Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Filmik ze zdjęć poklatkowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 19:07

Otóż mam sobie takiego fajnego fiołka który rośnie bardzo szybko i wypuszcza piękne kwiaty - początkowo są one małe i blade, ale potem dość szybko się rozwijają i gwałtownie czerwienieją - kwiatek bardzo szybko reaguje na zmiany kierunku światła - w tydzień potrafi się całkowicie "przekręcić".
Wpadłem na pomysł aby zrobić filmik jak to wygląda w przyspieszonym tempie ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać - pokoik to mam raczej ciasny :-/ i nie mam jak sobie wszystkiego poustawiać - musiałbym zrobić chyba jakąś ciemnię? no bo warunki oświetleniowe muszą być stałe - zakładam więc że dobrze by było gdyby kwiatek stał powiedzmy w jakimś czarnym pudle które można by otwierać z jednej strony by dać mu światła i żeby robić mu fotki z lampą błyskową. Tylko gdzie ja to choroba ustawię...

Druga sprawa - co ile robić zdjęcia? filmik powinien mieć zdaje się 24 fps'y - przynajmniej tak nam kiedyś mówili podczas zajęć z fizjologii roślin, kiedy pokazywali takie właśnie filmiki...

załóżmy że filmik będzie miał 2 minuty - czyli 120 sekund - 120x24=2880 zdjęć :shock:
OK, a teraz KIEDY robić zdjęcia? na dobrą sprawę kwiatek "rusza się" tylko w dzień, ale rośnie chyba bez przerwy...? no i na jaki okres czasu to rozłożyć? tydzień?

ehh i na koniec jeszcze jedno - jakiego softu użyć żeby skleić filmik ze zdjęć?... focić będę chyba w najmniejszych i najgorszych jpeg'ach ale i tak nie wiem czy mój komp da radę...

#2 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 26 lipiec 2007 - 19:47

Zostaw sobie to na zimne wieczory a nie jak jest taka pogoda i tyle się dzieje na zewnątrz :mrgreen:
Ale ci sie musi nudzic :mrgreen:
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 20:08

No co? :mrgreen: ale w zime może już nie kwitnąć ;-) bo on podobno tylko raz w roku ( choć mój kwitnie już drugi raz... )

:ninja:


#4 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 26 lipiec 2007 - 21:23

Zobacz to
http://home.hccnet.n...tolapsedlc.html
i te :
BMP2AVI
Jpg2AVI

A zobacz ten filmik w całości z fotek zrobiony : http://patrykrebisz....INAL_movie.html
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#5 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 27 lipiec 2007 - 09:34

dundan - ty chyba masz minoltę, a tam jest opcja "Interval recording" " czyli ustawienie ilości zdjęć i odstępu czasowego między nimi (możliwe odstępy 30 s-60 min, 2-240 klatek). do zrobienia materiał poklatkowego - idealne - wystarczy ustawić najniższą rozdzielczość do tego celu. Niestety raczej musiałbyś zablokować na stałe aparat na statywie, bo filmy poklatkowe nie lubią zmian pozycji kamery - robią się brzydkie drgania. Czyli raczej pozbawiasz się możliwości robienia innych zdjęć. Dosc trudne jest równomierne oświetlenie przez kilka dni.
Do tego celu jednak najlepiej nadają się kamery - ale taką opcję mają raczej drogie kamery PRO.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 lipiec 2007 - 14:39

Paweł, wiem o zdjęciach interwałowych i tego chyba własnie bym uzył, ale jak sam napisałeś ma to swoje ograniczenia, ponadto obawiam się nieco o baterię, zarówno w aparacie jak i w lampie - no i problem z nieruszaniem aparatu przez tydzień...

:ninja:


#7 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 27 lipiec 2007 - 15:14

Zadanie wbrew pozorom nie jest latwe do wykonania. Sam probowalem zrobic cos podobnego z kwiatem rosiczki przyladkowej (D. capensis) - kwiat od rozwiniecia sie do przekwinienia jest obecny doslownie przez nie wiecej niz 2 godziny!. To naprawde niewiele czasu. Mimo wszystko jakos mi to nie wyszlo (byc moze powodem gwaltownych zmian w jasnosci obrazu bylo niestala intensywnosc swiatla - korzystałem z naturalnego, slonecznego. Poza tym dopiero zaczynalem sie bawic aparatem...brak statywu) . Mnialem ustawione wykonywanie zdjec co 2 min (maksymalnie mozna wykonac moim sprzetem 100 zdjec). W sumie filmik ktory powstal mnial tylko 5 s. Uzylem jpg2avi. Wrzucilbym wam moje wypociny, ale jakos nie moge go znalesc.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 lipiec 2007 - 22:08

Nie no, światło musi być jednolite - najprościej to ustawić lampę na manualu.

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych