Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

ZPFP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 08:17

Czesc, tak sie zastanawiam ilu z naszych forumowiczow nalezy do Zwiazku?

O ile sie nie nie myle to Roa prezentowal swoje fotki na wystawie Zwiazku OL, czyli chyba jest czlonkiem :-)

Panie i Panowie prosze o ujawnienie i opinie :-)

Sam zaczalem przegladac warunki i statut poniewaz zastanawiam sie nad wstapieniem (moze jeszcze nie teraz ale kiedys ... jak moj dorobek fot. bedzie lepszy) natomiast nie wiem czy warto?

Czy spotkania sa ciekawe?
Czy mozna sie duzo nauczyc?
Czy ludzie sluza rada i pomoca?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#2 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 26 lipiec 2007 - 13:36

hmm ... to dziwne. Zaden z kolegow nie ma ani nie mial zwiazku z ZPFP ...

Tu tyle swietnych fotek sie pojawia ze mysle ze niejeden czlonek Zwiazku moglby pozazdroscic ...

Albo nikt nie chce sie ujawnic :roll:

#3 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 26 lipiec 2007 - 15:29

Nie pomogę
Ale napisz maila do tefo faceta on jest jednym z członków więc może się czegoś dowiesz.
Juliusz Chojnacki
chojnacki@fish.ar.szczecin.pl
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#4 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 26 lipiec 2007 - 17:12

Chodzilo mi raczej o wymiane pogladow z forumowiczami - do Zwiazku moge napisac - kontakt jest na stronie ale jak sie kogos nie zna (my tu na forum juz sie troche jednak znamy) to sie go raczej zbywa.

Wiesz tu na forum to co innego zawsze to bardziej nieformalna wymiana zdan/opinii, np jakby ktos pytal o Polski Zwiazek Felinologiczny (hodowcy kotow) ktorego jestem czlonkiem to bym chetnie odpowiedzial :-)

Ale mimo wszystko dzieki za namiary :-D

#5 hubacz

hubacz

Napisano 26 lipiec 2007 - 18:25

No ja niby jestem a w zasadzie od ponad pol roku (od grudnia) tylko kandydatem w OM :)

#6 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 27 lipiec 2007 - 06:26

hubacz, i co?
uczestniczyles w jakichs spotkaniach? Moze w plenerach (o ile takie sa organizowane)
Poznales jakichs ludzi?
Nauczyles sie czegos?

#7 hubacz

hubacz

Napisano 27 lipiec 2007 - 09:16

W sumie byłem raz wiec chyba mało widziałem ale jednak skutecznie zniechęciło mnie do dalszych spotkań.
Moim zdaniem jeśli nie znasz tam nikogo ze swojej okolicy lub nie mieszkasz na Żoliborzu lub koło Kampinosu to ciężko z kimś złapać kontakt. Może jeśli jesteś bardzo komunikatywny i łatwo nawiązujesz znajomości bo nie za łatwo wejść w grupę chodź nie znaczy to też że jest nieprzyjemnie. Po prostu jest . Ogólnie da się odczuć ze jest to organizacja z ugruntowaną reputacją a starzy (ciałem i duchem) członkowie czerpią zyski z focenia „przyrody” mając na swoim koncie nie jedna już publikację komercyjną (plakat, przewodnik, kalendarz, książkę itp).
Co do pokazywanych tam zdjęć to poziom przeróżny od naprawdę wysokiego do amatorskiego dna. Na pewno żeby tam cos pokazać ciekawego i zaistnieć to trzeba spędzać w terenie sporo czasu. Nie rzadko wstawać z rana tj około 2 i wyruszyć na z góry upatrzone pozycje żeby złapać fajny kadr no ale jak się chce mieć to trzeba trochę po cierpieć  tylko dlaczego wszystko odbywa się musi „solo” ? Dlatego owszem dowiesz się ze zdjęcie zrobione było np. w Kampisosie ale niewiele osób zdradzi ci swoje pilnie strzeżoną tajemnicę czyli jak i gdzie się okopał bo jeszcze ulubionego ptaszka czy innego zwierza wystraszysz :P
To co jeszcze mi się nie podobało to pewnego rodzaju cichy onanizm sprzętowy albo raczej kult analoga jako jedynej słusznej drogi, ale od początku. Kiedy przyszła pora na mnie i puszczony został pokaz moich zdjęć było całkiem ok. Ludzie się pytali gdzie i jak i o której – było miło . Jak się dowiedzieli ze robione sprzętem wartym mniej niż nie jeden statyw który używają nie mówiąc o lufach które to zaczęło się dopiero doszukiwania na każdym kolejnym zdjęciu szumów kolorów itp. Odbyło się to chyba mimo wszystko w pozytywnym znaczeniu bo nie nakryli mnie na niestaranności :P ale temat zdjęć zjechał tym samym na dalszy plan po czym całość skwitowana została „no ładne ... kto następny” Krytyki i rad których się spodziewałem i na które mocno liczyłem w sumie nie było.
Podsumowując wstępując tam i chcąc płacić 100 rocznie trzeba już robić dużo dobrych zdjęć i wtedy wstąpienie do takiego związku pozwoli zaistnieć bądź co bądź na szerszym forum i trafić do szerszej widowni bo jak też się przekonałem nie wszyscy dysponują dostępem do sieci i nie są przekonani do innego pokazywania prac niż na „papierze”. Wtedy też masz szansę gdzie zawisnąć 
To chyba tyle z moich spostrzeżeń. Może gdyby było to mniejsze i częściej się odbywało – około 150 członków !!! w OM z czego 50 często bywa na krótkich spotkaniach. Raz w miesiącu odbywa się pokaz slajdów „sponsorowanych” czyli z wyprawy gdzie tam przez kogoś kto podobno jest członkiem i raz w miesiącu dla pospólstwa. Więcej można nauczyć się, zostać zainspirowanym przez prace innych amatorów tu w sieci niż tam przez profesjonalistów.

P.S. Co do spotkań to całe mnóstwo znajdziesz na wspaniałym forum OM: TU :P

#8 Roby

Roby

Napisano 27 lipiec 2007 - 12:29

To co jeszcze mi się nie podobało to pewnego rodzaju cichy onanizm sprzętowy albo raczej kult analoga jako jedynej słusznej drogi, ale od początku. Kiedy przyszła pora na mnie i puszczony został pokaz moich zdjęć było całkiem ok. Ludzie się pytali gdzie i jak i o której – było miło . Jak się dowiedzieli ze robione sprzętem wartym mniej niż nie jeden statyw który używają nie mówiąc o lufach które to zaczęło się dopiero doszukiwania na każdym kolejnym zdjęciu szumów kolorów itp.

Ocenianie zdjęć przez pryzmat jakim sprzętem się robi. Co za ludzie :bredzisz:

#9 hubacz

hubacz

Napisano 27 lipiec 2007 - 12:50

Ja bym powiedzial ze przez kult dla analoga niektórzy uważaja sie za lepszych nie nie dlatego ze robia gorsze czy lepsze foty ale ze uzywaja ANALOGA. Tym bardziej go nie znosze :)

#10 Roby

Roby

Napisano 27 lipiec 2007 - 13:55

przez kult dla analoga niektórzy uważaja sie za lepszych nie nie dlatego ze robia gorsze czy lepsze foty ale ze uzywaja ANALOGA.

Są też i tacy ;-)

#11 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 01 sierpień 2007 - 23:02

hubacz,
Sorki, ale jakis czas nie bylo mnie na forum
Wielkie dzieki za szczery post - tak myslalem ze musi sporo wody w Wisle uplynac nim zdecyduje sie zostac czlonkiem tego Zwiazku.

Tymczasem ucze sie tu na tym forum i wiem ze wasze komentarze sporo daja - i nikt nie patrzy przez pryzmat sprzetu i niewielu ludzi publikuje swoje fotki :-)

#12 PIRX

PIRX
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 16:40

Witam.
Ja jestem juz ok roku w ZPFP - generalnie jest tak jak pisze hubacz /takze i u mnie sporo jest zatwardzialych analogowcow :D twierdzacych ze cyfra nie robi sie zdjec tylko "pliki" :D/ - poszerze to moze o fakt iz zwiazek tworza mniejsze lub wieksze grupy "zamkniete" znajace sie juz dluzszy czas. Tak ze trudno jest sie wbic - co nie znaczy ze na czasem organizowanych plenerach nie jest milo.
Ja wstapilem tamze i nie zaluje w sumie - mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy, uslyszec o ciekawych miejscach, poznac the bestciakow i wypic pivko na plenerze. Co jakis czas z reguly okregi organizuja wystawy - tak ze mozna swoje zdjecia podpiac.
Przy tychze niedogodnosciach z cala pewnoscia mozna tam zobaczyc sporo bardzo fajnych zdjec, pokazow i diaporam - i dla tego chocby warto tam nalezec.
Zawsze tez lepiej /profesjonalniej :D/ wyglada gdy lesniczemu pokaze sie legitymacje.
Przy sporej dozie samozaparcia wstapienie do zwiazku moze pomoc w "zaistnieniu" w srodowisku /choc trzeba sie wkupic w laski "starych" wyjadaczy badz jakos ich przeforsowac/.
Tak ze generalnie tyle za ile przeciw.

#13 BlueDun

BlueDun

Napisano 14 luty 2008 - 13:23

fotograficy wszystkich nacji ( jedynie słusznych ) łączcie się !!!

hubacz, PIRX,

DZIĘKI ! BUFONADZIE STOP !

to ad vocem wątku zdegustowanego kolegi :

http://www.fotoprzyr... ... vt1398.htm

zapraszam do dyskusji po zapoznaniu się z postami wyżej , można tam znaleźć ( pisałem juz o tym ale bełkotliwie :blink: ) kwintesencję sensu związku , łatwiej jest także zrozumieć popieraną ideę zezwoleń na wszelakie focenie chronionych gatunków przez "znawców " , jedno wiem napewno znają sie na zarabianiu kasy . :mrgreen:
Ja też potrafię dlatego pytam - po co te całe żenujące przedstawienia i gęby wypchane frazesami ?
(wyrażone opinie sa prywatnym zdaniem autora postu , oczywiście nie mają nic wspólnego z rzeczywistością , związek i dywagacje są jak najbardziej fikcyjne ) hehe .

#14 Monastor

Monastor

Napisano 14 luty 2008 - 14:52

Używają analogów?! :shock:
Co za profani. Może jeszcze im te maszynki kliszę same przewijają :?: :!:
Wszystko robota maszyny... jak taśma montażowa! Że też się nie wstydzą.

Osobiście jestem zwolennikiem bezpośredniego, nieskażonego żadnymi ułatwieniami zapisu piękna natury. Wystawiam materiał światłoczuły bezpośrednio na działanie czynnika przyrodniczego, z pominięciem urządzonek w stylu obiektyw, aparat, pudełko z dziurką.

Robię zdjęcie jeziora, moczę w nim kliszę, fotografuję pożar lasu, podstawiam kliszę do ognia (ale nie palę), fotografuję pustynię, zakopuję kliszę na tydzień w piasku, fotografuję niebo, rozwieszam kliszę nocą, w górach, na sznurku. Kiedy robię zdjęcie bielikowi, owijam go kilkudziesięcioma rolkami velvii.

Powstają w ten sposób doskonałe, impresjonistyczne wizje natury będące jej bezpośrednim dziełem. Tylko serce mi się kraje jak muszę te filmy wywołać w ciemni, bo to przecież ingerencja w te fotografie! Myślę intensywnie nad wyeliminowaniem tego nieczystego procesu. Dam znać jak coś wymyślę

To jest fotografia przyrody, a nie żadna profanacja w stylu aparatów!

#15 BlueDun

BlueDun

Napisano 14 luty 2008 - 17:18

Monastor, masz talent :mrgreen:
bardzo mi przypadł , twój tekst , do gustu.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#16 Monastor

Monastor

Napisano 14 luty 2008 - 17:26

BlueDun, wiem, że mam talent :dziekuje:
Przecież jestem wielkim artystą-purystą. Chyba założę jakiś związek :noel:

Tak na poważnie... myślę, że ZPFP to nie dla mnie. Przynajmniej na razie. Kiedy osiągnę odpowiedni poziom, może wstąpię.

#17 BlueDun

BlueDun

Napisano 14 luty 2008 - 17:34

musisz szukać analoga :roll:

jak założysz związek konkurencyjny z mniej skostniałą strukturą , mogę cię wspierać , nie tylko mentalnie , nawet na prezesa wybrać !

#18 Monastor

Monastor

Napisano 14 luty 2008 - 18:01

BlueDun, mam pożyczonego analoga, którego zamierzam na dniach odpalić i używać do czasu kiedy cyfra wróci z serwisu :-)

#19 BlueDun

BlueDun

Napisano 14 luty 2008 - 21:18

mam pożyczonego analoga, którego zamierzam na dniach odpalić i używać do czasu kiedy cyfra wróci z serwisu

prezesi ZPFP! słyszycie ? on sie trochę nada :mrgreen:

#20 Dunadan

Dunadan

Napisano 14 luty 2008 - 23:30

Ale ja nie jarze o co biega :niewiem: jest paru gości którzy tworzą jakieś zamknięte coś ( nie chce się zbytnio wypowiadać bo nie wiem o co biega do końca, jakoś mnie to mało interesuje :hihi: ). Jak chcą sobie stworzyć taki związek - ich sprawa - ktoś chce przystąpić do związku - jego sprawa. Nie zgadzacie z jego ideą - wasza sprawa - ale nie naśmiewajcie się z czyjejś wizji. To że oni się pośmiali z kogoś... no trudno, tak w życiu bywa - jak ktoś jest mądry to oleje ;-)

:ninja: