Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rybitwa popielata - Sterna paradisaea


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 02 listopad 2007 - 22:21

Temat zdjęć i ich klimat wywołuje u mnie pozytywne odczucia. Wobec tego uważam, że to ładne zdjęcia.
fotoamator

#22 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2007 - 21:23

Ten efekt rozmycia, czy to coś jak błysk na drugą kurtynę migawki?


Tak, wlasnie to ten efekt. Tu po prostu jest jeszcze zbyt maly.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#23 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 listopad 2007 - 12:56

ale żeście gościa skopali na dzieńdobry :-) :-)
Pora jechać do Arktyki i cyknąć lepsze :-)

#24 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2007 - 15:41

Paweł, tutaj to moż i nawet Atur Tabor przyjśc i zacząć wrzucać fotki jak popadnie - też go zjadę :sorry: no, może nei zjadę ale na pewno upomnę - zasady zasady i wyjątkównie robimy, zwłaszcza że owe zasady akoś straszne nie są.

#25 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 listopad 2007 - 17:00

zasada 3 fotek to jedno, a niektóre komentarze to druga :-)
a mmosk poczuł się pewnie specjalnie zaproszony do wklejenia tych właśnie fotek

co do doświetlania fleszem, to przy ruchomym obiekcie, jak np .ptak machający skrzydłami, przy słabym oświetleniu, a wiec długim czasie prawie zawsze da efekt "cienia" za ruchomymi elementami. Absolutnie nie umniejsza to wartości zdjęcia. Spokojnie można by pogrzebać w NG i znaleźć podobne, wyłowione przez fotoedytorów....

A fotka pierwsza jest moim zdaniem "prawie" genialna, jakby sie człowiek uwziął, to można by doklonować brakujące skrzydło :-) i obsyłać konkursy, bo jednak ten brak go osłabia.. Myślę, ze ptak był kadrowany jako siedzący (jak na fotce pokazującej sytuację) i w czasie fotografowania raptownie otworzył skrzydła, a z uwagi na warunki wykonywania fotki nie udało się tego odpowiednio szybko przekadrować - mając aparat przy oku na pewno by się to udało (jak widać Live view może jednak być przydatny :-) ). To są takie niepowtarzalne sytuacje, kiedy w ciągu sekundy można zrobić świetne zdjęcie, a za chwilę już nie będzie ta kompozycja i nie można poprosić o powtórkę .....
Do tego bardzo podoba mi się surowa, szaro-biała kolorystyka tej foty.

#26 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 08 listopad 2007 - 17:55

Przeglądając NG zauważyłem wiele fotografii, które były by zapewne źle ocenione przez część forumowiczów, głównie ze względu na "kadr centralny". Patrząc na serię zdjęć mmosk odnoszę wrażenie że nadawały by się jako ilostracje do artykułu w NG.


PS. Myślę, że NG wie co robi zamieszczając zdjęcia.
fotoamator

#27 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 listopad 2007 - 18:02

Przeglądając NG zauważyłem wiele fotografii, które były by zapewne źle ocenione przez część forumowiczów, głównie ze względu na "kadr centralny". Patrząc na serię zdjęć mmosk odnoszę wrażenie że nadawały by się jako ilostracje do artykułu w NG.


No więc MK, to chyba kompement :-)

#28 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 08 listopad 2007 - 18:07

No więc MK, to chyba kompement


Raczej nie, tylko spostrzeżenie, że różne zdjęcia mogą być różnie odbierane w zależności od sytuacji i przeznaczenia.
fotoamator

#29 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 listopad 2007 - 18:50

Nie do końca pojmuję twoje rozumowanie, aczkolwiek inaczej jest w czasie oceny na forum (czasem fajnie dokopać :-)), a inaczej, gdy zdjęcia wybierane są do artykułu. NG raczej słynie ze swoich zdjęć, przy ilustrowaniu artykułów bardzo dużo odrzuca, często trudno odgadnąć klucz wyboru (coś o tym wiem).

#30 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 08 listopad 2007 - 19:10

Jedno jest pewne - ocena jest zawsze subiektywna :-D
fotoamator

#31 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 listopad 2007 - 23:57

Ale mnie się te fotki z flashem nie podbają :sorry: a nawet jeśli to tylko jakieś moje zboczenie :mrgreen: to IMHO fotki w naturlanym świetle ( te dalsze ) są sporo lepsze... a uagę zwróciliśmy z przede wszystkim powodu ilości i rozmiaru zdjęć...

:ninja:


#32 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 00:34

Ale mnie się te fotki z flashem nie podbają :sorry: a nawet jeśli to tylko jakieś moje zboczenie :mrgreen: to IMHO fotki w naturlanym świetle ( te dalsze ) są sporo lepsze... a uagę zwróciliśmy z przede wszystkim powodu ilości i rozmiaru zdjęć...


Tez tak to uznalem i juz zmienilem. znaczy sie w tych postach zostalo zmienione, ale kolejne sa juz jak trzeba. Dzieki za opinie o tych zdjeciach. wiedzialem, ze spowoduja pewne zamieszanie ze wzgledu na nietypowe ujecia oraz zastosowanie lampy blyskowej. Jesli chodzi o forme fotografia jaka ja uprawiam to w wiekszosci dokument fotograficzny. dlatego te zdjecia uwazam za bardzo dobre. dla mnie sa one nawet lepsze od powiedzmy takiego zdjecia rybitwy.

fot.3 (Nikon D80, Sigma 70-200/2.8 EX + Sigma 1.4x EX) w locie
Dołączona grafika

Ale tu dalem pewnie do dyskusji ;-)

No i jeszcze, jako ze moge to wstawie jeszcze dwa ktore wczesniej pokazywalem jako linki, a teraz wstawie do dyskusji. tym bardziej, ze czesc pisalal, ze sa lepsze wiec tak dla porownania.
fot.4 (Nikon D80, Sigma 70-200/2.8 EX + Sigma TC 1.4x EX) - matka z mlodym
Dołączona grafika

fot.5 (Nikon D80, Sigma 500/4.5 EX) z jezyczkiem
Dołączona grafika

No to czekam na kolejne job.....
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#33 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 10 listopad 2007 - 08:33

Brdzo ładne zdjęcia za zdjęcie nr. 4 w kraju musiałbyś mieć zgodę wojewódzkiego konserwatora.

#34 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 listopad 2007 - 08:34

4 de best ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#35 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 10:22

Brdzo ładne zdjęcia za zdjęcie nr. 4 w kraju musiałbyś mieć zgodę wojewódzkiego konserwatora.


Najpewniej tak, gdyz to fotografia przy gniezdzie. Jednak poniewaz rybitwy sa zagniazdownikami to taka sytuacja pewnie moze sie zdazyc wszedzie. Jednak oczywiscie w rejonie gdzie gniazduja kolonie rybitw, stad to pozwolenie i tak by bylo wymagane. Na szczescie Arktyka to inne prawa, choc w kazdym rejonie inne. Sa miejsca gdzie nie ma czlowiek kompletnie wstepu podczas okresu legowego i nie ma czegos takiego jak "pozwolenie konserwatora przyrody".
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#36 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 10 listopad 2007 - 11:16

Zdjęcia mmosk uważam za świetne. Przywołują klimat wydawnictw i filmów przyrodniczych.
fotoamator

#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 15:11

mmosk, piękne! mam jednak wrażenie że 3 jest nieostra ( co jest raczej kwestią obróbki niż faktrycznej nieostrości zdjęcia - czasem warto wyostrzyć przed lub po zmianie rozmiaru... ).
4 i 5 po prostu rozwalają... jakie sceny! :shock: bardzo ci zazdroszczę już nie samych zdjęć ale i obserwacji...

Aha, te fotki to tak trochę dla Sigmofobów :mrgreen: ( znam takich ;-) )

Wybierz najlepsze fotki i wrzuć do naszego albumu - niedawno ruszył, poszukaj na forum jak to zrobić.

MK_2,

Przywołują klimat wydawnictw i filmów przyrodniczych.

Pokazują nie tylko samego ptaka ale i jego zycie i środowisko dookoła... i o to chodzi!

:ninja:


#38 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 listopad 2007 - 15:52

no właśnie :)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#39 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 16:14

Aha, te fotki to tak trochę dla Sigmofobów :mrgreen: ( znam takich ;-) )


Posiadam same obiektywy SIGMY ale co tam, uwazam ich obietywy za dobre za swoja cene. Jakby co to mozna keidys gdzies o tym podyskutowac. Bardzo chetnie pisze sie tez na jakies porownania obiektywow w terenie. Niektore z tych co mam maja pewnie wady optyczne. Nigdy tego nie ukrywalem. A dlaczego SIGMA - bo nie lubilem kiedys bialych luf Canona (dlaczego - bo biale ;) ) no i tak mi zostalo jak przeszedlem na Nikona. Dodatkowa prawda jest taka, ze troche mie ta firma sponsoruje. Jak i pare innych. Wyrazam jednak opinie o sprzecie takie jakie sa. tu jednak raczej dyskutujemy o zdjeciahc. Jak bedzie potrzeba to chetnie wlacze sie w oddzileny watek o sprzecie.

Wybierz najlepsze fotki i wrzuć do naszego albumu - niedawno ruszył, poszukaj na forum jak to zrobić.



co do albumu to bede wstawiac tam fotki. Tylko sobie jeszcze poczytam o terminach i ilosci aby wstawic te najlepsze co umieszcze na liscie
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#40 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 listopad 2007 - 16:15

Przywołują klimat wydawnictw i filmów przyrodniczych.

i o to w tej fotografii dla mnie chodzi. Jest to dla mnie bardzo mily komplement
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych