Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Wizje Natury 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 31 październik 2017 - 09:54

Już niedługo w Izabelinie kolejna okazja do ciekawych spotkań i kontemplacji ponadprzeciętnych kadrów.

http://www.zpfp.pl/wizje-natury/2017

http://www.zpfp.pl/w...17/program-2017

Więcej info na FB:

http://www.facebook....43149149631928/

-- M.

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 01 listopad 2017 - 21:17

Mam nadzieję, że i tym razem uda mi się przybyć :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#3 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 13:47

No to kto był w Izabelinie? Jakieś wrażenia?

Smiena 8, Start 66, Pentacon Six, Zenit TTL, Praktica MTL5, PENTAX ME, Z-10P, MZ-50, K10D, K5II

#4 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 09:53

Hmmm.... przybyłem, zobaczyłem i ... odjechałem. Wrażenia mieszane. Zwycięzcy obu konkursów, nie byli w moich zbiorach. 

No i na koniec jak... na XIII Wizje Natury, brak nagrody na scenie gdy wywołuje się Fotografa Roku  ... delikatnie powiem trąca amatorką.

A festiwal ponoć międzynarodowy i doświadczenie już pokaźne.

#5 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 23 listopad 2017 - 12:40

Obejrzałem sobie prace laureatów, brzydkie nie sa z pewnością ..... niemniej w większości nie zaskakują i nie rzucają na kolana ... ale  może to kwestia rozdzielczości mojego monitora w pracy  :)  :)

#6 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 06:52

Tendencja jest taka żeby z fotografi powstało malarstwo. Nie, nie mam nic przeciwko temu. Chyba do tych puszek i słoików dokupię sobie pędzel i farbki. Może mi to lepiej wyjdzie.

#7 PREM (Przemek Zięba)

PREM

Napisano 24 listopad 2017 - 07:16

Tendencja jest taka żeby z fotografi powstało malarstwo. Nie, nie mam nic przeciwko temu. Chyba do tych puszek i słoików dokupię sobie pędzel i farbki. Może mi to lepiej wyjdzie.

:P  tak jest i koniecznie blejtram, 

masz rację, idea fotografii przyrodniczej rozmywa się i ewoluuje w dziwnym kierunku.

#8 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 07:29

A może jest tak, że nie ma znaczenia jak zrobiona jest fota, ważne by budziła miłe i estetyczne wrażenia. Stąd ciągłe poszukiwania, kiedyś była guma, solaryzacja itp. (kto wie o co chodzi), a teraz jest PS.

#9 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 09:40

W niedzielę obejrzałem dwa pokazy - „Islandię” Kasi Gubrynowicz i następny film o Tatrach. Pewne tematy z Islandii widziałbym inaczej, ale to sprawa oczywista, a film o Tatrach był bardzo przyjemny i pozytywnie odebrany przez moje młode.

#10 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 10:19

Już starożytni mawiali : ,,de quibus non autem gustum". Trudno będzie więc znaleźć złoty środek na ocenę zdjęć. Fajniejsze bliki i pozująca ,,żaba", czy żuraw na zrębie o poranku?

Co ładniejsze? A może co trudniej ..zrobić"? Nie wiem! Wiem co mi się podoba i budzi zachwyt. To argumenty na Fotografa Roku.

Pozostaje konkurs prezentacji multimedialnych. I tu, albo za pomocą obrazu i dźwięku opowiadamy pewną historię z przekazem i puentą, albo pokazujemy tematyczną serię zdjęć, w której szukamy sztuki.  Osobiście wolę historię niż wyszukane zdjęcia danego obiektu.