Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

dziwne zdjęcia przyrodnicze, popełnione w jakikolwiek sposób


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
221 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:23

proponuje nowy wątek dla kreatywnych inaczej :blink:


jeśli szanowna admnistracja postanowi przejechać walcem i wyrównać , przyjmę to z pokorą :mrgreen:

na początek moja fota zrobiona obiektywem rybie oko na maroko ;-)


1.Dołączona grafika


miłego oglądania i ciekawych pomysłów. :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#2 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:31

Wygląda na powyginaną w PS-ie :sorry:
Bardziej ciekawostka

#3 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:38

Monastor, no pewnie ,że pogięta czymś tam :mrgreen: , wydaje mi sie ,ze ten kolega z linków przez ciebie podanych jednak sie obróbka podpiera , dlaczego miało by nie byc miejsca na nasze "dywagacje " przyrodnicze nieco odbiegajace od realizmu ?
odrobina luzu nikomu nie zaszkodziła ! :mrgreen:
nie znaczy to tez wcale ,ze moje wypociny maja jakąs wartość , to raczej prowokacja do myślenia jest.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#4 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 01 grudzień 2007 - 23:26

BlueDun, nie podpiera się obróbką. Jedyne co zmienia to nasycenie kolorów, bo ono zawsze mocno spada przy długich ekspozycjach (choć na pewno podkręca je nieco mocniej niż tak, aby odpowiadały rzeczywistości) ;-)
Nie wyczułem na ile żartujesz, a na ile coś kręcisz z tym rybim okiem :-)

Hmm... dziwne zdjęcia... kwalifikują się ciężkie impresje? :mrgreen:

#5 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 09:39

Monastor, to jak mozna osiagnąc efekt obrotu pod nieruchowmym drzewem , taki lej niby ? hm , może jestem niewierny tomasz , ale tak czy siak chciałbym wiedzieć ( przy takiej fotografii chyba obróbka nie jest naganna przynajmniej dla mnie )
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 13:38

BlueDun, A może lepiej zanabyć fiszajkę Zenitara? ;-)

:ninja:


#7 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 grudzień 2007 - 13:41

No dobra, to ja cuś pokażę.
Technika ruchomego aparatu, ruch aparatu po okręgu, podstawowy ruch w pionie, lekki ruch falisty przy zbliżaniu się do obiektu.
2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 14:34

BlueDun, A może lepiej zanabyć fiszajkę Zenitara? ;-)


nie kumam czaczy :baby:

edit:
hehe skumałem , może i tak , ale jakoś serca do tego nie mam , próbowałem , to piekielnie trudny temat imho jak sie chce naprawde coś dobrego pokazać a nie tam -za roa "zwykły pstryk "


monastor teraz nie żałuje prowokacji z watkiem ,nono sie podoba :mrgreen: , uwielbiam takie klimaty ;-) , ja robiłem próby , nawet udane z pisaniem aparatem na dlugich czasach , ale te twoje lepsze jest , przyroda a juz normalnie przetworzona sztuka , kurde , myślę ,że ten wątek , może dać niektórym miejsce na upust twórczy , z jednym zastrzeżeniem , trzymamy sie przyrody !
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 14:50

BlueDun, hmm, skoro trudny temat to po co tak eksperymentować w PS? IMHO daje gorszy efekt ;-)
Ale faktycznie - fiszajka to bardzo specjalistyczne szkło...

:ninja:


#10 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 17:17

Monastor, ale zdjęcia :-)!!! Nie dla tego, że sprawnie wykonałeś techniczną sztuczkę, ale fajną stworzyłeś atmosferę.

A 3 - to dla mnie przepiękna, nastrojowa baśń, nie mogę się napatrzeć!!! Dzięki, że wstawiłeś.

#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 grudzień 2007 - 17:35

Monastor, jestem pod wrażeniem. Domyślam się, ze to bez ps-a.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:00

Halina, michalv, dzięki za miłe słowa :-)

michalv, saturacja i kontrast w DPP, zmniejszone, wyostrzone (ze względu na pomniejszenie) i skompresowane w Corel Photopaint
Samo rozmycie jest efektem ruchu aparatu.

Muszę sobie te fotki wydrukować przynajmniej w 20x30 i powiesić bo te kolorki nadają się na ścianę na zimowe wieczory.

Zimą muszę popełnić trochę podobnych zdjęć :-)
Przede wszystkim jednak muszę się zająć normalną fotografią.
Niestety nowy teleobiektyw najpewniej czeka kalibracja, przez co będę miał więcej czasu na eksperymenty i klasyczne landszafty :-? :roll:
Muszę się wreszcie zabrać za zwierzynę, a przede wszystkim ptactwo.

#13 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 18:12

dlaczego mam nadzieję że bez ps 'a ?

nie żebym miał cos przeciwko czemu kolwiek ;-) , ale tak się wszyscy bronią , ja dopiero program poznaje i stwierdzam ,że on jest dla fotografów niejako przy okazji,
to jest program graficzny , twórczo kreatywne inklinacje twórcy z nad klawiatury wykonujacego !

aż sam sie dziwię swoim słowom , jakby nie było konserwatyzm twórczy z butów mi wyłazi :mrgreen: , i się tego nie wstydzę i nadal twierdze ,że malowanie na płótnie czy desce ale w realu jest cool , a nie w kompie , jednak poglady zaczynaja mi sie lekko rozmiekczać , najbardziej szlak mnie trafia ( sam tak kiedyś mówiłem :oops: ), jak się sztuke netową sprowadza do poziomu chodnika , to troche za nisko jest imho .

z drugiej jednak strony , każdy kto może używa pewnie ,wbudowanych w zwykły aparat odszumiaczy , czyscicieli kurzu , niwelacji takowego automatem z foty , priorytetów jasnych parti obrazu , automatyki wyostrzania , af, itd itp , to ile tej natury w foceniu zostaje ???

p.s. fota 3 wisiała w galerii jakoś tak przeszła bez echa :)

edit :

kiedyś trzeba było rysować teraz mozna tak : moja pustułka

5.Dołączona grafika

a niedawno zachodziłem w głowę jak młodzi artyści potrafią tak oddać proporcje np. ludzkiego ciała :blink: , wystarczy przerobić fotografię , połowa digartów dnia jest tak zrobiona imho , oczywiście bardziej zawansowanymi technikami , ludzie podobno potrafią poswięcić ileś nocy ( jak juza ???) aby coś poprawić albo przerobić , zboczuchy chyba hhe
ale jaki splendor potem :mrgreen:
hm jak ktoś tak lubi , może i ja kiedyś ? :oops:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#14 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 grudzień 2007 - 19:14

dlaczego mam nadzieję że bez ps 'a ?

Napisałem: "Domyślam się, że bez Psa" :sorry:
Na mnie robią wrażenie te zdjęcia właśnie dlatego, że są zrobione samym aparatem, a to oznacza, że autor musiał się trochę natrudzić i pomysleć zanim je zrobił.
W programach graficznych jest tyle różnych filtrów, że uzyskanie przeróżnych efektów nie jest problemem. A jak coś jest łatwe i nie wymaga myślenia to nie robi na mnie wrażenia. Nic nie umniejszając oczywiście 1 BlueDuna, bo takiego zdjęcia nie wyobrażam sobie bez obróbki :thumbsup:
To jest oczywiście moje zdanie.

p.s. fota 3 wisiała w galerii jakoś tak przeszła bez echa :)

To trochę moja wina, bo upomniałem autora, ze fotki nie ma na forum. A to było sprzeczne z regulaminem galerii. :cry:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#15 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 grudzień 2007 - 19:20

michalv, oceny miała i tak marne, więc stwierdziłem że wygodniej mi ją usunąć niż szukać wątku do wstawienia jej ;-)

BlueDun, apropos rysowania ;-)
Moja zabawa ze zdjęciami sikorek http://www.deviantar... ... nastor.png
(uwaga na rozmiar, ponad mega)

#16 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 19:23

michalv, ależ ja jestem jak najdalszy od tego żeby coś cudaczyć , aj tylko pisze dłuższe posty aby nie było tylko klimatyczne :mrgreen: , opisuje więc swoje zmagania myślowe :roll: , to co tu wstawiłem to kiszka jest hehe , ileż razy mam pisac ,że popełniłem to wiekopomne dzieło tylko po to aby powstał wątek

nazwijmy go może " labolatoryjny "

oczywiście podpisuje sie pod tym co piszesz obiema nogami :mrgreen:
piszesz świete słowa ! , ciszę się ,że nie sfiksowałem w temacie cyfryzacji analogowych przekazów . ;-)

imho jak mamy dyskutować jak nie bedzie za i przeciw ?

foty są bardzo dobre - napisałem ,że mnie też interesuje taki rodzaj fotografii , wlasnie wychodzi jak w necie ciężko jest przekazać obrazowo kontekst swojej wypowiedzi.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#17 itula

itula
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 grudzień 2007 - 22:39

3. - genialne uwielbiam takie klimaty :super2:

#18 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 grudzień 2007 - 22:47

itula, dzięki za miłe słowa :-)

3 jest jedyną fotką z tej serii po cropie. W oryginale ma trochę fajniejszy kadr, ale przy pomniejszeniu całej klatki nie byłoby widać faktury tej trawy.

4 traci dużo na rozmiarze w jakim jest na necie. Najwięcej uroku zyskuje w dużym powiększeniu, kiedy widać fakturę tych poruszonych fragmentów. Zwłaszcza z odcieniami niebieskiego po lewej.

#19 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 grudzień 2007 - 22:56

6.
Dołączona grafika
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#20 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 grudzień 2007 - 21:45

a takie makro ?

7.
Dołączona grafika
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych