Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Płaskonos - Anas clypeata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2007 - 09:35

nooo... winietowanie to taka wada obiektywów że na rogach obrazu spada jasność - mają tak przede wszystkim szerokie kąty, a tele raczej nie, ale na tej fotce wygląda jakby właśnie takie zjawisko powstało ( spójrz na rogi - są ciemniejsze niż reszta ) - dało to bardzo fajny efekt.

:ninja:


#22 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 lipiec 2007 - 14:25

10 jest wypasiona, dla mnie rewelka co do winiety w RAW-ach mozna to poprawić Nicon capture 4 ma taka funkcje, która rozjaśnia lub ściemnia takie efekty bez żadnego kombinowania z warstwami jak to ma sie w PS.
Wojtek

#23 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2007 - 14:33

Wojtku ale PS ma fajne okno dialogowe przy wywoływaniu RAWów gdzie tez można się pozbyć winiety ;-) ( jak i AC ustawić WB itd... )

Mnie interesuje tylko jak to jest że taka duża winieta przy tele...?

#24 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 lipiec 2007 - 16:36

Dunadan, u mnie ta winieta jest widoczna tylko u góry zdjęcia ale wcale mi nie przeszkadza piekne zdjęcia.
Wojtek

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2007 - 17:19

mnie też nie przeszkadza :mrgreen:

:ninja:


#26 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 lipiec 2007 - 19:26

Piękne zdjęcia.
podoba mi się akcja na 12, choć oko jakoś dziwnie wyszło.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#27 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 25 lipiec 2007 - 19:35

Jak dla mnie z tej serii najbardziej sie podoba 10.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#28 fotosc

fotosc

Napisano 01 sierpień 2007 - 21:36

...

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 sierpień 2007 - 22:10

zastanawia mnie tylko czemu wcześniej tych wspaniałych fotek nie pokazywałeś ;-)

14 jest genialne, własnie dzięki temu dziobowi poza GO - czuję się tu trójwymiarowość...

:ninja:


#30 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 sierpień 2007 - 22:40

I kolejne wspaniale zdjecia. Pozostaje mi tylko je podziwiac...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#31 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 17:51

zastanawia mnie tylko czemu wcześniej tych wspaniałych fotek nie pokazywałeś ;-)

Bo kolega się udzielał na innym wymierającym forum, na którym nasz mod Dunadan nie czepiał się do winiet, cropów ostrości i innych mało istotnych szczegółów w fotkach doskonałej jakości, które właśnie serwuje nam kolega fotosc
Ale !!!! jednak pomimo upierdliwości niektórych userów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to tu przynajmniej atmosferka jest przyjazna i jednak bądz, co bądz ludzie zaglądają i komentują, dlatego warto tu być, i mam nadzieję, że ujrzymy jeszcze wiele wspaniałych fotek. :-D
NO TAK MYŚLĘ :roll:

A płaskonos, hmmm ja tam patrzę na obraz, czyli wszystko, nie tylko winieta aberracja, szum, i crop, czyli co tu dużo mówić, fotki wyśmienite, i pozazdrościć jeszcze dostępu do ptaków, których w końcu na codzień się nie spotyka.

#32 fotosc

fotosc

Napisano 02 sierpień 2007 - 20:40

tomajk, nie wiem o ktorym forum myslisz i piszesz :) ja wystawiam dosyc duzo zdjec w rozne galerie , co do krytyk to dla mnie sa zawsze mile widziane , dzieki wlasnie nim moj poziom podskoczyl ciut wyzej z czego jestem zadowolony :mrgreen: i jak macie jakies uwagi , to zchecia je wyslucham :mrgreen: :mrgreen: no i ostrosc czy szumy to nie sa malo istotne :mrgreen: :mrgreen:

#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 21:37

fotosc, no nie pisałem że szumy czy ostrość są nie istotne, ;-) tylko żę: ja tam patrzę na obraz, czyli wszystko, nie tylko winieta aberracja, szum, i crop, :-D

#34 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2007 - 04:26

tomajk, ja też patrzę na cały obraz - no i co mam kurcze zrobić że niektóre tak wspaniałe zdjęcia psuje nieco nie do końca dobrze wykonana poprawka w PS?... tylko wygłaszam swoją opinię. Po co te fotki mają mieć wspomniane "halo" ( bo tylko o tym pisałem - a nie o szumie, aberracji, cropach czy winiecie - o tym wspomniałem ledwie raz z czystej ciekawości ) skoro go mogą nie mieć i być po prostu znacznie ładniejsze i bardziej naturalne i nie wyglądać jak "wyjęte PSu z gardła"... Po prostu fotosc, jest już IMHO na takim poziomie że sobie na to pozwolić nie może - bo szkoda... fotosc robi tu jedne z najładniejszych fotek i już go wystarczająco chwaliłem, no ale ile można ;-) krytyka ( czepialstwo? ) zrobi mu dobrze :mrgreen:

Przecież po to m.in. tu jesteśmy?...

#35 fotosc

fotosc

Napisano 03 sierpień 2007 - 16:10

patrze ze sie nie rozumiemy :mrgreen:
uwazam ze bsb zrobiles ze wytknoles ten ze tak nazwe szczegol , bo bym nigdy na to uwagi nie zwrocil :mrgreen: wystawiam swoje fotki nie tylko dla danego okazu , ale rowniez dla milosci do fotografii i zalezy mi na doskonalosci , przezylem juz kilka forum gdzie zawsze jaka fotke bym nie umiescil zawsze byla dobra i juz przestalem umieszczac tam zdjecia
bede umieszczal tu zdjecia roznych ptakow , ale licze od Was wzajemnosci , jak widzicie zdjecie zle lub cos innego zrobionego prosze o zwrocenie uwagi :lol: ja sie caly czas ucze i chce dozyc do doskonalych fotek :mrgreen: :mrgreen:

sc :mrgreen: :mrgreen:

p.s, i nie cukrowac prosze !!!! :mrgreen: :mrgreen:

#36 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:14

p.s, i nie cukrowac prosze !!!! :mrgreen: :mrgreen:

No to się teraz dobrze przypnij do fotela :mrgreen: :mrgreen: bo będzie jazda :mrgreen:

#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 sierpień 2007 - 21:44

No to się teraz dobrze przypnij do fotela :mrgreen: :mrgreen: bo będzie jazda :mrgreen:


:-P

Jazda będzie jak będzie trzeba ;-)

#38 --siwy--

--siwy--

Napisano 01 styczeń 2008 - 17:49

płaskonosy maja swietne kolory w słoncu. pare miesiecy temu spotkalem pare nad pobliskim jeziorem, ale samica za nic nie chciala podpłynac blizej. samiec za to zjadał nawet chleb z krzyzówkami, i udało sie pstryknac zdjecie z bliska.
15
Dołączona grafika

#39 fotosc

fotosc

Napisano 01 styczeń 2008 - 22:10

ogolnie ladnie , ale kadr bym poprawil , oczywiscie to tylko moje zdanie :)

#40 fotosc

fotosc

Napisano 08 marzec 2008 - 02:06

skasowane





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych