Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zwierzęta w niewoli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bemos

Bemos
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Lokalizacja:
    K/Olkusza

Napisano 20 listopad 2008 - 19:43

Moim zdanie robienie zdjęć zwierzakom w niewoli jedynie pokazuje nam tragiczne położenie tych stworzeń... nie ma to żadnego uroku i u mnie budzi tylko współczucie


Całkowicie się z Tobą zgadzam jeżeli chodzi o tragiczne położenie zwierzaków, jednak omijanie problemu to też nie jest wyjście.
Myślę że trzeba to pokazywać aż do skutku, bo nawet jeżeli ktoś kiedyś uwolni przynajmniej jedno stworzonko po obejrzeniu tych fotek to moim zdaniem warto to robić.

5
Nie dosyć że w niewoli to jeszcze musi zarabiać
Dołączona grafika

#22 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 20:49

Znów to samo...
Osądy bez zgłębienia tematu.Bemos, widać, że to ptak w rękach sokolnika. Ptaki te pochodzą z hodowli. Są od pisklaka układane. Czy to etyczne... Warto w tym przypadku wspomieć o dzaiałaniach np. polskich sokolników na rzecz sokoła wedrownego. Ptaki z hodowli trafiają częściowo w ręce sokolników częściowo do reintrodukcji. Pary hodowlane są potrzebne do odbudowy populacji. Sokolnictwo zaś to dziedzictwo kulturowe społeczeństw - czyli także Twoje Bemos...
Zresztą takie słowa mozna napisać o wielu placówkach zoologicznych, w których schronienie znajdują gatunki zagrożone (przykład choćby najgłośniejszy - pandy). Dziś ogrody zoologiczne to nie te dawne klatki metr/metr i wytykanie zwierzaków palcami przez gawiedź. To również placówki badawcze. Nie można równiez pominąc roli edukacyjnej. Faktem pozostaje, że zwierzeta sa w niewoli, ale... jednoznacznie tego ocenić nie można.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#23 Bemos

Bemos
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Lokalizacja:
    K/Olkusza

Napisano 22 listopad 2008 - 10:37

Znów to samo...
Osądy bez zgłębienia tematu.Bemos,.


Nie bardzo wiem co ma wspólnego z edukacją czy z odbudową gatunku pokazywanie na wystawach ptaka na " Łańcuszku" oczywiście w celu zarobkowym. ( za zrobienie zdjęcia tego ptaka lub z nim trzeba było zapłacić)
Edukacja może działać w dwie strony bo nie wiemy ilu zwiedzających dzieciaków zapragnie mieć jakiegoś zwierzaczka na łańcuszku a ich rozkochani rodzice będą za wszelką cenę starali się to życzenie spełnić ?
Inną sprawą jest z zarobionych pieniędzy finansowanie programów odbudowy populacji danego gatunku jednak takie postępowanie kojarzy mi się troszkę z moralnością Kalego.
Czyli najpierw wyniszczę twój gatunek a potem jak zarobisz to pomogę ci się odrodzić a przy okazji i ja jakoś z tego sobie pożyję.

#24 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2008 - 21:32

Znów to samo...
Osądy bez zgłębienia tematu.

Unkas naprawdę zmień ton w stosunku do użytkowników, bo jak pisałeś w innym wątku sam nie lubisz by w taki sposób się do Ciebie zwracano.

#25 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 27 listopad 2008 - 20:53

Edukacja może działać w dwie strony bo nie wiemy ilu zwiedzających dzieciaków zapragnie mieć jakiegoś zwierzaczka na łańcuszku a ich rozkochani rodzice będą za wszelką cenę starali się to życzenie spełnić ?

(...)

Czyli najpierw wyniszczę twój gatunek a potem jak zarobisz to pomogę ci się odrodzić a przy okazji i ja jakoś z tego sobie pożyję.


Tylko, że nie Ci ludzie wyniszczają gatunek. Nie rozumiem dlaczego w takich dyskusjach - nie mówię konkretnie o tej wypowiedzi, ale ogólnie - bardzo często się przewija wyrażenie "my ludzie". Nie czuję się odpowiedzialna w jednym szeregu z tymi, którzy doprowadzili prawie do wymarcia jakiegoś gatunku. Tak samo jak nie czuję się odpowiedzialna za wyrzucane po rowach śmieci. Nie czuję się obowiązku brania na barki całej ludzkości - moim obowiązkiem jest bycie dobrym człowiekiem. Człowiekiem odpowiedzialnym za to co mnie otacza - także za edukację w tym zakresie, ale nie za brania odpowiedzialności za czyny innych.

Jeśli rodzice nie potrafią wytłumaczyć dziecku, że ten ptaszek to nie jest przytulanka, to jest już ich własny problem i ich porażka wychowawcza - a nie problem właściciela zwierzęcia.
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne

#26 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 21:13

Unkas naprawdę zmień ton w stosunku do użytkowników


Widzę, że nie przepuścisz ŻADNEJ okazji żeby sie mnie czepić. Nic w tym co napisałem złego ani napastliwego nie było.
To, że na tym forum kreują niektórzy osądy bez pogłębienia tematu to fakt. I to własnie oznaczało "znów to samo. osądy bez zgłębienia tematu". Nie było w tym niestosownego tonu a tylko Ty sie doszukujesz go na siłę. Mam wrazenie, że szukasz czegoś w moich wypowiedziach i.. kto wie.. może w końcu się doszukasz, ale pod swoim adresem, bo zaczynam miec tego dosyć.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#27 Bemos

Bemos
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Lokalizacja:
    K/Olkusza

Napisano 28 listopad 2008 - 19:09

Tylko, że nie Ci ludzie wyniszczają gatunek. Nie rozumiem dlaczego w takich dyskusjach - nie mówię konkretnie o tej wypowiedzi, ale ogólnie - bardzo często się przewija wyrażenie "my ludzie". Nie czuję się odpowiedzialna w jednym szeregu z tymi, którzy doprowadzili prawie do wymarcia jakiegoś gatunku. Tak samo jak nie czuję się odpowiedzialna za wyrzucane po rowach śmieci. Nie czuję się obowiązku brania na barki całej ludzkości - moim obowiązkiem jest bycie dobrym człowiekiem. Człowiekiem odpowiedzialnym za to co mnie otacza - także za edukację w tym zakresie, ale nie za brania odpowiedzialności za czyny innych.


Myślę że każdy z nas jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za taki stan przyrody oczywiście jedni mniej inni więcej, ale niestety w cywilizowanym świecie niema ludzi bez winy.
Popatrz w okół siebie oglądasz telewizję więc ktoś ten telewizor musiał zrobić i zużyć pewną ilość energii i tworzyw sztucznych i on też pobiera energię.
Jedziesz samochodem czy autobusem produkcja gazów cieplarnianych.
Mieszkasz w ogrzewanym mieszkaniu pijesz ciepłą kawę przykłady są na każdym kroku a nawet gdy bierzemy nasz aparat do ręki nie myślimy o tym że na jego wyprodukowanie też zużyto pewną ilość materiałów i energii :-)
Myślę więc że nie musimy brać odpowiedzialności za czyny innych weźmy tylko za swoje.

Jeśli rodzice nie potrafią wytłumaczyć dziecku, że ten ptaszek to nie jest przytulanka, to jest już ich własny problem i ich porażka wychowawcza - a nie problem właściciela zwierzęcia.


Tak to problem rodziców ,ale największy problem jednak ptaszka.

#28 haggard

haggard
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 18:13

zdjęcie zostało jak widzę w Anglii. szkoda że jak zwukle na temat sokolnictwa rozprawiają i je oceniają ludzie którzy nic o nim nie wiedzą. w Anglii sowy można kupić bez żadnych uprawnień w sklepach zoologicznych. tam takie obrazki to norma. to nie znaczy że u nas również. rozróżniajmy sokolnictwo (polowanie z użyciem ptaka łowczego) od trzymactwa (przykład ze zdjęcia). różnica polega na tym że ptak sokolniczy ma możliwośc zaspokojenia wszystkich naturalnych instynktów. codziennie ma możliwośc swobodnego wylatania sie na treningach i polowaniu oraz gdy osiągnie odpowiedni wiek rozmnażać sie w warunkach wolierowych. jeśli to jest niewola to czym jest trzymanie złotej rybki w małej szklanej kulce lub kanarka w klatce?

#29 Kuba1997

Kuba1997
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:39

od kiedy to pęta się sowy?!?!

czym jest trzymanie złotej rybki w małej szklanej kulce lub kanarka w klatce?

zwyrodnialstwem.
najbardziej przerażają mnie warunki w jakich są trzymane SAMCE kanarków
straszne:
http://www.allegro.p... ... lecam.html
jeszcze straszniejsze:
http://www.allegro.p... ... x24cm.html
najstraszniejsze:
http://www.allegro.p... ... tanio.html

#30 Gutek

Gutek

Napisano 12 luty 2009 - 23:19

6.
Dołączona grafika

#31 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 lipiec 2009 - 08:37

7. Fokarium - Hel:
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#32 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 lipiec 2009 - 09:24

z jednej strony woda się "wylewa" ale w tym wypadku pasuje - dodaje dynamiki zdjęciu - ciekawe kolory - podoba mi się

#33 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 10:14

Mnie ta krzywizna zupełnie nie przekonuje. Gdyby nie to byłoby całkiem ładnie.

#34 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 lipiec 2009 - 14:16

Czasem ciężko kontrolować poziom ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#35 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 05 lipiec 2009 - 14:22

7a. Macie rację, po prostowaniu jest zdecydowanie lepiej.
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#36 Felan

Felan
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Lokalizacja:
    wieje wiatr ?

Napisano 27 lipiec 2009 - 15:43

Młoda Sowa jarzębata (Surnia ulula). Zamieszkuje północne tereny Azji, Ameryki Północnej oraz Europy. Nieliczne osobniki w okresie zimy zalatują także na tereny północno-wschodniej Polski ( Białowieża, Biebrza ). W Polsce jest gatunkiem pod ścisłą ochroną.
8.
[img][img]http://img411.imageshack.us/img411/5872/sowaj.jpg[/img][/img]
Milczenie jest rdzeniem charakteru

#37 robkiz

robkiz

Napisano 13 wrzesień 2009 - 15:33

Ptaszki niby w zbożnym celu w towarzystwie ludzi bo reintrodukcja bo to bo tamto a i tak coś nie grało. Czułem sie beznadziejnie robiąc te fotki. Co prawda ptaszki były wesołe nie miały w oczach tego cienia charakterystycznego dla wychowanków ogrodów zoologicznych ale jednak.
Kurcze, głupia sikorka zza patyka daje mi więcej radości.

9
Dołączona grafika

10
Dołączona grafika

11
niedawno nakarmiony - stad taka mina
Dołączona grafika
Robert

#38 haggard

haggard
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 16:34

mina i poza na ostatnim zdjęciu oznacza że ptak jest zadowolony i zrelaksowany :) miny i zachowania ptaków zwłaszcza kiedy sie relaksują potrafią być bardzo zabawne. wiadomo że zdjęcie ptaka w niewoli nie przynosi takiej estymy jak zdjęcie w przyrodzie niemniej też ma swoją wartość. żałuję że nie mialem ze sobą lepszego sprzętu jakiś czas temu zupełnie przypadkiem w okolicach Pucka natknąłem sie na samicę kobczyka (Falco vespertinus). duuuuuża rzadkość. zdjęcia są słabe dlatego ich nie wrzucę ale pozwalają na rozpozanie gatunku.

#39 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 29 grudzień 2009 - 23:49

12. Białowieski z rezerwatu robiony przez bardzo grubą siatkę ;-)
Dołączona grafika

#40 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 30 grudzień 2009 - 00:25

Pięknie byłoby spotkać takiego na wolności...
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych