Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Siatki maskujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#21 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 22:28

mmosk, a może zdalne wyzwolenie migawki?

Czasami dobre, ale co to za frajda?? Przyjemniej jest posiedziec po cichu i czekac. Fakt, ze sie marznie. Zgadzam sie, ze ta metoda jest czasami najlepsza. Ale to naprawde specyficzne sytuacje. Dla przykladu moge podac jedno. Czasami spotyka sie sytuacja jaka mialem w tym roku. Czyli trup wieloryba a na nim zeruje od groma ptakow (glownie fulmary i klka mew). Robiel pojedyncze ptaki ale chcialbym miec caly plan. Tak wiec wszedlbym do wody, ptaki by uciekly ale i tak zaraz wroca. Postawilbym wtedy aparat na statywie i wybral jakis kadr aby bylo widac calosc padliny. Najelpeij oczywiscie jakby aparat byl jeszcze jakos zabezpieczony na wypadek gdyby ptaki go wywrocily. No i wyszedlbym z wody. Czekam az sie zleca ponownie do padliny i robie serie zdjec. Oczywistym jest, ze podobnie mozna zrobic z otworami foki. Jednak jak sie siedzi to tak jak eskimosi co czekali az sie pojawi aby nania zapolowac. Jakas dodatkowa adrenalina jest. Foce sie nie szkodzi bo ma i tak wiele otworow i jak nie z tego to z innego skorzysta. Jednak na przyszlosc bede tez myslec o takim wyzwalaniu z pilota. Nie podoba mi sie tylko to, ze nie ma sie ostatecznie wplywu na kadr.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#22 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 14 listopad 2007 - 23:08

mmosk, obiektyw dłuższy z zoomem i masz wieksze szanse(dalej ) plus możliwośc panowania nad kadrem :)

#23 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 23:24

mmosk, obiektyw dłuższy z zoomem i masz wieksze szanse(dalej ) plus możliwośc panowania nad kadrem :)


Pewnie, ze sie ma. Tu jednka byla mowa o robieniu zdjec za pomoca zdalnego sterowania.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#24 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 23:39

mmosk, heh, rozumiem co masz na myśli, nie brałem tego argumentu pod uwagę ;-)

:ninja:


#25 Xzazax

Xzazax
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Lokalizacja:
    Chełmno

Napisano 09 styczeń 2008 - 19:49

Tak w ogóle to witam was wszytkich :beer:
Co powiecie o tej siatka Dobra bedzie na czatownie? I wymiary 3x3 starczą?

#26 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2008 - 19:58

Xzazax, ta siatka to klasyka. Sam sobie chyba wreszcie kupię... tyle że nie mam jeszcze konta na Alle :mrgreen:
Co do wymiarów - to musisz sam zdecydować i przewidzieć jak duża jest ta czatownia... ale powinno wystarczyć.

Ja planuję taką siatkę właśnie nieco podrasować - powplatać jakieś trawy, liście, może skrawki materiału - powinno dać lepszy efekt.

:ninja:


#27 terenowiec.

terenowiec.
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 17 maj 2008 - 07:21

Odświeżę wątek o siatkach maskujących. Widzę, że większość z Was jakieś siatki posiada. Moja siatka Wojsk Polskich już się kończy, poza tym była mało szczelna, gdyż miała sporo dziur. Stoję więc przed pilnym zakupem. Chodzi mi o siatkę osobistą, pod którą będę mógł się schować 2x2m, 2x3m, 3x3m. Raczej nie większe. Gdzie proponujecie siatki takie kupić? Czy możecie podać adresy sklepów internetowych? Ile trzeba za siatkę taką zapłacić?

Ja znalazłem coś takiego, ale wygląda ona na mało szczelną (maskującą):
http://www.allegro.p...?ite ... słany.

Drugą siatkę znalazłem w jednym ze sklepów. Nie wiem, czy to inna siatka, czy inaczej zrobione zdjęcie, ale przedstawia się znacznie lepiej. Co myślicie o tej?:
http://www.rangersho...hp?product=3024

Jezeli macie jakieś propozycje to piszcie.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Od przyrody bardziej kocham tylko moją Kasię, która też jest przyrodą!

#28 terenowiec.

terenowiec.
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 20 maj 2008 - 14:54

Tak się przypomnę. Czy coś Koleżanki i Koledzy możecie powiedzieć o podlinkowanych post wyżej siatkach maskujących? Czy macie jakieś swoje sprawdzone siateczki? I gdzie można je kupić?
Od przyrody bardziej kocham tylko moją Kasię, która też jest przyrodą!

#29 pablodragon

pablodragon
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 20 maj 2008 - 18:59

Ja kupiłem taką http://allegro.pl/it... ... 50_m2.html
Własnie dzis przyszła jest dosc gesta wydaje sie ok ale to sie sprawdzi w terenie w czwartek

#30 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Mirsk(Góry Izerskie)

Napisano 20 maj 2008 - 21:23

http://allegro.pl/it... ... 00_m2.html

Ta wydaje się dosyć dobra, nie widać w niej żadnych szczelin, nie wiadomo tylko jak z wentylacją, ale zawsze można jakąś siatkę zieloną wstawić, żeby mieć czy oddychać...
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#31 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 20 maj 2008 - 21:44

terenowiec., z drugiego linku wygląda ok. Moim zdaniem to są dwie różne siatki. Ja mam taka jak podał pablodragon, jest niezła, oczywiście ubranie też mam moro.
matzone ma taką jak podał dombek, jest o wiele gęstsza od mojej, tylko kolory ma dość mocne, po lekkim podmalowaniu jest ok.

#32 terenowiec.

terenowiec.
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 20 maj 2008 - 22:04

Tą, którą ma pablodragon w zasadzie mam. Jest to siatka Wojska Polskiego i te maskujące glony z czasem się odrywają. Poza tym moja jest już mocno wyskubana. Natomiast ta druga, zaproponowana przez Dąbka, wydaje się w zbyt regularne formy geometryczne, stąd myślę o siatkach i trwalszych i bardziej jednorodnych kolorystycznie. Takie właśnie wydają mi się te umieszczone w poprzednich moich postach.
Od przyrody bardziej kocham tylko moją Kasię, która też jest przyrodą!

#33 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 20 maj 2008 - 23:34

pablodragon, daj znać jak się sprawuje. Od dłuższego czasu rozważam kupno tej właśnie siatki.

#34 pablodragon

pablodragon
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 21 maj 2008 - 06:36

ok ok jak tylko pojade gdzies w teren ale to w czwartek bo dzis mam jeszcze szkołe :-P

#35 ArturMaly

ArturMaly
  • Małomówny
  • 20 postów

Napisano 22 maj 2008 - 18:42

pablodragon, i jak odbył się test bojowy??
Pentax K10D Tele: Tair-3S 4,5/300 Macro: DA 18-55 + Helios 44M-4 Velbon RUP-4 + GoldPhoto YH430

#36 pablodragon

pablodragon
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 22 maj 2008 - 21:06

nie odbył sie dzis :cry: zabrakło transportu niestety ale moze cos do poniedziałku sie uda zrobic

#37 miszak

miszak

Napisano 13 sierpień 2008 - 14:28

Kupiłem siatkę czeską na ALLEGRO. Siatka jest ok z jednym zastrzeżeniem. Czeskie siatki sa realnie dużo mniejsze niż podane wymiary. Mierzone są po naciągnięciu. Moje 2x3 wyszło 2,4x1,6 także bierzcie na to poprawkę. Kolega ma siatke USA i jego trzymała wymiar. Oczywiście cena u niego była amerykańska a u mnie czeska ;-)
Siatki w regularne formy geometryczne są to siatki przeciwlotnicze do maskowania dużych obszarów raczej na siatkę osobistą nie bardzo się nadają.
Mój znajomy sprzedał mi najlepszy patent na siatkę maskująca. Zwykłą siatkę rybacką wrzuca się do stawu w rzęsą wodną. Po wyjęciu maskowanie jest baaardzo naturalne. Pachnie też naturalnie ;-)

 


#38 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 13 sierpień 2008 - 15:17

maskowanie jest baaardzo naturalne. Pachnie też naturalnie

I naturalnym może być podgryzanie przez sarnę :-P
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#39 kojot

kojot
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 21 październik 2008 - 18:01

a co powiecie o tej? http://www.allegro.p... ... 00_m2.html

#40 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 21 październik 2008 - 18:18

a co powiecie o tej? http://www.allegro.p...wa_7_00_m2.html


Śmiało mogę polecić! Kupiłem taką 3x6 i zrobiłem sobie z niej dwie ;-)
Jest bardzo gęsta i w terenie dobrze się spisuje.
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych