Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Początek przygody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Turas

Turas
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 11:55

Witajcie serdecznie !

Od jakiegoś czasu jestem biernym obserwatorem zdjęć przyrodniczych i w tym roku postanowiłem sam wybrać się na bezkrwawe łowy. Jako że nie mam ojca prezesa tvnu ani sam nim nie jestem mój budżet to około 4000. Obserwując forum zdałem sobie sprawę że kwota która wcześniej wydawała mi się kwota otwierająca wszystkie możliwości jest sumą którą wydajecie na sam obiektyw. I to w sumie 'takise'. Czy możecie polecić mi sprzęt w tej kwocie, który byłby odpowiedni do rozpoczęcia przygody z fotografią przyrodniczą ? Myślałem nad p900 A resztę kwoty chciałem przeznaczyć na kursy fotografii, ale sam nie wiem czy ten aparat będzie Ok, podobno poza zoomem nie ma za dużo zalet. Zdjęcia wychodzą z niego średnie podobno.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, liczę że tym tematem nie popełniłem żadnego forumowego fopa:)

Pozdrawiam !

#2 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2019 - 13:14

To jeszcze napisz co chciałbyś fotografować i czy bierzesz pod uwagę zakupy sprzętu używanego?
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#3 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 marzec 2019 - 16:20

@Turas piszesz o P900, więc pewnie chcesz fotografować to co ucieka, czyli ptaki i ssaki. Do tego rodzaju fotografii polecam jednak lustrzankę z teleobiektywem. Za 4000 zł kupisz spokojnie bardzo fajny używany zestaw, np. Tamron 150-600 + Nikon D7100. Kursy fotografii sobie odpuść, natomiast idź w teren i czytaj forum. To lepsze niż wszystkie kursy razem wzięte. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#4 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 02 marzec 2019 - 17:19

Za @Vulpes 

Zgadzam się słowo w słowo.

Tylko DSLR, IMHO unikniesz kupowania dwa razy ;) W Twoim wypadku (kwota) używany. 


Użytkownik fro edytował ten post 02 marzec 2019 - 17:20


#5 Turas

Turas
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 09:45

Co chciałbym fotografować? Na pewno ptaki, tak w locie jak i na drzewach, wiadomo że fajnie byłoby złapać jakiegoś sarniaka czy liska. Używane sprzęty w chodzę w grę, co prawda nie brałem tego pod uwagę bo nie wiem czym się kierować przy ocenie używanego sprzętu.
Co do kursów, dobrze by było jednak żeby ktoś łopatologicznie przedstawił możliwości sprzętu, w końcu nie będę robił zdjęć jak do tej pory w trybie automatycznym :)

#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 marzec 2019 - 10:02

Dobry budżet jak na początek. Proponuję używany canon 300/4 bez is i jakieś używane body. Powodzenia :D


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 Turas

Turas
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 10:07

Dobry budżet bo miał mi to zasponsorowac bank, jak mam brać jak wszyscy kredyt na smartfon za 4000 to wolę wziąć sobie aparat dzięki któremu oprócz siedzenia przed ogniskiem w lesie, będę mógł skoro świt zwinąć obóz i zaszyc się na ambonie. Pewnie nie tak to wygląda wszystko, ale póki co mam tego taki obraz :)

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 marzec 2019 - 10:15

@Turas w ajfonie taż jest aparat. :P Na pewno już pierwsze doświadczenia zweryfikują Twoje wyobrażenia, zwłaszcza w kwestii fotografowaniu zwierzyny z ambon. Dla lepszej perspektywy lepiej bowiem jest być na tym samym poziomie co zwierz.

 

Jest jeszcze taka całkiem fajna opcja: już za mniej niż 3000 zł można kupić Tamrona 100-400. Za resztę pieniążków kupić jakieś używane body.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 Turas

Turas
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 13:16

@Turas w ajfonie taż jest aparat. :P Na pewno już pierwsze doświadczenia zweryfikują Twoje wyobrażenia, zwłaszcza w kwestii fotografowaniu zwierzyny z ambon. Dla lepszej perspektywy lepiej bowiem jest być na tym samym poziomie co zwierz.

 

Jest jeszcze taka całkiem fajna opcja: już za mniej niż 3000 zł można kupić Tamrona 100-400. Za resztę pieniążków kupić jakieś używane body.

 

 

Ok rozumiem, znalazłem faktycznie ten obiektyw w tej cenie jak mówisz, ale body za 1000 nowego nie dostanę. Co zatem proponujesz ? 

 

Swoją drogą ten obiektyw wygląda epicko :) kawał skurczybyka ! 



#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 marzec 2019 - 16:13

@Turas to całkiem małe szkło. :-) Jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz jakiś używany korpus za 1000 zł lub nieco tylko więcej. Rozglądał bym się za Nikonem D7000 lub Canonem 7D. Na start miałbyś naprawdę fajny zestaw.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 Turas

Turas
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 20:58

Dziękuje Wam bardzo, mam nadzieję, że jeszcze nieraz uzyskam tu pomoc, 

 

udanych łowów i dobrego wieczoru, pozdrowienia ! 



#12 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 06 marzec 2019 - 17:47

Żona używa Tamron 150-600 i Nikon7000 . Bardzo sobie chwali ten zestaw .Pozdrawiam .


NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV


#13 mopato10

mopato10
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Wiek: 54
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 07 marzec 2019 - 17:05

Witajcie serdecznie !

Od jakiegoś czasu jestem biernym obserwatorem zdjęć przyrodniczych i w tym roku postanowiłem sam wybrać się na bezkrwawe łowy. Jako że nie mam ojca prezesa tvnu ani sam nim nie jestem mój budżet to około 4000. Obserwując forum zdałem sobie sprawę że kwota która wcześniej wydawała mi się kwota otwierająca wszystkie możliwości jest sumą którą wydajecie na sam obiektyw. I to w sumie 'takise'. Czy możecie polecić mi sprzęt w tej kwocie, który byłby odpowiedni do rozpoczęcia przygody z fotografią przyrodniczą ? Myślałem nad p900 A resztę kwoty chciałem przeznaczyć na kursy fotografii, ale sam nie wiem czy ten aparat będzie Ok, podobno poza zoomem nie ma za dużo zalet. Zdjęcia wychodzą z niego średnie podobno.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, liczę że tym tematem nie popełniłem żadnego forumowego fopa:)

Pozdrawiam !

A ja się wyłamię. Jeżeli zaczynasz przygodę z fotografią to na początek polecam ci wspomnianego Nikona P900. Wydasz połowę przeznaczonej kwoty. Aparat możesz mieć praktycznie zawsze ze sobą (wielkość). Ja też interesuję się fotografią przyrodniczą. Zobacz moje zdjęcia tym aparatem na www.

Pavio.flog.pl

pozdrawiam


Użytkownik mopato10 edytował ten post 07 marzec 2019 - 17:06


#14 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 18:16

@mopato10 pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. W wypadku fotografii wielkość ma znaczenie, chodzi o matrycę. Zakres ogniskowej od 4,3 mm do 357mm [ ekw. dla 35 mm ] też nie służy jakości obrazka. Teraz kolega wyda 2 tysiaki na kompakt a później i tak będzie szukał lustrzanki. Przerabiałem ten temat.



#15 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 07 marzec 2019 - 18:20

.


Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 07 marzec 2019 - 18:21

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#16 mopato10

mopato10
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Wiek: 54
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 07 marzec 2019 - 19:11

No na pewno jest to pewien kompromis ,ale jak kolega dopiero zaczyna przygodę z fotografią to nie wiem czy lustrzanka to najlepszy pomysł. Sam wiele razy się zastanawiałem nad lustrzanką (miałem do testów pożyczoną) ale się nie przekonałem. Z p900 mogę iść na każdy spacer z naprawdę małą torbą i sfotografować zarówno ptaka czy sarnę z daleka jak i ważkę z paru centymetrów. Nie mam żadnych innych kosztów a lustrzanka to jednak pogoń za kolejnymi drogimi obiektywami. Na pewni lustrzanka to lepsza jakość zdjęcia no ale coś za coś. Pozdrawiam


Użytkownik mopato10 edytował ten post 07 marzec 2019 - 19:11


#17 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 marzec 2019 - 19:28

@mopato10 lustrzanka z teleobiektywem to przede wszystkim możliwość ładniejszego rozmywania tła i używalność sprzętu w słabych warunkach oświetleniowych (wyższe użyteczne ISO). Żaden kompakt tego nie da. I dlatego ludzie polecają lustrzanki do fotografii przyrodniczej. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#18 fifrak

fifrak
  • Małomówny
  • 23 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 18:26

Podobnie jak poprzednicy polecę Ci używany sprzęt. Korpus Nikona najlepszą cenę będziesz miał przy D7000 lub 7100. Natomiast jako obiektyw myślę, że lepszym wyborem będzie AFS 70-300 używany w podobnej cenie co korpus około 1000-1500zł. I za pozostałą kwotę do 4k masz jeszcze statyw za około 200-400, plecak następne 200-300, 2 karty pamięci następne 200zł.
Na takim zestawie z pewnością łatwiej będzie Ci się nauczyć operować sprzętem, jak i dostrzec jak chcesz się dalej rozwijać. I nie będziesz się wkurzał na ułomności tego zestawienia. Jak będziesz chciał mieć coś szerzej to możesz w dobrej cenie kupić np. 18-105 lub 16-85.
Na pewno daruj sobie korpusy z serii d5xxx czy d3xxx będziesz więcej klnął niż robił zdjęć, a już tym bardziej w połączeniu z obiektywami kitowymi, jak 18-55 czy 55-300.

Użytkownik fifrak edytował ten post 26 marzec 2019 - 18:27






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych