Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dźwięk lustrzanki i jego wyciszanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 08:15

Mam pytanie do użytkowników lustrzanek nikona. Czy w czasie polowania (z podchodu lub z zasiadki, obojętnie) tłumicie czymś dźwięk lustra? Jeśli tak to w jaki sposób. Kiedyś już chyba był podobny temat ale chodzi mi o konkretne przykłady jeśli ktoś coś takiego robi.

#2 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 29 sierpień 2007 - 11:38

przyłączam się do pytania :) swoją drogą czytałam o obkładaniu jakimiś gąbkami ale nie wiem jak to wygląda w praktyce
szuwar.deviantart.com

#3 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 18:13

Czy to znaczy że nikt nic nie robi aby zagłuszyć to okropne klapanie???
To jak, płoszycie zwierzaki i tym dźwiękiem i nikt nie zwraca na to uwagi. Czy założenie jest takie: podejść, zrobić jedną, dwie fotki, spłoszyć zwierzaka i cieszyć się że się ma 2 zdjęcia????

#4 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 29 sierpień 2007 - 18:25

Przyłączam się do pytania ale w wersji dla :mrgreen: systemu minolta,bo też to mnie
wkurza :!: :!: :!:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:05

Porównywałem sobie kiedyś dźwięk migawki N D80 i M D7D... były takie same, jednak migawka nikona dawała bardziej "plastikowy", miękki dźwięk, a Minolty - metaliczny, twardy. Tak czy inaczej chyba każdy aparat wymaga wytłumienia, widać producenci lustrzanek się tym nie przejmują bo nawet 1DMkIIIn jest głośny jak choroba ( słyszałem kiedyś w necie porównanie głośności migawek lustrzanek Canona )...

:ninja:


#6 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:05

ooo a moja hybrydka jest nawet cicha (jak wyłączę w opcjach dźwięk) :hihi:

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:20

Dzwięk migawki straszy na polowaniu ? a co mają powiedzieć myśliwi co strzelają ? :mrgreen:
Przeszkadza i owszem, ale po co kombinować, 3 zdjęcia dobre wystarczą, pierwsze jak podchodzi, drugie jak zauważyła, no i tyłeczek :mrgreen:
Do mnie podchodziły sarny na 6 do 7 metrów, trzaskałem fotki i jakoś to na nich wrażenia nie robiło, lepsza jest pogoda gdy wiatr nieżle wieje, i tak hałas w lesie jest to na takie kłapnięcia nie zareagują.
Miałem przez jakiś czas aparat, łącznie z obiektywem owinięty siatką maskującą, tak raczej by nie rzucał się w oczy, ale nie wyciszyło to odgłosów lustra, trzeba pamiętać że przesłona trzaska też głośno, można sprawdzić to przy podglądzie GO.

#8 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:36

Zenita nikt nie usłyszy...gorąco polecam :hehehe:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#9 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:39

Zenita nikt nie usłyszy...gorąco polecam

:hehehe: :henrykG:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#10 sebaok

sebaok

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:46

kacpero, Kilka razy owijałem gąbkami ze starego łóżka a na to zieloną koszulkę, troszke to daje ale nie wiele. Wczoraj siedziałem kilka metrów przed kozą z koźlakiem, pierwszy "strzał" i koza spojrzała w obiektyw... siedziałem nieruchomo, prawie nie oddychałem, zabrała się z powrotem do jedzenia i już nie zwracała na mnie uwagi. Na zającach też lustro nie robi żadnego wrażenia

#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 29 sierpień 2007 - 21:29

Też nie zauważyłem tego problemu, żeby dźwięk migawki płoszył zwierzaki. Ja nie wyciszam.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 sierpień 2007 - 22:16

Czy założenie jest takie: podejść, zrobić jedną, dwie fotki, spłoszyć zwierzaka i cieszyć się że się ma 2 zdjęcia????


Niekoniecznie, zwierzęta nie zawsze reagują na kłapanie lustra.
Jeżeli zwierzaka widzę z daleka, pstrykam fotkę na ślepo i obserwuje reakcje, po kilku sekundach kolejną i tak go powoli oswajam.
Mam też zasadę, że gdy zwierzę jest blisko robie jedno zdjęcie, a z kolejnym czekam aż się uspokoi.

W zimę nakładałem na aparat kominiarkę lub szalik, trochę to wytłumiało.
Nigdy nie kupowałem gotowych pokrowców.

Staram się też ostrzyć manualnie, AF często płoszył zwierzęta, zwłaszcza jak przejechał po całym zakresie.

#13 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 30 sierpień 2007 - 06:44

Dzięki za wypowiedzi.
Z sarnami macie rację, po kilku strzałach nie zwracają prawie uwagi na dźwięk aparatu. Ale z jeleniami nie jest już tak prosto. Nawet jeśli nic nie zobaczą i nie wywęszą to i tak odchodzą od miejsca gdzie słyszały podejrzany dźwięk i wtedy pozostaje robić tylko krajobrazy.
Ostatnio porównywałem jak działa na na dziki i lisa dźwięk D50 i E-1. W przypadku D50 wyraźnie było widać że dziki i lisek zwracają uwagę na dźwięk lustra. Przy E-1 lis praktycznie przeszedł koło mnie i w ogóle nie zwracał uwagi na trzaski a był tak blisko że nie nadążałem ostrości ustawiać.
1 Pełna klatka

[img][img]http://images21.fotosik.pl/390/7ce74a13d6ed9a04.jpg[/img][/img]

#14 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 30 sierpień 2007 - 08:01

no brak mi słów, takiego spotkania to tylko gratulować i zazdrościć albo zazdrościć i gratulować

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#15 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 30 sierpień 2007 - 17:07

Nigdy nie kupowałem gotowych pokrowców.

To takie coś jest może ktoś zalinkuje na pokrowce.
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#16 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 07:25

W tym przypadku hałas lustra okazał się moim sprzymierzeńcem. Najpierw fotka żeby byczek podniósł głowę, druga już w czasie pozowania. Przy czasach 1/6s wystarczy lekki ruch głową i z fotki nici:
2
[img][img]http://images29.fotosik.pl/72/f4d836ebb4e6acd2.jpg[/img][/img]

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 sierpień 2007 - 12:15

Musisz mieć dobry statyw :-D

:ninja:


#18 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 31 sierpień 2007 - 18:36

Kurde niedość że mi af płoszy ptaki to jeszcze migawka płoszy łęczaki z 2 metrów,oczywiście jak niema wiatru. :cry:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#19 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 03 wrzesień 2007 - 07:39

Jak się przymierzałem do zakupu aparatu to muszę nieobiektywnie stwierdzić że dźwięk lustra nikona bardziej mi się podobał ;-)
i był wyraźnie cichszy .

Jeszcze mi dźwięk canonowski nie przeszkadza ale zobaczymy co będę gadał jak może zacznę fotkować jakieś ssaki :-P

#20 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 13 maj 2010 - 20:57

Jestem nowym posiadaczem Cannona 50D i jestem ciekawy czy da się wyłączyć dźwięk (chodzi mi o ostrzenie, a także o "klapnięcie" lustra)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych