Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zwierzęta w niewoli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 crazy_mel

crazy_mel
  • Małomówny
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 07 październik 2007 - 10:38

Witam wszystkich serdecznie !! pierwszy post wypada sie przywitac :) oto moj ryszard co prawda nie na wolnosci :( ale jest ...
1
Dołączona grafika

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 październik 2007 - 20:58

Witaj witaj. Fajny Rysiu. Too z zoo?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 crazy_mel

crazy_mel
  • Małomówny
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 07 październik 2007 - 22:18

Dzięki za przeniesienie faktycznie to miejsce jest idealne dla tego zdjęcia. Zdjęcie z rezerwatu pokazowego w Białowieży
------------------------------------------------ 40D 17-70 75-300 50

#4 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 15 październik 2007 - 18:52

2. radosny zwierzak

Dołączona grafika
World is a lonely place - you're on your own.

#5 cosford

cosford

Napisano 13 listopad 2007 - 08:42

Kapitalne zdjęcie, przekaz smutny no ale taka jest prawda. Czy naprawdę wszystkie zwierzęta trzeba zamykać w tych "ogrodach" ? Moim zdaniem jedynym sensownym i godnym kontynuacji zadaniem takich miejsc jest ratowanie ginących gatunków skoro już człowiek do tego doprowadził.
O zwierzętach trzymanych w cyrkach ku uciesze gawiedzi też wiele powiedziano a igrzyska nadal trwają.

#6 Mariusz_C

Mariusz_C
  • Małomówny
  • 25 postów

Napisano 23 sierpień 2008 - 23:43

3.

Dołączona grafika

#7 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 24 sierpień 2008 - 00:02

Mariusz_C, czy ten wilk został sfotografowany w naturalnym srodowiski ?
niesamowicie blisko był fotografującego.

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#8 reju

reju
  • Lokalizacja:
    Hajnówka

Napisano 24 sierpień 2008 - 07:37

Mariusz_C napisz cos wiecej gdzie zrobione jakie okolicznosci itp.
a pozatym przydaloby sie wiecej wolnej przestrzeni od góry :-)

#9 Mariusz_C

Mariusz_C
  • Małomówny
  • 25 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 09:55

Fota zrobiona na Mazurach, czyli w środowisku, gdzie one żyją, jednak ten a raczej ta, bo to wilczyca, nie żyła na wolności. Dystans ok 5m, dziura w płocie jako statyw, iso 1600, 70-200L4 na 5d.
Reju: Masz rację, mogłem inaczej ją złapać, ale wiesz na pewno, że wilki są bardzo płochliwe, nie zdążyłem się dobrze ustawić a ona już uciekła.
Druga fota to już jak uciekała:

4.

Dołączona grafika

#10 reju

reju
  • Lokalizacja:
    Hajnówka

Napisano 24 sierpień 2008 - 10:46

Z tego co mi wiadomo na forum umieszczamy fotografie dzikiej przyrody i zwierząt na wolnosci ;-)
dla zwierząt w niewoli jest oddzielny wątek :-)

#11 Mariusz_C

Mariusz_C
  • Małomówny
  • 25 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 11:54

reju masz rację ale gdyby nie to, że napisałem, że nie jest na wolności, za nic w świecie byś się nie zorientował ;-) przecież mogłem ją tak podejść, albo może mam lufe 1200mm i z 500 metrow ją tak trafiłem :-) ja się ciesze że w tle nie ma siatki murów lub innych takich :-)

#12 pazdzioch

pazdzioch
  • Lokalizacja:
    Haczów podkarpackie

Napisano 24 sierpień 2008 - 12:02

Gutek, spotkanie z wilkiem to musiało być coś niesamowitego.
Gratuluje spotkania.

#13 reju

reju
  • Lokalizacja:
    Hajnówka

Napisano 24 sierpień 2008 - 12:20

reju masz rację ale gdyby nie to, że napisałem, że nie jest na wolności, za nic w świecie byś się nie zorientował ;-) przecież mogłem ją tak podejść, albo może mam lufe 1200mm i z 500 metrow ją tak trafiłem :-) ja się ciesze że w tle nie ma siatki murów lub innych takich :-)

Widzisz Mariusz_C czasami chodzi o pewne zasady w tym co sie robi :-o nas moze i oszukasz ale czy siebie ... Najlepiej przytocze co napisal pod zdjeciem Wilka Grzegorz Leśniewski na Fotografia Przyrodnicza.art.pl

Opis:,, Wilk (Canis lupus), styczeń 2007, Bieszczady. Rok przygotowań, 300 godzin oczekiwania non-stop i 3 mintuy, aby spełnić swoje marzenie - sfotografować w Polsce dzikiego wilka. Dla mnie to wyjątkowe 3 minuty. ,,
Ja mysle ,ze te słowa oddaja sens fotografii dzikich zwierząt w ich naturalnym srodowisku :-)

#14 Mariusz_C

Mariusz_C
  • Małomówny
  • 25 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 12:33

reju zgadzam się z tym co piszesz, ja niestety jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o dzikie zwierzęta i nie zamierzam robić z siebie nie wiadomo kogo, dlatego też napisałem, że nie był to wilk na wolności, może kiedyś uda mi się trafić wilka w lesie na wolności, a na razie takie są moje początki, jeśli źle zrobiłem wrzucając tu te fotki, to proszę moderatorów o przeniesienie do odpowiedniego wątku. Poza tym podziwiam pasje ludzi którzy potrafią 300h czekać na te jedyne 3 minuty :-)

#15 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 sierpień 2008 - 19:24

Mariusz_C, reju ma rację na forum umieszczamy w wątkach tematycznych zdjęcia zwierząt żyjących na wolności.

#16 Mariusz_C

Mariusz_C
  • Małomówny
  • 25 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 20:35

No dobra chłopaki, przepraszam bardzo za popsucie tego wątku, postaram się poprawić, nie bijcie :-(

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 25 sierpień 2008 - 08:53

Przeniosłem.

Mariusz_C, poczytaj regulamin.

#18 miszak

miszak

Napisano 25 sierpień 2008 - 14:20

Wydaje mi się, że zaróno wilk jak i puchacz pstryknięte w Kadzidłowie.

 


#19 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:14

Roby, jeszcze numeracja.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#20 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 18 listopad 2008 - 19:06

Moim zdanie robienie zdjęć zwierzakom w niewoli jedynie pokazuje nam tragiczne położenie tych stworzeń... nie ma to żadnego uroku i u mnie budzi tylko współczucie
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych