jednemu rybakowi boald zabral mu rybe sprzed nosa :mrgreen: , chcialbym zeby mi tak zabral , ale fotki bylyby hihihih

#19 Leszek

Leszek
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:37

Dunadan, z tymi bielikami to Ty przesadzasz,nie zdarzyło mi się spotkać ornitologa,
który by się nie cieszył na widok bielika,o ile wiem wielu by chciało go zobaczyć,
nie ważne w jakiej sytuacji.

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 08:42

tia, szczególnie jak widzisz gdzieś hen daleko coś co może się okazać pierwszą lodówką w Polsce ( pierwszą obserwacją w tym roku ) a tu nagle przylatuje bielik i wszystko płoszy? mówię o takich sytuacjach ;-)

:ninja:






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych