Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Astrofotografia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
530 odpowiedzi w tym temacie

#41 MK_2

MK_2

Napisano 29 sierpień 2007 - 09:17

Uchwyciłem na nocnym niebie lecącego satelitę. Ta kreska to rzeczywiście satelita - sam jej nie dorysowałem. Niestety nie wiem jaki. Tej nocy widziałem kilka sputników lecących w różne strony z różną szybkością...

11.
Dołączona grafika

PS. Jeśli uważacie że temat jest bez sensu to proszę admina o skasowanie.
Włączyłem do tematu astrofotografia michalv
fotoamator

#42 Dunadan

Dunadan

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:32

Hmm, temat bez sensu nie jest, ale już mamy temat o fotkach astro, niech jeden wystarczy ;-) wrzuć tam tę fotkę a ja ten zamknę.

:ninja:

#43 MK_2

MK_2

Napisano 30 sierpień 2007 - 06:37

Szukałem takiego tematu, a nie znalazłem.
Dzięki za przeniesienie.
fotoamator

#44 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 30 sierpień 2007 - 10:18

Teraz zdecydowanie lepiej pasuje. Co do samego zdjęcie - przepuszczam że robione jeszcze przed północą (co zresztą potwierdza EXIF ;-) ). Kilka razy próbowałem wykonać podobne - niestety mój Olympus ma straszne szumy termiczne - nic z tego. Co do okolic wykonania - jakoś nie mogę rozpoznać gwiazdozbioru :-?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#45 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 sierpień 2007 - 10:25

chemik, jest sposób na to by się pozbyć szumów. Zasadniczo tyczy się to wszystkich zdjęć nocnego nieba, bo każda lustrzanka szumi, nawet jeśli jest to analog.
Tak w skrócie rzecz ujmując - robisz serię zdjęć tego samego obiektu i łączysz je ze sobą - szumy znikają a szczegóły się pojawiają bo tak jakbyś wykonał jedno dłuższe naświetlenie ;-)
Ale to było bardzo w skrócie, tu masz opisane mniej więcej jak należy to robić:
http://octane2.deviantart.com/ ( po prawo, w słupku masz opisany cały proces, po angielsku )
Tak więc jak masz cyfrankę to gigowa karta ci nie wystarczy do wykonania jednego zdjęcia :mrgreen: no i trzeba mieć dobry komputer. Ja sobie na razie dają spokój z astrofotografią bo na moim kompie trwałoby to wszystko wieki, a i jaśniejsze szkło by się najpierw przydało.

#46 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik

Napisano 30 sierpień 2007 - 10:29

Dzięki za podpowiedz. Rzeczywiście z tym trochę jest pracy, ale efekt... :-P Chyba jednak sobie dam spokój, już bardziej wole cykać krajobrazy...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/

Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#47 MK_2

MK_2

Napisano 30 sierpień 2007 - 10:30

chemik, Okolice Siedlec, a gwiazdozbor to "okolice" drogi mlecznej - tutaj niestety nie widać - chyba za duże szumy z matrycy.
fotoamator

#48 MK_2

MK_2

Napisano 30 sierpień 2007 - 10:50

Moje zabawy z księżycem:

12.
Dołączona grafika

"Rudy_lis" poprzednio zamieścił zdjęcie ksieżyca i napisał: "Zabawy z Księżycem - metoda śmiejącego się konia" - Ciekawi mnie co to za metoda :)

PS. Te zdjęcie robiłem jeszcze na Sony Alpha jednokrotnym naświeleniem przy pomocy obiektywu lustrzanego 500mm z konwerterem x2. Trochę nieostre ...
fotoamator

#49 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 sierpień 2007 - 11:48

no... dośc nieostre... to crop czy pełna klatka?

#50 MK_2

MK_2

Napisano 30 sierpień 2007 - 12:50

Prawie pełna. Nieostrość to może sprawka konwertera a może poruszenia (drgania) ? W każdym razie porzuciłem zabawę z astrofotografią :)
fotoamator

#51 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 sierpień 2007 - 12:57

Nie ma się co zrażać... i z kiepskim sprzętem da się sporo zdziałać. Masz 28-70/2.8? przy 28mm możesz zrobić piękne zdjęcia nieba!

#52 MK_2

MK_2

Napisano 30 sierpień 2007 - 13:03

No, ale księżyc będzie jako plamka :-o
Zdjęcia księżyca to było tylko tak z ciekawości. Wolę przyrodę ożywioną :roll:
fotoamator

#53 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 sierpień 2007 - 13:47

księżyc to wtedy właśnie bardzo przeszkadza ;-)

Wolę przyrodę ożywioną

Kwestia gustu ;-) ja tam wolę każda przyrodę :mrgreen:

#54 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 14:32

Hu, Ha ;)
Jeszcze żyję, chłopcy i dziewczęta ;) Ale ostatnio nie mam zdrowia do latania z aparatem... może w przyszłym roku...

Widzę komety nikt nie strzelał, a warto było (na ciemnym niebie nadal jest... ale to już raczej z prowadzeniem).

13.
Dołączona grafika

Mała pamiątka... widać parę jetów. Wczesna faza ekspansji.

Swoją drogą 8P/Tuttle ładnie jaśnieje w Kasjopei - już koło 7 mag ma, więc dobry cel dla lornetki i małych zwierciadeł... a potem zobaczymy... jest szansa na W1 Boatini, ale to dopiero kwiecień raczej... no ale Holmes nas w końcu zaskoczył ... jak to kometa ;)
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#55 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 14:32

A, i jeszcze zapomniałem dodać, że mamy już prawie nowy cykl słoneczny, więc niedługo aktywność zacznie rosnąć a wraz z nią szanse na zorze ;)
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#56 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:30

Ja zamierzam w za jakis czas kupic sobie taki przecietny teelskop i wtedy bede dopiero strzelal foty dalekim obiektom.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#57 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:40

Ja zamierzam w za jakis czas kupic sobie taki przecietny teelskop i wtedy bede dopiero strzelal foty dalekim obiektom.

A można prosić więcej detali? Bom ciekaw :)

#58 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 09:18

Rudy_lis zaintrygował mnie wątek o robieniu zdjęć słońcu , a jestem w tym temacie więcej niż jasnozielony :-) . Proszę przedstaw w jaki zestaw filtrów powinienem się wyposażyć , aby skutecznie ( a przede wszystkim bezpiecznie ) móc wykonywać zdjęcia naszej gwieździe przy pomocy DSLR
pozdrawiam
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#59 BlueDun

BlueDun

Napisano 22 grudzień 2007 - 09:58

Rudy_lis, czy lunety do digiscopingu z mocowaniem do aparatu sie nadają ?
niektóre mają przeogromne zbliżenie . :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#60 Dunadan

Dunadan

Napisano 22 grudzień 2007 - 10:09

piotrek72t, ja nie jestem specem, powiem ze się nawet nie znam ale chyba mocny filtr szary do podstawa. Do tego są jeszcze specjalne filtry jak h-alfa które przepuszczają bardzo konkretne zakresy promieniowania i można uzyskać fajne efekty... też czekam na odpowiedź Rudego lisa bo niedługo będe miał lustro 500/8 :mrgreen:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych