Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Rzadkie motyle.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 Roby

Roby

Napisano 28 czerwiec 2007 - 14:49

To może niech wklejają tu zdjęcia Ci którzy na pewno wiedzą, że dany motyl jest rzadki. I nie będzie pytań i drugiego wątku o motylach.

#62 modliszqa

modliszqa
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 10:24

ładny ten Twój wątek Pawle :)
pozdrawiam Jola ----------------------------------------------- nadal canon a620 +dcr250 ew msn202 :)

#63 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 13:07

Przychylam się do twojego pomysłu, Roby.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor

#64 Paweł

Paweł

Napisano 30 lipiec 2007 - 20:07

Dla odświeżenia wątku - znacie takiego bielinka?
17.)
Dołączona grafika
SONY 828

Bielinek rukiewnik Pontia daplidice - najrzadszy z naszych "zwykłych bielinków" - najczęściej spotykany na suchych łączkach, o charakterze stepowym. W jedne lata b. rzadki, w inne częstszy, jak np. w tym roku.

#65 Paweł

Paweł

Napisano 06 sierpień 2007 - 08:45

Miłośnikom moich fotek (a zwłaszcza oponentom :-)) polecam nowy NATIONAL GEOGRAPHIC z sierpnia, str ok 30 (początek pisma nie jest numerowany)

#66 TomekP

TomekP

Napisano 10 sierpień 2007 - 09:02

Widziałem sierpniowy National Geographic. Czyli ten modraszek jest rzadkim motylem?( sorry za małą GO)

18.
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#67 Paweł

Paweł

Napisano 10 sierpień 2007 - 13:27

Niestety rozpoznawanie modraszków jest trudne, jest kilkanaście dośc podobnych gatunków, do tego często przekłamany jest odcień błękitu (zwłaszcza w atlasach :-)) nawet fachowiec woli zerknąć na spód (układ i kolor kropek) i wiedzieć gdzie i kiedy zrobiona fotka, Ważna też jest strzępina skrzydeł (czyli te białe włoski wkoło) oraz szerokośc ciemnego obramowania skrzydeł. Polecam dobry atlas i wizytę w muzeum mającym kolekcję polskich motyli dziennych.

Na zdjęciu bez wątpliwości jest najpospolitszy Modraszek ikar . Ulubiony obiekt fotografujących owady. :-)

To jest trochę tak, że "zawsze i wszędzie" jest ikar, a rzadsze modraszki wymagają bardziej specyficznych siedlisk, roślin zywicielskich. albo występują w jakiejś konkretnej porze roku. Ikar ma 3 pokolenia, lata właściwie cały sezon w różnych środowiskach. Na przykład jeden z niewielu motyli, jakich nie udalo mi się sfotografować w Polsce, to Modraszek Eroides, w sumie dośc podobny do ikara (ma jaśniejszy, bardziej "błękitny" kolor i szerszą ciemną obwódkę skrzydeł), występuje na polskich "kresach wschodnich" czyli gdzieś tak od Bugu do puszczy knyszyńskiej i żyje w suchych sosnowych młodniakach na szczodrzeńcu ruskim. W ciągu ostatnich 10 lat kilkakrotnie go szukałem i nie trafiłem. Biorąc pod uwagę, ze wyjazd z warszawy w tamtą stronę to jakieś 400-600 km w obie strony, to pewnie przejechałem "na darmo" ze 3000 km (na szczęście były inne "trofea")

#68 TomekP

TomekP

Napisano 10 sierpień 2007 - 15:08

Dzieki za cenne informacje.
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#69 PiotrRom

PiotrRom
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 18:49

Witam wszystkich fajny watek,szczerze powiem że jak na razie to dla mnie czarna magia z odrużnianiem gatunków motyli. Te bardziej rozpoznawalne jakoś mi sie udaje.

Na ostatnim spacerku udało mi się sfocić Mieniaka Teczowca, najpierw myślałem że to wielka rzadkość, ale w atlasie podają - pospolity - buuuuu....
Ale nigdzie w wątku nie moge znaleźć tego motylka więć pozwole sobie zamieścić

19.
[img][img]http://img32.imageshack.us/img32/9872/p1280989.jpg[/img][/img]

20.
[img][img]http://img232.imageshack.us/img232/7409/p1280976.jpg[/img][/img]

21.
[img][img]http://img196.imageshack.us/img196/1236/p1280992.jpg[/img][/img]
Fotoamator

#70 abraply

abraply
  • Nowa postać
  • 780 postów

Napisano 2 tygodni temu

Studies have linked with help them to mature and human peripheral antiestrogenic effect of life does lasix lower blood pressure Zanisi M, et al

#71 Hiereit

Hiereit
  • Nowa postać
  • 776 postów

Napisano 2 tygodni temu

Metzger, Illkirch, France, in which an IRES internal ribosomal entry site driven second cistron targeted into the 3 untranslated region of the endogenous Alb locus was used to provide strong hepatocyte specific transcription and translation of the Tamoxifen inducible CreERT2 protein clomiphene citrate men revia ciprofloxacin ophthalmic ointment usp 0

#72 fleencumn

fleencumn
  • Nowa postać
  • 784 postów

Napisano 2 tygodni temu

Breast Cancer Index identifies early estrogen receptor positive breast cancer patients at risk for early and late distant recurrence how to take doxycycline hyclate nafcillin will decrease the level or effect of selpercatinib by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism

#73 Fueplejed

Fueplejed
  • Nowa postać
  • 757 postów

Napisano Tydzień temu

In patients with nonmetastatic cancer, both the disease itself, through an association with increased local and systemic inflammation, and its treatment can pose challenges to skeletal integrity stromectol tablete