Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 29 marzec 2007 - 10:01

Założyłem ten wątek żeby każdy mógł sie wypowiedzieć na ten temat lub napisać swoje propozycje.
Ja w weekend spotykam sie m.in. z moderatorami FP wiec spróbuje dowiedzieć sie jak oni sobie z tym radzą.
Tymczasem zapraszam wszystkich do przedstawiania propozycji.
Nikon

#2 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 29 marzec 2007 - 13:53

...maksymalnie 3 zdjęcia tygodniowo.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#3 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 17:49

...maksymalnie 3 zdjęcia tygodniowo.

I to ma podnieść poziom :?:
Nie rozumiem dlaczego chcecie ograniczać dostęp do forum, nie wystarczy napisać że fotki są kiepskie i dobrze jakby autor je usunął :?:
Jeśli to nie pomoże, to małe głosowanko w temacie, najlepiej jawne i podparte uzasadnieniem i wtedy zalecenie dla moderatora by usunął fotkę.
Ale przede wszystkim mobilizacja uczestników by powstrzymali się przed zaśmiecaniem forum.
Albo chociaż fotka z ciekawym opisem, bo przecież nie tylko o samą jakość chodzi.
Wrzucaliśmy wszyscy na początku fotki, które nie zawsze były z górnej półki ale każdy miał coś do powiedzenia na temat fotografii, albo przynajmniej się pytał o radę jak to czy tamto, a teraz nic, a jeżeli już to: "kiepskie światło, nie zdążyłem, poruszone" co to za przygoda :?:
Kompletny brak opisu, żadnego zaangażowania, tylko fotki i koniec, ale przyznam, że nie dotyczy to tylko nowych członków, zauważyłem że są wśród tych "starych" tacy, MAŁOMÓWNI, a jeżeli już coś napiszą to tylko beznadziejną krytykę a ich fotki to powiem że raczej nie pasują do tak wytrawnych fotografów przyrody.

#4 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 17:56

ja mysle ze jak autor ma napisac od razu:
"sorry za poruszone zdjecie, ucieta noge i brzydkie tlo" to lepiej niech nie wrzuca tej fotki - sam wie jakie sa jej mankamenty i co powinno być lepiej.
Ale jeżeli oprócz tego doda coś w stylu: "to pierwsza obserwacja tego rzadkiego zwierza" albo "taka ciekawa scena nie trafia się często" to wtedy fotka będzie warta pokazania.
Nie wystarczy wrzucić poruszonego, przepalonego wróbla na gałęzi
niech to będzie lekko poruszony przepalony wróbel walczący z czyżykiem albo sikorką - wtedy fotka będzie ciekawsza :-)

I jeszcze:
1) nie traktujcie zbyt dosłownie moich przykładów
2) ja też wrzucałem słabe foty ale:
po pierwsze wtedy poziom zdjęć na forum był niższy
po drugie teraz już bym takich nie wrzucił, a niestety nie mam karmnika i kupy wolnego czasu. Po lasach i parkach łażę albo wieczorami albo w weekendy i wszystkie moje fotki to spacerówki.
po trzecie nie pokazuję większości moich fotek bo się do tego nie nadają. Jak już coś chcę pokazać to staram się zadbać o wszystkie aspekty zanim zdjęcie zrobię.
po czwarte szybko się uczę i nie wrzucam zdjęć z szuflady (robionych kompaktem) bo wiem że przy ich robieniu nie myślałem o tym wszystkim czego tu się nauczyłem
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#5 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 marzec 2007 - 18:01

Uwazam ze ograniczenie ilosci zamieszczanych zdjec napewno nie podniesie jakosci . I tu sie zgodze z tomajk ze lepiej by bylo gdyby uzytkownicy co najmniej 2 razy niech sie zastanowia co wysylaja. Wiem, na poczatku ciezko zrobic selekcje w wlasnych zbiorach (sam wiem co to jest) , ale napewno po jakis czasie samemu widzi co tak naprawde warto wystawic, a co lepej zachowac w wlasnym albumie rodzinnym.
Zostalo juz ograniczona ilosc dodawanych zdjec w jednej wypowiedzi. Owszem jak dla mnie wydaje sie ze odrobine to zmusza ludzi do zastanowienia sie co lepiej wystawic do tych 3 zdjec - ale jak zycie pokazuje czasem jednak leci cala sesja np tego samego osobnika. Nie to ze mam cos przeciw, ale z czasem to robi sie nudne. Co innego jak kolejne zdjecie cos wnosi. Wowczas inaczej sie to odbiera.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#6 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 29 marzec 2007 - 18:07

Moim skromnym zdaniem wystarczy prosba, cos w rodzaju apelu... Podobnie bylo z numerkami przy zdjeciach. Wątpie zeby wszycy nowi uzytkownicy zapoznawali sie z regulaminem, a jednak numerki przy zdjeciach sie pojawiaja. Dlaczego? Bo widac je we wszystkich tematach, dlatego 'nowi' takze je umieszczaja. A jezeli takich numerkow nie ma, autor posta jest grzecznie upominany. Nie za bardzo wiem jak mialoby to wygladac, ale moznabylby podobna sugestie zastosowac do jakosci zdjec. Moze jakis apel w stopkach moderatorow? Badz wszystkich uzytkownikow? Ja osobiscie majac w podpisie fraze w korej przypuscmy 'prosze o uwazne wybieranie zdjec, by utrzymac wysoki poziom zdjec na fotoprzyroda.pl', z pewnoscia zastanowilbym sie dwa razy przed wstawieniem jakiejs foty, bo to przeciez glupio samemu zaprzeczac swoim apelom.. Pewnie napisalem maslo maslane, i nikt z tego nic nie zrozumie :)

Tak czy inaczej nie wydaje mi sie by jakies limity podniosly poziom, trzeba raczej ludnosc uswiadomic zeby uwazniej wybierala zdjecia.

(pisze jak niewiadomo kto, a moje prace sa jakie sa... przepraszam.)

pozdrawiam

#7 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 29 marzec 2007 - 18:07

albo niech autor doda: "to moje pierwsze zdjęcia, doradźcie co w nich poprawić" :->
Z komentarzy znawców tematu można się naprawdę wiele nauczyć :-)

Chociaż ja osobiście odnoszę takie wrażenie, że niektórzy chcieliby aby powstała tu ich "galeria sław" i żeby wszyscy nad nimi :bow:
:evil:
POZDRAWIAM

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 18:27

1) Ograniczenie ilości postów - są sobie dwa serwisu fotograficzne - deviantart.com ( ten akurat jest ogólnoartystyczny, ale mniejsza z tym ) i photosig.com. Zajrzyjcie tam, zajrzyjcie do przypadkowych fotek. A potem przeczytajcie regulamin photosig.com - 1 ( jedno ) zdjęcie na 72 godziny. Po założeniu płatnego konta, 1 fotka dziennie. Jak sobie porównacie poziom to może uwierzycie że ograniczenia jednak wpływają na ludzi, po to wymyślono prawo :-D Ale żeby nie było - nie jest zwolennikiem tak skrajnych ograniczeń na naszym forum - to by była głupota. Nie jesteśmy serwisem fotograficznych tylko forum, to kompletnie co innego. Ograniczenie 3 zdjęć w jednym poście to i tak już wystarczająco.
( na photosig.com jest dość ciekawy system - można oceniać czyjeś komentarze - jak się daje dobre, konstruktywne komentarze to dostaje się punkty - jak się ich trochę uzbiera, można je przeznaczyć na dodatkową fotkę - przeczytajcie sobie też komentarze na photosig.com jak znacie angielski... jak nie to - zaufajcie mi, nawet u nas czasem brakuje takich komentarzy - ale u ans brakuje też takich fotek, tam jest prawdziwa elita )

2) "Kompletny brak opisu, żadnego zaangażowania, tylko fotki i koniec" - Tomajk - bardzo mądrze prawisz :mrgreen: zauważyłem to samo i nad tym ubolewam. Cieszę się że inni ( Korba ) mają podobne zdanie. To w końcu forum! jest po to by rozmawiać o zdjęciach i przyrodzie...

3) Mortis, " Moim skromnym zdaniem wystarczy prośba, coś w rodzaju apelu" - sory, ale takie podejście jest ciut naiwne - numerki są w regulaminie, to jest coś co łatwo regulować. Nie ma numerków? to mówimy żeby były. Następnym będą - jak nie to... :evil: Z jakością zdjęć już nie jest tak łatwo, to nie jest tak wymierna rzecz. Poza tym pomyśl jak to będzie wyglądało w regulaminie "prosimy o ograniczenie się we wrzucaniu zdjęć i pokazywanie tylko najlepszych" - myślisz że 'ktoś' to weźmie pod uwagę? ( pisząc ktoś mam na myśli 'masę", ktoś, pewnie nawet całkiem sporo osób weźmie sobie to do serca, jak choćby osoby które wypowiedziały się w tym wątku )

4) Bez bicia muszę przyznać że i sam czasem nie potrafiłem się ograniczyć... moje fotki są lekko mówiąc średniawe, ich poziom jest o wiele niższy niż niektórych bywających tu fotografów ( PS ostatnio coś Wojtka Ostapowicza nie widziałem, mam nadzieję ze się nie pożegnał z forum... ) - i czasem wrzucam również te gorsze zdjęcia... IMHO lepiej bym się czuł mając nad sobą jakiegoś bata ;-)

5) Elvie - ma rację - nie każdy ma jakiś super talent czy wiedzę, poczatkujący mogą robić gorsze zdjęcia - im też trzeba dać przecież szansę - jak macie zamiar rozwiązać ten problem?

Cieszę śię że rozmowa na razie przebiega bardzo ładnie. Miło słyszeć wasze szczere wypowiedzi poparte argumentami etc. Mam nadzieję że dyskusja będzie kontynuowana w takim tonie ;-)

PS - jak na razie nie pojawiła się żadna konkretna propozycja z waszej strony na temat problemu ;-) o apelach zapomnijcie. Byłem na kilku forach. :mrgreen:

#9 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 29 marzec 2007 - 18:45

Mi do głowy na razie przychodzą dwa rozwiązania:
1. Podobnie jak na onephoto - na początek powiedzmy limit trzech zdjęc na tydzień. Gdy sie okaże że poziom tych zdjęc jest dobry to moderatorzy zwiększają limit do pieciu itp. aż do osiągnięcia jakiejś sensownej liczby np. max 20 zdjec na miesiąc. Oczywiście w każdej chwili będzie możliwość zmniejszenia limitu lub usunięcia zdjęcia jeżeli okaże sie że mocno odbiega ono od "normy". To jest ten gorszy moim zdaniem pomysł.

2. Ten lepszy - Każdy umieszcza tyle zdjęc ile chce (max 3 w poście) ale jeśli ktokolwiek inny podważy jakośc i poziom zdjęcia, poprze to argumentami i zgodzą się z nim jeszcze powiedzmy 2 inne osoby, zdjęcie będzie usuwane z forum. Oczywiście argumenty muszą być merytoryczne a nie typu: "mnie sie taki kadr nie podoba". Myslę że ten pomysł jest lepszy bo może zmusić do dyskusji nad zdjęciami.

Czekam na wasze opinie.
Nikon

#10 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 18:55

mmsko,
Ad 1) to może pomóc ale forum oparte na tym silniku nie ma możliwości liczenia kto ile fotek wysłał itp. musiałbyś "zatrudnić" kogoś żeby sprawdzał czy ktoś inny nie przekroczył limitu - to niewykonalne niestety :-/

Ad 2) to dobry pomysł ale z drugiej strony taki "gniot" jak już się pojawi na forum i ktoś go opatrzy negatywnym ale grzecznym i konstruktywnym komentarzem daje bardzo dużo innym ludziom - widzą jakich błędów nie należy popełniać. Może nie wywalać takiego zdjęcia zupełnie ale przenieść go do wątku GNIOTY - chyba nikt nie chce się tam znaleźć a dla innych byłby to wątek edukacyjny. A kto nie chce się uczyć nie musi tam zaglądać! I jeszcze można zamknąć ten wątek żeby nikt tam sam nie mógł umieszczać swoich fotek :-) w stylu "byłem dziś na spacerze ale zrobiłem same gnioty - zobaczcie:"
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#11 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 marzec 2007 - 18:55

mmsko, co pomyslu nr 1 to sie nie wypowiem, bo kazdy moze tu mniec odmiene zdanie...
Ale jeszcze chodzi o nr 2, no coz. Zgadzam sie zeby nieograniczac zdjec wyslanych dziennie,tygodniow czy miesiecznie. Ale przede wszystkim chodzi o ich jakosc. Rozumiem ze wszyscy powinni mniec szanse. I nie chodzi aby zlac wiadro zimnej wody na poczatkujacych, i jednoczesnie zachwycac sie tych bardziej zawansowanych. Chyba nie o to chodzi. Owszem na poczatkukazdy robi lub robil zdjecia takie nijakie. Ale poto jest forum by pokazac droge. Poprzez konstruktywna krytyke kazdy z uzytkownikow powinnienzalwazyc jakie popelnia podstawowe bledy. Niestety w chili obecnej jakos tego nie widze. Nie mowie tu o wszystkich, ale jest kilka osob ktore tego nierozumieja.
Co do kasowania to jesli juz to zeby "ladnie poprosic" wlasciciela, niz tak z automatu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#12 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 19:01

chemik,
sorry że się tak promuję (a raczej mój pomysł) :-) ale uważam że wątek "GNIOTY" byłby swietną szkołą dla młodych fotografów przyrody - Każdy mógłby przeczytać komentarze do wszystkich słabych fotek na raz - byłyby w jednym miejscu, jak takie vademecum "tego należy unikać!" a i zachęcałoby to ludzi do pisania konstruktywnej krytyki bo ich praca nie byłaby marnowana tylko wnosiła coś pozytywnego na forum
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#13 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 29 marzec 2007 - 19:03

Przede wszystkim każdy powinien sie sam nauczyć oceniać swoje zdjęcia i myśle że "młodym" fotografom to pomoże jeśli jego zdjecie zostanie usunięte z forum bo następnym razem bedzie wiedział na co zwrocic uwage. Po drugie oczywiście moga być od tego ustępstwa jeśli ktoś napisze np: "zrobiłem takie zdjęcie napiszcie co robie źle i co mam poprawić" lub jeśli ktoś wstawi zdjęcie "dokumentacyjne"
Proponowałbym tez przy ocenianiu zdjęc nie pisać tylko dlaczego zdjęcie jest złe ale równiez jak sobie poradzic z tym problemem.
Nikon

#14 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 29 marzec 2007 - 19:08

Albo poprostu stworzyć osobny temat dla początkujących, którzy chcą wrzucać zdjęcia, żeby czegoś się nauczyć z własnych błedów...chociaż taka "selekcja" pewnie nie byłaby najlepsza, ale taki pomysł mi się nasunął.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 19:17

korba, taki watek to lekka obraza dla autora. Sory, ale nie chcę aby ktokolwiek wrzucał moje zdjęcia na jakieś PUBLICZNE śmietnisko. Podejrzewam ze nikt by nie chciał. Zresztą to sprawiłoby sporo kłopotów w edycji wątków - pojawiałby się powiedzmy 3 komentarze i co z nimi? też usunąć? jak zaczniemy tak usuwać to będzie źle.

sauer, pomysł z selekcją jest nie do przyjęcia...

Z tego co czytam wychodzi na to że musimy się poważniej wziąć za krytykę zdjęć. Pisać co jest źle i czemu i mówić co mamy robić aby było lepiej. Krytyka i komentarze muszą być szczere, czasem twarde, tylko bez tekstów w stylu - 'po co wstawiłeś takiego gniota, od razu lepiej wywalić' - bo gdybym przeczytał taką wypowiedź to bym się od razu pożegnał z forum. Trzeba tu liczyć na waszą rozwagę ;-) Trzeba będzie położyć bardzo duży nacisk na K&K w regulaminie...

:ninja:


#16 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 29 marzec 2007 - 19:21

stworzyć osobny temat dla początkujących

pomysł z selekcją jest nie do przyjęcia...

:wall: ...przecież uczymy się całe zycie...
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#17 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 19:40

korba, taki watek to lekka obraza dla autora.

Właśnie o to chodzi - ja też nie chcę aby moje zdjęcia się tam znalazły :-)
moim zdaniem rozwiąże to dwa problemy za jednym zamachem:
1) każdy będzie myślał dwa razy zanim wrzuci fotkę ...
2) fotki w poszczególnych tematach będą dobrej jakości

pojawiałby się powiedzmy 3 komentarze i co z nimi? też usunąć?

tak, komentarz powinien iść za zdjęciem do śmietnika - no może do wątku - "fotki wymagające poprawy" :-)
tylko wtedy taki komentarz pozostaje wartościowy i daje do myślenia tym którzy go czytają.

Z tego co czytam wychodzi na to że musimy się poważniej wziąć za krytykę zdjęć.


i tu się zgadzam w 100% ale sam często mam obawy przed komentowaniem - sam wiem, że z braku czasu, cierpliwości lokalizacji czy pieniędzy nie jestem w stanie zrobić lepszej fotki niż ta którą miałbym komentować :-/

To mam jeszcze jeden pomysł - może zrobimy wątek "Typowe błędy początkującego" i napiszemy tam o wszystkich uwagach typu: krzywe horyzonty, zła perspektywa, przepalone niebo itp itp taki wątek byłby lekcją dla wszystkich nowych :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#18 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 20:21

[
Z tego co czytam wychodzi na to że musimy się poważniej wziąć za krytykę zdjęć. Pisać co jest źle i czemu i mówić co mamy robić aby było lepiej. Krytyka i komentarze muszą być szczere, czasem twarde, tylko bez tekstów w stylu - 'po co wstawiłeś takiego gniota, od razu lepiej wywalić' - bo gdybym przeczytał taką wypowiedź to bym się od razu pożegnał z forum. Trzeba tu liczyć na waszą rozwagę ;-) Trzeba będzie położyć bardzo duży nacisk na K&K w regulaminie...

Zgadzam się w 100%
Moim zdaniem nie ma co za dużo zmieniać na raz. Wystarczy apel o w miarę obiektywne ocenianie zdjęć. Konstruktywna krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Jeśli za jakiś czas nic sie nie zmieni to wtedy coś się wymyśli.
Ja sam mało zdjęć wrzucam, a i te które wrzuciłem nie zaliczam do górnej półki (oby weszły na najniższą chociaż) i moim zdaniem dużo jest takich słabych i średnich zdjęć na forum. Można wprowadzić ograniczenia ale istnieje ryzyko że forum zacznie się "wyciszać". Ile można męczyć jedną fotkę. jeśli będą same ekstra, super , fajne zdjęcia to każdy wejdzie, obejrzy i napisze: extra. I koniec. No, może jeszcze zapyta gdzie to było itp.
Jeszcze raz powtórzę: Obiektywna, konstruktywna ocena powinna rozwiązać problem.
Można wyłączyć kilka działów z oceny np. ambony i porady. tam chodzi o pokazanie spraw technicznych a nie o piękne zdjęcia artystyczne.

#19 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 20:27

A nie można by jednak wziąć się w garść i poprostu młody czy stary pisze i ma odwagę nawet staremu bywalcowi wytknąć, że wstawił fotkę której powinien jako znawca tematu się wstydzić, a nowicjuszowi poprostu przypomnieć żeby zagłębił się troszkę w temat i przejrzał fotki jakie były już wcześniej i zastanowił się czy ma do pokazania coś ciekawego, i tu zaznaczam że nie koniecznie lepszego, ale czegoś co inni do tej pory nie przeżyli lub nie widzieli :?:
Przecież ja też wrzuciłem parę gniotów, i są nawet z numerem 1, czyli zaczynałem jakiś nowy wątek, następni starali się pokazać coś lepszego i ciekawszego, ale wrzucałem JEDNEGO GNIOTA na rozpoczęcie tematu i zachęcenie pozostałych do rozwijania, i było mi często wstyd, bo nr 2 okazywał się o niebo lepszy, ale załamką jest gdy fotka w temacie np. nr, 50 jest słabiutka, i do tego tych fotek jest 2,3, to coś jest nie tak.
Pytam co myśli sobie osoba wrzucająca kilka pod rząd beznadziejnych fotek w rozwijającym się temacie, którego zadaniem jest doskonalenie warsztatu.
Choć tak sobie pomyślałem że wszelkie ograniczenia i nawet moje gadanie raczej nie wpływa dobrze na ściąganie nowych użytkowników, może błędem jest robienie zamieszania w okół jakości, :?: :?: :?: mnie właściwie zraziło zasypywanie tematów, dużą ilością ilością fotek nie zawsze wartych oglądania, a co gorsza robili to również ci co od krytyki raczej nie stronią, (MAŁOMÓWNI czyli mam co mam ze spacerku,) I CZYM TU SIĘ CHWALIĆ :?: że się do lasu na spacer poszło :?:

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 marzec 2007 - 20:50

To mam jeszcze jeden pomysł - może zrobimy wątek "Typowe błędy początkującego" i napiszemy tam o wszystkich uwagach typu: krzywe horyzonty, zła perspektywa, przepalone niebo itp itp taki wątek byłby lekcją dla wszystkich nowych :-)


Problemu nie rozwiąże ale IMHO bardzo ciekawy pomysł - "typowe błędy których należy unikać"

OK, póki co żadnej rewolucji robić nie będziemy. Musimy poczekać na wypowiedź innych... tak więc zostaje tylko przyłożenie się do trochę lepszej K&K. Problem w tym że zdjęć pojawia się sporo a nie zawsze ma się coś do powiedzenia n/t zdjęcia... a K&K na siłę to tak nie bardzo...

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych