Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rzeki - ogólnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
736 odpowiedzi w tym temacie

#61 mariush

mariush
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 23 październik 2007 - 08:22

22. Rezerwat Wodny Drwęcy
Dołączona grafika
Potrzebujesz filtrów Hitech typ Cokin P? Pisz do mnie na PW!!!


Moje obrazki - http://photohibition.blogspot.com/

#62 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 08:46

Ładnie skadrowane i naświetlone, ale w kolorze by nie zyskało?

#63 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 23 październik 2007 - 09:42

podoba się :thumbsup:

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#64 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 23 październik 2007 - 09:50

Niczego sobie ujecie. Podoba mi sie ta wersja czarno-biała...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#65 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 03 listopad 2007 - 23:11

22 b&w (bardzo fajne zresztą) to ja pojadę na maksa z kolorami ;-)

23. Narew w okolicach Nowogrodu
Dołączona grafika

upssss.... :oops: widzę że już kiedyś wstawiłem coś podobnego ale niech już sobie siedzi, w końcu to trochę inny kadr niż poprzednio

#66 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2007 - 23:35

Jackos, wow... niesmowita scena - fajnie ze ci się udało nawet pokazac ładnie księzyc ;-) zastrzeżenia mam tylko co do techniki zwiększania dynamiki - widac ciemną poświatę dookoła chmur - nie wiem jakiego narzędzia do tego używasz ale polecam trochę pokombinować... bo fotka jest przednia ;-)

:ninja:


#67 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 03 listopad 2007 - 23:43

Hmmm... chyba masz rację Dunadan, muszę w końcu kupić sobie jakiś zwykły monitor crt, już mnie wkurza obróbka na laptopie bo nie dostrzegam takich niuansów :-/
To fotka z jednego RAW-a bez żadnych składanek, wyciągnięta poziomami i krzywymi na warstwach.

#68 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2007 - 23:50

Jackos, jak używasz PS CS2 to tak jest fajna opcja shadow/highlight - nie ma sensu ślęczeć nad warstwami... juz przez to przeszedłem :mrgreen:

:ninja:


#69 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 listopad 2007 - 07:23

Chmury wyszły niesamowicie.
Dałbym ten kadr może nieco szerzej, zeby widać było odbicie chmur, skoro horyzont jest i tak symetrycznie.

Dłuuuugo szukałem o co chodzi z tym księżycem :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#70 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 04 listopad 2007 - 12:02

Jackos, jak używasz PS CS2 to tak jest fajna opcja shadow/highlight - nie ma sensu ślęczeć nad warstwami... juz przez to przeszedłem :mrgreen:

A ja już przeszedłem fazę zachwytu tą opcją, niestety nie jest ona tak cudowna jak się na pierwszy rzut oka wydaje i w pewnych przypadkach jedynie praca na warstwach może dać oczekiwany efekt.

...Dłuuuugo szukałem o co chodzi z tym księżycem :mrgreen:

Dunadan ma oko, powiem szczerze że ja też go wcześniej nie widziałem :lol:

#71 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 14:06

Jackos, Masz rację ale ja wyznaję zasadę że jak fotki nie da się łatwo poprawić to nie ma sensu nad nią ślęczeć :mrgreen: chyba ze ci zależy ;-)
Księżyc choć jest maleńki to jednak dopełnia zdjęcia, nadaje niesamowitej głębi. mnie się strasznie podoba choć sama fotka niczego ciekawego teoretycznie nie przedstawia. Dobra robota z tymi warstwami, tylko poprawić poświatę ;-)

:ninja:


#72 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 16:10

Jackos dla mnie to zdjęcie jest bardzo dobre.

#73 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 04 listopad 2007 - 16:43

To ja moze czyms takim zaatakuje. Ciekaw jestem opinii :)


24.

Dołączona grafika
World is a lonely place - you're on your own.

#74 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 16:55

Mortis, brawo, bardzo fajna... impresja ;-)

:ninja:


#75 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 listopad 2007 - 17:11

Ładne, bardzo impresjonistyczne zdjęcie.
Przypomina troszkę stylem moje fotki robione ruchomym aparatem, ale jest trochę czystsze.
Bdb ;)

#76 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 listopad 2007 - 19:28

Impresja pierwsza klasa!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#77 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 listopad 2007 - 22:41

Pokazuję to zdjęcie czekając na jak najwięcej komentarzy. Nie wiedziałam gdzie powinnam je ulokować, ale jest robione nad Wisłą więc wstawiam tu. Robione jeszcze w lipcu, ale pokazałam je dziś na kursie foto i bardzo pragnę dowiedzieć się co o nim sądzicie. I więcej opinii tym lepiej :-) Z góry dziękuję za słowa krytyki :-) (choć się boję ;-) )

25. Dołączona grafika

#78 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 05 listopad 2007 - 23:59

ale pokazałam je dziś na kursie foto i bardzo pragnę dowiedzieć się co o nim sądzicie.


ajajaj.. Szczerze? ..troszke slabo to wyszlo.. pierwsza bzdurka to krzywy horyzont.. Z pewnoscia widok byl bardzo ciekawy, okolicznosci rowniez, ale niestety okazuje sie ze nasza rola, rola fotografujacych nie polega raczej na dobraniu dobrych parametrow, ale raczej na odpowiednim, przemyslanym pokazaniu danej sceny, tak by ogladajacy zdjecie czul te same emocje ktory i my czulismy bedac w tamtym miejscu.. okazuje sie ze to wcale nie jest latwe, ba, jest to piekielnie trudne ;/

niestety powyzsze zdjecie, przynajmiej w moim odczuciu nie w pelni przekazuje emocje tamtej chwili. :)
World is a lonely place - you're on your own.

#79 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 listopad 2007 - 07:49

Mortis dzięki za wypowiedź :). Na razie czekam na więcej komentarzy. Później napiszę opinię z jaką się spotkałam na kursie :) (teraz nie, by niczego nie sugerować)

Wystawię jeszcze jedną fotkę, też pokazaną na kursie. czekam tylko na SZCZERE wypowiedzi, nawet jeśli będziecie uważąć, że zdjęcie jest tak fantastyczne, że nie ma mu czego zarzucić :-P

26. Dołączona grafika

Wybaczcie, dodam jeszcze jedno, choć nie jest to rzeka, to można stworzenie nad wodą spotkać. Zapodaję tutaj ważkę, bo też pokazałam ją na kursie, a chcę by te zdjęcia były "w kupie". Oczywiście jeśli Panowie Moderatorzy się temu sprzeciwią ważka stąd zniknie.

27. Dołączona grafika

#80 Kosikov

Kosikov
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mysłakowice

Napisano 06 listopad 2007 - 14:15

27. fajne, nawet bardzo, wazka ostra, no fajnie, a 26. hhmm... ciekawe te drzewa, i taka malutka jakby mgielka nad woda, nawet fajne, mi sie podoba, zobaczymy co inni napisza, ode mnie na plus ;-) jednak ja jeszcze malo wiem o fotografii, wiec nie wiem, czy dla ludzi z forum, ktorzy wiedza duzo wiecej ode mnie, nie beda te zdjecia zle, mi sie podobaja ;-)
Sprzet: Sony DSC-F828 Pozdrawiam ;)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych