Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mandarynka - Aix galericulata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#21 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 październik 2007 - 20:26

Ostrośc poleciała. Mam wrażenie, ze to z Łazienek.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#22 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 październik 2007 - 21:12

tak z Łazienek , dzisiaj chyba troche lepiej :oops:
11.
Dołączona grafika
12.
Dołączona grafika
13.
Dołączona grafika

#23 Kamilu

Kamilu
  • Małomówny
  • 38 postów
  • Lokalizacja:
    Mysłakowice

Napisano 08 październik 2007 - 21:18

każde ma coś wszystkie mi sie podobają

#24 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 08 październik 2007 - 21:26

A mi się wydaje, że jak na łazienkowe to są calkiem słabe.
Centralne kadry i ostrość nie zachwycająca.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#25 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 październik 2007 - 21:32

a jaki miałby być kadr jak w kółko woda ? :roll:
te foty nie ostrzone dodatkowo , wcale -takie z aparatu :lol: ( nawet do netu nie)
widać muszę je rasować trochę , hehe .
michalv- a może Ty popadasz w skrajności ? ja tam bym sie takich nie czepnął :hmmm:

#26 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 08 październik 2007 - 21:42

a jaki miałby być kadr jak w kółko woda ?

Dynamiczny BlueDun, dynamiczny :-)

michalv- a może Ty popadasz w skrajności ? ja tam bym sie takich nie czepnął

Być może. Chciałem tylko pomóc. Poczekajmy, może komuś się spodobają :niewiem:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#27 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 październik 2007 - 21:54

michalv ja sobie zdaję sprawę , że nie zaszkodzić :lol:
zjadła mnie pewność siebie być może , widać trza do netu wyostrzać i basta !! hehe( ja to drukowałem dla córki A4 i dobrze było )
co do dynamicznie , to mam , ale ciemno było ok. 16,00 godz , drzewa i poruszone nieco jak sie ganiają i wodą polewają . jezeli o to ( dynamizm) chodzi z tym centralnym kadrem to "kumać zaczynam czaczę " :roll:
ja nie czekam na tych co im sie ma spodobać , bardzo mi zależy na opiniach krytycznych , ale trzeba bronić swoich poczynań , przynajmniej trochę .
podrawiam

#28 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 09 październik 2007 - 06:41

11,12,13,
Całkiem przyzwoite foty ,
bez dramatyzmu i artyzmu poprawne fotki kaczek .
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#29 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 09 październik 2007 - 07:05

a niech tam z ostrością jak w obiektywie takie piękne piękności suuuuuuper

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#30 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 październik 2007 - 09:50

NO własnie fotki są tylko poprawne... z mandarynką jak z krzyżówką czy wróblem... poprawne zdjęcie nie wystarczy...

:ninja:


#31 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 październik 2007 - 19:04

i perspektywa za wysoka.
W lazienkach ciezko sie polozyc ze sprzetem przy samej wodzie ale moze warto jednak zaryzykowac ;-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#32 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 10 październik 2007 - 19:35

Mnie się podobają. Perspektywa faktycznie za wysoka, ale czasem inaczej po prostu się nie da. Nie przesadzałbym też z zarzutem centralnego kadru. Sporo zdjęć profesjonalistów też ma centralny kadr i nikt się tego nie czepia.
Pozdrawiam i czekam na kolejne fotki :-)

#33 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 październik 2007 - 20:11

Nie przesadzałbym też z zarzutem centralnego kadru. Sporo zdjęć profesjonalistów też ma centralny kadr i nikt się tego nie czepia.

No najlepiej to niczego się nie czepiać tylko zachwycać fatalnymi kadrami zrobionymi w dodatku w komfortowych warunkach, gdy zwierzaki nie uciakają :eek:
Sorry, ale nie tędy droga do lepszych zdjęć. Myślę, że BlueDun to doskonale rozumie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#34 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 11 październik 2007 - 07:36

Nie przesadzałbym też z zarzutem centralnego kadru. Sporo zdjęć profesjonalistów też ma centralny kadr i nikt się tego nie czepia.

No najlepiej to niczego się nie czepiać tylko zachwycać fatalnymi kadrami zrobionymi w dodatku w komfortowych warunkach, gdy zwierzaki nie uciakają :eek:
Sorry, ale nie tędy droga do lepszych zdjęć. Myślę, że BlueDun to doskonale rozumie.


Nie napisałem, żeby niczego się nie czepiać. Tak jak Korbie, nie podoba mi się perspektywa. Natomiast uznawanie, że centralny kadr jest zawsze niewłaściwy, uważam za conajmniej dyskusyjne. A dotyczy to zwłaszcza zdjęcia ptaka otoczonego dookoła wodą i "wziętego" nieco z góry. Czasem zarzucasz autorom fotek brak krytycznego spojrzenia na własne dokonania, a nie potrafisz przyjąć odmiennej, niż twojej, oceny innego forumowicza. :-/ Pozdrawiam

#35 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 październik 2007 - 07:45

No w pewnych uzasadnionych wypadkach kadr centralny jest tym właściwym. Ale jego uzywanie paradoksalnie jest bardzo trudne i raczej mało właściwe w przypadku "kaczki wziętej z góry", bo takie zdjęcie staje się strasznie... pospolite ( no, chyba że to jest np. lodówka - mam na myśli gatunek kaczki ;-) )

A Michalv ma rację że czasem nawet świetni fotografowie są chwaleni za kiepskie fotki... że tak dla przykładu podam pewien album Wołkowa ;-) gdzie znajdują się piękne sceny jakich mało! ale obok nich fotki, które na tym forum byłyby słusznie zjechane za naprawdę mocno przeciętną jakość...

A tu przykład IMHO dobrze wykorzystanego centralnego kadru, w wykonaniu właśnie Wołkowa: http://www.bstok.pl/fotoart/?foto=169 ;-)

:ninja:


#36 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 11 październik 2007 - 09:01

Myślę, że gdyby ta dzierzba (mam nadzieję, że nie pomyliłem gatunku) autorstwa Wołkowa, znalazłaby się na forum, pojawiłoby się dość szybko kilka komentarzy dotyczących centralnego kadru :mrgreen: I nie byłyby to komentarze pochlebne.
Ale może się mylę...

#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 październik 2007 - 09:33

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Wołkowa na forum ;-)

Ale serio, wiele z jego fotek w albumie który oglądaliśmy podczas pleneru były po prostu kiepskie, i to mocno ( np. zupełnie rozmazane... ). Co innego że inne był naprawdę ciekawe ;-)

:ninja:


#38 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 październik 2007 - 13:02

A tu przykład IMHO dobrze wykorzystanego centralnego kadru, w wykonaniu właśnie Wołkowa: http://www.bstok.pl/fotoart/?foto=169 ;-)

:hmmm: Ja się do końca nie znam, czytałem jakieś książki na temat kompozycji obrazu czy w ogóle fotografii, ale to zdjęcie jest dla mnie przykładem właśnie tylko takiej sobie fotki. Nie ma w niej nic szczególnego. Tomajk robi znacznie lepsze.

TUTAJ mam zdjęcie wprawdzie krajobrazu gdzie kadr centralny jest chyba bardziej uzasadniony, ale można mieć też inne zdanie.

#39 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 11 październik 2007 - 13:39

Rozwinął się temat kadru centralnego. Może jeszcze jeden przykład
http://henrykjanowsk... ... DZIERZBA_GĄSIOREK_/_Lanius_collurio_/_Red-backed_shrike

#40 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 11 październik 2007 - 17:35

rozpętała sie zażarta dyskusja na temat kadru w fotografii( czytaj w sztuce robienia zdjęć )

wyrażę swoje skromne zdanie:
1 . kadr jest nieodłącznie związany z kompozycją , jest wiele teorii na ten temat , najbardziej klasyczna dotyczy tzw. złotego podziału w kadrze prostokątnym.
2.najtrudniejsze jest (podobno) komponowanie w kadrach kwadratowych.
3 . umieszczenie w "mocnym"punkcie kompozycji głównego tematu jest jak najbardziej celowe -akademickie.
4.kompozycja to niejako opowieść autora , który decyduje jak mamy ( choć nie musimy ) odczytac jego przesłanie , czyli generalnie ma nam dopomóc w obejrzeniu prezentowanej sceny.
5. majac na uwadze ,że europejczycy czytają od prawej do lewej , tak należy opowiadac swoją historię (zwróćcie uwagę , że akcja komiksów manga japońskich dzieje się jakby w drugą stronę)
6. kadr centaralny jest jakby stworzony do portretu .


nie będę Was zanudzać , oczywiście zasady są po to by je łamać ! , ale nie połamać.
kompozycja jej rodzaj jest sporem od wieków dreczącym teoretyków malarstwa i innych sztuk.
odpowież - dlaczego nie centralnie - bo ma byc dynamicznie jest do obrony.

nie można natomiast mysleć sztampowo , bezkrytycznie wykorzystując zasłyszane informacje .
nie ma kadrów nudnych , powszednich , takich sobie , są takie jakie je uczynili ich twórcy , czasem trzeba sie wysilić i "poczachować " co nam chce powiedzieć twórca autor - a nie z gruntu nie zgadzać sie z jakimś sposobem kadrowania ( czytaj opowiadania historii)

aby nie przynudzać bardzo podoba mi sie to imho , które powinno byc zawsze dodane do wypowiedzi.

IMHO jako przykład artystycznych fot zimorody: guesta1 nr.44 i kolegi ( sorry zapomniałem) nr. 33i.34 i n. moja sikorka modra ( ta w patykach :oops: )
artyzm moze być różny jak różni są twórcy , każdy z nas ma talent , zaprezentowane przykłady są dla mnie artystyczne w sensie malarskim .
pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych