Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nikon D850- Potwór!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:09

Witam!

Co myślicie o nowej puszce Nikona ? Ja osobiście uważam że może to być bardzo ciekawa propozycja do fotografii przyrodniczej.

 

http://www.fotopolis...kolejne-granice

 

15721f3d795d5268.jpg


Wildlife Photography

 

 

 


#2 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:27

Puszka do wszystkiego :)
Nikon nie skąpi tak jak canon :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#3 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:45

Przede wszystkim fajna cena, w PL pewnie będzie ok 15tyś więc jest naprawdę ok. 

Fajne uniwersalne body, ale czy do zwierzyny ? Ja dalej czekam na następcę d750 z lepszym af  ;)



#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:31

@Natrix - a co? do zwierzyny musi być aparat z jakimiś specyficznymi właściwościami? musi sypać kukurydzą i wydawać mikot sarny? nie czaję.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:37

Mi chodzi o cenę, nie stać mnie na 16tyś...jak by wyszedł następca d750 do 10k to pewnie bym się skusił, teraz idę w d500. 

Zobaczymy jak się sprawdzi, słyszałem, że może być różnie z długimi ogniskowymi przy matrycy 50mpix może to tylko plotki  ;)

 

Napisałem "fajna cena" bo jak na następcę tej serii [d8xx] to jest naprawdę dobrze. 


Użytkownik Natrix edytował ten post 25 sierpień 2017 - 20:42


#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:53

myślę że o cenie nie ma co dyskutować bo są one z kosmosu :P
Więcej mpix tym silniejszy efekt poruszenia, to jest akurat logiczne. Ale od czego są statywy?
Brak filtra AA za to robi taką ostrość że aż odechciewa się zwykłej matrycy. 
W/g mnie to kapitalna puszka w która napakowana wszelkie dobra :)

 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 20:59


myślę że o cenie nie ma co dyskutować bo są one z kosmosu

Ale mogło być gorzej  ;)

 

Brak AA to oczywiście plus ale czy plusem jest 50mpix do fot. zwierząt-tu bym dyskutował. 

Moim zdaniem pucha do repo i portretów genialna. 



#8 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 sierpień 2017 - 07:10

Dla mnie poki co do wszystkiego, zwlaszcza zwierzyny i krajobrazu. Matryca taka ze d500 nie ma sensu trzymac bo na cropie ma sie to samo :) czekam na testy. Juz pisalem na nioniarzach, ze po zakupoe d500 myslalem ze bedzie spokoj na dluzej ale chyba jednak nie :)

Użytkownik grafo edytował ten post 26 sierpień 2017 - 07:14


#9 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 27 sierpień 2017 - 22:06

Mnie osobiście przeraża ta ilość pikseli poza tym zapowiada się nieźle. Miałem D810 i te upchane piksele to nic szczególnego co najwyżej swoboda w kadrowaniu.



#10 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:21

Też mi się wydaje że do niektórych zastosowań tych pikseli dali za dużo (ale marketingowo to pewnie mocno zadziała. Z drugiej strony są dostępne małe rawy i jeśli będą b niezłej jakości to sprzęt zapowiada się świetnie. Cena wysoka, ale pewnie będzie lekko spadać. Kolejny ból głowy - zostać w DX i kupić D500 czy myśleć (który to już raz) o pełnej klatce...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#11 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 28 sierpień 2017 - 15:10

Kolejny ból głowy - zostać w DX i kupić D500 czy myśleć (który to już raz) o pełnej klatce...

Po kilku Dx-owych puszkach (ostatnia D7100), na początku tego roku zdecydowałem się przejść na FX (D750) teraz wiem że pozostanę tylko przy pełnej klatce.

Jeśli masz mozliwość fajnie by było skorzytać z sprzętu kogoś znajomego i zaliczyć z FX-em kilka wypadów w teren, ja tak zrobiłem z D700 kolegi, praca na wysokim iso zupełenie inna, rozpiętośc tonalna zdjęć również inna bajka. A później po zrzuceniu zdjęć i lekkiej obróbce wiedziałem że sprzedam DX-a, mozliwośc croopowania itd. Temat rzeka, ale najlepiej samemu spróbować, moim zdaniem te lepsze, większe ogniskowe które daje DX nie są aż tak ważne, zreszta w pełnej klatce możesz wybrac opcję DX-a.


Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 28 sierpień 2017 - 15:11

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#12 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:56

Łukasz dzięki za rady. Rozważam to od jakiegoś czasu, ale sporo sprzętu bym wymienić musiał.

Z drugiej strony byłaby kasa na FX i szkła.

Tylko szkoda mi Sigmy 18-35/1.8 - mimo jej kaprysów bardzo mi podpasowała.

Do pełnej klatki niczego takiego nie znajdę - a na pewno nie za tą cenę.

Zostałbym z Nikkorem 80-200/2.8, Nikkorem 50/1.8 Sigmą 100/2.8 Macro i Sigmą 150-600C.

Po wyprzedaży i dołożeniu paru złotych miałbym budżet ok. 10-12 tysięcy.

Na D850 i szkło kitowe za mało, ale na D750 i Nikkora 24-120/4.0 pewnie by wystarczyło.

Trochę by mi światła brakowało, ale nie za bardzo chciałbym coś pokroju 24-70/2.8 - bo do krajobrazu za krótko no i ciężko by to było tachać ze sobą. Zresztą noszenie 80-200/2.8 i Sigmy 150-600C już mnie przerażeniem napawa i plecy już mnie zaczynają boleć. A mając 24-120 mógłbym zabierać tylko Sigmę 150-600C -- luka pomiędzy 120mm a 150mm już nieduża, pomiędzy 70mm a 150mm jednak sporo by mi brakowało. Szczególnie, że jestem rozpuszczony uniwersalnym 16-85 pod DXa.

Pożyjemy zobaczymy, wszystko przede mną, D7100 też ładne zdjęcia robi jak mu fotograf nie przeszkadza za bardzo ;)


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#13 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 sierpień 2017 - 21:28

@August ja przeszedłem z D700 na D500 i tak naprawdę jestem... zachwycony. Body jest naprawdę genialne. Jeśli ktoś fotografuje głównie przyrodę i krajobraz to wg mnie aktualnie jest to naprawdę świetny wybór. W połączeniu z 500mm jest turbo ostro i szybko. Sigmę 18-35 miałem przez chwilę i też pięknie z d500 chodziła. Tak naprawdę tytułowy D850 (który nawiasem bardzo podoba mi się na papierze) będzie mnie mocno kusił gdy dx+500 zacznie być dla mnie zbyt ciasno - ale jeszcze mi ten problem nie doskwiera, czas pokaże ;)



#14 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 21:30

Mam tą samą sytuację co kolega August. Siedzę w cropie d7100 i mocno kusi przejście na FF ale raczej skończy się na d500 bo pucha świetna. SIgmę mam i na d7100 bardzo fajnie hula, obiektyw pod cropa wręcz idealny  ;)



#15 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 29 sierpień 2017 - 08:56

A u mnie było odwrotnie miałem zawsze FX-y (D750, D810 itd) podkusił mnie D500 no i kupiłem ale bardzo szybko wróciłem do pełnej klatki. Zgodzę się w 100% z tym co napisał Łukasz. Nie mogę napisać że D500 to zła pucha bo byłaby to złośliwość z mojej strony ale mi osobiście coś nie pasowało może dlatego że od kilku lat używałem FX, kupiłem D5 i nie zamienię go bynajmniej na razie na żaden inny nawet D850 mnie nie kusi choć tak jak napisał Grzegorz na papierze wygląda to ciekawie. (dla mnie to trochę taka wojna na piksele) w puszkach pro tego nie robią i to cenię. Pozdrawiam.



#16 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 29 sierpień 2017 - 09:10

około pół roku mam pełną klatkę 20Mp, wcześniej parę lat tylko cropa, którego ostatnio mało kiedy uzywam nawet w pogodne dni z dobrym swiatłem na ISO 200-400

Mam wrazenie, że solidna jakość skończyła się przy 20Mp na pełnej klatce jakiś czas temu i ciężko uzyskać coś równie dobrego z większą liczbą Mpixeli.

 

Wezmy taki Canon 6DII nowa puszka z tego roku 26Mp. Moim zdaniem wysokie ISO gorsze od Canon 6D na 20Mp z rokiem produkcji sprzed 5 lat.

 

D850 ze swoimi 45Mp nie może wyglądac dobrze w niekontrolowanych warunkach oświetleniowych jakim jest plener.



#17 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:02

To zależy jaki plener...Podejrzewam, że w przypadku przyrody "ruchomej" typu pierze czy futro to może być problem,szczególnie na wysokich iso. Ale np.w krajobrazie kiedy aparat i obiekty stoją sobie spokojnie i będzie można użyć niskiego iso nie powinno być źle, a ilość detali może byś ogromna. Tak jak i zdjęcia....Też myślę że z wielkością matrycy trochę przesadzili. Chociaż niektórzy będą zachwyceni
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#18 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:31


a ilość detali może byś ogromna

 

Ale szczegółowość wcale nie zależy od pikseli a mianowicie od soczewek, elektroniki i parametrów matrycy. Nikon D5 ma 21Mpix zaś D810 już 36,3Mpiks i D5-tka kładzie go na łopatki jeśli chodzi o szczegółowość i ogólnie jakość obrazka. Ilość Mpix to jest wizytówką danego sprzętu w celu lepszej sprzedaży i robieniu bałaganu ludziom którzy tak naprawdę nie wiedzą do czego one służą. 



#19 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:45

Ilość Mpix to jest wizytówką danego sprzętu w celu lepszej sprzedaży i robieniu bałaganu ludziom którzy tak naprawdę nie wiedzą do czego one służą. 

 

Ten marketing sie sprawdza w segmecie tanich sprzetów. Mam kolege ktory jak zobaczyl moj aarat to od razu zapytal ile ma Mpixeli jak by to byl główny wyznacznik sprzetu (sam foci jakims glupkiem)

D850 mniej niż dyszke kosztował nie będzie. Wydaje mi sie ze to specjalistyczny sprzet do studia ew na te wspomniane statyczne krajobrazy.

 

Ale kto wie, moze w USA czy w bogatych krajach Europy 3 teuro to czesc wyplaty netto i bedzie rynek dla osób zamożnych ale niekoniecznie "długo siedzacych w branży"


Użytkownik tomeczz edytował ten post 29 sierpień 2017 - 11:46


#20 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:53

w znanym krakowskim sklepie wystartowali z 19tys za D850... Rozbój w biały dzień ;)


Użytkownik grafo edytował ten post 29 sierpień 2017 - 11:54






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych