Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Noszenie teleobiektywu podczas długich wycieczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 AgnieszkaB

AgnieszkaB
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 marzec 2018 - 08:19

Witajcie, 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym prezentujemy kilka sposobów na odciążenie karku i rąk, kiedy przez długi czas wędrujemy po lesie ze sprzętem gotowym do strzału. 

 

 

Pozdrowienia z zimowych Bieszczad

Agnieszka i Włodek


Agnieszka i Włodek Bilińscy
Fotoblog: Fotografia przyrodnicza
http://www.photovoya...l&act=photoblog

#2 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 08:54

Fajny pomysl, trzeba uwazac aby mozna bylo pod nogi patrzec...
Mòj zestaw wedrowniczy D500 lub D850 + 300PF lub 200-500 da sie smialo na przebudowanym „sling belt“ nosic.
Przesuniety do tylu, nie przeszkadza.

#3 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 21 marzec 2018 - 10:17

te pętle całkiem dobry patent :)
edit:
wzialem wlasnie stary pasek od spodni i powiesilem moje 400/2.8, to może się sprawdzić.
Oczywiście w takim wypadku obowiązkowo pasek na szyję jak u Was, bo jednak co nie w rękach to nie wierzę w bezawaryjność :P
 


Użytkownik kurdeniewiemco edytował ten post 21 marzec 2018 - 10:21

<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#4 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 12:10

No ciekawe ciekawe, ja co prawda nie mam tak wielkiego zestawu bo zagrypiony D7100 + T70-200 ale rzeczywiście trzeba cały czas trzymac za obiektyw aby się nie majtał. Po drugie waga szkła już jest na tyle poważna że majtanie lub nawet swobodne zwisanie grozi chyba wyrwaniem bagnetu :) Dlatego postaram się zastosowac patent z tą taśmą. Dzięki za link.



#5 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 21 marzec 2018 - 12:18

Super sprawa ;)

#6 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 12:53

Po drugie waga szkła już jest na tyle poważna że majtanie lub nawet swobodne zwisanie grozi chyba wyrwaniem bagnetu :) .

Nosisz Body +70-200 na pasku z apatatu?
Nie polecam, Nikon Service ròwniez.

#7 AgnieszkaB

AgnieszkaB
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 marzec 2018 - 13:09

Dzięki wszystkim za komentarze. Cieszymy się, że nasz filmik kogoś z Was zainspirował do poszukiwań nowych rozwiązań :-).

Pasek od aparatu na szyi zawsze, na wszelki wypadek, ale też jego długość jest tak wyregulowana, żeby troszkę dodatkowo podtrzymywać  sprzęt. Czasami jak się z bardzo pochylimy, np przechodząc pod niską gałęzią, to zza paska lub "sznurka" stopka obiektywu się wysuwa i wtedy ręka i pasek od aparatu ratują sytuację.


Agnieszka i Włodek Bilińscy
Fotoblog: Fotografia przyrodnicza
http://www.photovoya...l&act=photoblog

#8 miszak

miszak

Napisano 21 marzec 2018 - 17:30

Pasek na szyi jest ok. Kiedyś tak nosiłem. Pasek w pasie nigdy mi nie pasował. D9bry jest do marszu po asfalcie ;-)
Od kilku lat noszę w ręku trzynając za uchwyt statywowy ;-) Nawet pasek odpiąłem ze 3-4 lata temu na próbę i tak zostało ;-)

 


#9 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 marzec 2018 - 19:42

Jedyny minus Waszego rozwiązania to konieczność chodzenia z zamontowaną obejmą statywową. Np w Sigmie 120-300 to ustrojstwo waży 370 gramów. To znacznie zwiększa wagę obiektywu i utrudnia robienie zdjęć z ręki. Ja zazwyczaj noszę Sigmę na ramieniu i nie mam pomysłu na lekki system podwieszenia.


Użytkownik laszlo111 edytował ten post 21 marzec 2018 - 19:42


#10 AgnieszkaB

AgnieszkaB
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 marzec 2018 - 19:57

Jedyny minus Waszego rozwiązania to konieczność chodzenia z zamontowaną obejmą statywową. Np w Sigmie 120-300 to ustrojstwo waży 370 gramów. To znacznie zwiększa wagę obiektywu i utrudnia robienie zdjęć z ręki. Ja zazwyczaj noszę Sigmę na ramieniu i nie mam pomysłu na lekki system podwieszenia.

To prawda, niestety. Każdy fotograf musi wybrać "mniejsze zło" według własnego uznania ;-)


Agnieszka i Włodek Bilińscy
Fotoblog: Fotografia przyrodnicza
http://www.photovoya...l&act=photoblog

#11 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 marzec 2018 - 20:05

Jak zwykle bardzo ciekawy filmik instruktażowy.

Ja noszę korpus z 300/4 i Tc 1.4x (całóść waży ok. 2 kg) przewieszony na pasku przez lewe ramię. Na szyi dynda lornetka. Póki co jest to w miarę wygodne, choć trzeba trochę uważać na aparat przy przełażeniu przez jakieś przeszkody terenowe, żeby nie ześlizgnął się i nie upadł na ziemię. 


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#12 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 20:11

Jedyny minus Waszego rozwiązania to konieczność chodzenia z zamontowaną obejmą statywową. Np w Sigmie 120-300 to ustrojstwo waży 370 gramów. .

W tej sigmie podobno oslona przeciwsloneczna wazy sporo, mam
kolesia ktòry sobie z karbonu zmajstrowal :-)

#13 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 21:02


Nosisz Body +70-200 na pasku z apatatu?

 

paski producenta nagminnie odstawiam zaraz po zakupie gdyż tego nie da się nosić. Wąskie, niewygodne itp. Mam pasek szeroki, w miejscu styku z karkiem wypełniany powietrzem. natomiast nosze aparat trzymając jedna ręką za body, a druga podtrzymuje obiektyw. Dla bezpieczeństwa dodatkowo pasek jest na karku :D Natomiast od czasu do czasu muszę puścić sprzęt wtedy przez chwilę się majta :)

Natomiast do paska od spodni mam podpiętą malutką lornetkę Nikon sportstar 8x25


Użytkownik Izochietka edytował ten post 21 marzec 2018 - 21:03


#14 AgnieszkaB

AgnieszkaB
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 marzec 2018 - 22:11

paski producenta nagminnie odstawiam zaraz po zakupie gdyż tego nie da się nosić. Wąskie, niewygodne itp. Mam pasek szeroki, w miejscu styku z karkiem wypełniany powietrzem. natomiast nosze aparat trzymając jedna ręką za body, a druga podtrzymuje obiektyw. Dla bezpieczeństwa dodatkowo pasek jest na karku :D Natomiast od czasu do czasu muszę puścić sprzęt wtedy przez chwilę się majta :)

Natomiast do paska od spodni mam podpiętą malutką lornetkę Nikon sportstar 8x25

Właśnie taki sposób noszenia wykończył po kilku latach mój łokieć. Dlatego zaczęliśmy szukać innych rozwiązań. :-)


Agnieszka i Włodek Bilińscy
Fotoblog: Fotografia przyrodnicza
http://www.photovoya...l&act=photoblog

#15 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 23:33


Właśnie taki sposób noszenia wykończył po kilku latach mój łokieć. Dlatego zaczęliśmy szukać innych rozwiązań. :-)

 

Dlatego właśnie chciałabym spróbować tej opaski z filmu, zaczepić stopkę statywową o to i uwolnić ręce.



#16 miszak

miszak

Napisano 22 marzec 2018 - 00:20

Dziewczyny a nie lepiej usiąść sobie i poczekać aż zwierz przyjdzie? ;-)

 


#17 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 22 marzec 2018 - 05:25

Dziewczyny a nie lepiej usiąść sobie i poczekać aż zwierz przyjdzie? ;-)

Ale trzeba jeszcze jakoś dojść w miejsce, gdzie ten zwierz przychodzi. :-)


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#18 miszak

miszak

Napisano 22 marzec 2018 - 08:12

Ale trzeba jeszcze jakoś dojść w miejsce, gdzie ten zwierz przychodzi. :-)

 

 

To idąc na miejsce zasiadki trzeba nieść np. 500/4 za paskiem albo 100-400 na szyi? Macie ludziska zdrowie ... i problemy ;-)


 


#19 AgnieszkaB

AgnieszkaB
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 marzec 2018 - 08:20

500/4 może nie, ale 100-400  albo 400/4 DO i owszem. Droga do zasiadki często prowadzi przez dzikie miejsca. Czasami coś wyskoczy przed obiektyw znienacka. A problemy? Fotografia przyrodnicza ma swoje "choroby zawodowe", jak każde stałe zajęcie. 


Agnieszka i Włodek Bilińscy
Fotoblog: Fotografia przyrodnicza
http://www.photovoya...l&act=photoblog

#20 Izochietka

Izochietka
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 09:49


To idąc na miejsce zasiadki trzeba nieść np. 500/4 za paskiem albo 100-400 na szyi?

 

No można zabrac X-T10 i nalesnika 27mm f2.8 ale...raczej będzie ciężko powalczyć z przyrodą, no chyba że Łoś nadepnie nam na nogę :)


Użytkownik Izochietka edytował ten post 22 marzec 2018 - 09:50






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych