Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaskinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 07:27

Zdjęcia z jaskiń.

Jaskinia Postojna w Słowenii.

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

Muszę dodać że minoltowski system stabilizacji bardzo się przydał, czasy w granicach 1/10-1/30 sek. Wszystkie zdjęcia z ręki.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 08:09

A nie myślałeś o ustawieniu WB? bo tak trochę czerwono - chyba że skały takie :mrgreen:
A tak w ogóle to wspaniałe miejsce...

:ninja:


#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 08:19

A nie myślałeś o ustawieniu WB? bo tak trochę czerwono - chyba że skały takie

To chyba wina oświetlenia tej jaskini, ale faktycznie mogłem ustawić WB na jakieś 'żarówki'.

#4 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 19 wrzesień 2007 - 09:24

MSZ ten kolor też nieźle współgra ze skałami, bardzo ładne foteczki

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 09:39

Ni eno, nie mówię że jest źle, ale jeśli to są RAWy to można by coś się pobawić, może będzie lepiej. A swoją drogą szkoda że nie użyli w tych jaskiniach różnego rodzaju świateł, dających jakieś zróżnicowanie w temperaturze. Byłoby kolorowo ;-)

:ninja:


#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 09:58

jeśli to są RAWy to można by coś się pobawić,

Tylko JPEG, na razie zawsze tak robię, ciągle nie mam dobrego programu do obróbki RAWów.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:03

Hmm... PS? :mrgreen: ja jadę tylko na RAWach ( OK, w "wyprawie" do Schroniska Terry'ego robiłem w jpegach i potem żałowałem... ). Więcej roboty ale można uratować zdjęcie no i nie korci cie żeby robić 300zdjęć na 1Gb karcie :mrgreen:

:ninja:


#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:10

Hmm... PS?

PSowskie poprawki to zadowalają mnie na JPEGach, zresztą mam starego Ps (wersja 6.0), a on nie czyta o ile się nie mylę RAWów ;-) .

Dobra dorzucę jeszcze trzy

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika



#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:24

Nie czyta :-/ ale można ściągnąć DNG RAW Converter i wtedy przerobić RAWa na DNG i chyba nawet stary PS ci to odczyta...

Choroba, niesamowita ta jaskinia. Sporo tam ludzi było? zawsze mnie zastanawia jak to jest że wpuszczają "pospólstwo" w takie miejsca - przecież te wszystkie stalagmity i stalaktyty zwykle są bardzo kruche... a w jaskiniach panują raczej stałe warunki które łatwo moga ulec zmianie właśnie z powodu obecności ludzi.

:ninja:


#10 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:50

Sporo tam ludzi było?

Jaskinia Postojna to chyba najbardziej znana jaskinia Słowenii, jest nawet przystosowana do zwiedzania dla niepełnosprawnych, zatem i masa ludzi, zwiedza się z przewodnikami obsługującymi poszczególne grupy językowe, częściowo jedzie się przez nią kolejką (coś jak na Indianie Jones, tylko nie nad bulgoczącą lawą :mrgreen:) . Jaskinia jest ogromna. Trasa piesza ma około 1 km. a kolejką jedzie się ze 2-3 km. juz teraz nie pamiętam. Odbywają się też w jednej z sal koncerty. Po prostu przemysł turystyczny. Ciekawostka prawda.

Ale w bardziej normalnej jaskini też byłem - Śnieżna Jama, tam niestety stałe oświetlenie było tylko przez pewną częśc trasy, więc zdjęcia trzeba było robić z lampą, dalej szło się z lampkami karbidówkami, a na końcu w cenie biletu była jakaś słoweńska wódka :-D

Jedno zdjęcie z tej jaskini - Śnieżna Jama, te fragmenty lodu zimą rosną w ogromne słupy:

7.
Dołączona grafika)

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 11:06

Hehe, ja byłem na Słowacji w Lodowej Jaskini, wyglądało to tak samo. Mam chyba nawet jakieś zdjęcie ale kiepskie bo kiepskie światło było :-/ Ale miejsce niesamowite... w sumie pierwszy raz w życiu widziałem wieczny lód...

:ninja:


#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 19 wrzesień 2007 - 20:46

Fantastyczne miejsce i zdjęcia. Fajnie, że można pozwiedzać takie miejsca dzięki forum :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#13 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 19 wrzesień 2007 - 20:51

Roby brawo - fajne foty

gdyby jeszcze nie ten kolorek... :roll:

#14 Robert_kce

Robert_kce
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 20 styczeń 2008 - 15:36

coś z Polski

8

Dołączona grafika

9

Dołączona grafika

#15 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:06

Roby, 5 i 7 są wypaśne mają klimat gratuluje ;-)

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:07

Robert_kce, hmm, jaskinie to chyba po ziemią? :mrgreen:

:ninja:


#17 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 20 styczeń 2008 - 22:54

Z przyjemnością oglądam zamieszczone tu fotografie jaskiń, bardzo malowniczo pokazane. Może dlatego, że nigdy w żadnej nie byłem.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#18 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 styczeń 2008 - 23:04

a czy w jaskiniach wolno robić zdjęcia z fleszem ? tak pytam tylko :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 styczeń 2008 - 23:46

BlueDun, zależy w jakich :hihi: gdzieniegdzie pozwalają gdzie indziej nie. Zasadniczo sama obecność człowieka w jaskini ją niszczy... a dokładnie nie samą jaskinię ale różnego rodzaju jej wytwory...
Na Słowacji jest masa jaskiń niestety to straszna komercha. Bilet kosztuje nie mało a samo zwiedzanie trwa paręnaście minut - nie ma szansy aby zrobić ładną fotkę ze statywu - nie ma czasu bo następna wycieczka idzie :-/ Tzn. są pewnie jakieś jaskinie gdzie wstęp nie jest jakoś ograniczony ale ciężko takie znaleźć i mogą nie być tak imponujące - ja byłem tylko w Jaskini Lodowej ale fotek nie pokażę bo się wstydzę :mrgreen:

:ninja:


#20 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 21 styczeń 2008 - 00:13

Zdjęcia z jaskiń, które prezentuje Roby, podobają mi się i i są w porządku pod względem WB. Tak właśnie są oświetlone jaskinie udostępnione do zwiedzania.Ostatnio zwiedzałem Mroźną w Tatrach. Dało się fotografować z ręki przy wyższym ISO i wychodziło nawet całkiem(oczywiście z wykorzystaniem minoltowego AS).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych