Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Storczyki świata - Orchidales


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
767 odpowiedzi w tym temacie

#61 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 31 październik 2007 - 17:26

toż już wspominałem, technicznie dla mnie idealnie to paphio Hainka, ale jak czytam te techniczne opisy to mnie... skręca.
Przecież to żyje to jest roślina... ma tyle niewidocznych nawet dla was przymiotów :-P
Pozdrawiam,
arek

:pomidor:

www.orchid.zafriko.pl

#62 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 październik 2007 - 18:05

arateusz,
zobacz foty Haliny jak sie witała i na tą ostatnią , nie widzisz różnicy ? tylko duszę ? :mrgreen:
ja wiem ,że żyje , ale na forum przyroda foto to i nauczyć sie czegoś można , bo co do miłosci do przyrody to mamy wszyscy to samo zdanie :roll:

#63 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2007 - 19:46

Dziękuję Ci BluDun :mrgreen:

Przy ostatnim kwiatku zrobiłam sporo zdjęć i po kolejnych "sesjach" zaczynałam wreszcie widzieć, co tak na prawdę chciałabym pokazać. Fajna jest taka świadomość. I miło czytać potem komentarze.
No ale to były komfortowe, domowe warunki, a kwiatek cierpliwy i długo kwitnący.
Teraz jadę na wystawę, będą tylko dwa dni, masa roślin, pewnie jakieś nienajlepsze światło, tłok. Zobaczymy, jakie będą efekty po treningu pod waszym okiem :-D

#64 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2007 - 00:25

W dniach 3 - 4 listopada odbywały się w Stukenbrock w Nadrenii Westfalii "dni otwarte" firmy Roellke-Orchideen. Swoje rośliny pokazywali nie tylko gospodarze, ale też kilka innych zaprzyjaźnionych firm niemieckich. Zrobiła się z tego całkiem niezła wystawa, a dodatkową atrakcją była możliwość buszowania w szklarniach. Jesienią kwitnie wiele gatunków, więc było co oglądać.

28. Paphiopedilum farrieanum
Dołączona grafika

29. Laeliocattleya hybryda
Dołączona grafika

A przy okazji - w najbliższy weekend zaczyna się wystawa storczyków w Łodzi, w Palmiarni. Jak ktoś ma niedaleko i ma chęć, to zapraszam:
http://www.orchidari...y/Lodz/palm.htm

#65 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 09 listopad 2007 - 14:21

Halina,
bardzo mi sie podoba ujecie 28. przede wszystkim dlatego ,że w tle jest jakby lustrzane odbicie twojego modela :mrgreen: , super !

#66 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2007 - 21:49

BlueDun, te lustrzane odbicia były możliwe w szklarni, w której zakwitają całe łany jednego gatunku.

Teraz chciałam pokazać roślinę, która właśnie kwitnie na moim parapecie. Była punktem wyjścia do stworzenia hybrydy ze zdjęcia nr 20.
Specjaliści masowo mieszają gatunki, dążą do uzyskania większych, bardziej efektownych i trwalszych kwiatów, albo lepiej przystosować roślinę do warunków parapetowych.
Czasem miło jest jednak popatrzeć na roślinę "dziką", stworzoną przez naturę, a nie w sterylnym laboratorium ręką człowieka.

Phragmipedium bessae - pierwsza wzmianka pojawiła się w roku 1960, ale odkrywca wziął je za begonię. Oficjalna data odkrycia to rok 1981. Gatunek występuje w Ekwadorze i Peru. Kwiaty ma niezbyt nieduże, o niesamowicie intensywnym, ale nie agresywnym kolorze.


30
Dołączona grafika


Ten kolor spowodował, że bardzo szybko zaczęły powstawać na bazie bessae rozmaite hybrydy. Na zdj. 20 - Eric Young, a poniżej Jason Fisher w różnych odcieniach.

31
Dołączona grafika

32
Dołączona grafika


Phragmipedium, zarówno gatunki, jak i hybrydy, mogą kwitnąć przez wiele miesięcy, kolejne kwiaty rozwijają się po opadnięciu poprzedniego.

#67 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 20 listopad 2007 - 21:55

Mniam mniam jakie piękne sztuki ,
Halina to wszystko Twoje ?
Znaczy foty to wiem , że Twoje ;-)
ale czy kwiaty też ?

Pierwszy czyli 30 - naj naj pod względem koloru ,
31 ładnie tło wyszło i kwiat też niczego sobie ,
32 lekko pogubiony ...
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#68 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 listopad 2007 - 22:05

Halina, za brzeziem :mrgreen:


ta 30 ( nie hybryda ) naj , najładniejsze kolory , najładniejsza z serii fota !
po co to mieszać takie ładne cóś???
troche ta ładyżka , ale następne imho ciut nieostre :roll:

#69 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 listopad 2007 - 15:33

Kolejne nieśmiałe podejście:

33.
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#70 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 21 listopad 2007 - 16:07

chemik, mi sie podoba najbardziej ta znikająca przy kwiatku łodyzka ;-) , bardzo ładna kompozycja , ale jakby tak dłuższy czas naswietlania , to może tło by jakis kolor inny niż czarny miało :roll: ?

#71 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2007 - 16:57

Mnie się tam czarne tło podoba :-)
Dlaczego chemiku Twoje podejście jest nieśmiałe??? Zdjęcie piękne!

brzeziu, moje jest tylko Phragmipedium 30 i wcześniejsze 20, pozostałe robiłam w szklarni w Niemczech. I ich niedoskonałość wynika z moich zbyt krótkich doświadczeń z lustrzanką. W domu mogę od razu efekty zobaczyć na ekranie i powtarzać zdjęcia bez końca, a na gościnnych występach nie ma tego komfortu. No ale z czasem... się wyrobię :mrgreen:

BlueDunie - ta łodyżka, która przeszkadza, to główny pęd kwiatowy, w tej chwili z pąkiem, a z boku niespodziewanie rozkwitł taki właśnie pojedynczy kwiat. Nie sposób było ominąć.

A to jeszcze jedno zdjęcie Paphiopedilum z serii lustrzanych odbić.

34
Dołączona grafika



#72 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 21 listopad 2007 - 20:33

Halina, 34.no no :-> , to już zaczyna sie fotografia , jaka plastyczność kwiatka , dla mnie super gratu ! :mrgreen:

#73 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 listopad 2007 - 21:25

mi sie podoba najbardziej ta znikająca przy kwiatku łodyzka ;-)

Powodem "znikającej" łodyżki jest cień kwiatu...

ale jakby tak dłuższy czas naswietlania , to może tło by jakis kolor inny niż czarny miało :roll:

Z tym był problem. Przy dłuższym czasie następowało przepalenie żółci, starałem się dać kompromis. Niestety, zaraz za kwiatem był spory cień, więc wszystko zamieniło się w czerń. :roll:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#74 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 11:06

Halina jeszcze tylko cieplejsze światło. Spróbuj pobawić się trochę w PSie i dać więcej żółtegi i troszkę czerwonego. Moze być lepiej ;-)

#75 roka63

roka63
  • Lokalizacja:
    Stalowa (nie)Wola

Napisano 22 listopad 2007 - 12:24

Pięknie :-) szkoda tylko nieciekawego tła na 30. Poza tym Roby dobrze mówi o lekkim ociepleniu kadrów...

;-)
Pozdrawiam :mrgreen: Robert :spawacz:

#76 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 21:56

Roby, z kolorami jest u mnie tak: robię rawy, więc mogę się bawić do woli, ale wszystko robię na laptopie, więc nigdy nie jestem pewna, czy to co ja widzę, to jest to, co inni zobaczą.

Do tego komputer ma taką ciekawą właściwość, że kolorystyka zmienia mu się w zależności od stopnia nagrzania.
Np. galeria na mojej stronie zaraz po włączeniu komputera ma tło ciemno-stalowe, a po kilku godzinach robi się z tego ciepły brąz.

edit: 34 trochę dociepliłam.

#77 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 08:54

Do tego komputer ma taką ciekawą właściwość, że kolorystyka zmienia mu się w zależności od stopnia nagrzania.

To nie najlepiej :-/

#78 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 19:32

To teraz ja cos swojego dorzuce:

35
Dołączona grafika

36.
Dołączona grafika

Znawcow i znawczynie prosze o rozpoznanie :-D

:ninja:


#79 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 19:47

szkoda ze zolty kwiatek wszedl ci na 35 od gory :-(
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#80 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2007 - 20:02

korba, rosly bardz gesto - to najmniejszy kwiat storczyka jaki widzialem ( choc niewidzialem ich zbyt wiele )

:ninja:






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych