Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pierwszy aparat do ptaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 24 październik 2019 - 13:00

Wiem, że na tym forum to raczej rządzi sprzęt z wyższej półki :) ale jako że siedzicie w temacie, to może ktoś będzie potrafił doradzić zupełnie początkującemu :) Mianowicie mój kolega interesuje się ptakami i chciałby zacząć je fotografować, na tę chwilę pewnie głównie jako dokumentację, do późniejszego oznaczenia itp. Z tego co wiem, obserwuje głównie w lesie. U mnie w celach dokumentacyjnych sprawdził się bardzo dobrze kompakt z superzoomem (ten superzoom to było 18x optyczny, dawne czasy ;) ) i myślę, że on też byłby z takiego zadowolony na początek (szczególnie że takim kompaktem zdjęcie jakiejś roślince czy owadowi też się w razie potrzeby zrobi), ale nic więcej nie umiem doradzić - ani wielkości zoomu, ani parametrów, ani marki itp. Kolega podobnie jak ja się nie zna :) więc najmilej widziane byłyby propozycje jakichś konkretnych modeli, które mogłyby mu przypaść do gustu. Aha, najlepiej jeśli aparat byłby niezbyt skomplikowany w obsłudze :D

Dzięki z góry :)


Użytkownik JK edytował ten post 24 październik 2019 - 13:01


#2 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 24 październik 2019 - 13:41

Wazne byloby widziec jaki budzet jest na to przeznaczony.
Polecic moge w tym zakresie Nikon Coolpix P900.

#3 JK

JK
  • Użytkownik
  • 433 postów

Napisano 24 październik 2019 - 13:58

Wazne byloby widziec jaki budzet jest na to przeznaczony.
Polecic moge w tym zakresie Nikon Coolpix P900.

 

Dzięki za polecenie :) Z budżetem też ciężka sprawa, jak się człowiek nie orientuje zupełnie w temacie - z jednej strony na pewno dobrze byłoby nie wydać majątku, ale z drugiej jest pewna granica budżetu, poza którą już nie warto schodzić, bo jakość będzie do kitu. Pytanie, gdzie ta granica leży ;) tzn od jakiej kwoty można kupić coś sensownego.



#4 Aneta671 (Aneta)

Aneta671
  • Nowa postać
  • 1 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 05 grudzień 2019 - 11:19

Też jestem początkującym fotografem i zastanawiam się nad sprzętem. Chcę to robić hobbystycznie a nie zarobkowo więc i funduszy nie mam wielkich. Będę wdzięczna za wszelkie porady:)



#5 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 05 grudzień 2019 - 12:30

Ile to jest "niewielkie fundusze" ?


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#6 miszak

miszak

Napisano 06 grudzień 2019 - 08:25

Ja fotografuję od lat i mam jeden z tańszych aparatów na tym forum Sony a6300. Wiem jedno - niech nie kupuje kompaktu. W lesie jest ciemno. Używa się wysokich ISO. Po wstępnej euforii będzie zmieniał sprzęt.

 


#7 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:21

A ja nie polecam nikona p900 szybko się rozczaruje bo niestety aparat ma ogromny problem z AFem i częściej trafia albo przed albo za modelem-to jest też opinia kilku znajomych co ma ten aparat podobnie jak ja.Jedyne co dobrze w nim wychodzi to filmy ale do tego bym sobie kamere kupiła.Żałuję zakupu bo mój stary sony h5 lepiej się sprawuje.


canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#8 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 grudzień 2019 - 00:14

Chyba trzeba zacząć od bezlusterkowca ale nie wiem jakiego. Jak ktoś myśli tak samo niech coś doradzi. No i trzeba pomyśleć o szklarni czy jest taka w danym systemie,do przyrody oczywiście, minimum 300mm.

#9 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:01

Podanie funduszu było by bardzo pomocne w tych poradach. Bez tego nie ma co gdybać. Ja bym jednak poszedł w kierunku lustrzanek a to z tego powodu, że jest do nich większy wybór szkieł niż do bezlusterkowców.



#10 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 grudzień 2019 - 11:37

Oczywista oczywistość, że limit finansowy musi być określony, bez tego ani rusz. Moim zdaniem 4-5 tyś. trzeba przygotować i to dla używek. Suma 2-3 tyś jest zbyt mała. Chociaż może jakiś stary model Canon-a plus Tamron 70-300 USD ( wszystko używane )i można zacząć.

#11 czającysię

czającysię

Napisano 09 grudzień 2019 - 13:21

Ja bym brał obiektyw canon 400mm f5,6 plus najlepsze body na jakie zostanie pieniędzy. Choćby to był stary canon 40d. W słabym świetle nie poszalejesz, ale w dobrym sprawdzi się bardzo dobrze.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych