Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Własny hosting zdjęć Fotoprzyrody?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Igor

Igor
  • Nowa postać
  • 46 postów

Napisano 26 październik 2019 - 09:15

Zdarza się, że darmowe serwery już po tygodniu kasują zdjęcia. Wiele wartościowego materiału przepada (vide http://www.fotoprzyr...jące-linki-itp/). Niektóre tematy focone są tak rzadko, że cały wątek składa się z wygasłych zdjęć. A gdyby tak założyć własny hosting zdjęć? OVH, najstabilniesze w tych sprawach, oferuje hosting który dla takiego forum jak to powinien wystarczyć - 100 gb z nielimitowanym transferem za dychę brutto miesięcznie i domeny com za 50-70 złotych rocznie. Jako że na forum wrzuca się mocno zmniejszone pliki to na takim srerwerze upchałoby się ich 100 tysięcy albo więcej. Założyć fotoprzyroda.net z galerią, gdzie pozakładałoby się konta takie jak na forum, ustawiło limity rozmiaru dla uploadowanych zdjęć i byłby spokój za 16-30 zeta miesięcznie. Składka do przełknięcia dla userów i mamy zabezpieczenie przed powtórką z imageshacka. Albo podpięcie pod domenę obrazki.fotoprzyroda.pl. Plus ktoś kto ogarnie postawienie tego, ale na każdym forum paru mądruch siedzi. Pamiętam jak przeprowadzaliśmy forum Rometa 125, którego jestem adminem. Dwóch ogarniętych informatycznie i mamy własny hosting z załącznikami.

Z czatowni? Z podchodu? Nie, z doskoku...

Lumix 12-32/3.5-56, 35-100/4.0-5.6, 100-300/4.0-5.6 Power O.I.S. II, body Lumix GX80 (Micro 4/3)

#2 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 585 postów

Napisano 26 październik 2019 - 21:13

To jest myśl!!.

#3 Roby

Roby

Napisano 26 październik 2019 - 22:59

Też mi się to podoba, zwłaszcza od kiedy flickr stał sie płatny, wolałbym naszym chłopakom płacić za hosting niż amerykańcom. Obecnie też linkuję z galerii fp, ale tam limit jest nieco mały (tylko 1 gb) i już dochodzę do granicy.

#4 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 3 tygodni temu

Ponieważ nie wrzucam zdjęć bo mierzi mnie to wszystko jestem na tak.

#5 therek (Cezary Morga)

therek
  • Nowa postać
  • 6 postów

Napisano 2 tygodni temu

@Igor, a możesz podesłać link do tej oferty OVH? Bo jakoś nie mogę znaleźć.