Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Niedźwiedź - Ursus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
512 odpowiedzi w tym temacie

#341 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 09:58

No to ja też coś wrzucę. Zdjęcia robione w lipcu w Finlandii.

 

Super ujecia, slyszalem ze w Finlandii dobre miejsca na misie są.

Z kim tą impezę zalatwiales?

 



#342 Adriann

Adriann
  • Nowa postać
  • 4 postów
  • Wiek: 39

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:59

dla takich zdjęć warto jechać do Finlandii.



#343 pkoprowski (Przemysław Koprowski)

pkoprowski
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 14 wrzesień 2017 - 09:56

 

Z kim tą impezę zalatwiales?

 

 @Benio: W Finlandii jest dosyć dużo czatowni na wynajem. Na "misie" najlepsze są ponoć okolice Kuhmo. Nie jestem pewien czy regulamin forum pozwala na wrzucanie linków do stron komercyjnych (na szybko nie widzę żadnych ograniczeń, jakby co proszę administrację o usunięcie), Ja korzystałem z czatowni u Sabriny Logeais (francuska fotografka mieszkająca na stałe w Finlandii):

http://www.taigaspir...nd-photo-safari

Inne czatownie, które namierzyłem przed wyjazdem, ale nie korzystałem, więc nie będę się na ich temat wypowiadał:

http://jaripeltomaki...hides-for-rent/

http://www.wildfinla...y/mammals/bear/

http://www.vuokattis.../bear-watching/

http://www.eraeero.com/?page_id=159

https://www.viiksimo...tion/brown-bear

http://www.karhujenk...n/bear-watching

Ceny wszędzie są podobne, ok. 150 EUR za osobę za noc w czatowni.

 

Przy okazji jeszcze kilka zdjęć z tego samego miejsca:

91)

649A2568_v600.jpg

 

92)

649A2581_v600.jpg

 

93)

649A2927_v600.jpg



#344 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:17

@pkoprowski świetne! w Polsce też są czatownie na wynajem :) ale nie wiem czy takie misie tam uświadczysz... 



#345 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:05

@pkoprowski świetne! w Polsce też są czatownie na wynajem :) ale nie wiem czy takie misie tam uświadczysz... 

w Polsce nie trzeba wynajmować, wystarczy chwile poobserwować i pokręcić sie w odpowiednim miejscu ;-)



#346 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:30

w Polsce nie trzeba wynajmować, wystarczy chwile poobserwować i pokręcić sie w odpowiednim miejscu ;-)

Ale przecież łatwiej zapłacić i mieć od razu. Już nawet w fotografii przyrodniczej rządzi komercja i konieczność posiadania szybkich efektów. Ja zupełnie nie rozumiem tego, że sporo fotografów tak lgnie do płatnych czatowni. Z moim postrzeganiem fotografii przyrodniczej nie ma to nic wspólnego. Mam satysfakcję że każdego sfotografowanego zwierza przechytrzyłem samodzielnie.



#347 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:56

Tak "w czambuł" bym tych co z wynajmowanych czatowni fotografują nie potępiał... Często to np. kwestia czasu. Masz kilka dni urlopu i chciałbyś mieć pewność że przywieziesz z wypadu fajne ujęcia. Czatownie dają jako-taką gwarancję że tak będzie. Nie każdy ma możliwość codziennego powłóczenia się po lesie. Jasne, że czasem to fotografowanie w zoo przypomina, ale skoro się nie da inaczej? Ważne by o tym wprost napisać, a nie udawać że się własnym wysiłkiem podeszło zwierza. Pewnie że to by bardziej cieszyło ale jak się nie ma co się lubi trzeba lubić co się ma.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#348 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:30

Z moim postrzeganiem fotografii przyrodniczej nie ma to nic wspólnego. Mam satysfakcję że każdego sfotografowanego zwierza przechytrzyłem samodzielnie.


Przechytrzylem i prawdopodobnie sploszylem, jest to u Ciebie przestrzeganie fotografii przyrodniczej?

#349 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:34

Osobiście nigdy nie korzystałem - jeszcze - z czatowni. Wszystkie zdjęcia robię z podchodu. Natomiast jakiś czas temu zacząłem się poważnie zastanawiać nad takim wynajęciem. Sprawa prosta - mieszkam koło Warszawy, nie mam możliwości wyjechać na dwa tygodnie w Bieszczady lub do Białowieży, żeby tam spokojnie włóczyć się - tak jak lubię - po lasach i bezdrożach w nadziei że w końcu wychodzę jakieś ciekawe spotkanie. I choć wolałbym spędzić, dajmy na to w Puszczy Białowieskiej, kilka dni - to po prostu życie na to nie pozwala. Jeśli udaje mi się pojechać do Puszczy - to na jeden dzień. Dlatego nie uważam żeby to był taki zły pomysł - jeśli ktoś przygotowuje miejsce, dlaczego mu za to nie zapłacić i nie wykorzystać jego potencjału.

 

Czatownia to też nie do końca zoo - w końcu to ty siedzisz w klatce tudzież pudle - a zwierzęta krążą dookoła :)



#350 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:36


Przechytrzylem i prawdopodobnie sploszylem, jest to u Ciebie przestrzeganie fotografii przyrodniczej?

Postrzeganie a nie przestrzeganie jeśli już. Tak. Po lesie kreci się mnóstwo osób (grzybiarze, pilarze, turyści, myśliwi), które czasem płoszą zwierzęta. Czy jest w tym coś strasznego? Ja mieszkam, pracuję, odpoczywam i generalnie większość życia spędzam w lesie no i czasem coś spłoszę a czasem coś mnie pogoni. Normalna sprawa. Jeśli ewentualne spłoszenie zwierza jest dla Ciebie problemem to tym bardziej nie powinieneś tolerować oswajania zwierząt dokarmianiem.



#351 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 wrzesień 2017 - 07:02

Jak ze wszystkim nie powinno się przesadzać. Laszlo ma rację dzisiaj zwierzęta są tak czy inaczej cały czas płoszone, mało jest miejsc gdzie ludzie nie dotarli. Nie ma na to rady. Ale też tym bardziej powinno się takie miejsca chronić i dać zwierzakom spokój. Dlatego takie czatownie nie są złe - to zwierzak przychodzi pod budę a nie człowiek włazi na jego teren.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#352 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:32

latego takie czatownie nie są złe - to zwierzak przychodzi pod budę a nie człowiek włazi na jego teren.

 

 

to raz zgoda, poza tym twierdzę że z podchodu wielogodzinna obserwacja wilków lub niedźwiedzi jest ze znanych powodów niemożliwa.

Spokojnie przechodzącego ok.30m dalej misia jak na moim, nie wykadrowanym zdjęciu się sfotografować nie da.

 

@laszlo111

faktycznie piszesz "postrzeganie", na ekranie telefonu nie zwrocilem uwagi.

Doucz mnie, jest to potocznie uzywana odmiana,( forma) slowa "spostrzeganie" czy synonim slowa" pogląd", "spojrzenie na" itp?

Wprawdze spędzilem 16 lat w polskich szkołach ale prawie 30 lat na obczyznie robi swoje.

Jezeli ktoś by mi mógł wytłumaczyć dlaczego zamiast jak od "wieków" dedykuje się komuś książkę np.

to teraz możemy kupić objektyw dedykowany do nikona?

Istnieje w angielskim dedicated ja wiem...

Jeszcze bardziej dziwię się jak już potocznie jest używany zwrot krem od nivea lub nowy model od nikona.

W dosłownym tłumaczeniu z niemieckiego można by tak von Nivea lub von Nikon przetłumaczyć ale to jest chore...

 

Dość OT czas na zdjęcie

 

94

 

37071786362_3c4900e366_b.jpg



#353 mavors (Mariusz Suwalski)

mavors
  • Lokalizacja:
    Międzyzdroje

Napisano 23 czerwiec 2018 - 18:45

Mis Uszatek - na dobranoc :D

 

95.

FP_029.jpg

 

96.

FP_032.jpg

 

97.

FP_030.jpg

 

98.

FP_031.jpg



#354 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 23 czerwiec 2018 - 18:47

99

27b9065ce0c5b1ba.jpg



#355 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 23 czerwiec 2018 - 19:31

@mavors super Misie, Slowenia?

@dawko, piekny!



#356 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 23 czerwiec 2018 - 20:15

Obu Panom  :clap:



#357 sasklacz (Andrzej Sacała)

sasklacz
  • Użytkownik
  • 436 postów
  • Lokalizacja:
    Łańcut

Napisano 23 czerwiec 2018 - 20:30

@dawko - Piękny pluszak  :clap: - Bieszczady ?



#358 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 23 czerwiec 2018 - 21:11

Dawid przekroczyłeś pewien próg i nie możesz zejeść niżej. GRATULACJE.

#359 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 23 czerwiec 2018 - 21:15

@dawko - Piękny pluszak  :clap: - Bieszczady ?

Tak Bieszczady. W tamtym roku były żubry w tym roku chciałem niedziewdzia i wilki i sie udało, tym bardziej ze niedzwiedz  w kapitalnym swiatełku ;-) Karol dziękuje ale ostatnio coraz mniej czasu na przyrode , mam bardzo  duzo pracy  w "made of dreams" co niestety odbija sie zaniedbywaniem innych tematów. Ale za to tam też robimy fajne zdjęcia które rownież dają nam dobrą motywacje do tego by sie rozwijac.


Użytkownik dawko edytował ten post 23 czerwiec 2018 - 21:38


#360 mavors (Mariusz Suwalski)

mavors
  • Lokalizacja:
    Międzyzdroje

Napisano 24 czerwiec 2018 - 12:02

@dawko piękny :) światełko i otwarta przestrzeń robi robotę :)







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych