Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Przywitaj się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3437 odpowiedzi w tym temacie

#3241 Irnias (Ireneusz Wielgus)

Irnias
  • Małomówny
  • 21 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 09 maj 2017 - 20:09

Witajcie, sporo rejestracji a tak mało zdjęć od nowych forumowiczów :( Warto to chyba zmienić, trzymam kciuki bo to chyba jedno z najlepszych forum w Polsce. I ludzie mili (no może ja czasami coś przeskrobię ;) ).

Zdjęć trochę jest ale planuję wrzucić dopiero coś nowego. Mam na oku pustułkę, fajnie nadlatuje od strony zaoranego pola na wys. ok 1m. i wlatuje w taki duży stary zarosnięty sad. Widziałem już kilka razy i jest też dobre miejsce na szybką zasadzkę. Także jedząc śniadanko w aucie blisko tego miejsca byłem świadkiem tańca godowego dzierlatki. Tylko aparatu brak :(

 


Użytkownik Irnias edytował ten post 09 maj 2017 - 20:55


#3242 Kotu

Kotu
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2017 - 08:44

Witam szanownych Forumowiczów i Forumowiczki :)

Pomyślałem sobie że po anonimowym czytaniu forum od kilku miesięcy wypadałoby się zarejestrować... no to jestem :)

 

Trochę o mnie - jestem dość aktywnym fotografem-amatorem, od około 2 lat odkrywam w fotografii "nowe światy" (szumnie mówiąc, ale tak to czuję), starając przy tym nauczyć się jak najwięcej. Na ten moment jeszcze nie podjąłem decyzji o specjalizacji, robię dużo zdjęć które można by zakwalifikować do różnych kategorii - zaczęło się oczywiście od "family photos" i krajobrazów, później doszedł portret, ostatnio studio...

 

Fotografia przyrodnicza fascynowała mnie w sumie od kiedy byłem dzieciakiem z "małpą" na film 35mm. Przebywanie poza miastem, "w krzakach", jest moim ulubionym sposobem odpoczynku, czasem może nawet oderwania się od rzeczywistości - tak więc dojście do etapu w którym zaczęło mnie "kręcić" uwiecznianie tego co widzę w tychże "krzakach" było pewnie tylko kwestią czasu.

Co fotografuję i jak? Lubię estetykę obrazka jaką daje długie szkło, więc prym wiodą u mnie ptaszyska oraz (znacznie rzadziej) ssaki. Robię też krajobrazy (często także teleobiektywem). Od czasu jak poskładałem sobie prosty zestaw makro kombinuję też coś mniejszymi zwierzakami, ale to chyba najmniejsza część mojej "pracy" z przyrodą.

 

Mieszkam w Warszawie, ale często bywam też w okolicy Skierniewic, oraz w Belgii, gdzie czasem w weekend mam szansę pofocić ptaki trochę inne niż w Polsce.

 

Postaram się z czasem wrzucić trochę moich zdjęć i dołożyć coś od siebie do wiedzy zebranej na tym forum - w końcu sam już trochę skorzystałem :) i mam też jakieś swoje przemyślenia/doświadczenia...

 

Tak czy owak, miło w końcu "wyjść z ukrycia" :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich!

Kotu

 



#3243 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 12 maj 2017 - 08:37

Witaj @Kotu, czytaj forum, wrzucaj foty, czuj się swobodnie ;-)



#3244 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 maj 2017 - 06:17

Witamy i zapraszamy do wrzucania i komentowanie zdjęć :-)


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3245 niki68 (Dariusz Nikiel)

niki68
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Wiek: 55
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 16 maj 2017 - 21:54

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów.

Spokojnie mogę nazwać siebie początkującym :-) Dlatego proszę o wyrozumiałość na forum. 

Od jakiegoś czasu stawiam pierwsze małe kroczki na pływadełku. Mam nadzieję nauczyć się czegoś od Was.

Pozdrawiam i życzę udanych strzałów

Dariusz



#3246 jasieczek (Piotr T)

jasieczek
  • Użytkownik
  • 1528 postów
  • Wiek: 73
  • Lokalizacja:
    Gmina Tarnowo Podgórne

Napisano 16 maj 2017 - 23:24

Cześć, Dariuszu.

Czuj się swobodnie i wrzucaj swoje prace.

Każdy z nas był początkującym.



#3247 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 17 maj 2017 - 06:21

Witaj Darku!

Jak napisał Jasieczek, każdy kiedyś zaczynał. Możesz tutaj liczyć zawsze na życzliwe porady :-)



#3248 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 17 maj 2017 - 13:57

Witaj Darku!

Jak napisał Jasieczek, każdy kiedyś zaczynał. Możesz tutaj liczyć zawsze na życzliwe porady :-)

To święta prawda, zawsze koledzy i koleżanki pomogą i podpowiedzą. Mnie także holują od początku :)



#3249 RobertG85

RobertG85
  • Nowa postać
  • 3 postów

Napisano 18 maj 2017 - 11:45

Cześć,

 

Mam na imię Robert, 32 lata.

Z aparatem w ręku od około 12 lat...

 

Wpadłem tu, bo jestem amatorem. A zdjęcia, które tu wrzucacie uświadomiły mnie tylko jak wielkim.

Naprawdę piękna baza zdjęć. Mam nadzieję osiągnąć podobny poziom w przyszłości.

 

Pozdrawiam



#3250 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 maj 2017 - 20:08

@RobertG85 jak od 12 lat fotografujesz, to już nie taki zupełny amator z Ciebie, ale my też nie zawodowcy.

Wstawiaj zdjęcia, komentuj inne i czuj sie dobrze u nas :-)



#3251 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 maj 2017 - 21:10

Witaj Robercie :-)



#3252 Ernest37 (Ernest Chudzik)

Ernest37
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2017 - 09:55

Witam :)

Mam na imię Ernest. Fotografia jest moją pasją od wielu lat. Jeszcze kiedy kojarzyła mi się z błoną fotograficzną i powiększalnikiem. Lubię fotografować szczególnie podczas wyjazdów wakacyjnych (już niedługo kolejny wyjazd :)), gdy mogę oderwać się od codziennych zajęć i obowiązków. 


Pozdrawiam i polecam  księgowa praca :)


#3253 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 maj 2017 - 19:05

Witaj Ernest, zapraszam do uczestnictwa w życiu Forum.



#3254 1ds

1ds
  • Nowa postać
  • 32 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 26 maj 2017 - 21:02

hej



#3255 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 22:47

Witam wszystkich miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej. Długo byłem tylko czytelnikiem tego forum i pewnie jeszcze jakiś czas tak pozostanie, no chyba , że.... . Fotografuję amatorsko w pełnym tego słowa znaczeniu. Na razie nic nie wstawiam bo to dla mnie zbyt skomplikowane. Jak się nauczę to coś wrzucę. Dużo się od Was uczę a i moje spostrzeżenia może komuś  się przydadzą. Jeszcze raz witam i pozdrawiam miłośników przyrody.



#3256 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 02 czerwiec 2017 - 06:39

Witam wszystkich miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej. Długo byłem tylko czytelnikiem tego forum i pewnie jeszcze jakiś czas tak pozostanie, no chyba , że.... . Fotografuję amatorsko w pełnym tego słowa znaczeniu. Na razie nic nie wstawiam bo to dla mnie zbyt skomplikowane. Jak się nauczę to coś wrzucę. Dużo się od Was uczę a i moje spostrzeżenia może komuś  się przydadzą. Jeszcze raz witam i pozdrawiam miłośników przyrody.

Witaj, każdy kiedyś zaczynał, wrzucaj foty tutaj ludzie pomocni, łatwiej pokonać pewne niuanse fotografii korzystając z pomocy bardziej doświadczonych ale tez amatorów :-)



#3257 AntekM

AntekM
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:29

Hej, jestem świeżym pasjonatem fotografii z Łodzi, chciałem się przywitać i życzyć wszystkim forumowiczom miłego dnia :) 



#3258 reniamicek

reniamicek
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 13:04

Witam wszystkich forumowiczów. Miłego serfowania :)



#3259 Jacek L. Bydgoszcz (jacek L)

Jacek L. Bydgoszcz
  • Lokalizacja:
    BYDGOSZCZ

Napisano 10 czerwiec 2017 - 20:22

Witajcie

od lat siedemdziesiątych przyroda, ptaki, zwierzęta i rośliny oraz krajobrazy zwiedzanie nowych i peregrynacja to część mojej pasji do teraz, kółko ornitologiczne z dr Bagińskim Wiesławem jak i koledzy Bogdan Kotlarz czy Jacek Ziółkowski oraz inni.

A także koło  fotograficzne Pana .Arkadiusza Blachowskiego a potem szkoła -czeladnik fotograf, następnie  technik foto-chemik czy praktyki w WFO w Łódzkiej Filmówce czyli  stajni Włodzimierza Puchalskiego gdzie w 1985 roku doc. Łukomski pozwolił mnie oglądać spuściznę mojego guru na stole montażowym w wytwórni w oryginale oraz spotkanie z dr Wyrzykowskim asystentem Włodzimierza Puchalskiego czy  Januszem i Barbarą Bartman-Czecz  jak i Janem Walencikiem  to niezapomniane przeżycia  do teraz.

Zapraszam więc do mnie na stawy w Ślesinie na polowania a inaczej jak mówił Włodzimierz Puchalski mój guru na Bezkrwawe Łowy jak macie chęć możemy się umawiać na zdjęcia są ambony jak i czatownia  teren należy do Gospodarstwa Rybackiego i Fundacji Potulickiej która chętnie was przywita a mój mejl learnn007@gmail.com   pozdrawiam wszystkich



#3260 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 11 czerwiec 2017 - 07:07

@AntekM, witaj. Tobie również życzę miłego dnia.

@reniamicek, wzajemnie, witamy na forum.

@Jacek L. Bydgoszcz, z tego co napisałeś to masz duże doświadczenie w fotografii jak i jej historii. Witaj.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych