Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Siatki maskujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 luty 2007 - 22:48

Rozgladam się za jakąś siatką maskującą. Używał ktoś czegoś takiego?

http://www.allegro.p... ... zl_mb.html

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#2 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 luty 2007 - 08:27

Ja kupiłem podobną siatkę tylko czeską chyba 2x3 m ale jeszcze nie sprawdzałem jak sie spisuje w terenie siatka jak siatka doczepisz kilka listków kupionych w sklepie z sztucznymi kwiataki i bedzie się spisyawała jak trzeba.
Wojtek

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 luty 2007 - 20:45

Dzięki Wojtek :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 26 luty 2007 - 21:29

Polecam Poliamidową siatkę (tzw GLONY) mozna ją w terenie zostawiać bez obawy że zgnije :)
Wszystkie z dodatkiem naturalnych włókien są kłopotliwe :(
http://www.allegro.p... ... id=1554007
Dogadaj się z gościem odnosnie wymiarów ,uważam że wymiar 4 x 3m jest wystarczajacy .

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 luty 2007 - 22:04

Już zalicytowałem tą z pierwszego posta. Zobaczymy jak sie będzie sprawować :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 SeKa

SeKa
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:49

Rozgladam się za jakąś siatką maskującą. Używał ktoś czegoś takiego?

http://www.allegro.p... ... zl_mb.html


ja taką mam, jest fajna bo dwustronna, nie nasiąka wodą, no i dzięki nacięciom siatka nabiera wyglądu liści.
wadą jest to, że te nacięcia są spore i chyba trochę za duże prześwity się robią, ale złożona na 2 jest jeszcze lepsza :-)

#7 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 kwiecień 2007 - 20:52

ja taką mam, jest fajna bo dwustronna, nie nasiąka wodą, no i dzięki nacięciom siatka nabiera wyglądu liście.
wadą jest to, że te nacięcia są spore i chyba trochę za duże prześwity się robią, ale złożona na 2 jest jeszcze lepsza


Potwierdzam tą opinię. Szkoda tylko, ze nie mam kiedy jej wypróbować w terenie :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#8 SeKa

SeKa
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 maj 2007 - 21:22

błotniakowa czatownia
Dołączona grafika

#9 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 22 maj 2007 - 17:48

ja dzis zamowilem taką siatkę jaką ma seka ciekawość jak sie spisze w terenie :mrgreen: jak dobrze to koniec z czatowniami. Boje sie tylko, ze przy takich upalach jak dzis sie tam ugotuje..

#10 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 08 czerwiec 2007 - 22:47

I ja, chyba taka zamówię. Chciałem zrobić sam, ale czasu brakuje :-(

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 czerwiec 2007 - 21:32

Ja będę chciał zamówić zwykłą poliamidową i zrobić sobie kamuflarz ghilie - ale podobnie jak u Morava czasu brakuje :-/ i chyba umiejętności. Się zobaczy. W najgorszym wypadku po prostu na siebie ją zarzucę - lepsze to niż nic ;-)

:ninja:


#12 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:57

A co powiecie o tym: http://www.military....od=1158&cat=147
Moze być, ponieważ planuje jego zakup...

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 15 lipiec 2007 - 21:06

Czarny zwierz, powinna być ok. Ostatnio siedziałem pod podobną siatką, nawet bez dodatków z naturalnych liści i gałązek. Sarny przebiegły obok mnie nie zwracając na mnie najmniejszej uwagi. Nawet zaczęły biec w moją stronę :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#14 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 16 lipiec 2007 - 20:19

a mi moją siatkę maskującą ktoś z lasu ukradł :sad: :sad: :sad:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#15 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:31

michal, no nie mów że sie zdziwiłes jak ci siate podprowadzili.
Tego nie zostawia się w lesie, no chyba że stara jakaś i spisana na straty.
Moja jest nowka więc nie wynosze jej w teren tylko od czasu do czasu rozwine, popatrzę i do szafy chowam :mrgreen:
Wojtek

#16 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 16:06

Witam
skoro juz jest taki watek to mam kilka pytan. Chodzi o barwe siatki maskujacej. A wlasciwie o to czy wszelkiego rodzaju siatki maskujace barwy letniej (znaczy sie wszelka zielen i brazy) sprawdzaja sie zima gdy jest snieg. miejsce to oczywiscie rejony lesne i polany. czy probowal ktos z was przysypywac taka siatke sniegiem aby stawala sie bardziej naturalna dla otoczenia. Pytanie wynika oczywiscie z tego, ze o ile wybor siatek "letnich" jest wielki to zimowych jest malo i sa relatywnie drogie.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 18:12

mmosk, a ten... może prześcieradło poświęcić? saerio mówię, już o tym myślałem. Jak znam życie to babcia będzie miała nieco roboty na zimę ;-) w sumie nie powinno być wielkiego trudu uszyć rodzaj peleryny z prześcieradła i nawet maznąć ją tu i ówdzie czymś ciemniejszym - nawet niedźwiedzie polarna mają ciemniejsze plamy ;-)

:ninja:


#18 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 listopad 2007 - 23:39

Sam planowałem wykorzystać prześcieradła :-)
Mogą się przydać do maskowania i do zasłonięcia miejsc, gdzie jedna część garderoby się kończy, a druga zaczyna. Cieplej i dyskretniej ;-)

#19 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 23:04

nawet niedźwiedzie polarna mają ciemniejsze plamy ;-)


akurat mi nie chodzilo o peleryne czylko cos czym moge dla przyklady zakryc caly namiot czy wiecej wyposazenia. Peleryna dobra jest na schownaie sie w krzakach czy za zaspa snezna na kilka godzin. A i tu wolalbym miec nie plucienna ale z materialu co nie nasiaka woda. Natoamist wracajac do samego tematu siatki to jak chce sie posiedziec powiedzmy caly dien to warto rozstawic jakis namiot i jego zamskowac. stad pytanie o te siatki.

P.S. A niedziwedzie to da sie robic i bez siatki ale przyda mi sie na polnocy na foki bo te sa bardziej plochliwe. z tym, ze tutaj to znowuz kilkunasto godzinne czekanie moze zbyc przy otworze wentylacyjnym foki. Tym bardziej jak chcialo by sie zrobic na szerkim kacie a nie na tele
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 15:52

mmosk, a może zdalne wyzwolenie migawki?

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych