Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jemioluszka - Bombycilla garrulus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#1 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 21:50

1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika

[ Dodano: 2006-10-31, 21:50 ]
ciiezki temat ten ptak

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 21:55

wiem :-D zdjęcie jemiołuszki staram się zrobić od dwóch lat... to są popieorzne ptaki, latają w te i we wte - raz można podejść na wyciągnięcie ręki, raz byle ruch z odległości 20 metrów je płoszy...

A te twoje to chyba nie jemiołuszki choć to cholernie podobny gatunek... ehh, ta Ameryka :-D
( i czemu w ameryce na wszystko mówią 'cedar'? :-D )

#3 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 21:56

:) a tego to ja juz nie wiem :)

[ Dodano: 2006-11-03, 15:30 ]
CEDAR --chyba od krzakow , bone zjadaja z nich te owoce

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 listopad 2006 - 22:48

Ja mam całe stadko jemiołuszek. :-D
3.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 fotosc

fotosc

Napisano 07 listopad 2006 - 23:18

hehe dobre :-) w takiej ilosci to ich nie mam :-)
ale za to mam takie
4.
Dołączona grafika

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 listopad 2006 - 23:18

fotosc pierwsze super, ale drugie chyba trochę nieostre, michalv jak na ptasim sejmiku - świetne !!! Tyle jemiołuszek na raz.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 06:19

A mnie się strasznie podoba zdjęcie Fotosca - zobaczcie tylko - 4 niebieskie i jedna czerwona :D a u nas :-( wszystkie szarobure...

:ninja:


#8 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 08 listopad 2006 - 14:32

szarobure

:shock: :shock: :shock:

To ty chyba nie widziałes jemiołuszki z bliska :-)
Nikon

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 15:39

Widziałem. :-) Mówie o zdjeciach - porównaj sobie, popatrz wyżej ;-)

:ninja:


#10 fotosc

fotosc

Napisano 08 listopad 2006 - 17:56

panowie.... kolegi zdjecie jest zrobione pod swiatlo stad sa takie kolorki . jest 20 ptakow na jednym zdjeciu , wiec nie ma co tu wymagac kolorkow , co do moich zdjec , to tez nie sa najlepszej jakosci :-) ale nie jest ten dystans co u michalv,

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 15:53

Pierwszy dzień sprzyjającej pogody, i mogę dołączyć do grona szczęśliwców którym udało się pstryknąć jemiołuszki, narazie starą Sigmą, mam nadzieję, że nie odlecą za szybko, i zdąże im jeszcze zrobić lepsze fotki.
Stadko narazie niewielkie bo 7 szt ale jeszcze trzy dni temu były tylko 3 więc jest nadzieja, bardzo piękny i kolorowy ptaszek w niczym nie ustępuje grubodziobowi, jabłka już wiszą na drzewie i jak im zabraknie jarząba i jarzębiny to mam nadzieję że zawitają na moją stołówkę :-D
5.
Dołączona grafika
6.
Dołączona grafika
Niestety wpływ kompresj bardzo zaniża jakość fotek, ale ja zmuszony jestem do zmniejszania pliku do max 100kB bo w innym przypadku to ładowałbym fotki chyba tydzień :-(

#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 grudzień 2006 - 21:09

tomajk, jedyneczke niezła. Fajnie, że już są. Jak będziesz miał 600-tę to będą dopiero foty jemioluszek!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#13 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 01 grudzień 2006 - 22:35

Ale ładne te ptaszki :)
600/5,6 :>

#14 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 grudzień 2006 - 23:48

Jak będziesz miał 600-tę to będą dopiero foty jemioluszek

Też to czujesz? :-D
Tak myślę, że jak tym co mam udaje mi się zrobić takie fotki (a nie wszystkie fotki pokazałem na forum) to jakie powinny być przy naprawdę dobrym sprzęcie, i to mnie trzyma na nogach, nawet nie chcę wam pisać jakie choćby dziś widziałem ptaki i zwierzaki, bo po co wam psuć nerwy, poprostu przekrój fałny, sam byłem w defie, mam foty, ale nawet nie zamierzam ich konwertować, poprostu poczekam do przyszłego tygodnia, mam nadzieję na jakąś przyzwoitą pogodę, i będę miał fotki jak ta lala, ech wyliczać nie chcę jakie miałem dziś modele, zaznaczam że nie żade ZOO i park, poprostu pracuję na KOŃCU ŚWIATA, :-D gdzie psy wodę ogonomi piją :-D :-D

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 01:05

No to idzie moja... raczej średniawo ale i tak się cieszę :-) Tylko tło mogłoby być inne :-/
7.
Dołączona grafika

#16 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 styczeń 2007 - 01:57

Tylko tło mogłoby być inne




:yes:

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:21

No i nie wytrzymałem, :mrgreen: choć mówiłem sobie, że żadnych ułatwień, słoneczko, dobry model(ka) i wtedy fotki, ale te jemiołuszki mnie do pasji doprowadzały, i choć deszcz i ołowiane chmury to sabinę na puszkę, siatkę na głowę i podchody, i powiem wam że mi zaczęło brakować kadru a one nie reagowały na mnie.
Wniosek jest taki że byle siatka na łeb i dużo lepsze zbliżenia.
Do jakości się proszę nie czepiać bo pogoda nie na fotografię ale umieram z nudów patrząc na choryzont.
Tu obciełem z prawej jakieś 30pixeli bo gałącha do której byście się czepiali ;-)
8.
Dołączona grafika
Dunadan ta fotka to żaden crop, :-D odrazu ci mówię żeby nie było, no wiesz :mrgreen:
9.
Dołączona grafika
Acha obie oczywiście pod domem, żeby nie było jak to ja się dla fotografii poświęcam. :beer:

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:28

A nie było na dwójce wykadrować pionowo? :roll: Choroba, normalnie prawie macro :-D jeszcze parę centymetrów bliżej tylko. Ja na tak kiepskie warunki to zdjęcia i tak super.

:ninja:


#19 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:35

HA :-D chciałem pionowo ale lampę założyłem na body i nie dało się inaczej.
Odległość od ptaszków była coś między 13 a 15m i tak byłem około 6m od drzewka na którym siedziały, jeszcze trochę i gałęzie by zaczęły zasłaniać.

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:45

ah, czyli doświetlałeś? i nie bały się?
A ja mówiłem o kadrowaniu na kompie ;-) A czemu nie dało się w pionie z lampą? obiekty zasłaniał?

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych