Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Do moderatorów!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 17:19

Co to ma znaczyć??? Wycianacie wypowiedzi forumowiczów wg. własnego "widzimisię", co to? PRL-bis? Cenzura wróciła? Myślicie, że usuwając wszelkie wzmianki o łowiectwie na tym forum świat zbawiacie? JAkoś inne tematy przechodzą bez reakcji a tu prosze.. każde nawiązane do myślistwa w wypowiedziach jest conajmniej napominane. Ostatnio zaś zostało BEZCZELNIE wycięte.
Niech sobie szanowni Moderatorzy zapamiętają, że ja jako użytkownik tego forum nie życzę sobie wycinania moich wypowiedzi, które nie naruszają godności i dobra innych osób i nie są w żaden sposób obraźliwe. Ponadto (jeśli już z lekceważeniem podchodzicie do tego co kto sobie życzy lub nie) jak już wycinacie to chociaż z łaski swojej poinformujcie co i dlaczego wycinacie.
JAk Wam to nie w smak i bedziecie nadal ciąć wypowiedzi to proszę usunąc WSZYSTKIE moje posty i WSZYSTKIE zdjęcia zamieszczone na forum. Jeszcze raz mówię, że nie życze sobie wycinania wybiróczo moich wypowiedzi i jeszcze raz powtarzam - jeśli macie zamiar takie praktyki stosować to żądam usunięcia WSZYSTKICH postów i zdjęć - nie mogę swobodnie pisać to nie będę wcale.
Zaczynacie kisić się we własnym sosie - od kilku dni dostęp do najbardziej poczytnych i obfitujących w relacje, porady działów jest tylko po zalogowaniu. Kolesiostwo zaczynacie uskuteczniać i tyle. Chcecie... proszę bardzo, ale bez mojej zgody. Jak tak to ma wyglądać to proszę o usunięcie mojego profilu (ale również WSZYSTKICH zdjęć i postów).

#2 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 marzec 2008 - 17:38

Weź trochę ochłoń i napisz mi o co Ci chodzi, najlepiej na PW.

od kilku dni dostęp do najbardziej poczytnych i obfitujących w relacje, porady działów jest tylko po zalogowaniu.

Co w tym złego?
Ja to zrobiłem żeby zachęcić nowych użytkowników do rejestracji.

#3 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 18:04

morav, ja zwyczajnie mam dosyć cięcia moich postów lub zauważania, że w jakiejś dyskusji powyrzucano część postów (i to najczęściej nie obraźliwych tylko nie po lini Moderatora). Zauważyłem jeszcze, że uskutecznia takie praktyki raczej jeden z nich.
Wczoraj w wątku marcowym jeden z forumowiczów zamieścił ciekawostkę z allegro - wykrywacz zwierzyny i nawiązał do nieprzydatności psa tropiącego. Kilku forumowiczów ( w tym i ja) odniosło się do skuteczności wynalazku i wiadomo, że na tak postawioną tezę musiał być odpowiedz odnośnie psów tropiących w łowiectwie (logiczne - wynalazek był dla myśliwych, wykrywacz zwierzyny żywej i martwej, schyłek psa myśliwskiego). Dlatego odpowiedziałem dosyć szczegółowo o pracy posokowca i tropowca oraz na temat takich wykrywaczy ciepła i farby.
Skutek?Wypowiedź moja i innego forumowicza usunięta całkowicie. sebaok i marcin 29 tez się załapali na grzebanie w ich postach (a nie było tam niczego niezgodnego z regulaminem forum). Regulamin znam i wiem, że dyskusja o łowiectwie nie jest w nim zabroniona - zabronione jest pokazywanie frofeów i pysznienie się strzelonymi zwierzakami. NIE MA TAM NIC O ROZMOWIE NA TEMAT GADŻETÓW UŻYWANYCH W ŁOWIECTWIE. Wygląda na to, że spontaniczne rozmowy forumowiczów będą akceptowane pod warunkiem zgodności z linią poglądów Roby'ego? Czy tak?
I jeszcze jedno. Przyzwoitość nakazuje Moderatorom znać i stosować się do regulaminu, a nie czytać go wg. własnego upodobania. Przyzwoitość nakazuje także informować o stosowaniu praktyki wycinania wypowiedzi forumowicza, którego to spotkało.
I powtarzam, jeśli Roby wyciął ten post to niech będzie konsekwenty i wytnie WSZYSTKIE i i zdjęcia również, bo w równym stopniu łamią one regulamin jak wczorajszy post. To wszystko z mojej strony.

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 marzec 2008 - 19:44

Napisz może jeszcze jaki Twój post miał związek z fotografią przyrodniczą, jak ten wynalazek, który omawialiście wczoraj może pomoc robić lepsze zdjęcia, bo dla mnie nie ma to żadnego związku.
Zresztą nie udawaj takiego zdziwionego i oburzonego - część Twojegoo postu zwracała sie do moderatorów, nieprawdaż, coś tam było napisane że nie lubimy takich tematów. Więc po co to rozwijałeś.

#5 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 20:59

Napisz może jeszcze jaki Twój post miał związek z fotografią przyrodniczą, jak ten wynalazek, który omawialiście wczoraj może pomoc robić lepsze zdjęcia, bo dla mnie nie ma to żadnego związku.


Roby, wybacz ale naucz się czytać ze zrozumieniem. To był wykrywacz ciepła emitowanego przez zwierzynę (między innymi, bo była tez funkacja podświetlania farby). Pozwala więc (teoretycznie) zlokalizować zwieryznę wcześniej niż ona nas (np, w zaroślach). Jeśli nadal nie widzisz związku to może udaj się czasem w teren w innym celu niż fotografowanie krajobrazów...

Zresztą nie udawaj takiego zdziwionego i oburzonego - część Twojegoo postu zwracała sie do moderatorów, nieprawdaż, coś tam było napisane że nie lubimy takich tematów. Więc po co to rozwijałeś

A potrafisz sobie wyobrazić, że ja nie biorę pod uwagę w swoich wypowiedziach gustów moderatorów, tylko piszę to co myślę i na co zezwala REGULAMIN - tam nic o Twoich "lubieniach" nie ma. To Twój prywatny folwark, że trzeba pisać to co lubisz?

Napiszę to jeszcze raz: albo przywróć mój post (bo w żadnym wypadku nie naruszał regulaminu forum), albo usuń wszystkie inne wraz ze zdjęciami i profilem (bo w takim samym stopniu regulaminu nie naruszały). Inaczej zachowujesz się jak "wszechwładny szeryf" co to będzie decydował co, komu i kiedy wolno napisać. Ja sobie takiego traktowania nie życzę. Myślę, że jasno się wyraziłem.

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 marzec 2008 - 21:32

Nie zarzucaj mi że nie czytam ze zrozumieniem skoro nawet nie potrafisz odpowiedzieć na prosto postawione pytanie.
To cytat z tego ogłoszenia allegro:
"- wreszcie trzy białe diody w połączeniu z migającą diodą czerwoną która podświetla ślady krwi w ciemnościach.
Zasięg jest zależny od warunków atmosferycznych i od ukształtowania terenu. Iluminator z łatwością wykryje ciepło do 400m na otwartej przestrzeni, do 250m w lesie z niskimi zaroślami i do 50m w przypadku bardzo gęstej roślinności (np. w polu kukurydzy)"
Rozumiem, że najpierw strzelam do zwierzyny w ciemnościach, potem idę za pomocą tego urządzenia do tego trofeum, a potem robię mu z lampą błyskową zdjęcie.
Czemu na allegro takich świetnych urządzeń nie sprzedaje się w dziale fotografia, tylko myślistwo, może czegoś nie doczytałem, albo znowu przeczytałem coś bez zrozumienia?

#7 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 21:43

Oczywiście, że przeczytałeś bez zrozumienia i kazdy choć trochę obeznany ze słowem pisany nie przeoczy tego faktu, ale.. niech bedzie Roby, wytłumaczę Ci żebyś nie żył dalej w nieświadomosći:
1. Urządzenie pozwala (toretycznie) wykrywać "ciepło do 400m na otwartej przestrzeni, do 250m w lesie z niskimi zaroślami i do 50m w przypadku bardzo gęstej roślinności (np. w polu kukurydzy)"
2. Zwierzyna Żyjąca niewątpliwie ciepło emituje (chyba nie musze tłumaczyć na czym polega stałocieplność?)
3. Wątek z aukcją pojawił się na forum fotoprzyrodniczym.

I teraz logiczny ciąg myślowy:
Zwierzyna emituje ciepło - ziwrzyna bywa ukryta przed wzrokiem - lokalizator wykrywa ciepło - lokalizator pozwala namierzyć ukrytą zwierzynę - fotograf ją namierza i wie wcześniej o jej obecności - fotograf jest wcześniej przygotowany na spotkanie ze zwieryzną

Jesli nie potrafisz zrozumiec tego ciągu myślowego i sprowadzasz użycie tego gadżetu do konieczności dziurawienia zwierza ołowiem to Twoja sprawa. Spróbuj jednak zrozumieć, że urządzenie służyć ma do wykrywania także ŻYWEJ zwierzyny.
Ja w wypowiedzi odniosłem się do tylko teoretycznej skuteczności tego przyrządu i do niesłusznego twierdzenia, że posokowce i tropowce będą myśliwym niepotrzebne (bo takie stwierdzenie padło). Ciebie oczywiście znów ubodło wspomienie o myślistwie i tylko to widzisz, brniesz dalej nie widząc, że nie masz racji. Albo widząc tylko z postanowieniem, że Twoje musi byc na wierzchu.
No to niech będzie - tylko z łaski swojej usuń wszystko...

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 14 marzec 2008 - 22:06

ukryjmy całe forum będzie pozamiatane ;]
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#9 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 marzec 2008 - 22:24

Zgodzę się z Unkasem w jednym, że usunięcie naszej dyskusji nie do końca było ok. Wiele rzeczy które używają myśliwi, używamy i my i bynajmniej nie do uśmiercania zwierzyny. A oto przykłady: wabiki, lizawki, buty, kurtki ich sposobu podchodzenie zwierzyny a nawet ambony (których zdjęcia umieszczamy). Moim celem nie było propagowanie myślistwa ani sposobów uśmiercania. Poprostu, urządzenia które oni wykorzystują, możemy wykorzystać i my.

#10 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 marzec 2008 - 22:36

Koledzy uzywanie terminów i gwary łowieckiej nie jest przestępstwem ....ale ?
Na tym forum pokazujemy przyrodę w jej najlepszym wydaniu ......Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu przyczyniamy się równierz do jej ochrony .
Większość ludzi czytających to forum bardzo słusznie uważa że np. Lis ma łapki a nie "stawki" ...Sarna ma nóżki , kopytka...etc..a nie" cewki" .
Temat o urządzeniach do szukania postrzałków niestety na tym forum nie ma prawa bytu :evil: .......od tego tematu tylko krok do dyskusji o selektach , łownych bykach ,kalibrze broni myśliwskiej .
Bez jaj koledzy Wszystkich Was szanuję ..ale nie odpier.....cie tu szopek.
Pozdrawiam

#11 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2008 - 23:50

był dzisiaj ciekawy (?) reportaż w faktach TVN o modzie na trofea mysliwskie, szczególnie w górach. po czymś takim nawet słyszę słowa "myśliwy" nie chcę...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#12 Magnum43

Magnum43

Napisano 18 marzec 2008 - 00:01

reportaż w faktach TVN o modzie na trofea mysliwskie

Szkoda gadać :-/ to jest żałosne ..... :evil:
Mam nadzieję że na tym forum nigdy nie powstanie dział "Trofea".....
Wówczas będzie to sygnał aby się wypisać z tego towarzystwa.........

#13 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 18 marzec 2008 - 09:12

Magnum43 - a dla czego nie usuwa się wątków o ambonach, służą one przede wszystkim myśliwym do strzelania. Jakoś nie zauważyłem aby ktoś usuwał posty z ambonami, ba nawet jest oddzielny wątek na ich zdjęcia. I tak jak można wykorzystać ambony w dwojaki sposób, tak urządzenie które pokazałem ma też dwa sposoby wykorzystania. Nam może pomóc wykryć zwierzynę w lesie, ponieważ reaguje na jej ciepło. Nikt tu nie mówił o strzelaniu ani uśmiercaniu, zresztą jak miałbym to zrobić, rzucić aparatem w jelenia??? Nie popadajmy w skrajność, to był pomysł na wykorzystanie tego urządzenia do naszych celów.

#14 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 marzec 2008 - 09:16

Przykro mi się robi, gdy w kolejnej kwestii, w tak krótkim czasie znowu dochodzi do sporów na forum. Nie wiem, czy nagle stałam się wyczulona na internetowe zwady, czy ich przybyło. Jeszcze trochę takich sytuacji, a stracę nadzieję, że miłośnicy przyrody, jakich myślałam tu spotkać są lepszymi ludźmi niż ci, którzy mnie otoczają przez cały dzień. Myślałam, że w nich (tych, którzy mówią o sobie miłośnik przyrody) jest więcej miłości niż goryczy...

Panowie (bo głównie waśnią sie tu Panowie...) odpuście sobie, bardzo Was proszę...
Tylko kim ja jestem, by zabierać głos....

#15 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2008 - 09:44

odpuście sobie, bardzo Was proszę...

I bardzo dobrze, teraz kto nie posłucha wyjdzie na buraka :lol:

Na zakończenie powiem, że popieram działania moderatorów.
Mają uprawnienia do edytowania postów niezgodnych z tematyką forum i będą z nich korzystać.
Ta rozmowa od początku ukierunkowana była na myślistwo.
Koniec.

#16 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 18 marzec 2008 - 10:08

Ta rozmowa od początku ukierunkowana była na myślistwo

to mi się podoba, mówienie komuś co miał na myśli i chciał powiedzieć. Ciekawe skąd wywnioskowałeś że rozmowa ukierunkowana była na myślistwo. Czy w jakim kolwiek moim poprzednim poście zachwalałem, popierałem lub namawiałem do myślistwa. Kiedyś nawet wyraziłem swoją niechęć do myśliwych i zostałem za to delikatnie zjechany. Morav, ja rozumiem do czego służy to forum, i to że zamieściłem to urządzenie nie oznaczało że zachęcam kogoś do myślistwa czy też zabijania zwierzyny. A co do Twoich słów o ukierunkowaniu, to w naszym kraju było już takich 2 bliźniaków, którym wydawało się że wiedzą kto co myśli co chce powiedzieć, a nawet gdzie stoi. Jeden już skończył, drugiemu wiele nie pozostało. Mam prośbę aby nie interpretować moich słów i wypowiedzi - proponuję wcześniej zapytać co miałem na myśli.

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2008 - 11:25

PS. nie wiem czy wiecie, ale już pies nie jest potrzebny do węszenia, takie cudo można sobie kupić - http://www.allegro.p...iluminator.html


To zapoczątkowało rozmowę o tropieniu, poszukiwaniu postrzałków.

Marcin jeżeli Ty używasz psa tropiącego w fotografii przyrodniczej to ja Cię bardzo przepraszam, źle oceniłem Twój post.
I nie ma co sie unosić, spór też jest też sensu, moim zdaniem.

#18 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 18 marzec 2008 - 11:55

Morav - i tu jest cały problem, interpretacji moich słów. Dlaczego wzięliście pod uwagę tylko jedną stronę tego urządzenia (czyli wykrywanie postrzałów). Porównując je do psa, chodziło mi o jego "funkcję" tropienia żywego zwierza tak jak może zrobić to urządzenie (wykrywa ciepłotę zwierząt). Oczywiście, że dziwne by było, aby fotograf chodził z psem do lasu a ten mu tropił i wystawiał zwierzynę, a z tym urządzeniem to juz tak. Wyobrażam sobie że idąc do miejsca gdzie zazwyczaj są zwierzęta, sprawdzam czy ich tam teraz nie ma, czy lepiej może podejść od innej strony. Gdyby ktoś zapytał w jakim celu zamieściłem link do tego urządzenia, nie byłoby całej tej dyskusji i sporu.
Miom celem nie jest propagowanie myślistwa - proszę pytajcie następnym razem w jakim kontekście jest coś zamieszczane, a nie od razu usuwacie.
I jeszcze jedno, żeby nie było wątpliwoaści, cały czas piszę o żywych zwierzetach - inna ich "forma" mnie nie interesuje.

#19 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2008 - 12:00

marcinn29, nie warto sie przepychać, ja kończę.

:beer:

#20 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 12:22

Jeszcze jedno zdanie ode mnie w tej kwestii ponieważ ja usunąłem te posty.

proszę pytajcie następnym razem w jakim kontekście jest coś zamieszczane, a nie od razu usuwacie.

Marcinie ale w tym przypadku ja nie miałem wątpliwości. Może sie myliłem, jeżeli chodzi o Twoje intencje, nie wiem, sam wiesz co miałeś na myśli, ale jeżeli za każdym razem miałbym sie pytać o co chodzi i uzyskać odpowiedź np. następnego dnia, dyskusja mogłaby zmienić sie w jakąś awanturę, a nie na tym polega uczestnictwo w forum. A tego typu dyskusje na forum do niczego dobrego nie prowadziły. I tyle z mojej strony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych