Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Powiadomienie dla użytkownikow arachiusz i roa.


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:30

Postanowiliśmy tym razem nikogo nie karać za zbyt daleko idace wypowiedzi w wątku "motyle" jednakze:

1. W regulaminie forum znajduje się następujący punkt:

Unikaj zbędnych dyskusji. Staraj się nie podejmować zbędnej polemiki. Z założenia nikt nikogo nie chce obrażać; nikt też nie uznaje się za fachowca. Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem tylko zaśmieca Forum i z pewnością sprawia przykrość autorowi wątku. Dlatego sytuacje konfliktowe najlepiej pozostaw moderatorom. Pamiętaj też, że wszelka krytyka będzie przyjęta tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie konstruktywna.

2. arachiusz wstawiając swoje zdjęcie i po reakcji roa nie powinienes prowokować dalszej polemiki tylko powinieneś zanaczyć jak zrobiłeś to na obiektywnych w tym wątku LINK że inspiracją do tego zdjęcia było zdjęcie roa.

3. roa – w swojej wypowiedzi dopuściłeś się poważnej osobistej wycieczki (na gruncie polskiego prawa jest to zwykle pomówienie, ale od tego jest sąd) - dobrze wiedziałeś że arachiusz inspirował się twoim zdjęciem do czego się na OB. przyznał, wiec po co wszczynałeś tutaj znowu zamieszanie w tej samej kwestii. Gdyby arachiusz tam się nie przyznał do inspiracji, twoje zachowanie miałoby uzasadnienie, a tak ocenione zostało jako zwykłe wszczynanie kolejnej awantury.

4. Nie chcemy aby nasze forum stało się areną interpersonalnych wycieczek i kłótni, dotychczas panowała tu miła i przyjazna atmosfera a krytyka zdjęć odbywała się w sposób rzeczowy, merytoryczny i kulturalny i do tego powinniśmy dążyć. Jeżeli ktoś ma komuś coś do powiedzenia niech robi to poprzez PW, każda osobista wycieczka, czy prowokacja pomiędzy roa i arachuszem będzie karana ostrzeżeniem.

Na temat plagiatu - zdjęcie arachiusza z pewnością jest jego autorstwa i jest tak samo jak zdjęcie roa chronione przez prawo autorskie. A jeżeli ktoś ma watpliwość to jest na to droga sądowa. O plagiacie mogłby zadecydować Sąd - roa czy od września zrobiłeś coś w tej sprawie?

#2 morav

morav

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:42

Sąd - roa czy od września zrobiłeś coś w tej sprawie?

chyba nie oczekujesz odpowiedzi?

zdjęcie arachiusza z pewnością jest jego autorstwa

on pociągnał za spust migawki, ale pomysł sobie "pożyczył w nielegalny sposób".

Zastanawia mnie dlaczego nie jesteś bezstronny.
To zdjęcie nie jest inspiracją tylko kopią. Opisałem to w oddzielnym wątku:
http://www.fotoprzyr...giat-vt1327.htm

#3 Roby

Roby

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:49

chyba nie oczekujesz odpowiedzi?

Chętnie bym się dowiedział, czy robisz tylko dym w internecie, czy w realu stać cie na tego typu przepychanki, skoro tak bardzo ci zależy na udowodnieniu, że to plagiat. Więc oczekuję.

Zastanawia mnie dlaczego nie jesteś bezstronny.

Post zaczyna się od słowa "Postanowiliśmy".
Inne kwestie nie są na to forum. Chyba nie oczekujesz, ze ktoś tu rozstrzygnie i przesądzi że to plagiat?

#4 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:55

roa, kopia byłaby wtedy gdyby Arachiusz dostał się do twojego kompa/dysku skopiował oryginał i wstawił jako swój. Jeśli juz to jest kopia pomysłu. I Arachiusz się przyznał do tego na obiektywnych. Szkoda trochę ze nie zrobił tego tu, wiedząc że zamieszczasz tu zdjęcia...
Tak czy inaczej chodzi nam przede wszystkim o reakcje i to że na naszym forum urządzacie sobie takie rozgrywki które ciągną się z innego forum.
Jeśli przeszkadza sobie nawzajem rozwiązujcie ten problem gdzie indziej. NIe wymagaj od nas Roa abyśmy rozwiązali go za ciebie. Czy na obiektywnych starałeś się ten problem jakoś rozwiązać? kontaktowałem się z ich adminami?

:ninja:


#5 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:00

chyba nie oczekujesz odpowiedzi?

Chętnie bym się dowiedział, czy robisz tylko dym w internecie, czy w realu stać cie na tego typu przepychanki, skoro tak bardzo ci zależy na udowodnieniu, że to plagiat. Więc oczekuję.


no oczekuj dalej spokojnie. Cierpliwość jest cnotą, a moje pytanie było retoryczne, mogłeś tego nie zaczaić, ale przeżyję ;)

Zastanawia mnie dlaczego nie jesteś bezstronny.

Post zaczyna się od słowa "Postanowiliśmy".
Inne kwestie nie są na to forum. Chyba nie oczekujesz, ze ktoś tu rozstrzygnie i przesądzi że to plagiat?


Ty na prawdę nie rozumiesz tego co napisałeś w pierwszym poście?

roa, kopia byłaby wtedy gdyby Arachiusz dostał się do twojego kompa/dysku skopiował oryginał i wstawił jako swój. Jeśli juz to jest kopia pomysłu.

I ja o tym przecież mówię, a to wg prawa też jest plagiatem!

I Arachiusz się przyznał do tego na obiektywnych. Szkoda trochę ze nie zrobił tego tu, wiedząc że zamieszczasz tu zdjęcia...

uparcie trzymał się inspiracji, a to wyjaśniłem już w wątku o plagiacie.

Tak czy inaczej chodzi nam przede wszystkim o reakcje i to że na naszym forum urządzacie sobie takie rozgrywki które ciągną się z innego forum.

Przepraszam bardzo ale to akurat nie moja wina ze arachiusz przyszedł tu i celowo namieszał, tym bardziej że wiedział jaki mam stosunek do tej foty. Oczywście tego typu jawne prowokację są tu legalne ;)

Jeśli przeszkadza sobie nawzajem rozwiązujcie ten problem gdzie indziej. NIe wymagaj od nas Roa abyśmy rozwiązali go za ciebie. Czy na obiektywnych starałeś się ten problem jakoś rozwiązać? kontaktowałem się z ich adminami?

nie wymagam roziązania problemu. Uważam że powinno się wywalić post arachiusza z tym zdjęciem do momentu orzeczenia przez odpowiednie organa słuszności lub nie moich wątpliwości. Tyle.
I tak zaraz roby wpadnie z moravem i zaczną się tu o to wytrząsać ;)

#6 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:06

edit:
łączenie wpisów ;)

#7 BlueDun

BlueDun

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:13

roa, mz za dużo wymagasz od modów , oni wyrazili swoje zdanie , teraz twój ruch , jak bedę prawne wyjaśnienia , nie przypuszczam , by ktoś się ociagał z wprowadzeniem ich w życie , zrozum moderacje ( jestem praktycznie jakiejkolwiek przeciwny - co nie znaczy ,że mam rację ), jak sie zacznie wycinac w/g własnego widzimisie, albo argumentów innych to się dopiero twa może porobić .
ma to swoje plusy - jest namacalny dowód , po moderacji zniknie ( to żart ).
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#8 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:22

mz za dużo wymagasz od modów

niczego od nich nie wymagam, bo to niemożliwe. Napisalem tylko że moim zdaniempowinno się post usunąć, a to nijak nie pasuje do żądania czy oczekiwania czegokolwiek. Dlaczego ty też nie czytasz tego co ja piszę i sobie dopowiadasz, manipulujesz? Panowie mody mają władzę, to się bawią ;) Może to trening przed wyborami w 2019roku? Hope not.

zrozum moderacje ( jestem praktycznie jakiejkolwiek przeciwny - co nie znaczy ,że mam rację ), jak sie zacznie wycinac w/g własnego widzimisie, albo argumentów innych to się dopiero twa może porobić .


to niech będzie rzetelna i na jasnych zasadach.

#9 BlueDun

BlueDun

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:36

czytam dokładnie , moderator nie sadzia , mimo wąłsnego zdania nie powinien kreowac rzeczywistości , wygraj w sądzie , napewno obraz przestepczy z forum zniknie ( to moje zdanie , nie pewnik )
napisałem pieknego posta , i sie skasował, no trudno , niech tak zostanie ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#10 hubacz

hubacz

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:57

Zwracam sie z prosba o wykluczenie roa z tego forum z racji psucia atmosfery na forum. Wielokrotnie widac to gdy zaczyna wpadac w dyskusje na temat swoich komentarzy do zdjec uwazanych przez wiekszosc za aroganckie i obrazliwe dla autora zdjecia!

Uwazanie za plagiat zdjec arachiusza jest kompletna bzdura gdyz nie tylko roa popelnia tego typu kadry w takiej technice czego dowodem mogą być zdjecia przezentowane w galeriach zagranicznych czy tez pare ujęć w mojej skromnej galerii. To ze kadrowo i "obiektowo" jest ono PODOBNE nic to nie znaczy ze jest to plagiat w przedstawionej definicji roa. Jak sie okazalo juz pol roku temu wiekszosci zdjecie arachiusza bardziej sie podoba a wiec w rozumieniu wiekszej grupy osob niz roa i jego mniemanie jest ono inne.

#11 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 styczeń 2008 - 09:47

I ja o tym przecież mówię, a to wg prawa też jest plagiatem!


Roa - korzystasz z zasady złotego podziału? a wiesz że już ją ktoś wymyślił przed tobą? super :-)

Na resztę nei chce mi się odpowiadać bo to już nie jest dyskusja :sorry:

hubacz,

wykluczenie roa z tego forum z racji psucia atmosfery na forum


:etam: on ja tylko podgrzewa :mrgreen:

A tak serio:

Wielokrotnie widac to gdy zaczyna wpadac w dyskusje na temat swoich komentarzy do zdjec uwazanych przez wiekszosc za aroganckie i obrazliwe dla autora zdjecia!


To się już niestety zgadza. Nie wiem Roa, może jeszcze nikt cie nie uświadomił?... ale nie, mówiłem ci już. Twoje olewcze komentarze są aroganckie i obraźliwe dla autorów - kiedy żartujesz - OK, czasem w formie żartów można napisac że to tylko pstryk, że fotka powinna się znaleźć w koszu itp. Ale ty nawet nie zadajesz sobie trudu uzasadnienia!

Kompletnie cie nie jarze - na serwisie photosig.com jakos możesz udzielać komentarzy? a tu nie? zersztą nawet i tam zdarza ci się olać autora. Jka ktoś popełnił gniota to mu się o tym sensownie mówi i poprawia jego błędy - albo się NIC nie mówi jeśli się uważa że to strata czasu. Ale już ci o tym mówiłem.

:ninja:


#12 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 11:06

Zwracam sie z prosba o wykluczenie roa z tego forum z racji psucia atmosfery na forum.

tak, oczywiście ;) zgadzam się wykluzyć go!, powiesić spalić na stosie. Jak zwykle polowanie na czarownice.

Uwazanie za plagiat zdjec arachiusza jest kompletna bzdura gdyz nie tylko roa popelnia tego typu kadry w takiej technice czego dowodem mogą być zdjecia przezentowane w galeriach zagranicznych czy tez pare ujęć w mojej skromnej galerii.


ty kompletnie nie rozumiesz co ja tu piszę. Nie chodzi o styl czy inspirację chodzi mi tylko o to jedno zdjęcie, które jest w 99% identyczne!.
Z resztą z mchem też sobie pokopiował i śmiem stwierzić że z premedytacją by mnie sprowokować ;)

moja fota
http://www.roa-photo... ... mech_2.jpg
fota arachiusza:
http://www.obiektywn... ... 532208.jpg

Roa - korzystasz z zasady złotego podziału? a wiesz że już ją ktoś wymyślił przed tobą? super :-)


korzystasz z zasady zachowania pędu? pierwszej i drugiej zasady dynamiki Newtona? zasad termodynamiki? zasad optyki? Samo zjawisko nie jest chronione prawem, natomiast już coś co potrafi je wykorzystać (maszyna, obraz, dźwięk) już tak. Np rodzaj soczewki ktora by niwelowała aberacje będzie już chroniona prawem mimo iż o unikaniu aberacji wie kazdy student fizyki w dziale optyka. Nie każdy jednak taką soczewkę (zespół soczewek) umie skonstruować.

#13 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 11:42

Każdy inny użytkownik tego forum pokazanie zdęcia podobnego do jego własnego przyjąłby z zaciekawieniem i zapewne z przyjemnością, że ktoś się na nim wzoruje. Po to powstało to forum, żeby czerpać z wiedzy i doświadczeń innych. I ta wiedzą i doświadczeniami każdy tu sie chętnie dzieli, omawia ze szczegółami co i jak się robi, zdradza detale, szczegóły robienia konkretnych ujeć, zdradza swoje umiejętności, często wypradcowywane latami w terenie. I z przyjemnością widzi, jak ktoś korzystając z jego doświadczeń czyni pstępy.
tylko Ty zazdrośnie patrzysz na to co potrafisz. Kilkakrotnie z Twoich ust padło pod adresem innych forumowiczów "wymyśl coś swojego", tak jakby robienie zdjeć z mała GO należało tylko do Ciebie. Jesteś roa nudny i przewidywalny w tym co piszesz i robisz, zazdrosny i nie potrafisz docenić faktu, że ktoś dzięki Tobie może cieszyć się z robienia podobnych zdjęć. Ponadt psujesz atmosferę forum wyimaginowanymi wojenkami, które tak naprawdę nikogo nie obchodzą. Zmuszasz ludzi do uczestnictwa w tym wszystkim, bo piszesz na FORUM. Pisz na priv do arachiusza i nie zaśmiecaj tego miejsca, bo jest na nim coś cennego - bezinteresowna pomoc i radość z postepów innych.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#14 darek_ds

darek_ds

Napisano 10 styczeń 2008 - 11:50

O losie!!!! I tutaj?!!!
Myślałem, że to forum wolne jest od żółci. Naiwny jestem!

.....

Napisałem wiele słów ale skasowałem je, bo po chwili doszedłem do wniosku, że są ważniejsze sprawy niż wikłanie się w jakieś wojenki czy potyczki. Nie warto...

Nikt nie ma monopolu na myślenie.

MZ słowa Unkasa trafiły w sedno sprawy

#15 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 styczeń 2008 - 12:01

darek_ds, mam nadzieję że to cię nie zniechęci do uczestnictwa na tym forum? ;-) swoją drogą dawno nie prezentowałeś fotek? :-)

Nie warto...

Ja też już odpuszczam.

:ninja:


#16 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 12:06

tylko Ty zazdrośnie patrzysz na to co potrafisz.

to powiedz mi dlaczego sprawa tyczy się tylko TEGO JEDNEGO zdjęcia? Gdybym robił tak jak piszesz czepiałbym się każdej foty z małą GO, a tak nie jest. Bądź obiektywny.

Ponadt psujesz atmosferę forum wyimaginowanymi wojenkami,

wojenkami? czyli znów się okazuje że zdanie inne niż większości jest be? Uważam ze ta fota to plagiat i jak będzie trzeba to udowodnię.

Zmuszasz ludzi do uczestnictwa w tym wszystkim, bo piszesz na FORUM.


nikogo nie zmuszam. jak ktoś kiedyś mi tu powiedział (nie jestem pewien czy nie ty albo dun,) przy komentarzu do okropnej foty, nie podoba się fota - nic nie pisz. Odpowiem tak samo. Nie podoba się mój post - nie komentuj go. Jakież to łatwe. Tak samo mogę powiedzieć że ktoś mnie zmusza do oglądania knotów. To dokładnie ten sam mechanizm, ale widzę że lubisz widzieć tylko jedną stronę medalu.

bo jest na nim coś cennego - bezinteresowna pomoc i radość z postepów innych.

ależ ja się cieszę jak ktoś się rozwija...

#17 Dunadan

Dunadan

Napisano 10 styczeń 2008 - 12:33

przy komentarzu do okropnej foty, nie podoba się fota - nic nie pisz.

Przekręcasz moje słowa... ehh... a miałem się już nie produkować :roll: pa! ;-)

:ninja:


#18 morav

morav

Napisano 10 styczeń 2008 - 13:15

Ja też już odpuszczam.


A ja zamykam.

A ta ikonka specjalnie dla roa :king:


:ewil2:

#19 hubacz

hubacz

Napisano 10 styczeń 2008 - 13:22

to powiedz mi dlaczego sprawa tyczy się tylko TEGO JEDNEGO zdjęcia?

Nie tylko !
Za to z kolei mi sie oberwalo !
http://s22.photobuck... ... 5817_f.jpg

Nie mowiac juz o ublizeniu ...

#20 arachiusz

arachiusz
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 19:10

roa idż mistrzu z tym do sądu a nie zawracaj dupy na każdym forum , bo zachowujesz się jak dzieciak od września , już większość ma dość tego ględzenia.A poziom Twojej kultury jest zastanawiający , wystawiłem fote bo myślałem że zmądrzałeś ,myliłem się niestety.....poza tym odbiegając od tematu tejże foty zachowujesz się na większości forum chamsko wobec innych , i masz za duże mniemanie o swojej osobie.Fote będę wystawiał gdzie i kiedy będę chciał i Ty mi tego nie zabronisz.
I to tyle co w tej sprawię napiszę .
pozdro arachiusz...
www.arachiusz.pl