Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kamera cyfrowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 15 styczeń 2008 - 13:42

Witam
Na początku pytam modów cz temat jest zgodny z regulaminem, jesli nie to prosze o usunięcie...

Planuje zakup kamery cyfrowej, niestety jestm ciemny w tych sprawach jak noc bez księzyca. Planuje wydać 2 tys


Pozdrawiam Czarny

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2008 - 16:19

Nie no, jakbyś uważnie czytał regulamin to byś wiedział ze tu nic niezgodnego nie ma :-P :mrgreen:

Może ktoś pomoże...

:ninja:


#3 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 15 styczeń 2008 - 17:59

no cóż, są kluby poświęcone tylko video, tam na pewno dowiesz się więcej tu chyba tylko ja "kręcę" za pomocą cyfrowego kompakta :-).

Jezeli Pytanie na forum bierze się z zainteresowania przyroda, to za 2 tys może być trudno z dobrym modelem. Do przyrody musisz mieć dobrą kontrolę nad ekspozycją i ustawianiem ostrości, dobrego zachowania w warunkach słabego oświetlenia, a to mają droższe modele.

Ja od lat jestem fanem Panasoniców, które miały dobra relację cena /jakość. Najlepszym "amatorskim" (pod wzgl ceny) modelem był GS-400, ale od 2 lat jest nieprodukowany, mimo to używka na allegro przebija ceną nowszy model, który go zastąpił -GS-500 (tańszy, mniejszy i zubożony nieco w funkcje i wejścia/wyjścia). GS 500 kosztuje obecnie ok 3300-3400. Najważniejsze cechy to 3CCD (czyli każdy kolor rejestrowany osobnym czujnikiem=dobra jakość obrazu i czułość), stabilizacja optyczna, ręczna kontrola ekspozycji, migawki, ostrości itp.

Obie kamerki w "schodzącym" systemie mini DV, nie mam opinii na temat jakości obrazu w kamerach DVD i HDD, ale na pewno bardziej kompresują obraz. No ale te techniki są w rozwoju, może mam przestarzałe informacje., może ulepszono algorytmy....
Przyszłością jest na pewno high Definition, ale wymaga odp osprzętu (ekran full HD, nowe programy itp) co powoduje, że to droga zabawa.

#4 sebaok

sebaok

Napisano 15 styczeń 2008 - 20:24

Czarny zwierz, Nie lepiej jak byś kupił jakieś używane body i tele na m42?

#5 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 styczeń 2008 - 09:14

mz kamera to kicha jest , przezytek , chyba ,że sprzęt profi , ale ten kosztuje krocie .
nawet kleintela weselna się chyba wykruszyła :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2008 - 15:33

mz kamera to kicha jest , przezytek , chyba ,że sprzęt profi

Kiedyś będziesz u mnie pokażę Ci łosie nakręcone po zmroku, żadne zdjęcie by tego nie oddało, bo by nie wyszło, a na kamerce jest miodzio, chłopaki widzieli, mogą napisać swoje wrażenia, mimo że mam taką zwykłą już starszą na mini DV, więc z tak kategorycznymi stwierdzeniami bym polemizował ;-)
Czarny ta kamerka którą mam jak pisał Paweł jest w raczej wymierającym systemie, ale ogólnie to fajna sprawa. Jutro podam Ci namiar na model itp. obecnie pewno nie kosztuje wiecej niż 2.000 zł ale są już nowsze modele więc można kupić lepszą.

#7 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 16 styczeń 2008 - 17:29

utro podam Ci namiar na model

Dobrze. Z góry dziękuje :-)

#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2008 - 20:09

Stare przyzwyczajenie z tym jutro ;-)
Ta kamerka to Sony DCR DVD92E, ale sa już nowsze musiałbyś tylko poszukać.
Ta którą mam ma obiektyw Carll zeiss 1.8/2.3 46 mm. Możną nią też robić cyfrowe zdjęcia, stabilizacja obrazu.
Ps.
Czyli nieco pomieszałm - ta moja kamerka zapisuje na płytach DVD 8 cm. czyli nie jest mini DV a DVD, znalazłem w Foto Video Digital 12/2006 że polecaja z tego typu kamer Sony DCR DVD50SE ma 82 pkt. na 100 możliwych, ta moja zdobyła 72 pkt. Dodam, że cene tej lepszej ponad rok temu podawali w przedziale 3300-4200, a moją 1700-4200, teraz pewno ceny sa niższe.

#9 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 09:22

Czarny zwierz, nabyłeś ?
jako ignorant weselny jakieś wrażenia bym chciał przeczytać , bo , nie ukrywam zaczynam zminiać zdanie :-> :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#10 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2008 - 16:07

Też swego czasu myślałem nad jakąś tanią kamerą aby dziecka pierwsze kroki kręcić ...
Nie wymyśliłem nic ciekawego i dlatego synuś ma same fotki ;-)

Jak macie ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat kamerek cyfrowych z niskiej półki to chętnie poczytam ;-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#11 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 27 lipiec 2009 - 19:58

Jakis czas temu zakupilem kamerke fullhd. Po wielu recenzjach i testach zdecydowalem sie na samsunga - dokladnie HMX20C. Kwota miala byc do 2000zl i kamerka akurat zmiescila sie w tej cenie. :) Co moge powiedziec - kamera naprawde dobra, ma swoje wady jak i zalety, ktore postaram sie wymienic. :)

Z wad to niestety brak stabilizacji, autofocus niestety potrafi zaszalec (nie jest zle, ale moglobyc lepiej), brak ustawien manualnych jak ustawianie ostrosci pierscieniem itd - manual jest na ekranie lcd dotykowo strasznie upierdliwy.
Zalety - kolory! Znajomy ma HG20 canona i naprawde twierdzi, ze kolorystyka samsunga jest znacznie lepsza. Autofocus mimo, ze wymienilem go w wadach, to ma plus w postaci trzymania sie na obiekcie - np. ustawiony ja jakim owadzie nawet jak kadrujemy to trzyma go np. w rogu kadru itd. Jest to tez wada w sumie, bo przeskakujac na inny obiekt czesto nie chce 'zejsc' z poorzedniego.. Plusem sa filmy w 250/300fps (pal/ntsc) czyli zwolnione tempo. Fajny bajer jak w Casio EX-F1 :) Plusem dla mnie jest takze format plikow MP4 - od razy wypalam na DVDR, wsadzam do XBOX360 i mam swietny player fullhd na moim TV 32'.

Kilka filmikow, ktore nagralem - ogladajcie klikajac na HD:
Tutaj razem z Raynox DCR-250 :)
Tele Macro Kamerki

http://www.youtube.com/watch?v=oPzXa8np1QE
http://www.youtube.com/watch?v=aMUUaTErL3s
http://www.youtube.com/watch?v=uYHCW4bKQb0 Tutaj przykladowe Slow Motion :)

Na koniec powiem, ze takie 'filmowanie' naprawde wciaga :mrgreen: Zwlaszcza jak nagrywamy przyrodniczo :)

Canon 300D / 600D


#12 AMB

AMB
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 08 sierpień 2009 - 22:12

Filmy rewelacyjne :shock:

#13 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 09 sierpień 2009 - 08:08

siudym, świetna sprawa. Naprawdę niezłe te filmiki. Brawo :clap:
Może kiedyś... :-P
Rozwalił mnie komentarz pod drugim filmikiem:

Wow, you can see a hairy ass of that bee. Really cool.

:mrgreen:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#14 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 02 wrzesień 2010 - 20:35

Trochę odświeże temat ;-)

Zamierzam zakupić jakąś kamere hd ale kompletnie nie orientuje sie w tym sprzecie :roll: a sklepach tego od groma. Obecnie mam duzego i ciężkiego kaseciaka.
Powiedzcie proszę ile bym musiał wydać, aby być w miarę zadowolony oraz zeby troche posłuzyła i na co zwracać uwagę, tzn. co dobrze by było aby kamera posiadała ;-)
Oczywiście bedzie głównie wykorzystywana w terenie równorzednie z aparatem.

pzdr

#15 sniper565

sniper565
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 03 wrzesień 2010 - 00:13

slawoj, mz D90 na początek bd w porządku, choćby jako zapasowa puszka kręcąca wysokiej jakości wideo; tym bardziej, że masz już odpowiednią szklarnie w tym systemie ;-)

sam przymierzam się do zmiany d80 na d90, po tym jak zobaczyłem ją u kolegi; choćby ze względu na szybsze zdjęcia seryjne, CMOS i możliwość kręcenia filmów hd

choć za różowo też nie jest; mankamentem może być MF w wideo i max. długość sekwencji to 5min. w najwyższej rozdzielczości co w porównaniu do prawdziwej kamery może być dla kogoś uciążliwe
D80, N18-70, N70-300 VR, sherpa 600r

http://domasz.dphoto.com/

#16 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 wrzesień 2010 - 07:32

sniper565, ja nie chce d90. Co z tego, żę ma cmosa, i krecenie filmów, bez af, jak ja mam d300? :mrgreen: Jak bym chciał puszkę z filmami hd, to bym opchnął d300 i kupił d300s.

Chodzi mi o kamere cyfrową.

#17 sniper565

sniper565
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 03 wrzesień 2010 - 10:44

no tak, zapomniałem o d300s
D80, N18-70, N70-300 VR, sherpa 600r

http://domasz.dphoto.com/

#18 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 03 wrzesień 2010 - 12:56

slawoj, kup N D3100 albo C 7d ;-)

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#19 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 03 wrzesień 2010 - 14:15

Ludziska, przecież slawoj, napisał, że nie chce aparatu z opcją filmowania, lecz kamerę, więc doradzajcie bardziej w temacie. Sam się na kamerach nie znam, więc niczego nie doradzę ale chętnie poczytam i doszkolę się w tym temacie...
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#20 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 wrzesień 2010 - 16:32

Ludziska, przecież slawoj, napisał, że nie chce aparatu z opcją filmowania, lecz kamerę, więc doradzajcie bardziej w temacie. Sam się na kamerach nie znam, więc niczego nie doradzę ale chętnie poczytam i doszkolę się w tym temacie...


Piwko stawiam :beer:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych