Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Dokarmianie bażantów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 10 luty 2007 - 18:56

Nie wiedziałem gdzie to umieścić ale chyba Porady to dobre miejsce...

Czy dokarmia ktoś z Was bażanty??
Postawiłem karmnik dla ptaków zerujących na ziemi z przeznaczeniem dla bazantów ale niestety do tej pory zadnego nie widziałem.
Czy sa jakies specjalne wytyczne dotyczace miejsca ustawienia takiego karmnika, czy coś specjalnego sie do niego sypie??
Nikon

#2 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 10 luty 2007 - 19:15

A czy napewno dobrze zlokalizowałeś bażanty(nie obraż się)?
Bażanty jedzą prawie to samo co kuropatwy, wkońcu to kuraki. Jakieś nasiona... Nie mogę sobie przypomnieć nazwy paszy, którą dokarmialiśmy kuropatwy, ale była to mieszanka... :-(
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#3 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 10 luty 2007 - 19:18

A czy napewno dobrze zlokalizowałeś bażanty

Nie wiem co masz na mysli? Ja ich nie zlokalizowałem. Znalazłem dogodny biotop (prawdopodobne miejsce ich przebywania) i chce zwabic do karmnika, a z odróznieniem bazanta od kuropatwy nie mam problemów. A nawiasem mówiac to bardziej bym sie cieszył gdyby przyszły kuropatwy :-)
Nikon

#4 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 10 luty 2007 - 19:26

Nie wszędzie występują bażanty... :-/

#5 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 10 luty 2007 - 19:29

Ale akurat w tym miejscu widzialem kilka razy :-)
Nikon

#6 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:04

Bażanty jak nie mają żeru przemieszczają się w inne miejsca łowiska. Dokarmianie powinno się zacząć jesienią, teraz może są już gdzie indziej.
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#7 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:07

No wiec głupie pytanie... Na czym żerują bażanty zimą?? :oops:
Nikon

#8 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:13

Poza tym już prawie wiosna ;-)
A co do lokalizacji posypu - z dala od drogi, nie na otwartej przestrzeni - z uwagi na drapieżniki , blisko zakrzaczeń (ale też nie jakichś tam krzaczków a wokół otwarta przestrzeń), zakrzaczenia mają być konkretne.
Ze zbóż to bażanty bardzo lubią pszenicę i kukurydzę.

#9 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:18

Na czym żerują bażanty zimą??

Na nasionkach :-)

#10 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:24

W lato weź plewy z gryki(porozmawiaj z rolnikami pewnie mają) i zawieź w wypatrzone miejsce, wysyp. W zimę polej wodą i masz super karmisko dla bażantów i kuropatw.
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#11 Magnum43

Magnum43

Napisano 11 luty 2007 - 18:58

Dobrze koledzy napisali ,prawdopodobnie ,przypuszczalnie lub jestem przekonany ....to za mało . Najważniejsza jest obserwacja po prostu musisz zlokalizowac miejsce gdzie żerują bażanty i niestety to tez nie daje gwarancji . Najważniejsze jest to że takie karmisko przygotowuje się już wczesną jesienią . W dziale Ptaki wkleję bażanty z dnia dzisiejszego ,sam zobacz co lubią :)