Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gąsienice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1394 odpowiedzi w tym temacie

#61 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:39

nie wiem co wy tu tacy obrażalscy, nic nie wolno powiedzieć bo albo źle albo niedobrze.albo w ogóle klepanie po plecach:>.

"Obrażalskich" jak zapewne sam zauważyłeś jest tu niewielu.
Ja bardzo cenię sobie Twoje uwagi, podobnie jak większość użytkowników :-)
Ja stawiam na B. Piękne linie tworzą krople przechodzące w bliki.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#62 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:40

No prosze.. tośmy "odkryli" przepis na zawsze udane zdjęcie:
- minimalna GO + światło poranka + bliki (byle nie kanciaste) i.. viola - jest bombowe ujęcie....
Za sarkazm przepraszam, ale takie mam wrażenie po tej wymianie zdań.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#63 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:43

Zostałem ścianą. Może być - roa. Ale jeśli to tło współgra z tym małym w narożniku to wolę być ścianą, bo ta nie ma oczu i nie musi na to patrzeć.
unkas - masz rację. super przepis. :mrgreen: :mrgreen:
Szczególnie z blikami :mrgreen:
A co do słabej GO to da się zrobić ;-)
michalv - tylko nie waż się naśladować roa bo drugiego takiego stylu nie przetrzymam. Jeden taki wystarczy!

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#64 hubacz

hubacz

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:55

ricosz, Dyskutujac na temat zdjecia nr 11 to jest ok i jak najbardziej moze sie podobac co widac po wystawianych ocenach
TU :)

Nie urazajac nikogo malo obchodzi mnie to ze dostalem za to oceny jaka wystawila pierwsza osoba a bardziej interesuja mnie porady ktore przeczytalem tu o tym zdjeciu.

Pomijajac to co wyluszczyl roa to z punktu "przyrodniczego" jest ok - glizdzior jedzacy trawe. Zdjecia tego typu mozna spotkac np w roznego typu atlasach o owadach.
Z punktu widzenia artystycznego a za takiego trzeba chyba uwazac zdjecia roa szybko zginie w tlumie. Jednak takich zdjec jak nr 12 nie zamieszcza sie w atlasach bo niby po co, co tam niby widac nie mowiac juz o oznaczeniu ktore chyba graniczy z cudem.

Jaka droge sie wybierze to juz kwestia fotografa czy chce sie skupic na przyrodzie i dokumentacji czy zdjeciach ktore mozna sprzedac np na plakat 70x100.

Obecnie jestem chyba na etapie posrodkowania czyli nie wiem co wybrac :) tj zaczynam uwazac bardziej na tlo (i potrafie wrocic bez zdjec) ale nadal wale z lampy ktorej na zdjeciach roa w ogole sie nie doswiadczy.

#65 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:56

Początkowo pomyślałem ze wypowiedź Roa na temat zdjęcia Hubacza z gąsienicą na igle sosny to był żart. Roa, kurcze, wytłumacz czemu to zdjęcie miałoby być usunięte... :shock: ja rozumiem że nie jest ono perfekcyjne, takie zdjęcia robią nieliczni... ale bez przesady choroba... i nie jarzę całej tej dziwacznej dyskusji, tylko wątek psuje :-/
Co do fotki Roa - hmm... jakby nie patrzeć to ostre są tylko włoski... artyzm artyzmem ale czasem nie wolno przesadzać. Chętnie zobaczyłbym obok drugą fotkę z tą gąsienicą całą ostrą ;-)

:ninja:


#66 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 13 czerwiec 2007 - 22:00

Dunadan, masz rację co do dyskusji i zdjęć. Przynajmniej ty gadasz normalnie.
HUBACZ - a gdzie umieszcza się fotki takie jak te ROA? Zdecydowanie wolę te z atlasów przyrodniczych i dlatego zarejestrowałem się na tym forum. Jeśli zechcę pooglądać fotki artystyczne poszukam odpowiedniego forum!
Więcej fotek, ludziska, bo ostatnio coś marnie!
W końcu to forum FOTOPRZYRODA.PL a nie GADUPRZYRODA.PL i na tym kończę gadanie.
Pozdrawiam.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#67 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 05:19

Początkowo pomyślałem ze wypowiedź Roa na temat zdjęcia Hubacza z gąsienicą na igle sosny to był żart.

Z samym usunięciem owszem, z całą resztą nie.

#68 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 14 czerwiec 2007 - 09:29

A moim zdaniem- za dużo dyskusji, za mało zdjeć.
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#69 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 10:57

No prosze.. tośmy "odkryli" przepis na zawsze udane zdjęcie:
- minimalna GO + światło poranka + bliki (byle nie kanciaste) i.. viola - jest bombowe ujęcie....


czysty troling

#70 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 12:05

czysty troling


toś teraz pojechał.... że hej...
Zastanów sie czasem zanim klikniesz "wyślij".
To mój ostatni post pod Twoim adresem. Ja tu sie zalogowałem dla przyjemności i żeby podyskutowac o zdjęciach a przede wszystkim o szeroko pojętej przyrodzie.. Nie bawią mnie zmanierowanie przytyki i "zajechanie" kogoś za zamieszczone zdjęcie. Żegnam.

#71 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 12:26

Ja tu sie zalogowałem dla przyjemności i żeby podyskutowac o zdjęciach a przede wszystkim o szeroko pojętej przyrodzie


tak? To w jakim celu te wszystkie złosliwości? Szydzenie z moich "nieprzyrodniczych" wizji fotografii przyrodniczej? Naigrywanie się z "byle nie kanciastych blików".
Nie umiesz prowadzić dyskusji bez tych elementów? Widać nie umiesz.

Nie bawią mnie zmanierowanie przytyki i "zajechanie" kogoś za zamieszczone zdjęcie

Jakie przytyki? Kogoś zjechałem za wstawienie zdjęcia? Od początku odnoszę sie nie do osoby autora tylko do zdjęcia. W przeciwieństwie do waszych złośliwości stricte pod moim adresem. Wyciągam wniosek, że albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo widzisz tylko to co chcesz widzieć.

Żegnam

czy to jest foch klasyczny? :mrgreen:

#72 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 12:32

NAprawdę ostatni post. Muszę napisać, bo widzisz to co Ci aktualnie potrzebne do osiągnięcia swoich (nie wiem jakich) celów.
Ja napisałem, że "za sarkazm przepraszam, ale takie wyciągnąłem wnioski z dyskusji" - to było spowodowane tym, że jako przykład zdjęcia rzekomo lepszego znów pokazałeś zdjecie z czymś tam w rogu (trzeba się naprawde przyglądac) i masą blików w porannym świetle (zdjęcie B). Uwierz, nie każdy uzna je za lepsze. Dlatego napisałem , że "mamy przepis na bombowe ujęcie". To, że Tobie się takie podobają to ok, ale momi skromnym zdaniem to tylko jedno z podejść przy czym wcale nie najciekawsze. Naprawdę tego nie rozumiesz?
Odnośniie niby zarzucanej Ci "nieprzyrodniczości" (nie ja Ci zarzucam.... zauważ to) to ja po prostu fotografię przyrodniczą widze inaczej - nie jako perfekcję artystyczno- wykonawczo- techniczną, tylko jako umiejętność podpatrywania i pokazywania przyrody taką, jaka jest.
Koniec definitywny.

#73 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 13:50

To, że Tobie się takie podobają to ok, ale momi skromnym zdaniem to tylko jedno z podejść przy czym wcale nie najciekawsze. Naprawdę tego nie rozumiesz?

doskonale to rozumiem co jak mi się wydawało napisałem parę postów wyżej:

Nikomu nie zabraniam mieć własnego zdania, usiłuje o nich dyskutować i co normalne w dyskusji staram się przekonać oponenta do wswojego,

Starałem się zwrócić waszą uwagę na to ze zdjęcia mogą być inne niż większość. W zamian rzucono we mnie stekiem złośliwości, szydząc wręcz z innego niż wasze punktu widzenia świata przyrody i w ogóle stylu robienia zdjęć, z powodu którego złośliwie w dodatku złożono mi wyrazy współczucia, bo przecież coś w tym stylu, w tych "niekanciastych" blikach i świetle poranka widze, gdy tego tam nie ma. Pytam się po co to wszystko? Czujecie się lepiej teraz? Dowartościowani ze dowaliliście "temu typowi" od "nieprzyrodniczych" nic nie zawierających w sobie zdjęć?

A wszystko dlatego ze napisalem o zdjeciu "knot". Zaraz się dowiem że to brak kultury ;-)

Liczba mnoga w poscie tyczy się unkas'a i ricosz'a

#74 hubacz

hubacz

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:10

Za kare wszyscy w ciagu tygodnia od dzis MAJA wstawic po 1 zdjeciu w tym watku i po ..... 5 :) w innych :)

#75 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:14

Hubacz, może lepiej przemyśl tę karę. Jak zaczniemy wrzucać po 5 we wszystkich wątkach to dopiero będzie kaszana. :lol: Może lepiej ogłoszę rozejm z roa. I tak jeden drugiego nie przekona.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#76 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:41

Nie wiem po co rozejm skoro nie było wojny.

#77 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:44

EOT :roll:
( dla nieznajoących skrótów - KONIEC TEMATU )

Nie zaśmiecajmy wątku, pogadajcie sobie na skypie/gg/privie.

#78 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 24 czerwiec 2007 - 13:29

Wolę co prawda fotografować większe stworzenia, ale i takie czasami także skłonią mnie do naciśnięcia spustu aparatu :-)
To kolorowe i podłużne to napójka łąkówka
13
Dołączona grafika
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#79 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 czerwiec 2007 - 14:40

Mimo ze nr 13, to jednak nie pechowa :-P Fajne kolorki ma ta gasienica. Szkoda troche ze cala sie nie zmiescila w GO. Wydaje mi sie ze jakby ustawic kadr, tak aby galazka byla po skosie, prezentowala by sie lepiej. Ale to tylko moje widzi mi sie :roll:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#80 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 czerwiec 2007 - 15:07

Robal świetny, ale rzeczywiście szkoda, że nie jest cały ostry :-(

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych