Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

100-400 L IS vs stalka 300 lub 400 Canona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 lipiec 2008 - 17:39

Nie , ale jako , że czasy były stosunkowo krótkie myślę ,że nie wpłynie to na wynik ( znacząco ), pewnie jutro powtórzę bez IS.
A tu jeszcze 100-400 l + Kenko 1.4 Teleplus Pro 300

RAW
JPG

pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#22 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:31

Uh, faktycznie mydło... może AF nie trafił?...

:ninja:


#23 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 lipiec 2008 - 21:49

W ścianę :mrgreen: ??. Wg mnie jest lepiej niż na stronie podanej w linku, ale do dobrego poziomu troszkę brakuje ( delikatnie mówiąc ). Nadal czekam na 400 5.6 IS.
pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#24 Piastun

Piastun
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:38

To miło Krzych, okazało się, że nasze stanowiska tak bardzo się nie różnią, że więcej nas łączy niż dzieli, a emocje które się czasem pojawiają … ,no cóż świadczą tylko jak ważna jest dla nas nasza pasja. Dzięki i pozdrawiam.
Dunadan – przepraszam za rozpisanie się, czyżbyś planował limit dla mnie ? Poczułem się przez chwilę jak olimpijczyk!!! :lol:

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:43

Piastun, nie no, cośty ;-) tylko stwierdziłem fakt :hihi: Pisz ile chcesz, byleby z sensem jak dotąd ;-)

:ninja:


#26 Piastun

Piastun
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:04

Piotrek72t, może zamiast zdjęć ściany, zrób zdjęcia jakiejś sympatycznej sąsiadce, wtedy lekkie rozmycie będzie jak najbardziej wskazane, pobudzi naszą wyobraźnię ;-)
A tak poważnie, to na razie nie wiem jak otworzyć te pliki, dobrze byłoby je porównać z innym szkłem o takiej ogniskowej. Jest sporo osób z takimi samymi bądź podobnymi obiektywami, fajnie by było gdyby się wypowiedzieli, ich doświadczenie warto by wykorzystać. Tylko nie popadnijmy w skrajność i nie zacznijmy skupiać się tylko na jednym i zamiast robić zdjęcia w terenie będziemy się doszukiwać cudów przed monitorami. Twój obiektyw ma na pewno jakieś mocne strony i trzeba je wyeksponować. Jak ma szybki AF to staraj się o największe zbliżenia i zrób zdjęcia akcji, wtedy nikt nie pomyśli o doszukiwaniu się drobiazgów.

#27 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:43

Piastun co do otwarcia plików trzeba je rozpakować dowolnym "pakerem" obsługującym *.rar ( czyli w praktyce każdym ). Co do obiektywu wcale nie uważam ,że jest zły , a wątku skupiłem sie po prostu na wadach. Przy zmianie stylu na standnard, zdjęcia są już ostre. Poza tym kupując go nie oczekiwałem , że dorówna on ostrością stałce.
Największą jego zaletą jest IS, nie tak dawno robiłem wraz z grupą przyjaciół nocne zdjęcia księżyca przy wyłączonym IS-ie. Następnego dnia zerwałem sie rano ,wybrałem na pobliską łąkę i stwierdziłem , że ze zdjęć niestety nic nie będzie ( efekt drżących rąk po nocnych zdjęciach :mrgreen: ), jakież było moje zdumienie gdy po chwili okazało się ,że to nie efekt "spożycia " a jedynie wyłaczonego IS -a.
P.S.
Do testów skłonił mnie link który podałeś i moje subiektywne odczucie jest takie , ze mydło jak najbardziej jest ,ale nie aż tak tragiczne jak przedstawione na podlinkowanej stronie.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#28 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 08 lipiec 2008 - 18:44

Nadal czekam na 400 5.6 IS.

no to poczekamy razem będzie raźniej :-)a chyba się trochę naczekamy, z tego co mi wiadomo tej jest problem z tymi szkiełkami i nikt konkretnie nie potrafi odpowiedzieć kiedy będę dostępne obdzwoniłem wszystkie sklepy i porażka nima :-(

#29 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 08 lipiec 2008 - 20:32

rafiboj - ja tylko tak strzeliłem ...czy faktycznie jest jakaś zapowiedź Conana ;-) w sprawie takiego szkła ?
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#30 rafiboj

rafiboj
  • Lokalizacja:
    Bogatynia

Napisano 08 lipiec 2008 - 20:40

...czy faktycznie jest jakaś zapowiedź Conana

:mrgreen: nie niema ale myślałem że masz na myśli 400 5.6 USM :mrgreen:

#31 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 11 lipiec 2008 - 17:35

Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli, za cenne uwagi, opinie...
Bardzo pomogło mi to w wyborze. Zdecydowałem się na C 400/5.6 L, myślę, że jesienią będzie już u mnie, a może i wcześniej :-)
Pozdrawiam
Marcin
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#32 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 12 lipiec 2008 - 00:43

jeśli ktoś w życiu smyra czarny przedmiot z napisem Canon i ma mentalną jazdę na focenie ptaszorów to musi przejść przez etap 400 5.6L to jest jedyna droga. chyba, że jest opcja wygrania szóstki w totka i od razu kupujemy 500/600 4.0 L IS. :mrgreen:

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#33 krzych

krzych

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:50

nieudacza, powiedzial w tym zdaniu wszystko w temacie 400/5.6L i fotografii ptakow...

#34 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 24 wrzesień 2008 - 18:24

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 400 f/5.6 L USM :mrgreen: 8-) :-)
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#35 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 18:30

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 400 f/5.6 L USM :mrgreen: 8-) :-)


więc czekamy na zdjęcia ;-)

#36 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 wrzesień 2008 - 19:11

więc czekamy na zdjęcia


o tak tak czekamy bo sama stoję przed tym samym wyborem ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#37 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 24 wrzesień 2008 - 19:32

więc czekamy na zdjęcia


o tak tak czekamy bo sama stoję przed tym samym wyborem ;-)


Czekam na pogodę :-) W sobotę ma być lepiej ;-)

#38 krzych

krzych

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:55

W sobotę ma być lepiej

W końcu! I w samą porę, bo akurat tego dnia mam ślub, w niedzielę plener... Trochę byłoby przykro, żeby fotoprzyrodnik nie dostał dobrego światełka w takim dniu... ;-)

#39 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:31

bo akurat tego dnia mam ślub


a to gratulujemy i dobrej pogody życzymy.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#40 miszak

miszak

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:47

bo akurat tego dnia mam ślub


a to gratulujemy i dobrej pogody życzymy.



Eeee tam dobrej, powiadają, że jak w dniu ślub pada deszcz to i pieniazki młodej parze będą spadały z nieba ;-)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych