Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Podpisz petycję - powiedz NIE polowaniom na dzikie ptaki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Asmodel

Asmodel
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 19:00

http://niechzyja.pl/dzialaj/petycja/
Pozwoliłem sobie zamieścić link do akcji mającej na celu ukrócenie bezsensownych polowań na dzikie ptaki...

#2 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 18 sierpień 2018 - 22:28

Tematy łowieckie to chyba nie te forum .

#3 Asmodel

Asmodel
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 08:46

Tematy łowieckie to chyba nie te forum .


To są według Ciebie tematy łowieckie???Przeczytaj raz jeszcze na spokojnie i ze zrozumieniem...

#4 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 sierpień 2018 - 10:03

To wolny temat i ja nie widzę problemu w tym by zamieścić taki link popierający sensowną akcję. Przecież zależy nam na ochronie zwierząt nieprawdaż?



#5 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 19 sierpień 2018 - 13:31


To są według Ciebie tematy łowieckie?

A niby jakie?

Bażanty pod ochronę? Bez jaj. Ten gatunek jest sztucznie utrzymywany w Polsce właśnie przez myśliwych. Gdyby nie oni to i bażantów by nie było.



#6 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 19 sierpień 2018 - 13:42

Dlatego uważam że za kilka postów i tak temat łowiectwa zdominuje ten temat .Ale o tym decyduję admin

#7 Maślak

Maślak
  • Użytkownik
  • 506 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Zbychowo

Napisano 19 sierpień 2018 - 15:35

W tym temacie pisze wyraźnie o ptakach łownych, myśliwych i ustawie Prawo Łowieckie. Chyba że nie umiem czytać po polsku. I znowu na forum zrobi się gorąco między "ekologami" i "myśliwymi" a i tak nikt nikogo nie przekona. Zajmijmy się fotografią, tym co nas łączy, a wojna z PZŁ i LP niech się toczy na innym froncie.



#8 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 sierpień 2018 - 16:41

Panowie to wolny temat, jeśli można o muzyce, pijawkach etc. to przecież można i o petycji byle z umiarem i bez kłótni.



#9 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 19 sierpień 2018 - 17:59

Ja nie mam wyrobionego zdania co do tej formy ochrony tych gatunków jak i sposobu w jaki należy to robić . I czy w ogóle trzeba robić petycję  , bo myślę że problem ptactwa wodnego jest szerszy niż ograniczenie polowania  . Mam na myśli zmniejszenie się areału powierzchni wodnych w Polsce , duża penetracja przez ludzi ( wędkarze , myśliwi , żeglarze , turyści , rybacy itd) . Dlaczego petycja uderza tylko w myśliwych ? Przecież pozostałe grupy nie mniej oddziałują na ptactwo wodne , może nawet większe niż myśliwi . Niestety temat myśliwych jest teraz bardzo modny i w ramach ekologicznej wojny wytacza się takie działa . Moja wypowiedź jest wyważona i mam nadzieję że nie podnosi ciśnienia żadnej ze stron .



#10 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 19 sierpień 2018 - 18:11

Oczywiście że podpisane. 
Powinno być zweryfikowane i kto nie podpisał usunięty z forum :)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#11 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 sierpień 2018 - 18:22


Mam na myśli zmniejszenie się areału powierzchni wodnych w Polsce , duża penetracja przez ludzi ( wędkarze , myśliwi , żeglarze , turyści , rybacy itd) . Dlaczego petycja uderza tylko w myśliwych ?

Dlatego, że myśliwi nastawieni są w sposób bezpośredni na eksterminację zwierząt. Ich działanie ma wymiar bezpośredniej eliminacji zwierząt w celach rozrywkowych. Nie jest to działanie takie jak działania innych wymienionych przez Ciebie ludzi, w efekcie których następuje ingerencja w środowisko. Nawet wędkarze w większości wypuszczają złowione ryby, myśliwi swoich trofeów nie wypuszczają. Pomimo, że staram się zachować umiar i nie potępiam w czambuł myśliwych to sympatią do nich nie pałam. Uważam, że łowiectwo pomimo fundamentu tradycji, historii jest rozrywką prymitywną, jak każde związane ze strzelaniem, zabijaniem. 

Też podpisałem petycję, chociaż nie uważam, że należy niepodpisujących eliminować z forum  :D

Merytoryczna dyskusja przyniesie z pewnością korzyści wszystkim biorącym udział w dyskusji.



#12 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 19 sierpień 2018 - 19:47

No to na jakiej podstawie merytorycznej określasz kto jest szkodliwy a kto nie . Chodzi mi o to czy znasz podpisując petycję ile tych ptaków ginie z rąk bezpośrednich czyli myśliwych a ile pośrednich jak wędkarze , turyści czy rybacy . Wiem że nie pałasz do myśliwych ja też mam wielkie" Ale" do myśliwych .  Natomiast jestem przeciwnikiem manipulacji interesów grup ekologicznych które bez poparcia swoich tez podczas zbierania podpisów uderzają w tony najczęściej "bambinistyczne" aby osiągnąć swój cel . Dane maja na wyciągnięcie ręki, PZŁ ma dane ile ptaków zastrzelił w ramach polowań natomiast organizacje ekologiczne nie prowadzą żadnych badań jaki ma to wpływ na populację poszczególnych gatunków i czy jest to związane z myśliwymi czy innymi czynnikami . Organizacje mają jednego wroga - myśliwego .



#13 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:19

Bzdury. Moja miejscowość w której mieszkam to ponad 800ha stawów hodowlanych. Jetem ich stałym bywalcem w celu fotografowania, spotykam tam wędkarzy, rybaków, pracowników gospodarstwa, turystów ale również spotykam mnóstwo ptaków. Wczoraj jeden z największych stawów był pełen ptactwa wodnego aż serce się radowało ale to było do dzisiaj bo Panowie w moro i kapelusikach nie mogli przegapić takiej okazji widząc ogromne skupisko ptaków i się zaczęło. A co? Strzelanina która bardziej przypominała mi lll wojnę światową aniżeli polowanie. Byłem dzisiaj wieczorem, staw pusty a pojedyncze ptaki przerażone, przy okazji znalazłem kilka mew białogłowych bo taki jest efekt strzelania na oślep do skupiska ptaków. @Leśne Oko nie mam zamiaru z nikim wpadać w dyskusje czy sprzeczki poglądowe ale nie pisz takich głupot bo doświadczyłem tego na własnej skórze a dla Ciebie może to tylko teoria lub połknąłeś haczyk słuchając odwiecznych bredni myśliwych o regulacji populacji. A temat jak najbardziej założony w odpowiednim miejscu bo gdzie na forum elektronicznym?



#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:27


Strzelanina która bardziej przypominała mi lll wojnę światową aniżeli polowanie.

A potem na pewno dokładnie policzyli ile martwych ile postrzelonych i te dane przekazali do PZŁ.



#15 Asmodel

Asmodel
  • Małomówny
  • 13 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:30

"Dane maja na wyciągnięcie ręki, PZŁ ma dane ile ptaków zastrzelił w ramach polowań..."
Wierzysz tym danym?Mieszkam i fotografuję na terenie otoczonym stawami hodowlanymi w związku z czym znam i żyję w dobrych relacjach z chlopakami, którzy na nich pracują.Szkoda, że nie widziałeś ile martwych krzyżówek zbierają ze stawów w następnym dniu po polowaniu,że o gatunkach chronionych które wśród nich znajdują i rannych ptakach oraz strzelaniu na przelotach nie wspomnę...

#16 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 19 sierpień 2018 - 22:05

Tak, Leśne Oko, piszesz o odpowiedzialnej postawie PZŁ, ja znam wielu myśliwych i niestety jestem odmiennego zdania. Wrogiem myśliwego jest każde zwierzę, do wrogów się strzela, dokarmianie nie ma na celu pomocy zwierzętom, a jedynie zwiększenie populacji by było do czego strzelać. Zapytany myśliwy kilka lat temu udzielił mi informacji, że nikt by nie prowadził hodowli zajęcy, bażantów i nie dokarmiał ich, gdyby nie dało się do nich strzelać. TO nie organizacje ekologiczne manipulują opinią tylko myśliwi. Ciągle czytam o kolejnych atakach wilków, zagrażających kierowcom łosi, niebezpiecznych niedźwiedzi atakujących każdego kogo popadnie, groźnych myszołowach i jastrzębiach depopulujących kuropatwy. O krukach, które zabijają tylko i wyłącznie młode zające, itp. bzdurach nie mających pokrycia w rzeczywistości, bez myśliwych przyroda się wyreguluje, dlatego każde podpisywanie petycji tego typu uważam za słuszne.



#17 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 20 sierpień 2018 - 04:59

Tylko co napiszecie o petycji o zakazie fotografowania na akwenach wodnych ze względu na .......  i w takim jak ta merytorycznym podejściem . Wszyscy mnie atakujecie a nie wymieniacie swoje spostrzeżenia (Leśne oko piszesz głupoty )- przecież musisz mieć te same zdanie co wszyscy. A  ja  podałem w wątpliwość jaka mnie naszła na merytoryczne określenie petycji .

Co do samych waszych wypowiedzi macie dużo racji ,własnych doświadczeń natomiast zwracam wam uwagę że jest tu trochę hipokryzji . Jeżeli na polowaniu zostały zabite chronione gatunki to czemu nikt nie zawiadomi odpowiednich organów , nie przedstawi dowodów , wszyscy widzą a nikt nie reaguje takie to Polskie  . Czy PZŁ jest odpowiedzialne ? Nie wiem , ale chyba jest w kraju prawo które muszą przestrzegać .PREM statystki nie kłamią  i ilość zwierzyny np płowej wzrasta do dziwnych poziomów i dopóki problem nie dotyka ciebie bezpośrednio ( mówię o bezpośredniej szkodzie ) patrzysz na to z innego stołka .

Myślę że dyskusja jak pisałem na początku zeszła na myśliwych i myślistwo a temat jest o petycji . Czy podpisałbym petycję ? Pewnie tak jeżeli sposób przekazania informacji byłby bardziej naukowy a nie tylko uczuciowy .



#18 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:08

Czy podpisałbym petycję ? Pewnie tak jeżeli sposób przekazania informacji byłby bardziej naukowy a nie tylko uczuciowy .

A ja se fotografuję ptoszory tylko i wyłącznie z powodów uczuciowych i nie interesuje mnie podejście naukowe np w stos. do bażanta. Każde wyjście w teren wzbudza we mnie pozytywne uczucia. Ciekawe z jakiego powodu strzela się do kaczek. Fotografuję bo lubię i co strzelam bo lubię.....zabijać. No nie kocham myśliwych. Są zbędni. Podpisałem listę tylko i wyłącznie z powodów uczuciowych, bo tych ptaków tak zwyczajnie jest mi żal. Żal to chyba uczucie.

#19 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 20 sierpień 2018 - 11:43

Dobra widzę że emocje są podstawą do podpisania petycji .Każdy ma prawo i szanuję. Nie będę dalej polemizował i uszanuję wolę i spostrzeżenia na problem innych .

#20 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 sierpień 2018 - 19:00

Na swoim oficjalnym profilu na fejsbuku PZŁ zamieścił informacje i zdjęcia na temat ptaków łownych. Wrzucili zdjęcie ptaka który nie występuje w Polsce, cyraneczki karolińskiej....
Co tu więcej dodawać?
1.
39570031_1171062783033227_30351948992185


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych