Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Który lepszy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ania_de

ania_de
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 17 marzec 2008 - 15:12

Poradźcie mi, który aparat lepszy ?

Nikon D40, D40x czy może chwalony Pentax K100D

Wspomnę, że do zdjęć zupełnie amatorskich.

Z góry dziękuję :)

#2 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 15:16

Nikon D40, D40x czy może chwalony Pentax K100D

a Sony brałaś pod uwagę ? :sorry: :hihi:
Poczytaj Forum poogladaj zdjęcia i sama zdecydujesz ;-)

#3 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 15:24

D40 odpada... jeśli już to D40x... aczkolwiek jeśli chodzi o Nikona to moim zdaniem puchy warte polecenia (nowe) to od D80 do góry

Co do pentaxa to jakoś nie mam przekonania

dla mnie się liczą dwa wiadome sytemy :)

P.S.
Czy Ty Aniu nie jesteś z KZK :) ?

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 18:14

Misza, ja bym jeszcze brał pod uwage problem braku śrubokręta w NIkonie, mówiąc o wybieraniu systemu :hihi: choć sigma nie próżnuje i daje sporo możliwości ;-)
O A200 warto pomyśleć jako o nowszej puszce ale chyba też droższej?

:ninja:


#5 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 17 marzec 2008 - 18:15

Dla amatora Pentax K100D jest jak najbardziej wskazany :mrgreen:
Oto dlaczego:
1) Najtańszy model w tym systemie jest lepiej wykonany niż najtańsze puszki C lub N i nie jest okrojony z tak istotnych funkcji jak np. podgląd głębi ostrości czy działanie AF ze starszymi szkłami z autofokusem.
2) Stabilizacja matrycy,
3) Bardzo dobry podstawowy obiektyw DA 18-55 (według testów i opini użytkowników lepszy niz w C i N)
4) Świetna współpraca ze starszymi (w tym manualnymi) obiektywami, dzięki czemu można tanim kosztem rozbudowywać swoją szklarnię.
5) Coraz więcej dostępnych nowych szkieł do Pentaxa.
6) Dobry wizjer,
7) Stabilizacja, potwierdzanie ostrości, pomiar światła działające z każdym biektywem jaki da się podpiąć, nawet takim co ma 40 albo i więcej lat!
8) Jeżeli przestanie wystarczać użytkownikowi K100D może sobie kupić K10D lub K 20D a to naprawdę rewelacyjne puszki w niczym nie ustępujące puszkom C i N z odpowiedniej półki cenowej.
Nie obawiałbym się Pentaxa. To firma od lat znana z produkcji doskonałych i niezawodnych aparatów. Nie tak popularna jak C i N ale solidna i z tradycjami. Sony dopiero raczkuje w lustrzankach :mrgreen:
Pozdrawiam
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#6 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 17 marzec 2008 - 18:20

A ja tak pop cichu narzucę Olka e510, co Wy na to?? Dwa kity w zestawie, na początek do nauki myślę że dobre. ;-)

Tylko mnie nie bijcie :lol:

#7 ania_de

ania_de
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 17 marzec 2008 - 18:23

P.S.
Czy Ty Aniu nie jesteś z KZK :) ?


A jestem :mrgreen:
Witaj Miszka :mrgreen:

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 17 marzec 2008 - 19:14

A ja tak pop cichu narzucę Olka e510, co Wy na to?? Dwa kity w zestawie, na początek do nauki myślę że dobre. ;-)

Tylko mnie nie bijcie :lol:


A czemu ktoś maiłby Cię bić?
Jeżeli kogoś tylko nie przeeraża format matrycy 4:3 i maleńki wizjerek to E510 też może być :-) Choć K100D z dualkitem pewnie tańsze będzie....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 17 marzec 2008 - 20:35

Czy Ty Aniu nie jesteś z KZK :) ?

A co to KZK? :shock:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#10 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 marzec 2008 - 20:41

Na twoim miejscu zastanowił bym się nad Pentaxem k100 a nawet k10, ich ceny mocno spadłu. W stsunku ceny do jakości wypadają bardzo dobrze. Nie wiem tylko jak jest z długimi szkłami, np. 70-300 z silnikiem.

#11 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 17 marzec 2008 - 20:41

A ja tak pop cichu narzucę Olka e510, co Wy na to?? Dwa kity w zestawie, na początek do nauki myślę że dobre. ;-)

Tylko mnie nie bijcie :lol:


A czemu ktoś maiłby Cię bić?
Jeżeli kogoś tylko nie przeeraża format matrycy 4:3 i maleńki wizjerek to E510 też może być :-) Choć K100D z dualkitem pewnie tańsze będzie....


Z tym biciem to żart oczywiście. :-P Ja osobiście jestem na etapie zamówienia.... mam nadzieje że przed świętami dojedzie :roll:
pozdrawiam ;-)

#12 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 17 marzec 2008 - 23:17

nikon czy pentax? to zależy czy chcesz szpanować nazwą czy mieć super puszkę. jeśli to pierwsze to to pierwsze, jeśli to drugie, to to drugie.
Przewaga pentaxa nad innymi systemami jest widoczna przede wszystkim w kompatybilności szkieł.. nawet baardzo stare extra pracują, mierzą.. etc. ( jak mówią coponiektórzy: do pentaxa możesz nawet musztardówkę dołozyć i będzie robić extra zdjęcia). Technicznie pentax góruje nad wszystkimi konkurentami - w swych kategoriach oczywiście.
O ile to finansowo do wytrzymania, polecałbym K10D.. poziom Nikona D200, ale zdecydowanie lepszy od nikona..
coby nie było... opinia niezależna, canonowca:
http://forum.fotopol... ... b6dcc8a95a

#13 Misza

Misza
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 17 marzec 2008 - 23:28

Vulpes, ja jestem amatorem ale jednak wolałem bardziej popularny system który daje większe możliwości w przyszłości

i tak na marginesie Nikony mają podgląd głebi a stabilizacja w matrycy jest słabsza niż te w obiektywach


P.S.
Czy Ty Aniu nie jesteś z KZK :) ?


A jestem :mrgreen:
Witaj Miszka :mrgreen:


mały ten świat :)
a co Ty się za fotografie przyrodniczą zabierasz :) ?

#14 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 23:41

Nikony mają podgląd głebi


mają..nikt tego nie neguje...ale dopiero od D80, a pamietajmy ile on kosztuje...do tego mają też stabilizację....dodajmy też ile kosztuje....
Mają nawet autobraketing....też od D80, w najnowszym D60 Nikon jakby o tym zapomniał....
Zeby nie było - nie mam żadnych uwag odnośnie profi i półprofi body Nikona czy Canona, jako obdarzony Pemtaxem zawsze będę Canonierom i Nikonistom zazdrościł autofokusa, ale w sprzęcie typowo amatorskim za rozsądną cenę (do 2500PLN) , to Pentax i Sony biją Nikona i Canona na głowę....
Dlatego aniu-de najpierw policz ile chcesz i możesz wydać teraz i czy planujesz wydatki w przyszłości.
Jeśli przewidujesz dalsze wydatki myśl o Canonie lub Nikonie, z żalem przyznaję, że wybór optyki mają zdecydowanie lepszy...i kupuj nawet tak obciete z funkcji body jak D40x lub D60 albo też 400D. Ale jeśli masz ograniczone środki a chcesz mieć kilka przydatnych zaawansowanym amatorom funkcji myśl o Sony A200 albo Pentaxie K100DSuper albo jeszcze lepiej o K10D - jej ceny obecnie są naprawdę bardzo atrakcyjne...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#15 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 17 marzec 2008 - 23:48

August, z Sony to już zmyślasz. Ruchoma matryca jest pomocna, ale nie równoważy całej reszty.

#16 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 23:53

może i nie...ale za tą cenę z obiektywem 18-70 niełatwo znaleźć atrakcyjniejszą ofertę...a ten aparat ma wszystko czego amator potrzebuje....
Bynajmniej nie jestem fanem Sony, staram się jednak być obiektywny, nie mam zaślepienia literkami C, N czy nawet P... :roll:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#17 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 23:54

dopiero od D80, a pamietajmy ile on kosztuje...do tego mają też stabilizację....dodajmy też ile kosztuje....

Właśnie od tego miejsca zaczyna się Nikon :tease:
Przestańcie dziewczynie w głowie mieszać ...
Zawsze w tej dziedzinie wybiera się najpopularniejsze systemy Canon , Nikon, Sony ....reszta jest milczeniem........... :mrgreen:

#18 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 00:03

Właśnie od tego miejsca zaczyna się Nikon


a kończą możliwości finansowe większości fotoamatorów ....
(kontynuuję "miesznie" z zemsty za tą "milczącą resztę" :evil: ;-) )
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#19 Magnum43

Magnum43

Napisano 18 marzec 2008 - 00:08

Teraz się usmiejecie ...gdybym zaczynał przygodę z fotografią...to Konica Minolta Dynax 5D ...w 2.000 masz aparat i dwa szkła na poczatek ;-)

#20 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 00:13

ja się nie uśmieję...wręcz przeciwnie, gdybym zaczynał zacząłbym tak samo....Mała LeiDi ma do dziś ogromną rzeszę Wiernych fanów :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych