Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

osa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedii70

jedii70
  • Małomówny
  • 23 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 16:36

1

Dołączona grafika
zamieszczam pszczolke ktora jest osa hehe

#2 Dunadan

Dunadan

Napisano 19 kwiecień 2007 - 16:53

Jak napisałem wcześniej:
djęcie jest świetne! bardzo dobre oświetlenie. Szkoda tylko tych nieostrych płatków...
Czy ona ma ułamany jeden czułek?... mam nadzieję ze żywa...

:ninja:

#3 jedii70

jedii70
  • Małomówny
  • 23 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 21:46

wow nawet tego nie zauwarzylem zywa napewno bo mi uciekla
moze po przygodzie
pozdrawiam

#4 Roby

Roby

Napisano 17 lipiec 2007 - 08:29

Kilka moich przylatujących do oczka wodnego

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

#5 benas

benas

Napisano 18 sierpień 2007 - 20:48

klecanka

5

Dołączona grafika

#6 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów

Napisano 18 sierpień 2007 - 20:51

Benas - zdjęcie poprostu bomba. Brak słów. Jak dla mnie kapitalne. :shock:

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor

#7 benas

benas

Napisano 18 sierpień 2007 - 20:53

tutaj też światło naturalne, :)

#8 arczi

arczi
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 18 sierpień 2007 - 23:18

To ja trochę inaczej niż benas... światło sztuczne (drugi owad z dwóch którego udało mi się wczoraj ustrzelić):

6.
Dołączona grafika
7.
Dołączona grafika
8.
Dołączona grafika

...i raczej to osa nie jest (przynajmniej patrząc na doskonałą fotkę benas'a)... ale na pewno coś co osę udaje ;-)

Pozdrawiam!
http://www.arczi79.netarteria.info Canon 350D + Canon EF28-90 + Helios 44m-2

#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 20 sierpień 2007 - 21:15

5 mi się podoba za plastyczność, 7 za groźne ujęcie :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#10 arczi

arczi
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 21:45

michalv - dzięki :-) na moderatora zawsze można liczyć :-D

9.
Dołączona grafika

pozdrawiam!

#11 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 21 sierpień 2007 - 10:21

9. głębia ostrości na końcówce chociaż dziwnie bo oko nieostre a noga i skrzydła ostre chyba mimo wszystko pod lekkim skosem robione no i to co mi najbardziej nie pasi to czarne tło.
Sam staram sie odchodzic od czarnego tła i zachęcam innych idzmy śladem benasa
Wojtek

#12 arczi

arczi
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 10:48

9. głębia ostrości na końcówce chociaż dziwnie bo oko nieostre a noga i skrzydła ostre chyba mimo wszystko pod lekkim skosem robione no i to co mi najbardziej nie pasi to czarne tło.
Sam staram sie odchodzic od czarnego tła i zachęcam innych idzmy śladem benasa

Też lubię kolor w tle, ale nie lubię przywiązywać się do konkretnego sposobu robienia fotografii... czasami jak fotka ma szansę wyjść fajnie na ciemnym tle - to po prostu tak ją robię... i ja będę w odróżnieniu od Ciebie ostapowicz namawiał gorąco do myślenia nad zdjęciem/kadrem a nie ślepego pchania się w ślad za innymi (...nie umniejsza to faktu że pracę benas'a naprawdę cenię... i w zasadzie uważam za klasyk tego typu fotografii - nie oznacza to jednak konieczność naśladownictwa... bo żadnego zdjęcia nie da się powtórzyć drugi raz - a tym bardziej prac benas'a)

Odnośnie powyższego zdjęcia - możliwe że oko jest już na skraju GO i robione pod jakimś delikatnym skosem... w sumie to oko jeszcze ma widoczną delikatną strukturę gdy zdjęcie powiększę... - ale teraz ciężko mi powiedzieć jak to faktycznie wtedy było... stawiam że jednak faktycznie nie miałem idealnego ustawienia do tej osy... :(

(...z ciekawostek napiszę że na innym forum na którym to zdjęcie pokazałem - w dziale o makro - moderatorowi spodobało się właśnie ciemne tło tego zdjęcia - bo stosunkowo rzadko takie "czyste" i ciemne daję przy makro... gusta, guściki...)

pzdr.

#13 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 21 sierpień 2007 - 14:21

arczi, nie wiem co ty wyczytałeś w moim poście ale chyba niewłaściwe interpretujesz to co ja piszę.
Nie napisałem żeby nie myśleć nad zdjęciami, to twoje fotki sa na jedno kpyto wielkie powiększenia owadów i co z tego że widać robaka jak kadr wiecznie ten sam i w zasadzie nic na tych zdjęciach sie nie dzieje sa statyczne robal na zielonym liściu.
Wojtek

#14 arczi

arczi
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 14:39

ostapowicz - he he he... no wiesz... ja w Twoim poście wyczytałem jakieś dla mnie dziwne "wezwanie" do pewnego sposobu fotografowania owadów.... (odejście od czarnego tła? zupełnie nie widzę powodu)

...a moje makra są takie na jakie mi sprzęt pozwala :-D :-D :-D ...a że nie ma akcji?... hmm... przejrzyj sobie moje zdjęcia - bywa że ta akcja też jest ;-) ...ale fakt faktem że pokazuję głównie statyczne owady...

(a tak swoja drogą... to na Twojej stronie: http://www.fotoostapowicz.republika.pl to wszystko? czy masz coś jeszcze?... bo nie mogę się doszukać...)

Pozdrawiam!

#15 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 21 sierpień 2007 - 15:31

arczi, do niczego cie nie wzywałem to co napisałem dotyczyło jedynie aby starac sie osiągać tła w kolorach odrobine jasniejszych niz czarny i to wszystko.
Wojtek

#16 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 17:31

Częściowo poprę Ostapowicza. Chociaż w zasadzie ;-) nie mam nic przeciwko ciemnemu tłu lub nawet czarnemu to w przypadku pewnych sytuacji warto przemyśleć jego wybór. Na 9-tce dałbym jednak jaśniejsze.

#17 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz

Napisano 21 sierpień 2007 - 18:10

ricosz, nie twierdzę że ta osa na czarnym tle wyglada beznadziejnie rzuciłem tylko od tak że jaśniejsze tła lepiej (moim zdaniem) pasują, sam nieraz pstrykam czarne tła bo nie da sie inaczej uzywając sztucznego swiatła.
Moim celem jest unikanie czarnego tla w moich fotkach.
Wojtek

#18 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 19:11

Może Arczi się nie obrazi. W końcu to tylko wskazówki, co nie znaczy, że mamy rację.

#19 arczi

arczi
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 19:56

ricosz, nie twierdzę że ta osa na czarnym tle wyglada beznadziejnie rzuciłem tylko od tak że jaśniejsze tła lepiej (moim zdaniem) pasują, sam nieraz pstrykam czarne tła bo nie da sie inaczej uzywając sztucznego swiatła.
Moim celem jest unikanie czarnego tla w moich fotkach.

Ok... teraz łapię... no to z mojej strony niepotrzebne wcześniejsze wypowiedzi. Też staram sie unikać czarnego tła - co nie zawsze oczywiście jest możliwe, a czasami takie czarne tło wybieram z rozmysłem... ale faktycznie tak ogólnie wolę kolorowe (z pewnymi wyjątkami) ...zresztą "kolorowe" tło jest trudniejsze do uzyskania (w moim zestawie) i czasami nawet jak bym chciał jaśniejsze tło - to po prostu nie zrobię takiego...

...a co do mojej fotki - tak jak pisałem - gusta i guściki... jednym spodoba się z czarnym tłem, innym z "kolorowym" tłem... wystawiłem fotkę więc oczywiście sam uważam że tutaj pasuje czarne tło do tych ostrych, żółtych pasów na ciele osy... ale przyjmuję do wiadomości Wasze odmienne zdania...

Pozdrawiam!

#20 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 21 sierpień 2007 - 20:02

Są zdjęcia, ktorym czarne tlo dodaje uroku. Osobiście marzę o zrobieniu łabędzia na możliwie ciemnym tle.
Natomiast generalnie zgadzam się z Wojtkiem.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka