Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pułapka ostrości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Woytas

Woytas
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Brzeg

Napisano 26 marzec 2018 - 18:27

Hej.

 

Niedawno "odkryłem" w swoim aparacie PENTAX k50 taką opcję. Generalnie cyknie fotę jak coś się znajdzie w polu ostrości. 

Testowo zrobiłem trochę zdjęć - działa :)

1.

i0B5Nz5Gm0KaO0VOK60T4AMQJVsXDLs6EJj-pegw

 

2. 

uO8eBHuMUdVnQmclrHMRRrlTkIvhCe3IdrbvoBoY

3.

QOlghmo5MvXEokmdECqvLhGkwzD-vt241mkw9jBS

 

Pytania mam takie:

 

Czy stosujecie taką funkcję? Jeżeli tak to w jakich sytuacjach ? Ewentualnie jakieś pomysły :)

Wiadomo, że też wymaga pozostawienia aparatu bez opieki, akurat testowałem to jak siedziałem w czatowni. Wiec sprzęt był  niedaleko ;)

 

Pozdrawiam



#2 Andrzej67

Andrzej67
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 19:06

Niedawno "odkryłem" w swoim aparacie PENTAX k50 taką opcję. Generalnie cyknie fotę jak coś się znajdzie w polu ostrości. 

Testowo zrobiłem trochę zdjęć - działa

 

Świetne zdjęcia. Temat o którym piszesz to "pułapka AF". Jest co nieco o tym na forum.


Użytkownik Andrzej67 edytował ten post 26 marzec 2018 - 19:14


#3 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 26 marzec 2018 - 21:18

2 jest niezle wymaga ciut innego kadrowania. pentax ostatnio jest innowacyjny

#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 27 marzec 2018 - 08:29

Czy stosujecie taką funkcję? Jeżeli tak to w jakich sytuacjach ? Ewentualnie jakieś pomysły :)

Wiadomo, że też wymaga pozostawienia aparatu bez opieki, akurat testowałem to jak siedziałem w czatowni. Wiec sprzęt był  niedaleko ;)

 

Pozdrawiam

Dawno temu, kiedy fotografowałem jeszcze analogowym Pentaxem Zx5n, używałem tej funkcji. Pamiętam tylko, że zmarnowałem rolkę filmu, całkowicie wyczerpałem nie tanią baterię CR2 i otrzymałem nieostre zdjęcia sójek i sikorek. ;-) W czasach cyfrowych nie wykorzystywałem tej funkcji. 

 

pentax ostatnio jest innowacyjny

Zawsze taki był.  :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych