Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Storczyki świata - Orchidales


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
767 odpowiedzi w tym temacie

#81 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 21:05

Dunadanie, cieszę się, że i Ty... :mrgreen:
Ten żółty o drobnych kwiatkach to Oncidium. Wcale się nie dziwię, że miałeś trudność z kompozycją. Chociaż kwiatek wcale nie miniaturowy :-)
A Cymbidium (36) dla mnie bardzo ładnie pokazane.

Mam nadzieję, że uda Ci się na wiosennej wystawie zobaczyć więcej storczyków :-)

#82 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 21:11

Halina, a to sa mniejsze?
Chyba faktycznie odwziedze wystawe ( o ile tylko czassie znajdzie )

:ninja:


#83 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 21:34

No jasne, są takie jak Twoje Oncidium - roślina normalnej wielkości, a kwiaty drobne, a są też miniaturowe rośliny z większymi i mniejszymi kwiatami.
Mam nadzieję, że jutro chociaż jedną taką pokażę ;-)

W moim orchidarium mam właśnie głównie miniaturki i szykuje mi się parę kwitnień!

#84 MartaG

MartaG
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Wadowice

Napisano 24 listopad 2007 - 11:56

W moim orchidarium mam właśnie głównie miniaturki i szykuje mi się parę kwitnień!


Zazdroszczę - zakochałam się w storczykach, ale utrzymanie ich w bloku mnie przerasta. No i koty:( Korci mnie by zacząć je uprawiać w gruncie, oczywiście te które znoszą nasz klimat.
Dwa razy do roku jeżdżę na wystawę do Krakowa i sie nimi zachwycam. Niedawno też w szklarniach krakowskiego OB była mini wystawa, niestety przegapiłam.
Pozdrawiam, Marta

#85 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:22

Marta, większość ludzi u nas ma storczyki w normalnych mieszkaniach. Moje orchidarium to po prostu wysokie terrarium i stoi w pokoju.

Dunadan, to teraz malutki bukiecik, Ornitocephalus myrticola. Rośnie w orchidarium Arateusza, na kawałku kory porośniętym mchem. Najdłuższe liście mają 5 cm, pędy kwiatowe sa niewiele krótsze. W Ameryce Południowej rośnie na gałęziach drzew.

37
Dołączona grafika



#86 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:30

Halina, dzieki - jest piekny :-)

:ninja:


#87 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:31

Halina, jakoś ta fota do mnie nie przemawia , wydaje mi sie ,że ta kompozycja kwiatowa lepiej by sie prezentowała na jednolitym tle ( sama w sobie jest dosyć zagmatwana) ;-)

#88 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:38

35 - to jest to co lubię, super

36 - dziwnie mały mi sie wydaje ten kwiat

37 - superowe, szczegolnie kompozycja

38

Dołączona grafika


a ja pewnie znowu coś pucinałem... ?

fota zrobiona przy radach Haliny, pod względem rożnych aspektów technicznych za co dziękuję

Pozdr.
arek

#89 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:42

arateusz, na 36 widzisz spory kwiat - tylko wydaje sie ze maly. Faktycznie kompozycja na 37 jest wsâniala ale zdjecie nieco nieostre ( poruszone? ) i jak BlueDun wspomnial tlo odrobine mogloby byc klarowniejsze.

( imageshack ma dzis urlop chyba :-/ )

#90 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:43

BlueDun, oczywiście jak zawsze masz rację, ale ja teraz mam koncepcję powrotu do natury :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koniec z kartonami i podkoszulkami jako tłem!

#91 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:47

Halina, w pelni cie popieram ale zauwaz ze gdybys przesunela te kwiatki w tle ( o ile to mozliwe ) zdjecie staloby sie klarowniejsze. ale to chyba niewielki szczegol - mnie bardziej przeszkadza delikatna niesotrsc...

:ninja:


#92 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 21:56

Arek, to że trochę poucinałeś wydaje mi się uprawnione, bo chciałeś pokazać nie całą roślinę, ale pędy kwiatowe.

Dunadan, nieostrości to nie jest poruszenie, bo był statyw i samowyzwalacz, to jeszcze brak umiejętności ustawienia właściwej przysłony i złapania ostrości, tam gdzie trzeba. Trenuję dalej... :-)

#93 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 24 listopad 2007 - 22:09

ja image widzę hmmm

tutaj mi mówi ze moge mieć załącznik 10 mg - sorrry to za mało

ja domyslam się jakie to są kwiaty, a tu wydaja sie małe, z regóły mam odwrotnie cos co myslę że kwitnie olbrzymiasto okazuje sie że jest wielkosci szpilki:-)

39

Dołączona grafika

#94 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 24 listopad 2007 - 22:22

arateusz,
39 dobre ! do makro kwiaty to coś! ( domyślam się, że storczyka kawałek :mrgreen: )

Halinko, ja nie twierdze ,że ma być jednorodny kartonik , lub koszulka ;-) . wydaje mi sie tylko ,że tak małe kwiatki wymagają rozmytego bokehu , gdyz inne tło je przytłacza , ale to imho oczywiście :roll:

#95 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 00:09

eeeee to przecież fota zwykłego martwego cymbidium.... (ale już wiem ....)

40

Dołączona grafika

#96 MartaG

MartaG
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Wadowice

Napisano 25 listopad 2007 - 00:53

Marta, większość ludzi u nas ma storczyki w normalnych mieszkaniach. Moje orchidarium to po prostu wysokie terrarium i stoi w pokoju.


Chyba powoli zaczynam dojrzewać. Bo pewnie w takim orchidarium znalazłoby się też miejsce na kilka niewielkich paproci, które z gruncie u nas nie zimują.
Na razie mam dwa najprostsze mieszańce Phalaenopsis i zobaczę jak będą się sprawować. Dam też czas moim kocurkom by troszkę spoważniły;)
Pozdrawiam, Marta

#97 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 09:23

Marta, jeśli bywasz w Krakowie, to może widziałaś mieszkanko szefowej krakowskiego koła?
http://www.orchidalia.pl/index2.html
Trzeba wejść w "relacje" , a tam -czerwiec 2006 - spotkanie z Grażyną Siemińska
Cała masa pomysłów do wykorzystania.

Arateusz, ja się tu uczę robić zdjęcia, a nie imieninowe wiązanki. Nie mam w ogóle kwiatów w wazonach, więc nie rozstrzygnę Twojego dylematu, czy wypada robić zdjęcia kwiatom ciętym.

Dunadan, BlueDun i inni :-) , no to ja o konkretną poradę. Wczoraj zrobione:

41
Ceratocentron fesselii
Dołączona grafika

F 11, ostrość ustawiałam na pąk
canon macro 100/2,8, pierścień kenko
raw

Ta mini (pęd kwiatowy ma 1 cm) roślinka rośnie w orchidarium, jest już na stałe przytwierdzona do pnia. Bałaganik wokół niej jest nie do uniknięcia. Gruby korzeń jest jej, ten cienki, przylazł od zupełnie innej rośliny.
Tło jest dość daleko, pień stoi pośrodku orchidarium.

Podsuńcie mi jakieś dobre pomysły. Dziś kwiat się już otwiera i chciałabym z nim powalczyć.

#98 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 10:48

41 - ładne, nie mogę się doczekać kiedy rozkwitnie


42. Ionopsis Pink Jewell

Podobne do oncidium, pod względem pokroju i kwiatostanu, kwiatki pojedyncze ok. 1 cm - zebrane po kilkadziesiąt na pedzie kwiatowym, jak widać sfotografowałem jednego:-)

Dołączona grafika

ciekawe co sadzicie o fotce?

#99 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 25 listopad 2007 - 12:55

A teraz Calanthe vestita

Bardzo ciekawy storczyk :mrgreen:

Prosiłbym o napisanie co jest nie tak i co mógłbym zrobić żeby rozmyć tło na foto 43 - da się coś zrobić? do dyspozycji mam zwykłego Lumixa DMC-FZ8 fotki robione na ustawieniach ręcznych

43.
Dołączona grafika

44.
Dołączona grafika

45.
Dołączona grafika

#100 MartaG

MartaG
  • Małomówny
  • 42 postów
  • Lokalizacja:
    Wadowice

Napisano 25 listopad 2007 - 14:24

Marta, jeśli bywasz w Krakowie, to może widziałaś mieszkanko szefowej krakowskiego koła?
http://www.orchidalia.pl/index2.html
Trzeba wejść w "relacje" , a tam -czerwiec 2006 - spotkanie z Grażyną Siemińska
Cała masa pomysłów do wykorzystania.



Dzięki - stronę znam, obejrzę sobie wszystko dokładnie i zacznę myśleć:)
Pozdrawiam, Marta





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych