Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Kamieniołomy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 11 luty 2007 - 15:10

Moją drugą pasją jest paleontologia... stąd też moje częste wypady po kamieniołomach.

Aha, to zdjęcie zamieszczam na forum po raz pierwszy po lekkim tuningu ;-) za Waszym przykładem ;-) i ja zacząłem kombinowac z programami do obróbki zdjęć... Zatem... ;-) koniec "masakry" w postaci zbyt ciemne, nieostre itd... z mojej strony HA HA HA :mrgreen: :mrgreen:

1. Dołączona grafika
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 11 luty 2007 - 17:46

Ciekawą masz pasję i chyba ciut niebezpieczną.
Ale zdjęcie chyba nieostre (lub poruszone) i trochę przepalone na kamieniach :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#3 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 11 luty 2007 - 19:05

michalv, a co powiesz na te? ;-)

2. Dołączona grafika

3. Dołączona grafika

4. Dołączona grafika

5. Dołączona grafika

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 11 luty 2007 - 19:27

2. to wg mnie totalna porażka - niebo przepalone, drzewka i gałęzie tworzą chaos i w efekcie ostatecznym ostatnią rzeczą, na którą zwróciłem uwagę to były skaly. A to one są przecież tematem zdjęcia.
3. Podciągnąłbym trochę kontrast i saturację, bo miejsce wydaje się, że bylo bardzo kolorowe, a zdjęcie jest trochę "wyprane"
4. Podoba mi się. Nic bym nie zmieniał. No może tylko wyciąłbym te listki przy lewej krawędzi. Niesamowity błękit nieba uzyskałeś.
5. Też jest fajna. Tylko drzewko z żółtymi liśćmi (klon?) dalbym z lewej strony kadru, żeby nie drażnić centrofobów (czyli m.in. mnie :-) )

To tyle. Nigdy nie fotografowałem skał, więc wymądrzam się trochę bezpodstawnie. Mam nadzieję, ze wybaczysz :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka

#5 Roby

Roby

Napisano 11 luty 2007 - 20:48

Kristoval,
1. za Michalvem ładne, ale troszkę nieostre, poza tym spróbowałbym może jakiś kamień na pierwszy plan + statyw + maksymalne GO, tak trochę bardziej klasycznie.
2. faktycznie troszkę kamieni nie widać, zatem fajnie by było gdybyś przedarł się przez te krzaki i tam pofocił, bo widać że te skałki mają potencjał a gdyby było jeszcze odpowiednie światełko byłoby miodzio, to swiatło na zdjęciu wygląda na dosyć ostre.
3. niezłe, ale ja troszkę bym zacieśnił kadr.
4 i 5. bardzo fajne kolory - złota polska jesień.
4. jest dobre, ale jeśli bym miał coś zasugerować, to też bym delikatnie spróbował inaczej skadrować, uciąć kadr za tym mniejszym drzewkiem i wyrzucić to co z lewej, bo tam nie ma nic ciekawego, a trochę odciąga uwagę i dać w całości to większe drzewko, wtedy kadr byłby bardziej pionowy.
5. fajna fotka, uwaga jak Michalv.

#6 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 luty 2007 - 21:42

A nie dało się w jednym poście? :roll:
Zdjątka całkiem ciekawe - tzn. w sumie ciekawy temat, jeszcze bym nad nim popracował. Poza tym to może być ciekawe przyrodniczo miejsce! jak masz możliwość pozwiedzaj je jeszcze ;-)

:ninja:

#7 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 11 luty 2007 - 22:23

Dzieki za ocenę i sugestie. A co do jednego postu... nie dało rady - wyświetlało pierwsze, a do następnych podawało tylko linka :'(

#8 Apollo36

Apollo36
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 11 luty 2007 - 22:26

Dodam jeszcze mały szczegół: na fotce nr.3 usunąłbym przewody wysokiego napięcia.
KonicaMinolta D7D+ 16-300mm f/1.4-5.6

#9 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 luty 2007 - 23:58

A co do jednego postu... nie dało rady - wyświetlało pierwsze, a do następnych podawało tylko linka :'(

Teraz już jest wporządku... nie wiem czemu ci tak dziwnie pokazywało - pamiętaj że dla każdego linka musisz oddzielnie klikać znacznik IMG

#10 bajanjlc

bajanjlc
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 03 czerwiec 2008 - 19:33

6.
Dołączona grafika

#11 Roby

Roby

Napisano 03 czerwiec 2008 - 20:55

6.

Niezłe, drobne szczegóły do poprawki - PD do wyrzucenia ten konar, no i gdyby nie było widać dna w wodzie w LD było by super, ale i tak jest nieźle, w pierwszej chwili trudno znaleźć linię gdzie kończą się skały a zaczyna woda.

#12 Animus (Paweł Chocha)

Animus

Napisano 04 listopad 2013 - 21:39

Kamieniołomy to temat dość rozległy i bardzo ciekawy, w szczególności w Polsce, w kraju zróżnicowanym pod względem geologicznym.

Warto trochę odświeżyć ten zapomniany wątek.

Kamieniołomy piaskowca Babia Dolina w Józefowie na Roztoczu:

7.

udjx.jpg

8.

m7j8.jpg

9.

4bon.jpg

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv

Napisano 04 listopad 2013 - 22:06

Piękne miejsce.

Moja wizytówka

#14 Roby

Roby

Napisano 04 listopad 2013 - 22:17

@Animus ciekawe miejsce, ładne zdjecia.

#15 Fueplejed

Fueplejed
  • Nowa postać
  • 757 postów

Napisano 6 dni temu

5 žјL of 50 DTT is added <a href=http://stromectol.ink/>stromectol buy online</a>

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych