Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

ostapowicz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2006 - 19:38

To moja czatownia oczywiści nie jest dokończona korzystam z niej drugi rok ale musiałem zmienić lokalizację ze względu na tło, na poprzednim miejscu było kiepskie.
Trzeba ją jeszcze zamaskować gałęziami żeby zatraciła ostre kształty i powinno być ok.
Za parę dni nie będzie śladu po mojej ingerencji.

Dołączona grafika
Wojtek

#2 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 24 październik 2006 - 19:41

Fajny teren. Udało Ci sie coś fajnego juz tam "sfocić"?
Nikon

#3 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2006 - 19:44

kruki, myszołowy, sikory, trznadle, i cały czas poluję na bieliki w zeszłym roku były cztery mam nadzieję że w tym roku dopiszą z tego powodu przeniosłem równiez czatownię o jakieś 200 m od poprzedniego miejsca, liczę na lisy, jenoty, kuny, sarny.
Wojtek

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 październik 2006 - 19:49

kruki, myszołowy, sikory, trznadle, i cały czas poluję na bieliki w zeszłym roku były cztery mam nadzieję że w tym roku dopiszą z tego powodu przeniosłem równiez czatownię o jakieś 200 m od poprzedniego miejsca, liczę na lisy, jenoty, kuny, sarny.


I to wszystko z jednego miejsca???

Przy okazji spytam: Można sobie postawić taką czatownię gdziekolwiek, czy trzeba mieć jakieś pozwolenia?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 24 październik 2006 - 19:49

kruki, myszołowy, sikory, trznadle


No to dawaj !! :-P
Nikon

#6 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2006 - 19:59

pokazałem te zdjęcia na forum nikona i nie chcę dublować ponieważ wiele osób już je tam widziało podsyłam linki:
http://forum.nikon.o...ead.php?t=10281
http://forum.nikon.o...ead.php?t=10578
http://forum.nikon.o...ead.php?t=10431
a trznadle są w temacie trznadel

[ Dodano: 2006-10-24, 21:13 ]

kruki, myszołowy, sikory, trznadle, i cały czas poluję na bieliki w zeszłym roku były cztery mam nadzieję że w tym roku dopiszą z tego powodu przeniosłem równiez czatownię o jakieś 200 m od poprzedniego miejsca, liczę na lisy, jenoty, kuny, sarny.


I to wszystko z jednego miejsca???

Przy okazji spytam: Można sobie postawić taką czatownię gdziekolwiek, czy trzeba mieć jakieś pozwolenia?


Wszystko w jednym miejscu, a jeżeli chodzi o pozwolenie to bez tego się nie obejdzie ja buduję na terenie Lasów Państwowych bo pracuję w lasach więc chyba logiczne.
Wojtek

#7 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 25 październik 2006 - 10:16

Wojtek, te twoje zdjęcia wymiatają. M.in. przez ciebie kupiłem sigmę 135-400mm. :-D Daj jeszcze tego żuberka koniecznie. ;-)

#8 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 25 październik 2006 - 11:49

pokazałem te zdjęcia na forum nikona


Ale my chcemy mieć te zdjecia u siebie !!

BTW Tą padline sam podrzucałeś?
Nikon

#9 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 25 październik 2006 - 14:24

Pozwoliłem sobie podzielić wątek :-D

Tytuł można zmienić
Mam nadzieje że autor pierwszego postu napisze coś więcej o etapach budowy

Ja mam takie pytanie, co brałeś pod uwagę wybierając miejsce?

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2006 - 18:51

Pozwoliłem sobie podzielić wątek :-D

Tytuł można zmienić
Mam nadzieje że autor pierwszego postu napisze coś więcej o etapach budowy

Ja mam takie pytanie, co brałeś pod uwagę wybierając miejsce?


Witam moderatora, jeżeli chodzi o wybór lokalizacji to starałem się wybrać miejsce gdzie można się spodziewać ptaków i zwierząt ponieważ teren został niedawno zalesiony wcześniej był chętnie odwiedzany przez ptaki drapieżne jako nieużytek gdzie polowały, w pobliżu płynie rzeka a więc można liczyć że zwierzęta chętniej będą przebywały w pobliżu wody, no i w pobliżu jest pstrągarnia a więc sporo żarełka w postaci ryb żywych i martwych no i spora przestrzeń co daje możliwość łatwego kadrowania nie trzeba się martwić że jakaś gałąź wchodzi w kadr a dodatkowo światło jest czyste nie ma żadnych cieni.
Wojtek

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 25 październik 2006 - 20:47

Byłem w miejscu gdzie Wojtek ma czatownię, nie zaglądałem bez zgody właściciela, ale potwierdzam, że miejsce jest wyśmienite, szkoda tylko że dla mnie za daleko, ponad 25km.
Gospodarz jest moim kolegą i byłem tam na pijaństwie, nawet nie spodziewałem się że tam może być miejsce na tak wspaniałe fotki.
Przesyłam fotkę z wędzarni, kolega napewno rozpozna, pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.
Dołączona grafika

#12 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 listopad 2006 - 16:27

Zrobiłem rekonesans w terenie przy mojej czatowni tak jak poprosiłem przywieźli mi z pobliskiej pstrągarni kilka martwych ryb już gdy podchodziłem na odległość około 100 m od czatowni zauważałem parę kruków i myszołowa które krążyły w pobliżu gdy podszedłem bliżej do czatowni okazało się że mam gościa zainteresowanego rybami.
To wielki czarny kot, który zażerał się rybami jestem załamany trzeba będzie go zlikwidować.
Kocur oznaczył teren na wkopanym kołku dla ptaków zrobił kilka nacięć pazurami co ma oznaczać ja tu się stołuję więc wara innym pchać dzioby i pyski w mój talerz.
Kota się odstrzeli i będzie dobrze jutro poproszę kolegę aby się nim zajął.
Wojtek

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 16:51

nie ma to jak dążyć do celu... po trupach... ;-) warto?...

:ninja:


#14 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 16:54

Koty to dranie, jeśli sobie taki kotek w dpmu siedzi i zajada wiskasy to jeszcze nie jest zle ale jak się w teren zapędza to gorzej.
Koty to szkodniki w lesie.

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 17:02

no w sumie racje, jak patrzeć z tej strony... ale w naturze nie ma szkodników :roll:

:ninja:


#16 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 listopad 2006 - 17:15

Wyrok został wydany i nie ma odwołania zero tolerancji dla kotów minister edukacji się obrazi ale co tam wolałbym pod czatownią dinozaury Pana Macieja G niż koty.
Wojtek

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 listopad 2006 - 17:31

Wyrok został wydany i nie ma odwołania zero tolerancji dla kotów


I bardzo dobrze.
Obecnie wałęsające się koty i psy są największym zagrożeniem dla zwierząt (przynajmniej u mnie)
Zbudować czatownie i całą zimę paść przy niej bezpańskie koty i psy, umiarkowana przyjemność

#18 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 listopad 2006 - 17:45

wiesz morav dokarmianie to dokarmianie ale taka bestia potem zacznie żreć drobne ptaki i to jest problem.
Wojtek

#19 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 listopad 2006 - 17:47

taka bestia potem zacznie żreć drobne ptaki i to jest problem


O tym samym myślałem :-)

#20 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 05 listopad 2006 - 17:58

Dzikie koty w lesie to fakt - problem, ale juz w miastach... Pewnie nie jedno miasto uratowały przed gryzoniami (i zagładą).

P.S. Wojtku tylko obiecaj mi że nie będzie cierpiał ! (sam mam trzy koty - blokowce)
Nikon




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych