Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wizje Natury 2019 w Izabelinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • Wiek: 56
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 2 tygodni temu

Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinoski Park Narodowy zapraszają na jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”.

Termin: weekend 16-17 listopada
Miejsce: Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38, Izabelin pod Warszawą.

Zagraniczną gwiazdą „Wizji” w tym roku będzie wielokrotnie nagradzany fotoreporter i ekolog tropikalny Christian Ziegler. Christian uwiecznia historie mieszkańców lasów tropikalnych na całym świecie, a jego praca służy przede wszystkim ochronie przyrody.

Z tropików przeniesiemy do Północnej Antarktyki, by zanurzyć się w jej lodowatych wodach z nurkiem i przyrodnikiem - Wojciechem Nawrockim. Celem wyprawy do krainy lodu była realizacja ambitnego „Projektu Antarktyka” – albumu fotograficznego i ilustrowanej książki dla dzieci.

Czy trzeba wyruszać na dalekie wyprawy, by stworzyć wyjątkowe fotografie? Na „Wizjach” przekonujemy się, że polska przyroda niczym nie ustępuje tej egzotycznej. Jerzy Grzesiak i Michał Ludwiczak z ZPFP fotografują głównie dzikie zwierzęta, w tym ptaki wodno-błotne. Zapraszają nas w świat dzikich mieszkańców zbiornika Jeziorsko.

Ulotne chwile zatrzymane w kadrze zaprezentuje niezwykle prężny, choć jeden z najmniejszych okręgów ZPFP - Okręg Toruński.

Jakie ptaki z innych stref klimatycznych pojawiają się w Polsce i jakie powinniśmy mieć do nich podejście? Mistrz snucia opowieści, Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie, podpowie nam też, jak mówić o przyrodzie, żeby ludzie słuchali.

ZPFP przykłada dużą wagę do tego, aby zrzeszone w nim osoby uprawiały swoją pasję nie szkodząc naturze i w zgodzie z Kodeksem Etycznym ZPFP. W tym roku Związek zaprosił dr hab. Sabinę Pierużek-Nowak, prezes Stowarzyszenia dla Natury Wilk, która opowie o tajemniczym życiu tych drapieżników i podpowie, jak je fotografować bez szkody dla dzikich modeli.

„Wizje Natury” to jednak przede wszystkim konkurs przyrodniczych pokazów multimedialnych złożonych ze zdjęć, ujęć filmowych i muzyki. Jedna z tych wyjątkowych, osobistych „wizji natury” zdobędzie specjalną Nagrodę Publiczności przyznaną przez widownię. Na Festiwalu poznamy także finalistów i zwycięzców prestiżowego konkursu na Fotografa Roku ZPFP.
Na uczestników Festiwalu czeka też wystawa zdjęć ZPFP oraz strefa wystawców sprzętu fotograficznego, wydawnictw przyrodniczych i fotograficznych oraz organizacji pozarządowych.

W tym roku przypada nie tylko jubileusz Festiwalu, ale i 60-lecie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!
Wstęp na „Wizje Natury” jest bezpłatny.

Festiwal odbywa się w weekend 16-17 listopada w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego przy ulicy Tetmajera 38 w Izabelinie pod Warszawą.

Szczegóły:
http://www.zpfp.pl/wizje-natury/2019

i na FB: https://www.facebook...26729417802380/

 

-- M.Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych