Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Najtańsze gimballe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 miszak

miszak

Napisano 06 październik 2017 - 13:56

Hej,

 

ludziska czy ktos używał najtańszych głowic typu gimball z dalekiego wschodu? U nas kosztują do 500 zeta ale za granica można zamówić poniżej 200. Ktoś coś?  :)

 

Przyład z naszego alle:

 

http://allegro.pl/gl...6623319749.html


 


#2 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 06 październik 2017 - 13:58

Używam takiej głowicy z d7100+t 150-600. Nie widzę potrzeby zmiany na lepszy model, dal mnie wystarczająca  ;)



#3 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 06 październik 2017 - 14:52

@miszak - wracasz do focenia? :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#4 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 06 październik 2017 - 16:20

W prawdzie jezeli porzadny Gimbal ok 400€ i woecej kosztuje to wiesz sam co za 50€ dostaniesz.
Sa takie ktore da sie rozebrac i porzadnie posmarowac, to pomaga.
W tych tanich nie ma lozysk tylko plastikowe tulejki...

#5 miszak

miszak

Napisano 06 październik 2017 - 22:49

@miszak - wracasz do focenia? :P

Hmmmmm ok. 10 razy w roku jestem w terenie mniej więcej;-) Może wrzucę tu parę fotek na dniach bo na FB nie wrzucam.

Ja wiem że będzie różnica ale ja używam 7d + t150-600. Wartość tego zestawu to ok 4000. Zakup głowicy za tysiące zł to w tym przypadku pomyłka. 200 zł nawet gdyby miała pracować 3-5 lat to super rozwiązanie.
Pierwszy pozytyw jest czekam czy ktoś potwierdzi :-)
Dzięki @Natrix :-)

Użytkownik miszak edytował ten post 06 październik 2017 - 22:50

 


#6 tomgol

tomgol
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 07 październik 2017 - 08:06

Mnie kupno gimbala kosztowało "podwójnie". Pierwszy , chińczyk chyba (Triopo) 

odmówił posłuszeństwa po dwóch sezonach. Próbowałem go jeszcze rozebrać i coś

naprawić, ale środek był tak "prymitywny" ze jedynie kompletna wymiana całego tzw.

mechanizmu na toczony z łożyskiem pomogła. Ostatecznie kupiłem drugiego, firmowego

za sporą kasę który służy mi do dziś. To tak ku przestrodze.



#7 miszak

miszak

Napisano 07 październik 2017 - 09:53

Mnie kupno gimbala kosztowało "podwójnie". Pierwszy , chińczyk chyba (Triopo)
odmówił posłuszeństwa po dwóch sezonach. Próbowałem go jeszcze rozebrać i coś
naprawić, ale środek był tak "prymitywny" ze jedynie kompletna wymiana całego tzw.
mechanizmu na toczony z łożyskiem pomogła. Ostatecznie kupiłem drugiego, firmowego
za sporą kasę który służy mi do dziś. To tak ku przestrodze.


Dzięki, bardzo ważny głos. Dla mnie ważne było to odniesienie do Triopo bo znam dwóch czy trzech użytkowników, którym coś tam się ukręciło. Jedno jest więc pewne- lepiej kupić chińczyka za 200 niż chińczyka za 800 ;-)

Porządna głowica przy moim zestawie odpada ;-)

 


#8 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 07 październik 2017 - 15:07

Używałem przez jakiś czas Triopo z D500+grip + Sigma Sport 150-600/ 300 2.8 VRII

Złego słowa powiedzieć nie mogę bo wszystko działało jak należy. Co nie zmienia faktu że są lepiej wykonane głowice etc.


Wildlife Photography

 

 

 


#9 miszak

miszak

Napisano 07 październik 2017 - 23:03

Używałem przez jakiś czas Triopo z D500+grip + Sigma Sport 150-600/ 300 2.8 VRII

Złego słowa powiedzieć nie mogę bo wszystko działało jak należy. Co nie zmienia faktu że są lepiej wykonane głowice etc.

 

 

Wiesz co a przeczytałeś do jakiego zestawu to ma być? Bo to, że są lepsze to ja wiem  :P

Mieć słabe szkło, i słabą puszkę + świetną głowicę to chyba kiepski pomysł. D500 + 300/2,8+ S150-600S to jakieś 30-35 tysi. Porządna głowica to 5% wartości tego zestawu. 7D z 2009 roku plus 3 letni T150-600 to jakieś 4000. Z tego 5% to jest 200zł. Czyli mniej więcej tyle co najtańsza głowica z Chin. Triopo to już 20% wartości. A porządna z podstawą poziomującą to już ponad 2000. Kupić głowicę za 50 wartości puszki i szkła to jakiś absurd  :rolleyes: 

Wolałbym dołożyć te 2 tysie do nowej puszki  :P


 


#10 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 08 październik 2017 - 07:22

@miszak w jaki sposób przewidujesz fotografować najczęściej, statyczny czy w ruchu? (spacery i podchód, zasiadka, czatownia) 


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#11 miszak

miszak

Napisano 08 październik 2017 - 08:37

@miszak w jaki sposób przewidujesz fotografować najczęściej, statyczny czy w ruchu? (spacery i podchód, zasiadka, czatownia)



Z głowicy? Tylko statycznie ;-)

 


#12 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 08 październik 2017 - 08:48

Z głowicy? Tylko statycznie ;-)

Tak, to sprawa oczywista. Chodziło mi o fakt, który widze po sobie. Zakupiłem kiedyś Benro GH-2 i jest super, ale w praniu wyszło, że najczęściej platam się po lesie chodząc pieszo itd. a kiedy "coś fajnego" do focenia nagle się pokaże i masz krótką chwilę to ułożenie statywu z gimbalem nie jest tak extara szybkie.

Dlatego najczęściej używam głowicy kulowej (lepsza ze względu na czas ułożenia i lżejsza).

Więc u mnie benro choć świetna na typowe statyczne focenie (czyli przyjść i czekać jest najlepsza), to i tak  leży i się kurzy, a z czatowni korzytam niezmiernie rzadko, a w terenie przeważnie się przemieszczam co jakis czas obserwując i tu się gimbal już średnio sprawdza.


Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 08 październik 2017 - 08:50

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#13 miszak

miszak

Napisano 08 październik 2017 - 10:30

Łukasz dzięki za info ale ja raczej nie szukam informacji o tym co i jak fotografować i jaki typ głowicy do czego jest najlepszy tylko szukam informacji o najtańszych gimballach - ile wytrzymują, co się psuje i czy są gorsze od 4krotnie drozszego Triopo :-)

Użytkownik miszak edytował ten post 08 październik 2017 - 10:31

 


#14 DominikL (Dominik)

DominikL
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    Opole

Napisano 08 październik 2017 - 20:01

Kupiłem taka głowicę za 200zł z aliexpress tydzień temu na próbe wiec jak dojdzie zdam relacje. 


D90+Tamron 150-600 mm F/5.0-6.3 SP Di VC USD


#15 BoBass (Grzesiek)

BoBass
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Wiek: 53

Napisano 09 październik 2017 - 22:06

Serwus,

 

W jednej galce kompas, w drugiej oczko poziomicy, obydwa zamontowane w pionie, tak, ze do niczego nie moga sie przydac :)

 

Wyglada to tak samo, jak cos, co ja kupilem niedawno razem ze statywem Gitzo pod nazwa Beike Gimbal Head.

 

Moje doswiadczenia:  W luznym stanie nie trzyma to obiektywu, wszystko kiwa sie i trzesie. Pomyslalem, ze moze tylko z dokreconymi srubami, ale utrzymanie wybranego kadru nie jest mozliwe, bo przy dokrecaniu zlom sciaga kadr w pionie lub poziomie. Wyrzucone pieniadze.

 

W moim wypadku dostalem to razem ze statywem, ktory chcialem miec i to bylo ok. Nie polecam nikomu. Glowica kulkowa w podobnej cenie bedzie duzo lepsza (i nie tak ciezka).

 

PS: Przed laty uzywalem Manfrotto 393, ma pewne wady, ale sprawdza sie w praktyce.

 

 

 

Hej,

 

ludziska czy ktos używał najtańszych głowic typu gimball z dalekiego wschodu? U nas kosztują do 500 zeta ale za granica można zamówić poniżej 200. Ktoś coś?  :)

 

Przyład z naszego alle:

 

http://allegro.pl/gl...6623319749.html



#16 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 październik 2017 - 08:09

Ja tam nie chcę używać Gimbali i wiem, że wielu chce. Ja kiedyś też chciałem ale sobie tak teoretyzowałem i wyszło mi:
1. Statyw zawsze musi być wypoziomowany. W przeciwnym wypadku powstają momenty siły ( to z fizyki kl 6 szk.podst )
które muszę zniwelować rękami a to nie wpływa na stabilność. A z tym wypoziomowaniem statywu. różnie bywa a szczególnie w terenie np. podłoże skaliste.
2. Jeżeli muszę kadrować na różnych poziomach np. ptaka na gałęzi i tego samego ptaka co sfrunął na ziemię to jest to niewygodne no bo muszę użyć dwóch rąk aby zniwelować te momenty siły które utrzymują cały zestaw w równowadze. Innymi słowy jak taki zestaw sobie stoi i czeka na fajne foty to wszystkie momenty siły są równe zero a jeżeli to się ruszy no bo siadło coś na ziemi to muszą powstać te momenty siły o one nie są dobre dla stabilności.
Uważam że gimbale pomagają tylko "zmniejszyć" znacznie ciężar body i obiektywu, czyli trzeba użyć mniejszej siły na podtrzymanie zestawu i wtedy to się mniej kiwa.
3.Te wszystkie wady pewnie jakoś tam można zniwelować dobrym wykonaniem czyli wysoką ceną ale wolę tę kasę dołożyć do puszki lub do szkła.

Zaznaczam, nie używałem nigdy Gimbali a może w praktyce jest inaczej niż w mojej teorii. Jest jednak coś na rzeczy bo sławni fotograficy takich używają. Ja pewnie takim nie zostanę bo...używam głowicy 3D lub foto-video i sobie bardzo chwalę. Jest pęd na gimabale, te dobre sporo kosztują więc jest zapotrzebowanie na tanie.

Użytkownik Ariston edytował ten post 10 październik 2017 - 08:15


#17 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 październik 2017 - 08:31

@Ariston - momenty siły o jakich piszesz występują niezależnie od użytej głowicy, bądź sprawiedliwy. Ja często używam statywu i jeszcze nigdy w lesie gdy stawiałem go przed jeleniem nie był wypoziomowany, czasem stał tak krzywo że musiałęm go trzymać by się nie przewrócił, ale mimo to na nawet na czasach rzędu 1/15s. robię ostre foty: http://dzikiswiat.pl...s/jelen-102.jpg
Co do poziomowania można zaopatrzyć się w głowicę poziomującą, ale to samo można robić na nogach statywu.

Gimbale to precyzja, szybkość działania, bezpieczeństwo i nieporównywalne ułatwienie dla focenia z tele. 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#18 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 październik 2017 - 08:43

No więc różnijmy się pięknie.

#19 miszak

miszak

Napisano 10 październik 2017 - 11:08

Kupiłem taka głowicę za 200zł z aliexpress tydzień temu na próbe wiec jak dojdzie zdam relacje. 

 

 

Super to czekam na info :)

 

@BoBass opinia diametralnie różna od @Natrix. Dzięi za info :)

 

@Ariston tak jak pisze Paweł - momenty po przechyleniu zestawu powstają zawsze.

Dlaczego gimball - bo ustawiasz obiekwtyw na wybrany kadr i zestaw jest odblokowany. W głowiscy kulowej dochodzi dodatkowy ruch czyli odblokowanie kuli a tego nie ma gimballu. No i można sobie wyważyć zestaw skierowany i w dół i w górę. Fakt - raczej statyw musi być wypoziomowany.

nie zależy mi na zdjęciach z zablokowanym zestawem. Zależy mi na zyskaniu tego jednego ruchu na odblokowanie kuli. Aczkolwiek też nie wiem czy aż tak bardzo. Nie ma co ukrywać, że zacząłem myseć o tym jak zobaczyłęm cenę poniżej 200 zł  :)


 


#20 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 10 październik 2017 - 13:41

A taka sytuacja: płynie sobie kaczka od lewej do prawej i płynie zygzakiem. Czyli panoramuję i chcę utrzymać kaczkę w środku kadru a ten zygzak powoduje, że mam ją raz w dolnej krawędzi kadru raz w górnej, no ale ja chcę w środku.Czy takie zadanie łatwiej wykonać gimbalem czy 3d lub video głowicą. Nie wiem.

Użytkownik Ariston edytował ten post 10 październik 2017 - 13:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych